** آموزش ترفندهای اینستاگرام **

بازدیدها
: 3K -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: SisPaR

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
پاک کردن کامنت ها در اینستاگرامآیا می دانستید علاوه بر کامنت های خود، کامنت افراد دیگر را که زیر پست های شما نظر داده اند می توانید پاک کنید؟ در ادامه پاک کردن هر دو مورد را در اختیار شما می گذاریم.
ربات افزایش فالوور

برای حذف کامنت خود مراحل زیر را دنبال کنید:
۱- بر روی آیکون کامنت در زیر عکس مورد نظر کلیک کنید.
۲- کامنتی که می خواهید پاک کنید تا به سمت چپ صفحه بکشید.
۳- گزینه های پاک کردن به شکل سطل زباله و پاسخ دادن به شکل فلش نمایش داده می شود.
۴- بر روی گزینه سطل آشغال کلیک کنید و یا بار دیگر کامنت را به سمت چپ بکشید تا خودش حذف شود.
برای حذف کامنت دیگران نیز مراحل بالا را تکرار کنید.
 

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
آموزش فیـلتـ*ـر کردن کامنت ها بر اساس کلید واژه ها


اگر در کسب و کار خود مخالفانی دارید و ممکن است کامنت های منفی دریافت نمایید، و یا می خواهید آبروداری کنید و کامنت های نامرتبطدریافت نکنید، اینستاگرام این مشکل را برای شما حل کرده است! می توانید با فعال کردن گزینه فیـلتـ*ـر خودکار اینستاگرام برای کلمات نامناسب و با وارد نمودن واژه های مورد نظر خود در لیست کلید واژه ها امنیت را در حساب کاربری خود برقرار سازید. حتی می توانید ارسال کامنت برای پست های خود را غیر فعال سازید تا دیگران تنها با لایک کردن بتوانند مخالفت خود را نشان دهند!
برای انجام عملیات فیـلتـ*ـر کردن کامنت ها مراحل زیر را انجام دهید:
۱-به پروفایل خود مراجعه کنید.
۲- با کلیک بر روی گزینه سه نقطه وارد آپشن ها شوید.
۳- گزینه Comments را انتخاب نمایید.
۴- گزینه Hide Inappropriate Comments را فعال سازید.
۵- با فعال کردن این گزینه کامنت هایی که کلمات نامناسب دارند به صورت خودکار توسط اینستاگرام فیـلتـ*ـر می شوند.
۶- اضافه نمودن کلمات بیشتر در قسمت Custom Keywords
ربات کامنت گذار اینستاگرام

 • چگونگی غیر فعال کردن کامنت ها در اینستاگرام:
۱- یک پست مانند همیشه در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.
۲- در طی مراحل پست کردن زمانی که به گزینه های اضافه کردن کپشن، لوکیشن و … رسیدید روی گزینه تنظیمات پیشرفته ( Advanced Settings ) کلیک نمایید.
۳- گزینه Turn Off Commenting را انتخاب نمایید.

ربات پیشرفت پست گذار اینستاگرام

توجه کنید که می توانید این گزینه را بعد از انتشار پست تغییر دهید و ازسال کامنت را فعال سازید. همچنین برای پست هایی که در گذشته به اشتراک گذاشته اید نیز می توان ارسال کامنت را غیر فعال کرد.
 

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
مخفی کردن عکس هایی که در آنها تگ شده اید


اگر تا کنون توسط صفحات تجاری و یا دوستانتان بر روی عکس هایی تگ شده اید ولی تمایلی به این موضوع ندارید با استفاده از این ویژگی اینستاگرام می توانید تگ خود را از روی پست حذف نمایید.
۱- بر روی آیکون شخص یا آدمک کلیک کنید تا وارد پروفایل خود شوید.
۲- بر روی آیکون آدمک درون کادر در نوار زیر بیوگرافی خود کلیک نمایید.
۳- تصویر مورد نظر را باز کنید و بر روی گزینه سه نقطه در گوشه سمت راست و بالای پست کلیک کنید.
۴- وارد گزینه های پست شوید و گزینه مخفی کردن تصاویر ( Hide Photos ) را انتخاب نمایید.
۵- تصاویری را که می خواهید در پروفایل شما مشاهده نشوند را انتخاب نمایید و بار دیگر گزینه Hide Photos را انتخاب کنید.
tag

همچنین شما می توانید سیستم تگ شدن بر روی تصاویر را تغییر دهید و آن را از حالت اضافه شدن به صورت خودکار در پروفایل را به حالت دستی تغییر دهید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
۱- بر روی آیکون شخص یا آدمک کلیک کنید تا وارد پروفایل خود شوید.
۲- بر روی آیکون آدمک درون کادر در نوار زیر بیوگرافی خود کلیک نمایید.
۳- گزینه سه نقطه در بالای صفحه و سمت راست را انتخاب کنید.
۴- وارد گزینه Tagging Option شوید و گزینه Add Manually را انتخاب نمایید.
حال دیگر دغدغه نخواهید داشت که چه کسی شما را بر روی چه تصویری تگ می کند چرا که ظاهر شدن آن در پروفایل شخصی تان دیگر دست خودتان است.
 

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
مسدود کردن پیام های آزاردهنده بدون بلاک


شاید در اینستاگرام خود، با افرادی سروکار دارید که از هرکار بی‌خود و بی‌جهتی عکس گرفته و آن را با شما به اشتراک می‌گذراند. کار عاقلانه هم بلاک کردن آن‌هاست. البته گاهی شاید نتوانید آن‌ها را بلاک نمایید؛ به‌عنوان مثال، رئیس‌تان هیچ‌ دوست ندارد که وارد لیست مسدودی‌ها یا بلاک لیست شما شود! چاره چیست؟


بهتر است که پست‌های این افراد را نادیده بگیرید یا مطالب اشتراکی آن‌ها را رد نمایید؛ برای رد کردن یا نادیده گرفتن پست‌های مستقیم افراد، به آیکونTray در بالای سمت راست صفحه اصلی خود مراجعه کرده و پس از انتخاب مزاحم، برروی آیکونی که با سه نقطه مشخص شده است، ضربه بزنید. سپس گزینه“Ignore all posts from this user” را لمس نمایید.
 

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
اشتراک گذاری پست فقط برای افراد خاص


اگر شما مایل نیستید که برخی تصاویر را برروی فید اصلی خود قرار دهید یا آن را با همه دوستان‌تان به اشتراک بگذارید، بهتر است که این تصاویر فقط برای برخی از افراد خاص فرستاده شوند. این ویژگی، حداکثر به 15 نفر اجازه می‌دهد تا تصاویر خصوصی شما را مشاهده نمایند و جالب است بدانید نوشتن نظر یا کامنت گذاشتن برروی آن‌ها، مانند دیگر تصاویری است که در صفحه اصلی خود با همه به اشتراک گذاشته می‌شوند.
مواردی که با این ترفند به اشتراک گذاشته شوند، در جستجو یافت نخواهند شد و می‌توانید هرزمان که مایل باشید آن‌ها را حذف نمایید. برای استفاده از ترفند

باید در صفحه“Share To” به سربرگ«Direct» مراجعه نمایید.
سپس به دو روش می‌توانید گیرندگان خاصی که می‌خواهید به این تصاویر دسترسی داشته باشند را انتخاب کنید: الف. لمس دایره‌‌ای که در کنار نام آن‌ها قرار گرفته است ب. تایپ نام گیرندگان در قسمت«To»
پس از انتخاب گیرندگان، عبارت«Send» را لمس نمایید. در صورت تمایل برای مشاهده پیام‌های خود، به آیکونTray در بالای سمت راست صفحه اصلی خود مراجعه کنید.
 

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
قابلیت Focus (پرتره اختصاصی اینستاگرام)

اغلب گوشی های رده بالا و میان رده امروزی از قابلیت عکسبرداری پرتره (Portrait Mode) پشتیبانی می‌کنند. این قابلیت منجر می‌شود که بر روی یک شی یا جسم فوکوس کامل انجام گیرد و محتوای پشت صفحه تار شود. به عنوان مثال شما می‌توانید تصویر صورت خودتان را کاملا واضح و تمام محتوای پشت صحنه را تار کنید. به این سبک عکسبرداری که پس زمینه تار دارد اصطلاحا پرتره گفته می‌شود. اما متاسفانه برخی از گوشی های قدیمی و رده پایین قابلیت ضبط عکس های پرتره را ندارد. اینستاگرام برای رفع نیاز این دسته از کاربران قابلیت پرتره اختصاصی را برای کاربرانش ارائه کرده است. در این روش از ترفندهای نرم افزاری برای تار کردن محتوای پس زمینه استفاده می‌شود. با استفاده از این قابلیت می توانید عکس هایی با پس زمینه تار را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید.

ترفند های استوری اینستاگرام


به منظور استفاده از این ترفند که در اینستاگرام با عنوان Focus معرفی شده کافیست اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و انگشت خود را در صفحه هوم به سمت راست سوایپ نمایید تا دوربین گوشی فعال شود. حال از گزینه هایی که برای تعیین حالت عکسبرداری و ضبط فیلم ارائه شده‌اند، گزینه Focus را انتخاب کنید.عکس مورد نظرتان را ضبط و به راحتی در استوری ارسال کنید. بنابراین دیگر برای ارسال استوری هایی که در آن ها عکس پرتره ارائه شده نیازی به داشتن گوشی های رده بالا و بهره‌مند از دو لنز دوربین نخواهید داشت و با استفاده از حالت Focus اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانید به سادگی عکس های پرتره ضبط و در استوری خود ارسال کنید.
 

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
انتخاب همزمان چند عکس ویدئو از گالری و ارسال در استوری

خیلی از کاربران اینستاگرام تصور دارند که برای اشتراک گذاری عکس ها ویدئو های مورد نظرشان از گالری باید حتما آن ها را تک تک انتخاب و استوری کنند، اما در حقیقت اینطور نیست و امکان انتخاب همزمان چند عکس یا ویدئو از گالری گوشی و استوری کردن آن ها وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید به طور همزمان سه عکس و ویدئو را انتخاب و در استوری خود ارسال کنید. بدین منظور کافیست به شرح زیر عمل کنید:
 • وارد اپلیکیشن اینستاگرام و اکانت خود شوید.
 • در بخش هوم، انگشت خود را از سمت چپ به راست سوایپ کنید.
 • آیکون "گالری" را از گوشه سمت چپ و پایین صفحه انتخاب نمایید.

ترفند های استوری اینستاگرام


 • آیکونی که در عکس فوق نشان داده‌ایم را از گوشه سمت راست و بالای صفحه انتخاب کنید.
 • حالا می‌توانید ویدئو ها و عکس هایی که تمایل دارید به طور همزمان انتخاب و استوری شوند را انتخاب نمایید. بدین منظور کافیست ویدئو یا عکس های مورد نظرتان را لمس کنید تا تیک دایره کنار آن ها زده شود.
 • سپس گزینه Next را انتخاب کنید.
 • در نهایت می‌توانید تمام ادیت یا ویرایش هایی که مورد نظرتان است را روی عکس ویدئو های انتخاب شده انجام دهید.
 • در انتها گزینه Your Story را انتخاب نمایید تا پست ایجاد شده در اکانتتان استوری شود.

ترفند های استوری اینستاگرام


پس امکان انتخاب همزمان چند عکس ویدئو اشتراک گذاری آن ها در استوری اینستاگرام هم وجود دار. این قابلیت هم بدون تردید یکی از جالب ترین ترفند های استوری اینستاگرام است که بکارگیری این قابلیت را در اپلیکیشن مذکور ساده‌تر می‌کند.
 
 • Like
Reactions: HananehKH

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
استوری کردن ویدئو های با طول بیشتر از 15 ثانیه

حتما می‌دانید که ویدئو هایی که در اینستاگرام استوری می‌شوند به پارت ها یا بخش های 15 ثانیه‌ای تقسیم بندی خواهند شد و این موضوع ممکن است کمی آزاردهنده باشد. اما آیا می‌دانستید که با استفاده از ترفندی خاص می‌توان ویدئو های با طور بیشتر از 15 ثانیه را هم در اینستاگرام استوری کرد و از بخش بخش شدن آن ها جلوگیری به عمل آورد؟ برای انجام این کار باید از اپلیکیشن های خاصی استفاده کنید که امکان برش دادن ویدئوها را فراهم کنند. اگر گوشی شما اندرویدی است،
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
را از پلی استور دانلود کنید و اگر از
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
های اپل استفاده می‌کنید،
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
را از اپ استور دانلود نمایید. ما در ادامه با فرض اینکه شما یک گوشی اندرویدی دارید و از اپلیکیشن Story Cutter استفاده می‌کنید پیش می‌رویم. به منظور ارسال استوری های طولانی و بیشتر از 15 ثانیه با استفاده از این برنامه مراحل زیر را طی کنید:
 • اپلیکیشن Story Cutter را اجرا کنید.
 • گزینه Gallery را انتخاب کنید تا بتوانید از گالری گوشی، ویدئوی موردنظرتان را انتخاب نمایید. همچنین با انتخاب گزینه Record می‌توانید به طور آنی و از طریق خود برنامه Story Cutter یک ویدئوی جدید ضبط کنید.

ترفند های استوری اینستاگرام


 • منتظر باشید تا پروسه برش ویدئو توسط برنامه انجام شود و پیغام مشابه با عکس فوق و سمت چپ نمایان گردد. در این مرحله گزینه View Story را انتخاب کنید.
 • حالا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید ویدئویی که توسط برنامه Story Cutter ساخته شده را در استوری خود آپلود کنید.
بدین ترتیب می‌توانید ویدئو های با طول بیشتر از 15 ثانیه را در استوری اینستاگرام خود ارسال نمایید. بدون شک این قابلیت یکی از جالب ترین ترفند های استوری اینستاگرام است که خیلی از کاربران از آن مطلع نیستند. روند انجام این کار در آیفون های اپل و با اپلیکیشن CUTSTORY هم کاملا مشابه با مراحلی خواهد بود که شرح دادیم.
 

SisPaR

طراح آزمایشی
عضو انجمن
30/3/17
4,562
44,262
976
میوت کردن استوری کاربران

اگر بنا به هر دلیل تمایل دارید که استوری اینستاگرام حساب کاربر خاصی برای شما نمایش داده نشود و فقط پست های او را ببینید، می‌توانید از قابلیت میوت کردن استوری (Mute Story) استفاده کنید. برای انجام این کار کافیست به پروفایل مخاطب مورد نظر که می‌خواهید استوری هایش میوت شود مراجعه کنید و سپس آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید.

ترفند های استوری اینستاگرام


از بین گزینه های نمایان شده، گزینه Mute و سپس Mute Story را انتخاب کنید تا استوری های مخاطب مورد نظر میوت شود. روش دیگری هم برای انجام این کار وجود دارد. در این حالت کافیست زمانی که مخاطبی استوری گذاشته و دوست ندارید استوری های وی در نوار ابزار استوری های اکانتتان نمایش داده شود، انگشت خود را روی پروفایل وی قرار داده و چند ثانیه نگه دارید تا پنجره پاپ‌آپی نمایان شود. در این پنجره گزینه Mute را انتخاب کنید.