●○●○●○●○●○●○● تـــک عـکـس ●○●○●○●○●○●○●

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
۰9 آبان ۱۳۹۶

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چوپان و بره
سعید کنیال (Seyit Konyali)، یکی از عکاسان حرفه ای نشنال جئوگرافیک، برای گشت و گذار به روستای بی‌شهر ترکیه رفته بود که با این چوپان خوش اخلاق و جالب برخورد کرد. بره کوچک که به تازگی مادرش را از دست داده بود، با گوسفند مادر دیگری هم ارتباط نمی گرفت و از خوردن شیر گوسفند سمت راست عکس، امتناع می کرد. چوپان هم مهربانانه بره را در آغـ*ـوش گرفته بود و به او غذا می داد.

وقتی به چوپان نگاه کنید، پیش از همه، خرقه بلند و نمدینش توجه را به خود جلب می کند که نوعی پوشش سنتی در میان چوپانان ترکی است و «کِپِنِک» نام دارد.

برای دیدن عکس در اندازه بزرگ بر روی آن کلیک کنید.
 

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
10 آبان 1396
عکس روز نشنال جئوگرافیک ؛میان خطوط

خورشید قدری خودش را بالا کشید و انوار گرم و درخشانش را بر روی پهنه زمین و صخره های دندانه دار ساحلی پاشید؛ و البته این تمام خوشمزگی ماجرا نبود و مه صبحگاهی در این میان، با رقصی آرام در ساحل دلبری می کرد و بر زیبایی منظره می افزود.

فرن یانو (Fran Llano)، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک که برای گشت و گذاری صبح هنگام به ساحل باسک اسپانیا رفته بود، با این منظره خارق العاده رو به رو شد. البته زیبایی، تنها چیزی نبود که توجه این عکاس حرفه ای را به خودش جلب کرده بود، فرن یانو درباره خاطرات این عکاسی توضیح می دهد:

در پیش رو، پهنه وسیعی از فلیش ها را می بینید که در توالی های منظم و دوست داشتنی در پشت سر هم ردیف شده اند. خوب است بدانید که فلیش، به مجموعه ای از سنگ های رسوبی گفته می شود که در نواحی دریایی به چشم می خورند.

لایه لایه این توالی رسوبی، سیمای متفاوتی از ویژگی های جغرافیایی منطقه را به نمایش می گذارند و هر کدام، کتابی هستند که اطلاعات زمین شناسی ارزشمندی را در دل خود محفوظ داشته اند.
 

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
11آبان 1396
عکس روز نشنال جئوگرافیک ؛ فستیوال شب
در پیش رو، خانم هایی را در لباس های سنتی ژاپنی می بینید که در خیابان های شهر «یاتسوئو» ژاپن در حال رقـ*ـص و اجرای حرکات موزون هستند. هر ساله یاتسوئو میزبان جشنی است که به هنگام برداشت محصولات برگزار شده و با نام «کازه نو بن» (۱) شناخته می شود. این جشنواره که ۳ شب ادامه دارد، با برگزاری برنامه هایی چون رقـ*ـص سنتی خانم ها و آقایان دنبال می شود. از جمله بخش های جالب این جشنواره پاییزه ژاپنی، تماشای دسته های بزرگی از خانم ها و آقایان است که کیمونو بر تن کرده و کلاه بر سر دارند و با هماهنگی خوشایندی به هنرنمایی می پردازند.

شاید جالب باشد که بدانید یاتسوئو شهری کوچک است که در ۴۵۰ کیلومتری شهر توکیو، پایتخت ژاپن قرار دارد.
 

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
13 آبان 1396
عکس روز نشنال جئوگرافیک ؛ روز بارانی منحصر به فرد

در عکس پیش رو، دو کشاورز جوان اهل کیپ ورد (Cape Verde) را می بینید که بر روی زمین ذرت خود مشغول اند. کیپ ورد، کشوری آفریقایی است که در غرب این قاره قرار دارد و بارش باران در آن سرزمین، اتفاقی نادر و کمیاب محسوب می شود. پس از آن که در سال ۲۰۱۵ تندباد مشهور فرد (Hurricane Fred) رخ داد، باران های سنگینی در کیپ ورد باریده شد که رودخانه های این کشور آفریقایی را پر آب کردند. جالب است بدانید گرچه تندباد فرد خسارت های زیادی به این سرزمین رساند، اما از جمله تأثیرات مثبتش آن بود که با افزایش ذخایر آبی، باعث رشد چشمگیر کشت محصولات کشاورزی در کشور کیپ ورد شد.
 
آخرین ویرایش:

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
14آبان ۱۳۹۶

عکس روز نشنال جئوگرافیک ؛ تاکسی توکیو

در پیش رو عکسی جالب از خیابان ها و نورهای رنگی شهر توکیو می بینید که به زیبایی به تصویر کشیده شده است. آکینوری کوزکی، عکاس حرفه ای نشنال و خالق این عکس متفاوت می گوید:

آن شب هم مثل هر شب دیگری بود، با این تفاوت که دوربین به دست در خیابان ها راه افتاده بودم و سعی داشتم تا چهره متفاوتی از توکیو را نشان دهم. همه چیز جور بود، نور، شلوغی، ماشین ها و آدم ها. اما کافی نبودند و به حس و حال بیش تری در عکسم احتیاج داشتم. پس به سراغ تکنیکی قدیمی رفتم، یکی از تاکسی های شهر را نشانه گرفتم و چیلیک!

برای دیدن عکس در اندازه بزرگ بر روی آن کلیک کنید.

Please, ورود or عضویت to view URLs content!
 

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
15آبان 1396
عکس روز نشنال جئوگرافیک ؛ فصل فلامینگوهر سال از اواخر ماه آگوست تا اوایل اکتبر، دریاچه بوگوریا (Lake Bogoria) پذیرای میهمانان زیادی از سرتاسر دنیاست. این میهمانان، دسته هایی چند صد هزارتایی از فلامینگوهای کوچک و صورتی هستند که پیش از شروع فصل بارانی به دریاچه نمکین کشور کنیا می آیند و در این جا ساکن می شوند. درست در طول فصل باران های موسمی کنیا، دریاچه بوگوریا میزبان بزرگترین جمعیت فلامنیگوهای کوچک در دنیاست.

خوب است بدانید که فلامینگو کوچک، گونه ای از فلامینگوهاست که ساکن بخش هایی چون جنوب آفریقا و هند هستند.
 

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
16 آبان 1396

در رأس قله | عکس روز نشنال جئوگرافیک


در عکس پیش رو کوهنوردی را می بینید که بر بالای قله صخره ای و یخبندان تاشورن (Täschhorn)، یکی از مرتفع ترین نقاط در کوه های آلپ سوئیس ایستاده است. عکاس این لحظه، بِن تیبت یکی از افرادی بود که در طی حرکتی گروهی، برای صعود این قله اقدام کرده بودند و این کوه ۵ هزار متری را در نوردیدند. بن درباره خاطرات این کوهنوردی سخت و دشوار این گونه توضیح می دهد:

هنوز صبح نزده بود که کوهنوردی مان را زیر آسمان صاف و پر ستاره شب آغاز کردیم. فقط قدری جلو رفته بودیم که ناگاه آب و هوا تغییر وضعیت داد و بارش برف شروع شد.. آه! و این یعنی یک روز سخت و طولانی پیش روی ما بود... با همه این ها دلیلی نبود که ما را از صعود باز دارد و با تمام قوا و انگیزه، راهی قله شدیم... این عکسی که می بینید، دقیقا وقتی است که در اوج خستگی در نهایت به قله رسیدیم و چه چیزی جذاب تر از به ثبت رساندن لحظه های تکرار نشدنی؟! خستگیم را فراموش کردم و از همنورد قرمز پوش عکسی گرفتم.
 

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
17 آبان 1396

صبحی در پیونگ یانگ | عکس روز نشنال جئوگرافیکروبن تئو، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک که سفری به پیونگ‌یانگ (Pyongyang) داشت، درباره خاطرات و تجربه اش از سفر به پایتخت کره شمالی این گونه می نویسد:

یک صبح رویایی بود که از پنجره اقامتگاهم نگاهی به شهر کردم و طلوع مه آلود خورشید توجهم را جلب کرد. بی درنگ لباس پوشیدم و حاضر شدم تا یک عکاسی متفاوت داشته باشم. نکته ای که بیش از هر چیز دیگری در این وقت صبح به چشمم می آمد، آرامش و سکون جاری در شهر بود. وضعیتی کاملا متضاد با آن چیزی که در رسانه های جهان درباره پیونگ‌یانگ و کره شمالی می شنویم.
 
  • Like
Reactions: ❤ASAL_M❤

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
19 آبان 1396
آنمون و دوستان | عکس روز نشنال جئوگرافیک
در عکس جذاب پیش رو، یک دلقک ماهی را می بینید که در میان بازوهای آنمون یا شقایق دریایی پنهان شده است. جالب است بدانید که دلقک ماهی ها همیشه خانه خود را در میان آنمون ها ایجاد کرده و به این ترتیب رابـ ـطه ای مفید و دو طرفه با این ماهی ها برقرار می کنند. در واقع بازوهای نیش دار آنمون، دلقک ماهی را از خطر شکارچی ها دور می کند؛ دلقک ماهی نیز در مقابل، شقایق دریایی را تمیز کرده و از ضایعات آن تغذیه می کند.

خوب است بدانید که این عکس در آب های کشور اندونزی و توسط گرگوری پایپر، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک به ثبت رسیده است.
 
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ❤ASAL_M❤

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
21 آبان 1396
چهارشنبه سوری به سبک انگلیسی ها | عکس روز نشنال جئوگرافیکدر بریتانیای بزرگ، هر ساله در پنج نوامبر جشنی با عنوان «شب آتش» یا «شب گای فاکس» برگزار می شود که تا حدودی به مراسم چهارشنبه سوری ما ایرانی ها شباهت دارد. منتها دلیل این جشن، بسیار متفاوت از فلسفه چهارشنبه سوری ماست و در واقع همه چیز این فستیوال، به واقعه تاریخی «توطئه باروت» انگلیس در قرن هفدهم بر می گردد. در این رویداد تاریخی، فردی به نام گای فاکس به همراه گروهی دیگر، سعی بر انفجار مجلس اعیان انگلیس و کشتن شاه جیمز یکم داشت. البته گای فاکس پیش از آن که نقشه خود را عملی کند، به همراه باروت دستگیر شد و در نتیجه برنامه انفجار این گروه لو رفت. از آن پس مردم بریتانیا به جهت شکرگزاری، در پنجم نوامبر هر سال جشن شب آتش را برگزار می کنند. انگلیسی ها در این شب، آتش بازی های باشکوهی برپا کرده و یکی از بزرگ ترین جشن های کشور انگلستان را در شهر لوئیس (Lewes) به نمایش می گذراند. عکس پیش رو نیز لحظاتی از شب گای فاکس را در همین شهر به تصویر کشیده است.
 
  • Like
Reactions: ❤ASAL_M❤
وضعیت
موضوع بسته شده است.