عایق صوتی راهکاری ارزان برای حذف صدا‌های مزاحم

نمایش ها
: 4 -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: dinaz

dinaz

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
عایق صوتی راهکاری ارزان برای حذف صدا‌های مزاحم


ا: با افزایش جمعیت و تمایل مردم به زندگی شهری و آپارتمانی، انتقال سر و صدای همسایه‌ها به یکی از موضوعات عادی و روزمره زندگی تبدیل شده است. مشکلات در طراحی و اجرای ساختمان، وجود دیوار‌های مشترک و سقف و کف عایق‌بندی نشده در آپارتمان‌ها، از جمله دلایلی است که حتی کوچک‌ترین آلودگی‌های صوتی به خانه شما راه پیدا می‌کند. دراین‌بین استفاده از یک عایق صوتی با کیفیت می‌تواند این مشکلات را به حداقل برساند.عایق صوتی یک تکنیک بسیار دقیق و موثر برای کاهش نفوذ، ورود و خروج صدا از ساختمان است. این روش می‌تواند در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، کارگاه‌ها، استودیوها، سالن‌های کنفرانس و سینما مورد استفاده قرار بگیرد.


در نظر داشته باشید که هرچند بهترین زمان ممکن برای عایق‌بندی ساختمان، در مدت زمان تولید سازه است، اما با پیشرفت فناوری، عایق‌های صوتی، حرارتی و رطوبتی مدرن و جدید را می‌توان در هر بازه زمانی و حتی در ساختمان‌های بسیار قدیمی اجرا کرد.

عایق صوتی نانو چیست؟
در گذشته عایق‌های صوتی با استفاده از پانل‌های گچی، آکوستیک و کامپوزیتی ساخته می‌شد، اما امروزه عایق‌های ساخته‌شده با فناوری نانو را می‌توان استاندارد مؤثر و دقیق در زمینه عایق‌های صوتی دانست.
کاهش ضخامت عایق یکی از دلایل بسیار مهم برای استفاده از فناوری نانو در عایق‌های صوتی است. ضخامت عایق‌های قدیمی گاهی به ۱۰ سانتی‌متر می‌رسید که فضای در دسترس ساختمان را به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌داد. فناوری نانو، اما این مشکل را برطرف کرده و عایق‌های صوتی نانو تنها ۱/۵ الی ۲ سانتی‌متر ضخامت دارند.

این عایق‌ها با قیمتی بسیار مناسب و اقتصادی می‌توانند تا ۸۰ درصد صدا‌های مزاحم را به‌طور کامل حذف کنند. شکل خاص طراحی عایق‌های نانو باعث می‌شود تا تولید انواع پژواک و امواج انحرافی صدا به حداقل برسد. صدا‌ها و امواجی که در نگاه اول ممکن است چندان مهم به نظر نرسند، اما در عمل، اعصاب و روان شما را تحت تأثیر قرار خواهند داد.


Please, ورود or ثبت نام to view URLs content!


در چه محلی می‌توان از عایق صوتی استفاده کرد؟
عایق‌های صوتی استفاده‌شده توسط شرکت تهران نانو، به دلیل ضخامت بسیار کم و مقاومت بالا می‌توانند در بسیاری از نقاط کلیدی منازل، کارگاه‌ها، استودیو‌ها و حتی خودرو مورد استفاده قرار بگیرند.
با استفاده از این عایق‌های صوتی می‌توانید صدای خارج شده از آسانسور و سرویس‌های بهداشتی را به حداقل برسانید. اتاق کودک نیز می‌تواند با استفاده از عایق صوتی تهران نانو، از صدا‌های مزاحم خالی شود.
استودیو‌ها و کارگاه‌های شهری می‌توانند با استفاده از عایق‌های صوتی نانو، با کمترین هزینه، خروج و ورود صدا را به‌طور کامل حذف کنند. استفاده از عایق صوتی در خودرو نیز امکان پذیر است و می‌توان صدای ورودی به کابین را کاهش داد.
در نظر داشته باشید که مواد استفاده شده توسط شرکت تهران نانو مورد تأیید وزارت بهداشت و دانشگاه تهران است و هیچ‌گونه زیان و خطری را برای انسان ایجاد نخواهد کرد.


عایق صوتی برای چه کسانی کاربرد دارد؟

امروزه با روی کار آمدن معماری مدرن و فاصله گرفتن از معماری سنتی، اصل محرمیت و مرزبندی بین مکان‌ها از بین رفته است. عایق صوتی می‌تواند کمک زیادی به رفع این مشکل بکند.

مدیران شرکت‌ها: از آن جایی که اتاق جلسه در شرکت‌ها محلی برای برگزاری جلسات مهم و یا گاهی سری خواهد بود، معمولا مدیران شرکت‌ها نمی‌خواهند تا تصمیم‌های مهمشان به بیرون درز کند و دیگران در جریان آن باشند. در این مواقع بهترین راهکار، استفاده از عایق صوتی برای دیوارهای اتاق جلسات شرکت‌ها است.

خانم‌های خانه‌دار:
شاید برایتان جالب باشد ولی یکی از مهم‌ترین گروهی که نیازمند عایق صوتی هستند، خانم‌های خانه‌دار مخصوصا بچه‌دارها هستند. استفاده از عایق‌های صوتی برای دیوارهای مکان‌های مسکونی باعث می‌شود سروصدای خانه‌ها به منزل همسایگان انتقال پیدا نکرده و دچار مشکل نشود. عایق صوتی همچنینمانع از نفوذ سروصدای محیط بیرون به داخل خانه نیز می‌گردد و راهکار بسیار مناسبی برای خانه‌هایی است که کنار اتوبان‌ها و مناطق شلوغ بنا شده‌اند.

معماران و مهندسان:
معماران و مهندسان ساختمانی به دلایلی که بالا گفته شد همیشه به دنبال عایق‌های صوتی با کیفیت هستند تا پروژه‌های کاری خود را به بهترین نحو برای مشتری اجرا کنند. استفاده از بهترین نوع عایق صوتی برای منازل مسکونی و یا شرکت‌ها و اداره‌ها، تاثیر زیادی بر وجهه‌ی مهندس آن پروژه دارد.
مواد استفاده شده در عایق صوتی به‌صورتی طراحی شده‌اند که عملکرد حرارتی ساختمان را نیز بهبود می‌بخشند و مصرف گاز و برق ساختمان را نیز کاهش خواهند داد. در نتیجه علاوه بر آرامش روحی به دست آمده با کاهش صدا‌های مزاحم، حفظ دمای ساختمان نیز انجام می‌شود.
در واقع شما با یک تیر چند نشان خواهید زد و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی خواهد شد و با کمترین هزینه به همه‌ی این اهداف خواهید رسید.