•°مهمترین جاهای دیدنی کاشان°•

بازدیدها
: 21 -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: Fihgter•riant

Fihgter•riant

همراه انجمن
عضو انجمن
1/2/19
204
1,392
336
خط شروع
_حمام فین

دو حمام مهم و تاریخی ایران، در شهر کاشان و در بخش جنوبی باغ فین قرار دارد که به نام‌های حمام بزرگ (حمام سلطنتی، به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شد) و حمام کوچک (حمام خدمتکاران)، شناخته می‌شود. این حمام متعلق به دوران صفوی است و به دلیل اتفاق تاریخی مهم ایران، قتل امیر کبیر، وزیر با درایت دوران ناصدرالدین شاه قاجار، نسبت به حمام بزرگ‌تر از شهرت بسیاری برخوردار است. قتل امیرکبیر، یکی از تلخ‌ترین و مهم‌ترین اتفاقات تاریخی و سیـاس*ـی ایران بوده که بازدید از این حمام را برای گردشگران این شهر مهم می‌کند.

در بخش خزینه‌ی حمام کوچک، ۷ کاشی به قدمت ۵۰۰ سال وجود دارد.

Screenshot_۲۰۱۹-۰۹-۰۸-۰۹-۳۱-۲۵-1.png
 

Fihgter•riant

همراه انجمن
عضو انجمن
1/2/19
204
1,392
336
خط شروع
_مسجد و مدرسه ی آقا بزرگ

مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان یكی از باشكوه‌ترین و زیباترین مساجد دوره قاجار در ایران است که بزرگترین گنبد دوره قاجار متعلق به این بنای زیبا است. ساخت این بنا در دوران پادشاهی محمدشاه قاجار آغاز شد و در سال‌های نخستین سلطنت ناصرالدین شاه (۱۲۶۴-۱۳۱۳ق/۱۸۴۸-۱۸۹۵م)، به پایان رسید.

حجره‌های مدرسه به اندازه یک پله بلندتر از سطح حیاط تحتانی (گودال باغچه) ساخته شده است. ۱۲ حجره آن از طریق ۴ راهرو جنبی به حیاط راه می‌یابند. از ویژگی‌های مهم این مسجد با شکوه، وجود گودال باغچه (حیاط تحتانی) است، که حوض بزرگ (آب‌نما) و باغچه‌های آن به طراوت فضا کمک می‌کند.

Screenshot_۲۰۱۹-۰۹-۰۸-۰۹-۳۴-۴۵-1.png

عکس از: احسان رسولی

این بنا در خیابان فاضل نراقی کاشان واقع شده است.
 

Fihgter•riant

همراه انجمن
عضو انجمن
1/2/19
204
1,392
336
خط شروع
_بازار تاریخی کاشان

یکی از مکان‌های زیبایی که در سفر به کاشان حتما باید از آن بازدید شود بازار تاریخی کاشان است. قدمت بازار قدیمی کاشان به دوران صفویه باز می‌گردد.

Screenshot_۲۰۱۹-۰۹-۰۸-۰۹-۳۸-۴۴-1.png

عکس از: احسان رسولی

زیباترین و باشکوه‌ترین بخش بازار کاشان تیمچه امین الدوله است که مقرنس کاری پوشش سقف این بخش از بازار در نوع خود در دنیا بی‌نظیر است. ساخت این بنای سه طبقه و مستحکم، توسط امین الدوله در سال ۱۲۸۵ به پایان رسید.

Screenshot_۲۰۱۹-۰۹-۰۸-۰۹-۳۸-۴۶-1.png

این بازار از اواسط خیابان بابا افضل تا حدود دروازه دولت ادامه دارد.

Screenshot_۲۰۱۹-۰۹-۰۸-۰۹-۳۸-۴۹-1.png

عکس از:fardanews
 

Fihgter•riant

همراه انجمن
عضو انجمن
1/2/19
204
1,392
336
خط شروع
_آرامگاه شاعر معاصر سهراب سپهری

چنانچه علاقمند به ادبیات و هنر هستید می‌توانید به ۴۲ کیلومتری شهر کاشان به سمت مشهد اردهال بروید و از آرامگاه شاعر مشهور و نقاش معاصر ایران سهراب سپهری بازدید کنید. این شاعر بزرگ در صحن امامزاده سلطان علی‌ابن محمدباقر در روستای مشهد اردهال (واقع در ۴۲ کیلومتری غرب کاشان) به خاک سپرده شده است.

Screenshot_۲۰۱۹-۰۹-۰۸-۱۳-۰۷-۰۵-1.png

عکس از: اقامت ۲۴