آبشارهای زیبای آذربایجان شرقی

بازدیدها
: 13 -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: Madam.city77

Madam.city77

کاربر فعال
عضو انجمن
25/9/18
597
2,737
481
TBZ
آبشار سرکند دیزج
آبشار سرکند دیزج نه چندان مرتفع در دهستان میشوی جنوبی در فاصله 2 کیلومتری روستای سرکند دیزج شبستر قرار دارد. آب این آبشار از طریق ارتفاعات میشو تامین می شود. این آبشار در فصول پربارش از آب بیشتری برخوردار است. مناظر اطراف آن با چشم انداز زیبا و بی نظیر از جاذبه های طبیعی استان است.
آبشارهای آذربایجان
 

Madam.city77

کاربر فعال
عضو انجمن
25/9/18
597
2,737
481
TBZ
آبشار آسیاب خرابه
آسیاب خرابه (خارابا دییرمان) یکی از زیباترین مناطق دیدنی آذربایجان شرقی است آبشار آسیاب خرابه به علت وجود ویرانه های یک آسیاب آبی به آسیاب خرابه معروف است. برای رسیدن به این مکان بسیار دل انگیز باید از جاده مرند-جلفا به هادی شهر (علمدارگرگر) وارد شد و با عبور از یک جاده اسفالته مناسب در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان و گذشتن از یک جاده فرعی، به دره ای باصفا رسید که محل آسیاب خرابه است. از تبریز تا جاده فرعی جلفا به علمدار 106 کیلومتر است. از علمدار تا آسیاب خرابه 27 کیلومتر راه اسفالت شده است.
آبشارهای آذربایجاناین منطقه چشمه ای دارد که آب آن از کوه کیامکی تامین می شود. در مظهر چشمه، درختان انجير روییده اند، آب پس از تبدیل به آبشاری بسیار زیبا، ته دره به یک رشته جویبار می پیوندد و به سوی شمال دره جریان می یابد. در سمت راست ته دره آبشارهای فراوانی به وجود آمده است. تمام سطح دیواره ها پوشیده از خزه و گیاهان آبزی است. صدها آبشار کوچک و بزرگ و صدای یکنواخت ریزش آب، چشم انداز بدیع و هوای خنک، از جاذبه های دلپذیر آن است.ارتفاع آبشار اصلی آسیاب خرابه حدود 10 متر و. مساحت محوطه آن 200 مترمربع است.
 

Madam.city77

کاربر فعال
عضو انجمن
25/9/18
597
2,737
481
TBZ
آبشار خوشـی‌ آباد
آبشار خوشـی‌ آباد حدود 15 متر است و در قسمت کوهستانی میشو غربی در جوار روستای خوشـی‌ آباد بخش مرکزی شهرستان مرند واقع شده است. بخشی از جاده منتهی به آن اتومبیل رو و بقیه راه کوهستانی است. حدود 300 مترمربع وسعت دارد و در جوار کوه و دره منظره بدیعی از زیبایی طبیعت را به نمایش گذاشته است.
آبشارهای آذربایجان