آموزش ترفندهای ریز عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیورآلات

بازدیدها
: 37 -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: @nicedavil

@nicedavil

نقاش انجمن
نقاش انجمن
آموزش ترفند های ریز عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیور آلات


عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیورآلات ، حرفه بسیار زیبایی است ، زیرا با انواع ساعت و زیور آلات سروکار داریم و طرح های مختلفی را خواهیم دید .عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیورآلات بسیار متنوع و گسترده است، انواع ساعت های مچی ، رومیزی و دیواری، زیور آلاتی مانند دستبند، گردنبند، گوشواره ، النگو، و انواع انگشتر در عکس های تبلیغاتی خودنمایی می کنند.

بسیاری از تولید کنندگان و فروشندگان ساعت و زیورآلات همواره به دنبال عکس های تبلیغاتی برای تولیدات شان هستند و در اینجاست که نیاز به عکاسان حرفه ای و تبلیغاتی ، بیشتر می شود.انتخاب نور مناسب، زاویه تابش نور در عکاسی صنعتی زیورآلات بسیار مهم هستند، اطراف سوژه را خیلی شلوغ نکنید ، می توانید از سنگهای تزئینی و یا گلبرگ در کنار سوژه اصلی استفاده کنید. برای عکسبرداری نیازی به تجهیزات پیچیده نیست ، فقط باید اصول کار رعایت شود .

با فوکوس درست روی سوژه می توانیم به نتیجه دلخواه برسیم ، مانند عکس ذیل که کاملا واضح و با کیفیت می باشد. به یک نکته درباره عکاسی صنعتی از زیورآلات اشاره می کنیم، برای انتخاب پس زمینه یک صفحه کاغذ سفید عریض گزینه بسیار خوبی برای عکس گرفتن از زیورآلات است، مخصوصا برای عکاسان تازه کار .

به این نکته توجه داشته باشید که با ماهر شدن در عکاسی از زیورآلات و جواهرات ، می توانید از کاغذهای رنگی مختلف با نوشته های متنی زیبا برای عکاسی استفاده کنید و گرافیک و طرح های رنگی زیبا و خاصی را ایجاد کنید.عکاسی تبلیغاتی از ساعت و زیورآلات خیلی متفاوت نیستند

در عکاسی تبلیغاتی ساعت، تلاش بر این است که علاوه بر مشخصات ظاهری ، برند و لوگوی ساعت نیز در عکس مشخص باشد. یکی دیگر از مهمترین مواردی که در عکاسی تبلیغاتی از ساعت باید در نظر داشت ، توزیع و تابش نور می باشد ، با توجه به اینکه صفحات ساعت همه شیشه ای و شفاف هستند باید خیلی ماهرانه عوامل تداخل نور را در نظر گرفت .

ساعت های فلزی هم جاذب نور هستند، به همین دلیل باید فاصله نور فلاش دوربین را از ساعت بیشتر کرد . میتوانیم چندین عکس از زوایای مختلف بگیریم و سپس آنها را ادیت کنم ، هر چقدر عکاسی اصولی تر انجام شود، نویز کمتری هم در عکس خواهیم داشت ، در عکاسی صنعتی داشتن صبر و حوصله کافی بسیار ضروری می باشد.

 

@nicedavil

نقاش انجمن
نقاش انجمن
نکاتی در عکاسی از جواهرات
آیا شما هم همیشه از زیبایی و درخشندگی خیره کننده جواهرات در تبلیغات نسبت به واقعیتشان تعجب کرده اید؟در این مقاله به آموزش ترفند عکاسی پردرآمد تبلیغاتی از جواهرات میپردازیم. آیا شما هم از عکسی که از انگشتر الماس گرفته اید، راضی نیستید و فکر میکنید درخشندگی لازم را ندارد؟با آموزش این ترفند به شما نشان می دهیم که چگونه میتوانید با این ترفندها یک عکس عالی مانند کاتالوگها از جواهرات موردنظر بگیرید و کسب درآمد کنید.

عکاسی از جواهرات آسان نیست تا زمانی که عکاس معیارهای خوبی را برای عکسبرداری درنظر داشته و درک کند، برای مثال وضوح، روشنایی، نمایش و چگونگی تنظیم آنها برای دستیابی به بهترین عکس ممکن از جواهرات موردنظر را بداند.

اما نگران نباشید. آنقدر که به نظر میرسد پیچیده نیست. اگر شما قبلا تجربه عکسبرداری در حالت دستی با دوربین دیجیتال را دارید، با کمک آموزش ترفند عکاسی پردرآمد تبلیغاتی از جواهرات میتوانید عکاسی از جواهرات را شروع کرده و عکسهای راضی کننده ای بگیرید.

عکاسی پردرآمد تبلیغاتی از جواهراتآموزش قدم به قدم در عکاسی تبلیغاتی از جواهرات
ترفندهای زیر نه تنها به شما کمک میکند تا عکسبرداری عالی انجام دهید بلکه به شما نشان میدهد چرا عکسهای تبلیغاتی انقدر جذاب و فریبنده هستند.

  1. جواهرات خود را تمیز کنید
قطعا اولین قدم در عکسبرداری جواهرات این است که اطمینان حاصل کنید که آیتمهای خود را تمیز کرده و جلا دادهاید. زیرا ممکن است چیزی روی سطح آن وجود داشته باشد که با چشم غیر مسلح دیده نشود اما هنگامیکه با دوربین دیجیتال تصاویری با کیفیت بالا میگیرد، خود را نشان دهد.

به جز مواردی که نیاز به تمیز کردن جدی دارد، شما میتوانید قبل عکسبرداری با استفاده از یک پارچه میکروفیبر یا یک پارچه کتان نرم و نمناک گردو غبار را از سطح جواهرات پاک کرده و به آن درخشندگی ببخشید. همچنین میتوانید یک جفت دستکش پنبهای بپوشید تا زمانیکه میخواهید به جواهرات دست بزنید، اثرات انگشت شما روی آنها نماند و جواهرات برای عکسبرداری تمیز و براق بمانند.

  1. از لنز ماکرو استفاده کنید
از مهمترین تجهیزاتی که شما برای عکسبرداری از جواهرات به آن نیاز دارید، لنز ماکرو میباشد. هنگامیکه با یک DSLR عکسبرداری میکنید، لنزهای سازگار ماکرو اطمینان حاصل میکنند که تصاویر عالی با اندازه بزرگ گرفتهاید. به همین دلیل لنزهای ماکرو اصلا ارزان نیستند.

  1. دوربین خود را ثابت نگهدارید
بهترین راه برای فهمیدن اینکه عکسهایی که میگیرید، خوب از آب درمیآید، استفاده از سهپایه و ترجیحا یک شاتر از راه دور است تا بتوانید دوربین خود را تثبیت کنید. اینکار نه تنها لرزش دوربین را حذف میکند بلکه به شما کمک خواهد کرد تا سوژه فریم خود دقیقا همانطوری که میخواهید با تنظیم راحتتر نور و فوکوس طراحی کرده و عکسبرداری کنید.

عکاسی پردرآمد تبلیغاتی از جواهرات