تمرین هنر دیدن: هر روز بر عکاسی از یک رنگ متفاوت تمرکز کنید

بازدیدها
: 36 -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: @nicedavil

@nicedavil

نقاش انجمن
نقاش انجمن
رنگ بخش عمده دنیای ما را تشکیل می دهد، اما عکاسی از آن ممکن است آنقدر که فکر می کنید آسان نباشد. گاهی اوقات وفور رنگ ها می تواند اغراق آمیز باشد، و گاهی اوقات پیدا کردن رنگی که به دنبال آن می گردید سخت است! قبل از شروع این چالش، یک قلم و کاغذ بردارید. برای هر رنگ یک عنوان بنویسید و تا جایی که می توانید چیزهای مختلف را در زیر هر یک از آنها لیست کنید. گاهی اوقات حتی خوب است که طرح های یک رنگ خاص را گوگل کنید، تا ایده هایی در مورد این که باید به دنبال چه چیزی باشید، به شما بدهند.

سپس، یک روز کامل را به هر رنگی که دوست دارید از آن عکس بگیرید، اختصاص دهید. و لازم نیست دقیقا فقط به همان رنگ بچسبید. چرا از یک پالت رنگ ملایم تر (پاستلی) استفاده نکنید؟ رنگ های صورتی، خاکستری، و آبی ملایم عکس های شگفت انگیز و پراحساسی به وجود می آورند. رنگ های تند تری مانند نارنجی، قهوه ای و سبزهای تیره رنگ های خوبی برای فصل پاییز هستند.

به دنبال رنگ های برجسته بگردید…
انسان ها روز به روز به دنبال رنگ های برجسته تر هستند. رنگ های عمیق و اشباع شده توجه را جلب کرده و بیننده را برای یک نگاه دقیق تر به سمت خود می کشند. یک پالت رنگ محدود از رنگ های برجسته، بر بافت و شکل تاکید می کند.


رنگ های عمیق و اشباع شده جلب توجه کرده و بیننده را برای یک نگاه دقیق تر به سمت خود می کشند.

و یک پالت رنگ نرم تر…
عکاسی از رنگ ها لازم نیست همیشه در مورد یک مجموعه رنگ برجسته باشد. رنگ های ظریف یا تقریبا تک رنگ بر جزئیات تاکید کرده و فضای نرم تری به یک عکس می بخشند.

عکس های نرم (پاستلی) بهتر است در روزهای ابری یا کم نور گرفته شوند تا برای به دست آوردن تصویری با تن رنگ های یکنواخت تر، سایه ها به حداقل برسند.

 

@nicedavil

نقاش انجمن
نقاش انجمن
رنگ های نرم تر مانند صورتی و ارغوانی می توانند بدون غلبه بر تصویر، به آن رنگ اضافه کنند.

چرا هر دو نه؟

پیش زمینه این تصویر از رنگ های برجسته و متضاد تشکیل شده، در حالی که پس زمینه عمدتا از یک رنگ صورتی نرم تشکیل شده است. رنگ های برجسته و نرم بر یکدیگر تاکید کرده و تصویر پویاتری ایجاد می کنند.فضای منفی در اطراف نیمه بالایی تصویر نیز مهم است، که تعادل را حفظ کرده و تضمین می کند که پالت رنگ به طور کلی خیلی قوی و اغراق آمیز نباشد.

فرصت ترکیب رنگ های برجسته (تند) و نرم با یکدیگر همیشه پیش نمی آید، اما وقتی پیش بیاید متوجه خواهید شد. ترکیب دو طرح رنگ تصویر پویایی ایجاد می کند که در آن رنگ های برجسته تر و نرم تر یکدیگر را تقویت کرده و تصویر را کامل می کنند.


رنگ قدرت روشن کردن جزئیات را دارد، که به طور کلی به عمق یک عکس می افزاید. رنگ، یک تصویر خوب را غنی تر می کند.


علامت جاده زرد رنگ ظریف و نمادهای قرمز رنگ به این تصویر جزئیات اضافه کرده و بیننده را به یک نگاه دقیق تر ترغیب می کنند.

در جاهای غیر معمول به دنبال رنگ بگردید
همانطور که قبلا اشاره کردم، پیدا کردن رنگ منتخب هر روز شما ممکن است به طرز شگفت انگیزی سخت باشد. یک روز تمرکز بر رنگ قرمز شما را به سفر کاملا متفاوتی نسبت به سوژه های آبی خواهد برد.

سعی کنید در مکان های کمتر متداول به دنبال رنگ ها و الگوهای غیر معمول باشید. یا رانندگی کرده و یک مکان کاملا جدید را کشف کنید. این تغییر مکان یا تمرکز بر تکنیک های ترکیب بندی مانند خطوط هدایتگر و بافت می تواند به شما کمک کند تا خلاق تر شوید.


یک پالت قرمز برای دوشنبه. تلاش برای پیدا کردن پرسپکتیوهای غیر معمول اغلب نتایج غیر منتظره ای به همراه دارد، و رنگ روز شما را به شیوه های جدید و جالب نشان خواهد داد.


پالت رنگ چهارشنبه، کاشی های سبز و آبی یک پیاده رو شهری را آراسته اند.