❤️چادرانه ❤️

نمایش ها
: 1K -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: M00ngirl

کوکیッ

مدیر تالار سرگرمی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
دلبری هایت دلم را برد تا دلبر شوی
چادرت باعث شده امروز زیبا تر شوی!

در نقاب اخم هایت خنده پنهان کرده ای
می شود با این هنر یک روز بازیگر شوی

خاک من از جنس بت های زمان جاهلیست
تو غرورم را شکستی تا که پیغمبر شوی

از پسر آدم چه خیری دیده جزخیره سری
قسمتت شد مثل مریم باشی و دختر شوی

”قدر زر زر گر شناسد قدر گوهر گوهری”
قدر چشمت را بدان شاید تو هم زرگر شوی

دوری از تو مشکل لاین حل این روز هاست
تو بیا تا راه حل مصرع آخر شوی

M00ngirl

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
1/5/19
30
137
121
تهران
چی مهم تر از دل آدم؟؟!؟
#حرف

بیماری های دل ما تا یک جاهایی می تونه پشت استدلال های دروغین قائم بشه اما یک وقتایی لو میره که دیگه دیر شده.. بگذارید من اسم این استدلال های دروغی روبهانه تراشیدن بگذارم..

اما این استدلال های الکی به چه معناست؟

وقتی که ما روی دلمون کار نکردیم، وقتی که ما دلمون درگیر تمایلات و شهوات باشه خیلی برامون بد میشه اگه راحت بگیم دلم این رو دوست داره یا از این کار خوشم نمیاد.. چون دیگران ممکنه بگن چرا احساساتی حرف میزنی؟ الان موقع منطقی بودنه.. یا نمیشه بگیم از این گـ ـناه خوشمون میاد و از این کار زشت لـ*ـذت می بریم.. بنابرین سعی میکنیم به صورت منطقی توجیهش کنیم.

ما برای این که خودمون رو منطقی نشون بدیم شروع میکنیم به استدلال های الکی کردن.. یا همون بهانه آوردن...

بذارید مثال بزنم:

مثلا من چادر سر کردن برام سخته، حال ندارم بعضی سختی های چادر رو تحمل کنم... اینجوری استدلال میکنم : « نه کجای قرآن گفته چادر سر کنیم؟ این همه چادری هستن زیر چادرشون چه کارایی میکنن»

یا مثلا من از تحقیرها و سرزنش های دیگران در راه خوب تر شدن میترسم ( چون توکل ندارم ) بعد این جوری استدلال میکنم: « من کلی بدحجاب می شناسم که از خیلی چادری ها پاک ترن، نمازاشون بهتره، غیبت نمیکنن و... »

یا من اسیر شهوات شدم دلم میگه یه کاری کن دیده بشی تو چشم بیای ، بعد این جوری استدلال میکنیم : « ما چادری ها باید به خودمون برسیم مردم به ما جذب بشن نگن ما امل هستیم... »

این لایه های درونی و عجیب و غریب ماهاست... یه وقتایی یه استدلال هایی میکنیم که واقعا نظرمون اون نیست!! اما ریشه اش به دل ما بر میگرده..

اسم این بیماری های درونی دل ما عیوب پنهان هست..

نقله که علت جنگ جمل و مخالفت های زبیر با حضرت علی (ع) این بود که از خیلی سال قبل زبیر به حضرت علی (ع) #حسادت میکرد..

روایت میگه حسادت مثل آتشی هست که ایمان رو می سوزونه و از بین می بره..

این عیب پنهان زبیر ( یعنی حسادت ) کار رو به مخالفت و جنگ با امام زمانش کشوند..

بهتره یه وقتایی با دلمون تنها باشیم...
از خدا بخوایم این عیوب مخفی ما رو بهمون نشون بده تا اصلاحش کنیم..

❤ چادرانه
نمی دونم اسمش رو بهونه میشه گذاشت یا نه من حدود 10 سال چادر رو به عنوان حجابم و بدون اجبار انتخاب کردم،ده سال از کودکیم و اون قدر دوست های چادری خوبی دارم که هنوزم که هنوزه برام یه چیز مقدسه.اینا رو گفتم که بگم به چادر هیچ جبهه خاصی ندارم.اما راستش از یه جایی به بعد وقتی با خودم فکر کردم دیدم من واقعا منطقی پشت حجاب از نوع چادر پیدا نمی کنم،چیزی که باعث شه دلم از انتخابم قرص شه،به انتخابم افتخار کنم و بتونم ازش دفاع کنم.چیزی که به منی که عاشق دنیای رنگ ها هستم شجاعت انتخاب چادرو بده تو خودم پیدا نکردم.گشتم،بعضا مباحثه اما جوابم رو نگرفتم.اگه بتونید کمکم کنید که با یه منبع جواب سوالم رو بگیرم ممنون میشم.ترجیحا کتاب ( چون بی طرفه و بهت به عنوان یه گناهکار که باید عذاب بکشه نگاه نمی کنه)اگر نه یه آدم که خودش به جواب این سوال رسیده و بدون جبهه گیری کمک می کنه. :aiwan_lggight_blum:

reza_jabbari79

همراه انجمن
عضو انجمن
8/12/16
159
24,856
616
19
bnb
نمی دونم اسمش رو بهونه میشه گذاشت یا نه من حدود 10 سال چادر رو به عنوان حجابم و بدون اجبار انتخاب کردم،ده سال از کودکیم و اون قدر دوست های چادری خوبی دارم که هنوزم که هنوزه برام یه چیز مقدسه.اینا رو گفتم که بگم به چادر هیچ جبهه خاصی ندارم.اما راستش از یه جایی به بعد وقتی با خودم فکر کردم دیدم من واقعا منطقی پشت حجاب از نوع چادر پیدا نمی کنم،چیزی که باعث شه دلم از انتخابم قرص شه،به انتخابم افتخار کنم و بتونم ازش دفاع کنم.چیزی که به منی که عاشق دنیای رنگ ها هستم شجاعت انتخاب چادرو بده تو خودم پیدا نکردم.گشتم،بعضا مباحثه اما جوابم رو نگرفتم.اگه بتونید کمکم کنید که با یه منبع جواب سوالم رو بگیرم ممنون میشم.ترجیحا کتاب ( چون بی طرفه و بهت به عنوان یه گناهکار که باید عذاب بکشه نگاه نمی کنه)اگر نه یه آدم که خودش به جواب این سوال رسیده و بدون جبهه گیری کمک می کنه. :aiwan_lggight_blum:
کتاب حجاب از استاد مطهری خیلی میتونه بهت کمک کنه

• Like
Reactions: ..عاطا..

M00ngirl

کاربر تازه وارد
عضو انجمن
1/5/19
30
137
121
تهران
l
کتاب حجاب از استاد مطهری خیلی میتونه بهت کمک کنه
[/QUOTE
ممنونم برای پیشنهاد فوق العاده تون؛آزادی معنوی ایشون واقعا شاهکار بود.امیدوارم این کتاب هم بتونه کمکم کنه برای گرفتن جواب سوالام