❤️چادرانه ❤️

*My.moon.99*

کاربر ویژه
عضو انجمن
11/10/18
1,849
8,957
606
زیر آسمون خدا

این جوانها دارند دربرابر تیرانداز صهیونیست از این دختر محافظت میکنند

و من یاد موسای #لاتاری می افتم
یاد امیرعلی

اصلا یاد عباس می افتم
یاد علی اکبر

من به #غیرت فکر میکنم
#من_به_فکر_زینب

*My.moon.99*

کاربر ویژه
عضو انجمن
11/10/18
1,849
8,957
606
زیر آسمون خدا
⚠ گاهی #مهمان‌نوازی، #ظلم است!

#شهید_مطهری در کتاب «انسان کامل» و در بحث «تقدم عدالت بر ایثار» مثال جالبی می‌زنند که در ایام دید و بازدیدهای عید نیز کاربرد دارد. در صفحه ۲۶۲ این کتاب می‌خوانیم:

‼ «بعضی از ما خصلتی داریم و یا به خودمان می‌بندیم و اسمش را «مهمان‌نوازی» می‌گذاریم و می‌گوییم: ما مرد هستیم و درِ خانه مرد باز است! همیشه یک مهمان می‌آید و دیگری می‌رود. برای ناهار و شام، مهمان دارد و مهمان شبْ‌خواب هم به خانه‌اش دعوت می‌کند.
این فی حدذاته خوب است، ولی از طرف دیگر یک ملاحظه‌ای را نمی‌کنیم. بسیار هست که به آن #زنی که در خانه ما هست - که ما شرعاً حق نداریم به او فرمان بدهیم و او آزاد و مختار است که اگر میلش باشد، در خانه ما کار کند - فشارها و زحمت‌هایی را تحمیل می‌کنیم و اسمش را «مهمان‌نوازی» می‌گذاریم و می‌گوییم: درِ خانه ما باز است و ما مهمان‌نواز هستیم! مهمان‌نوازی‌ای که مستلزم ظلم به یک انسان باشد، مهمان‌نوازی نیست!
علی بن ابیطالب علیه السلام در خانه با همسرش زهرا علیها السلام همکاری می‌کند. کار خانه را زهرا به اختیار خودش انتخاب کرده و علی به او تحمیل نمی‌کند. در عین حال علی علیه السلام می‌خواهد فشاری بر همسر عزیزش وارد نیاید.

*My.moon.99*

کاربر ویژه
عضو انجمن
11/10/18
1,849
8,957
606
زیر آسمون خدا
چی مهم تر از دل آدم؟؟!؟
#حرف

بیماری های دل ما تا یک جاهایی می تونه پشت استدلال های دروغین قائم بشه اما یک وقتایی لو میره که دیگه دیر شده.. بگذارید من اسم این استدلال های دروغی روبهانه تراشیدن بگذارم..

اما این استدلال های الکی به چه معناست؟

وقتی که ما روی دلمون کار نکردیم، وقتی که ما دلمون درگیر تمایلات و شهوات باشه خیلی برامون بد میشه اگه راحت بگیم دلم این رو دوست داره یا از این کار خوشم نمیاد.. چون دیگران ممکنه بگن چرا احساساتی حرف میزنی؟ الان موقع منطقی بودنه.. یا نمیشه بگیم از این گـ ـناه خوشمون میاد و از این کار زشت لـ*ـذت می بریم.. بنابرین سعی میکنیم به صورت منطقی توجیهش کنیم.

ما برای این که خودمون رو منطقی نشون بدیم شروع میکنیم به استدلال های الکی کردن.. یا همون بهانه آوردن...

بذارید مثال بزنم:

مثلا من چادر سر کردن برام سخته، حال ندارم بعضی سختی های چادر رو تحمل کنم... اینجوری استدلال میکنم : « نه کجای قرآن گفته چادر سر کنیم؟ این همه چادری هستن زیر چادرشون چه کارایی میکنن»

یا مثلا من از تحقیرها و سرزنش های دیگران در راه خوب تر شدن میترسم ( چون توکل ندارم ) بعد این جوری استدلال میکنم: « من کلی بدحجاب می شناسم که از خیلی چادری ها پاک ترن، نمازاشون بهتره، غیبت نمیکنن و... »

یا من اسیر شهوات شدم دلم میگه یه کاری کن دیده بشی تو چشم بیای ، بعد این جوری استدلال میکنیم : « ما چادری ها باید به خودمون برسیم مردم به ما جذب بشن نگن ما امل هستیم... »

این لایه های درونی و عجیب و غریب ماهاست... یه وقتایی یه استدلال هایی میکنیم که واقعا نظرمون اون نیست!! اما ریشه اش به دل ما بر میگرده..

اسم این بیماری های درونی دل ما عیوب پنهان هست..

نقله که علت جنگ جمل و مخالفت های زبیر با حضرت علی (ع) این بود که از خیلی سال قبل زبیر به حضرت علی (ع) #حسادت میکرد..

روایت میگه حسادت مثل آتشی هست که ایمان رو می سوزونه و از بین می بره..

این عیب پنهان زبیر ( یعنی حسادت ) کار رو به مخالفت و جنگ با امام زمانش کشوند..

بهتره یه وقتایی با دلمون تنها باشیم...
از خدا بخوایم این عیوب مخفی ما رو بهمون نشون بده تا اصلاحش کنیم..

❤ چادرانه

*My.moon.99*

کاربر ویژه
عضو انجمن
11/10/18
1,849
8,957
606
زیر آسمون خدا
️ اینجایی که وایسادی آخر خط نیست!
#قول_و_قرار
#حرف

موضوع اصلا چادری شدن نیست!
برای ما جا افتاده که تحول مخصوص اوناست که بدحجاب و چی ان و چی ان... بعد یه اتفاقی تو زندگی شون می افته، تلنگری میخورن و تصمیم میگیرن توبه کنن و چادری بشن!!!!!! برنامه هایی شبیه لاک جیغ و.... و هر کسی که این چنینی فکر میکنه و حرف میزنه واسه من و تو نیست...

تحول فقط تغییر از بد به خوب بودن نیست... حجاب که این قدر بحث کردن نمیخواد.. چهارتا استدلال ساده بیشتر نیاز نداره.. اونی هم که حجاب رو قبول نداره از روی نفس داره تصمیم میگیره. بر اساس امیالش داره انتخاب میکنه وگرنه حجاب که این قدر پیچیده نیست..

این قصه ها رو بریز دور.. این تحول ها و توبه ها رو بذار کنار.. تحول من و تو اینه که این نذاریم این چادر رنگ دنیا بگیره.. تحول اینه که بدونیم این چادر که انتخاب کردیم تازه اول راهه .. این چادر باید منو پرواز بده ... اگه چادرت پروازت نداد بدون که گرد دنیا نشسته بهش..

عزیز من. چادر واسه دنیا نیست.. بپر.. چادر واسه دنیایی شدن نیست.. اونی که میخواد حجابش رو حفظ کنه فقط ، ده تا راه دیگه به جز چادرم داره ها!! چادر واسه اوناست که اگه اسم شون زینب نیست رسم شون زینبیه .. چادر واسه اوناست که حتی اگر اسمشون فاطمه نیست دختر فاطمه ان...

مادر ما بین در و دیوار که موند. فضه ی خادمه رو صدا زد... ببینم جوری زندگی میکنی که مادرت صدات بزنه بگه فلانی پاشو برام این کارو انجام بده؟ جوری از خودت آمادگی نشون دادی که صدات بزنه بهت کار بسپره؟ این چادری که سرت کردی واست لباس رزم بوده که صدات بزنن بگن فلانی این کار امام زمان رو زمین مونده یا علی ببینم چه میکنی؟

پس فکر میکنی شهدا چطوری شهید میشن؟ از خودشون یه خودی نشون میدن، بهشون ماموریت سپرده میشه... ماموریت رو انجام میدن و خدا هم می بره شون پیش خودش!!

قصه از اولم همین بود... قصه این بود که یه عده بدحجاب شدن یه عده با حجاب شدن یه عده رو گفتن اگه میخواید پاشید کاری برای خدا کنید اگه میخواید واسه اسلام هزینه کنید از جان و مال و آبرو و عمرتون.. این چادر رو بپوشید و برید تو دنیا مشغول بشید

تو چه قول و قراری با حضرت زهرا می بندی؟؟؟❤