برترین مشاغل در کشور های مختلف

بازدیدها
: 16 -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: دختر آبان

دختر آبان

همراه انجمن
عضو انجمن
بهترین مشاغل کدامند؟ کدام شغل درآمد بیشتری دارد؟ کارکنان کدام مشاغل از کار خود احساس رضایت بیشتری دارند؟ اینها سوالاتی است که ذهن اغلب ما را در دوره‌های مختلف زندگی خود را با آن درگیر می‌کند. برای پاسخ به سوالاتی از این قبیل در این نوشتار به بررسی مشاغل برتر در کشور های مختلف می‌پردازیم.

ایالات متحده آمریکا

25- کارفرمایان یا مدیران عملیاتمدیران عملیات، معمولا عملیات و پروژه های سازمان های دولتی یا خصوصی را برنامه ریزی و نظارت می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 99،310 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر24- مهندس متالورژی یا موادمهندسان مواد تحقیق و مطالعه ساختارها و خواص شیمیایی انواع مواد طبیعی و مصنوعی یا کامپوزیتی، از جمله فلزات، آلیاژها، لاستیک، سرامیک، نیمه هادی ها، پلیمرها و شیشه ها را بررسی و مطالعه می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 99،430 دلار

تجربه کاری: نیاز نیست23-مهندس فروش sales engineerپشتیبانی فنی از خریداران یاتوزیع کنندگان یک محصول یا ارائه دهندگان خدمات است، به عبارتی مهندس فروش به خریدار بالقوه یک محصول کمک می‌کند که به خوبی مشخصات فنی محصول را درک کرده و بتواند با مقایسه و ارزیابی سایرمحصولات بهترین تصمیم را اتخاذ نماید؛ به علاوه اینکه بتواند به رفع مشکلات پیاده‌سازی و استفاده از محصول کمک نموده و اطمینان یابد که محصول به خوبی مورد استفاده قرار گرفته و راهکار ارائه شده بی نقص و مطلوب خریدار بوده است.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 100،000 دلار

تجربه کاری لازم نیست اما در محل کار باید یک دوره آموزشی را بگذرانند.22 -مهندس نرم افزارهای اپلیکیشن

این مهندسان برنامه های اپلیکیشن رایانه ای را توسعه، ایجاد و تغییر می دهند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 100،080 دلار

تجربه کاری نیاز نیست.21- احصاییهآنها از آمار پیشرفته و نرم افزار های مدل سازی، برای پیش بینی هزینه و احتمال یک رویداد استفاده می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 100،610 دلار است.

برای گرفتن این شغل به تجربه کاری نیازی نیست اما دوره کارورزی درازمدت نیاز دارد.20- مدیر تبلیغاتمدیران تبلیغات ، سیاست های تبلیغات و برنامه های تبلیغاتی را هماهنگ می کنند یا موادی مانند پوسترها، کوپن ها و یا هدایای تبلیغاتی را برای ایجاد علاقه به خرید یک محصول یا خدمات تولید می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): $ 100،810

تجربه کاری: کمتر از پنج سال
 
  • Like
Reactions: ..عاطا..

دختر آبان

همراه انجمن
عضو انجمن
19- طراحان شبکه کامپیوتری

طراحان شبکه کامپیوتری، شبکه های داخلی را که توسط کارگران در یک سازمان استفاده می شود، طراحی می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 101،210 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر18- مهندسین علوم هسته ایمهندسان هسته ای، پروسه ها، ابزارها و سیستم های مورد استفاده برای تولید مزایای انرژی هسته ای و تابش را بررسی و توسعه می دهند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 102،220 دلار17- مدیر آموزش و توسعهمدیران آموزش و برنامه ریزی، برنامه ها را برای افزایش دانش و مهارت های کارمندان یک سازمان طراحی و عملی می کند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 105،830 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر16- توسعه دهنده های اپلیکیشنمهندسین نرم افزاری سیستم های عامل، کامپایلرها و نرم افزار های توزیع شبکه برای اپلیکیشن های پزشکی، صنعتی، نظامی، ارتباطات، هوا فضا، کسب و کار، علمی و رایانه توسعه را آزمایش و طراحی می کند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 106،860 دلار15- مدیریت منابع انسانیمدیران منابع انسانی بر مراحل استخدام، مصاحبه، انتخاب نیروهای انسانی یک سازمان را نظارت می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 106،910 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر14- مدیر روابط عمومیمدیران روابط عمومی با طراحی و اجرای برنامه هایی سعی می کنند تصویر عمومی کارفرما یا مشتری خود را حفظ یا بهبود ببخشیند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 107،320 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر13- مهندس هوافضامهندسان هوا فضا، سیستم های رانشی هواپیماها و فضاپیماها را طراحی کرده و عملکرد آیرودینامیک هواپیما را مطالعه می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 109،650 دلار12- مدیر خریدمدیران خرید، فعالیت های خریداران، ماموران خرید و کارگران مرتبط با خرید مواد، محصولات و خدمات را برنامه ریزی و هدایت می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 111،590 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر11- مهندس سخت افزار کامپیوترمهندسان سخت افزار کامپیوتر به طور طبیعی مشکلات مربوط به سخت افزار کامپیوتر را حل می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 115،080 دلار10- مدیران جبران خسارت و مزایامدیران جبران خسارت معمولا میزان دستمزد کارکنان خود و نحوه پرداخت را تعیین می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 116،240 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر
 
  • Like
Reactions: ..عاطا..

دختر آبان

همراه انجمن
عضو انجمن
9- مدیر فروشمدیران فروش اهداف فروش، تجزیه و تحلیل داده ها و برنامه های آموزشی برای نمایندگان فروش سازمان ها را تعیین می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 117،960 دلار

تجربه کاری: کمتر از پنج سال8 - مدیران پروژه های تحقیقیمدیران فعالیت های تحقیقی علوم طبیعی بر کار دانشمندان، فعالیت های مرتبط با تحقیق و توسعه و هماهنگ کردن فعالیت هایی مانند آزمایش، کنترل کیفیت و تولید را نظارت می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 119،850 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر7 - مدیر مالیمدیران مالی گزارش مالی، برنامه فعالیت های سرمایه گذاری مستقیم، و توسعه راهبردها و برنامه های بلندمدت مالی مرتبط را در سازمان ها تدارک می بینند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 121،750 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر6- خلبان ، کمک خلبان و مهندس پرواز

خلبانان شرکت های هواپیمایی، کمک خلبانان و مهندسان پرواز ،هواپیمای چند موتوره ثابت را هدایت کرده و در خدمت حمل و نقل مسافر در صنعت هوایی هستند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 127،820 دلار

نیاز به تجربه کاری حدود 5 سال و آموزش در محل کار دارد.5- مهندس نفت

مهندسان نفت طراحی تجهیزات برای استخراج نفت و گاز را در سود آورترین شکل ممکن برعهده دارند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 128،230 دلار4 - مدیریت بازاریابیمدیران بازاریابی تقاضا برای محصولات و خدمات ارائه شده توسط یک شرکت و رقبای آن را تعیین کرده و مشتریان بالقوه را شناسایی می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 131،180 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر3- معمارانمعماران معمولا فعالیت ها را در شرکت های معماری و مهندسی برنامه ریزی می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 134،730 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر2- مدیران فناوری و کامپیوترمدیران فناوری نقش مهمی در تعیین اهداف فناورانه سازمان و مسئولیت اجرای این اهداف را به عهده دارند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 135،800 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر1- مدیر عامل اجراییمدیران اجرایی با کمک معاونان خود، فعالیت های عملیاتی واجرایی را در بالاترین سطح مدیریت، برنامه ریزی و هماهنگی می کنند.

میانگین دستمزد سالانه (2016): 181 210 دلار

تجربه کاری: پنج سال یا بیشتر
 
  • Like
Reactions: ..عاطا..

دختر آبان

همراه انجمن
عضو انجمن
کشور آلمان
متخصص فناوری اطلاعات در آلمان

مهندسان مسئول طراحی مواد، سازه ها و سیستم ها هستند و در عین حال مسئول حفظ کارایی، مقررات، ایمنی و هزینه ها نیز هستند. وظایف آنها با توجه به شاخه هایی که در آن تخصص دارند از جمله مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک، متفاوت است. مهندسان معمولا سالیانه حقوق 64000 یورو دریافت می کنند. میزان حقوق با توجه به نقش و تجربه افزایش می یابد. برای مثال، یک مدیر فنی می تواند سالانه 138000 تا 168000 یورو درامد داشته باشد.متخصصین IT متخصصین آموزش دیده ای هستند که پشتیبانی فناوری اطلاعات را انجام می دهند. آنها به شرکت ها و سازمان ها با مدیریت سخت افزار، نرم افزار، شبکه و حل مشکلات در این زمینه ها کمک می کنند. آنها سالانه مبلغ 66000 یورو درآمد کسب می کنند. با کسب تجربه، می توانند به یک مدیر امنیتی فناوری اطلاعات تبدیل شوند که حقوق سالانه آنها حدود 81000 یورو است. آنها به عنوان سرپرست فناوری اطلاعات می توانند سالانه 124000 یورو درامد داشته باشند. به طور کلی به یک مدرک لیسانس در رشته مرتبط به کامپیوتر، از جمله علوم کامپیوتر، سیستم های اطلاعاتی و مهندسی نرم افزار نیاز است.

شغل وکلا در آلمان
نقش یک وکیل در قضیه های قانونی بسیار متفاوت است. به طور کلی، آنها به مشتریان در مورد مسائل حقوقی مانند حقوق مالکیت و حقوق شخصی مشاوره می دهند. وکلا در شرکت های کوچک معمولا کمتر از 40000 یورو در سال درامد دارند، در شرکت های متوسط 50000 الی80000 یورو و در شرکت های بزرگ 700،000 یا بیشتر درامد سالانه دارند. متصدیان آزمایشگاه مسئول عملیات ایمنی و کارآمد یک آزمایشگاه بالینی، قانونی، تحقیقاتی و یا پزشکی هستند. متصدیان با تجربه معمولا 123000یورو در سال حقوق دریافت می کنند. اکثر کارفرمایان به دنبال کسانی با مدرک کارشناسی در تکنولوژی پزشکی، شیمی یامهندسی شیمی هستند. چند سال سابقه کار نیز انتظار می رود.

مشاغل مدیران فروش در آلمان
وظیفه مدیران فروش به طور معمول ارتقای استعداد و رهبری است. آنها اهدف را تعیین و طرح های فروش را ایجاد می کنند، اطلاعات را تجزیه و تحلیل می کنند، مربیان تیم فروش خود را به کار می گیرند و در روند استخدام کارکنان فروش دخیل هستند. مدیران فروش حقوق بالایی در بخش بازاریابی و فروش را به دست می آورند و متخصصین باتجربه حقوقی در حدود 134000 یورو در سال دریافت می کنند. در همین حال، کارشناسان ارشد حقوق سالانه 88000 یورو دریافت می کنند. مدرک کارشناسی در زمینه های مرتبط با حقوق تجاری، مدیریت، اقتصاد، حسابداری، مالی، ریاضیات، بازاریابی و آمار نیاز است و همچنین کسانی که دارای سابقه کاری به عنوان نماینده فروش دارند در اولویت هستند.

بانکداری در آلمان
بانکداران سرمایه گذاری، اساسا مشاورین مالی یک شرکت هستند. آنها معمولا در یک موسسه مالی یا در یک بخش بزرگ بانک مشغول به کار هستند که به بالا بردن سرمایه دولت ها، شرکت ها و سایر نهادها تلاش می کنند. آنها می توانند حقوقی به مبلغ 150000 یورو در اولین سال استخدام خود دریافت کنند. بانکداران سرمایه گذاری در پست های ارشد می توانند تا 300 هزار یورو یا بیشتر در سال دریافت کنند. به طور کلی به یک مدرک MBA مرتبط نیاز است، اما مدرک لیسانس در اغلب مواقع قابل قبول می باشد. درک پایه ای قوی از حسابداری، امور مالی و اقتصاد و همچنین یک پایه قوی در ریاضیات، ضروری است.

شغل مدیریتی در آلمان
مدیر عاملین، هیات مدیره یک شرکت هستند و پر درامدترین شغل در آلمان را دارند. آنها مسئول مدیریت فعالیت های روزمره شرکت و امور مالی آن و حفظ تمام تعهدات قانونی هستند. مدیرعاملین شرکت هایی با 25 کارمند یا کمتر به طور معمول 170 هزار یورو در سال درامد دارند و درامد 379000 یورو برای مدیر عاملین شرکت هایی با 500-1000 کارمند و 807 هزار یورو برای مدیر عاملین شرکت هایی با بیش از 5000 کارمند . این حقوق می تواند به سازمانی خاص بستگی نیز دشته باشد.

به عنوان مثال، مدیر عامل شرکت فولکس واگن، مارتین وینتکورن درامدی در حدود 15 میلیون یورو در سال کسب کرده است. به طور معمول به مدرک کارشناسی ارشد مرتبط نیاز دارید. سابقه کاری در نقش مدیریت ارشد ضروری است.
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
را مشاورین موسسه میرداماد در اختیار شما قرار خواهند داد، تا در این مسیر به مشکل خاصی برنخورید
 
  • Like
Reactions: ..عاطا..