Special دشت میشان

نمایش ها
: 59 -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: ATENA_A
در نزدیکی قله پر صلابت الوند دشتی سرسبز آرام گرفته، با چشمه‌هایی که آبی خنک از آن‌ها جاری است. دشت میشان از طراوت لبریز است. به میشان که وارد می‌شوید پا از دنیای دغدغه‌ها و افکار بیرون می‌گذارید و آرامشی خاص سراسر وجودتان را فرا می‌گیرد.

برف و یخ، چمنزار و گل‌های کوچک زرد رنگ دست به دست یکدیگر داده و منظره‌ای آرام و دوست داشتنی را به آدمی هدیه می‌کنند. بر چمن‌ها که دراز می‌کشید، به صدای آب جاری از چشمه‌ها که گوش می‌سپارید و هوای خنک و به غایت پاک کوهستانی را که استشمام می‌کنید، از هر چیز خالی، و وجودتان از لـ*ـذتِ بودن در طبیعت پر می‌شود.
مقاله های مرتبط:
  • تالاب جغاخور؛مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران
  • تالاب میانکاله؛مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران
  • دریاچه چورت یا میانشه؛مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران
  • تالاب میانکاله؛ مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران
  • دریاچه چورت یا میانشه؛مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران
این میدان در مسیر اصلی صعود به قله الوند قرار دارد و وسعت آن حدود یک هکتار و ارتفاع آن از سطح دریا ۲۶۰۰ متر است. در گذشته عشایری که دوره ییلاق خود را در دامنه شمالی الوند می‌گذراندند، در میدان میشان که دارای آب‌های روان، چمن زار و مناظر زیبای طبیعی است، چادر می‌زدند.

حرکت به سمت دشت میشان که به آن میدان میشان هم می‌گویند، یک کوه‌پیمایی نیمه سنگین است. این دشت یکی از جاذبه‌های طبیعت‌گردی و گردشگری در همدان است و همه روزهطبیعت گردان و کوه‌پیمایان پر شماری پذیرایی می‌کند. قبل از رسیدن به مسیر کوهپیمایی ازجاده‌ای عبور می‌کنید که در طول دره زیبا و خرم عباس آباد قرار گرفته و پر است از منظره‌یباغ‌ها و درختان بلند که در پاییز شکوه و جلوه‌ای خاص دارند.