نمایش ها
: 102K -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: deimos

نظرتون در مورد سطح رمان؟

 • عالیه

  Votes: 456 86.4%
 • متوسطه

  Votes: 45 8.5%
 • می تونه بهتر باشه

  Votes: 27 5.1%

 • Total voters
  528

deimos

مدیر ادبیات + نویسنده ویژه
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
نویسنده ویژه انجمن
کاربر VIP انجمن
17/2/18
1,122
114,943
1,176نام یگانه ایزد منان


نام رمان: امیدِ رهایی( جلد دوم)

نام نویسنده: deimos کاربر انجمن نگاه دانلود

ژانر: عاشقانه، جنایی_ مافیایی، تراژدی، معمایی.

سبک: رئال.

نام ناظر:
rita.ros

سطح رمان: حرفه ای _ پرطرفدار

رده سنی: + 18 سال.


خلاصه:
رها دختری خودساخته، قوی و با اراده ای آهنینه. دختری با سرنوشتی ملموس، اما باورهای غیرقابل لمس و تصمیمات غیرقابل پیش بینی. دختری از جنس دیگر دختران سرزمینم که افکار متفاوت و رویاهای بزرگی داره و دنیا رو با دیدی وسیع تر از انسان های اطرافش می بینه. دختری که با عشق متولد نشده و عشق رو یه دروغ رویایی می دونه، مادرانه ای نشنیده و احساساتِ مادرانه رو یه اغراق زیبا می دونه، حالا همه ی خودش رو وسط گذاشته، تا برای یک بار هم که شده الفبای عشقی حقیقی رو لمس کنه. اما عشق اصلا وجود داره؟


پی نوشت1:
سلام مجدد به همه ی دوستان گلم. ممنون که تا این قسمت، همراه رمان موندید. الآن دیگه به اندازه ی کافی رها رو می شناسید. الآن دیگه به اندازه ی کافی جنس غم ها، اشک ها، بغض ها و حسرت های دخترایی مثل رها رو می شناسید.
الآن می تونید درد دختری که به جرم پرورشگاهی بودن همیشه برچسب خورده رو لمس کنید. الآن می دونید حتی اگر باهوش ترین آدم هم باشی، وقتی یه دختر تنها باشی، با دید درستی بهت نگاه نمی کنن. الآن می دونید گاهی حتی یه شام ساده توی فضای صمیمی خانواده، حسرت خیلی از چشمای خیس کودکان بی سرپرسته. کودکانی که برخلاف انتظارمون، فرق ترحم چشمامون رو با محبت واقعی خوب درک می کنن.
الآن خیلی چیزا می دونید، اما هنوزم برای قضاوت این که توی زندگی پر فراز و نشیب و پر رمز و راز رها، گناهکار واقعی کیه خیلی زوده.
به تکرار می گم؛ هدف از نوشتن این رمان و به اشتراک گذاشتنش با دنیا، این بوده که اگر نمی تونیم مرهم زخم این دسته از افراد باشیم، دست کم با نگاه های خارج از عرف، قضاوت های بی رحمانه و برچسب زدن های ناعادلانه نمک رو زخمشون نپاشیم.
نوشتن این داستان حداقل اقدامیه که از دست منه نوعی برای این دسته از عزیزان بر میاد. از دست تک تک ما خیلی کارا بر میاد که شاید وقتشه قبول کنیم توی انجامشون کوتاهی کردیم. ما توی باور هامون کوتاهی کردیم.
بیاید باور کنیم کسی که توی پرورشگاه بوده، الزاما از سطح پست جامعه نیست و کسی که توی یه خانواده ی مرفه بزرگ شده، به صرف اعتبار خانوادگیش آدم ارزشمندی نیست. باور کنیم کسی که عقایدش با ما فرق داره، الزاما اشتباه نمی کنه و کسی که با ما هم فکره الزاما درست نمی گـه. کسی که تنهاست، الزاما مشکل( جسمی، روحی، شخصیتی، اخلاقی و...) نداره و کسی که سرش شلوغه، الزاما بی مشکل و پرفکت نیست. کسی که نقص عضو داره، چیزی از ارزش انسانیش کم نشده و سالم بودن چهار ستون بدن کسی اثبات انسانیتش نیست. کسی که چادر می پوشه الزاما متدین نیست و کسی که بی چادره الزاما کافر نیست.
بیاید توی زندگی به چیزایی ببالیم که برای به دست اوردنشون زحمت کشیدیم، نه چیزایی که هیچ نقشی توی داشتن یا انتخابشون نداشتیم. بیاید توی نگاهمون به دنیا و آدما تجدید نظر کنیم.
بیاید درست زندگی کردن رو یاد بگیریم و یاد بدیم؛ و اگر روزی فرزندی داشتیم، اولین چیزی که براش مشق می کنیم، جای 32 تا حروفِ سردرگم، درس درست زندگی کردن باشه. دنیا از دکتر و مهندس اشباع شده، بیاید انسان تحویل جامعه بدیم...


پی نوشت 2:
در جلد اول با روند رمان آشنا شدید. در این جلد هم همون روند سابق ادامه داره. رمان به روایت زمان حال نوشته شده و با فلش بک های متعدد به زمان گذشته برمی گرده. معمولا تشخیص این پرش ها با تکیه به متن انجام می شه و در قسمت هایی برای تشخیص راحت تر با"*****" از زمان حال جدا می شه.
دوستان قدیمی حتما این نکات رو می دونن. برای دوستانی عزیزی که به تازگی همراه شدن می گم:
1. لطفا لطفا لطفا از ارسال اسپم در تاپیک رمان خودداری کنید.
2. اگر نکته ی مبهمی براتون وجود داره، در تاپیک نقد و پروفایلم در خدمت همه ی شما عزیزان هستم. پس بیاید با ارسال اسپم باعث گیجی بقیه دوستانمون نشیم.
3. خوش حال می شم با تشکر و نقد های سازنده حمایت و دلگرمم کنید. لینک تاپیک نقد برای همه ی شما عزیزان بازه.

Please, ورود or ثبت نام to view URLs content!

4. در صورت تمایل با پیگیری رمان، می تونید از پست های جدید مطلع بشید.
Please, ورود or ثبت نام to view URLs content!
 

پیوست ها

آخرین ویرایش:

دختران من

ناظر تالار رمان
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
8/4/16
961
17,401
661
شیراز


نویسنده ی گرامی, ضمن خوش آمد گویی به شما؛ سپاس از اعتماد و انتشار اثر خود در انجمن وزین نگاه دانلود.

خواهشمند است قبل از آغاز به کار نگارش, قوانین زیر را با دقت مطالعه نمایید:
Please, ورود or ثبت نام to view URLs content!


دقت به این نکات و رعایت تمامی این موارد الزامی ست؛ چرا که علاوه بر حفظ نظم و انسجام انجمن, تمامی ابهامات شما ( چگونگی داشتن جلد, به نقد گذاشتن
Please, ورود or ثبت نام to view URLs content!
, تگ گرفتن, ویرایش, پایان کار و سایر مسائل مربوط به
Please, ورود or ثبت نام to view URLs content!
) رفع خواهد شد. با این حال می توانید پرسش ها, درخواست ها و مشکلات خود را در
Please, ورود or ثبت نام to view URLs content!
عنوان نمایید.


پیروز و برقرار باشید.
گروه کتاب نگاه دانلود
 

deimos

مدیر ادبیات + نویسنده ویژه
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
نویسنده ویژه انجمن
کاربر VIP انجمن
17/2/18
1,122
114,943
1,176
سلام به همه ی دنبال کننده های گرامی. اما دوستان واقعا نقدی، نظری، صحبتی ندارید؟ متن پست ها کمه یا زیاده؟ فاصله ی پست گذاری تند یا کنده؟ روند داستان خوبه یا بزنم روی دور تند؟:aiwan_lightff_blum:
کلا حس می کنم و من رمانم این جا نامرئی هستیم! نه لایکی، نه نقدی، نه شرکت توی نظرسنجی. اگر انقدر سطح رمان پایینه بگید بند و بساطم رو جمع کنم از وسط سایتHanghead
یه دست برام تکون بدید حداقل! یکم حمایت لطفا!

To view the content, you need to Sign In or Register.
من به نظر همه ی دوستان احترام می ذارم و از هیچ نظر منصفانه ای دلگیر نمی شم. پس لطفا با دل قرص توی نظرسنجی شرکت کنید.
سپاس از نگاه تک تک شما دوستان همیشه همراه:aiwan_lggight_blum:
 
آخرین ویرایش: