آيا حجاب مانع صله رحم است؟

Moonlight

کاربر ویژه
عضو انجمن
31/3/17
2,159
15,863
706
بعضى از خانواده های مذهبى #حجاب را مانع صله رحم مى دانند چونكه حجاب را مزاحم راحتى شان مى دانند. آيا حجاب مانع صله رحم است؟

حجاب در اسلام به معنى پوشش است و پوشش نه تنها مزاحم روابط اجتماعى نيست، بلكه اين كار را ممكن مى سازد. بدون پوشش ممكن است خانم ها مورد طمع و دستبرد هـ*ـوس آلود ديگران قرار بگيرند، ولى پوشش به آنها امنيت و سلامت مى دهد و همچنين امكان مى دهد كه به راحتى در جامعه حضور يابند و به وظايف اجتماعى خود بپردازند.

در مورد صله رحم نيز پوشش نه تنها مزاحم نيست بلكه باعث برقرارى روابط مشروع، انسانى و پاك مى شود و پوشش لزوما به معنى چادر و يا پوشيدن لباس هاى متعدد نيست. به همين مقدار كه بدن پوشيده باشد و محرك نباشد كافى است. اين مقدار پوشش نه تنها موجب ناراحتى خانم ها در روابط فاميلى نيست، بلكه زمينه ارتباط راحت آنها را فراهم مى آورد. صله رحم از نظر اسلام داراى اهميت فراوانى است كه نمى توان آن را به بهانه راحت طلبى و سختى پوشش فراموش نمود. در روايات اسلامى آمده است كه حق رحم را هيچ چيزى قطع نمى كند (#امام_صادق (ع): «حق الرحم لايقطعه شيى»).

و همچنين آمده است كه قطع رحم، باعث مرگ زود هنگام مى شود و به عكس صله رحم، اجل آدمى را به تأخير مى اندازد و موجب طول عمر انسان مى شود. امام صادق (ع) در اين زمينه فرمودند: يكى از گناهانى كه باعث مرگ زود هنگام مى شود، قطع رحم است «الذنوب التى تعجل الفناء قطيعه الرحم»و #امام_باقر (ع) فرمودند: «صله ارحام، اعمال را پاكيزه مى كند و اموال را فراوانى مى بخشد و بلا را دفع مى كند و اجل را به فراموشى مى اندازد.»

منبع احادیث: بحار الانوار، ج 74

reza_jabbari79

حامی انجمن
عضو انجمن
8/12/16
158
24,691
616
18
bnb
به نظر من حجاب مهم ترین چیز تو برقراری ارتباط با دیگران
و از عوض شدن مضوع ارتباط از هر نوعی به ارتباط هـ*ـوس آلود و شهوانی میشه
الان من نوجوان که میخوام به یه جنس مخالم ارتباط برقرار کنم
وقتی که طرف حجاب کامل داشته باشه هم خودم راحت ترم هم طرف مقابل احساس نا امنی نمیکنه
و از نگاه های آلوده در امان میمونه

6*متین*6

حامی انجمن
عضو انجمن
8/1/19
230
2,616
416
23
چ مانعی میخواد داشته باشه اونی ک میخواد بیرون حجاب داشته باشه اونموقع هم حجاب داشته باشه حجابم الزاما چادر نیست هرنوع پوششی ک جلب توجه نکنه و کامل باشه حجابه