پوشش امر شخصی است ، یا امر اجتماعی؟!

Moonlight

کاربر ویژه
عضو انجمن
31/3/17
2,159
15,863
706

⚠ پوشش امر شخصی است ، یا امر اجتماعی؟!

تو اتوبوس پیرمرد به دختره که کنارش نشسته بود گفت :
دخترم این چه حجابیه که داری ؟ همه ی موهات بیرونه
دختره با پررویی گفت :
تو نگاه نکن !
بعد از چند دقیقه پیرمرد کفشش را درآورد..بوی جوراب در فضا پخش شد!

دختره در حالی که دماغشو گرفته بود به پیرمرد گفت : اه اه اه این چه کاریه میکنی خفمون کردی ؟
پیرمرد باخونسردی گفت :
تو بو نکن!

آره عزیزم! تمیزی بدن من با تمیزی لباس تو، به بقیه هم مربوطه. پس موضوع اجتماعی است.. #پوشش ( #حجاب)، امر #اجتماعی است، برای اینکه بعنوان یک #انسان توی اجتماع حضور داشته باشیم. نه بعنوان یک #جنسیت. حجاب آمد تا زن به #اجتماع بیاید.. وگرنه برای توی خونه که حجاب لازم نبود..

✿↜..թαяɨ..↝✿

کاربر ویژه
عضو انجمن
6/3/19
1,371
16,106
806
❤miony❤
به نظر من حجاب یه امر شخصیه.ولی متاسفانه توی کشوری که ما زندگی میکنیم هیچ ارزشی برای حرف مردم قائل نیستن.
وقتی آدم رو از چیزی منع کنن،بیشتر به سمت اون کشش پیدا میکنه.داستان بالا هم جالب بود،ولی زیاد به هم مربوط نبودن.
منظورم اینه که وقتی پیرمرد کفشش رو در اورد،خب همه اذیت میشدن.در حالی که حجاب اون دختر هیچ ضرری به کسی نمیرسونه.به نظر من هر کسی باید خودش باشه،نه این که اون رو مجبور به کاری کنن که دوست نداره.ولی متاسفانه این چیزا توی کشور ما خیلی رایج هستن.

Shakiba-S83

حامی انجمن
عضو انجمن
17/1/19
187
9,423
616
Paris
این کسایی که میگن ما مسلمون واقعی هستیم،برن حجاب خودشونو درست کنن و کاری به بقیه نداشته باشن
واقعا هم مسلمونی تنها به حجاب که نیست هر کسی را توی قبر خودش میخوابونند و به کسی هم به نظر من ربطی نداره .اصن چرا ما باید حجابمون را رعایت کنیم ولی مرد ها با تیشرت بیان بیرون .این به نظر من عدالت نیست

maria1377

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
9/9/16
489
6,922
541
21
سرزمین یاس های وحشی
پوشش یه امر شخصیه با تبعات اجتماعی.
اینی که حجاب یک شخص داشته باشه یا نه یه امر شخصیه. اما طریقه لباس پوشیدن یه امر اجتماعیه.
که در تمام جوامع به اندازه ای رعایت میشه

آخرین ویرایش:

✿↜..թαяɨ..↝✿

کاربر ویژه
عضو انجمن
6/3/19
1,371
16,106
806
❤miony❤
پوشش یه امر شخصیه با تبعات اجتماعی.
اینی که حجاب یک شخص داشته باشه یا نه یه امر شخصیه. اما طریقه لباس پوشیدن یه امر اجتماعیه.
که در تمام جوانب به اندازه ای رعایت میشه
خب من دوس دارم با تیشرت و شلوارک برم بیرون0_0

maria1377

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
9/9/16
489
6,922
541
21
سرزمین یاس های وحشی
دارم میگم حد پوشش نسبت به جوامع متفاوته. مثلا در ترکیه خانم ها دامن یا شلوارک شون باید روی زانو باشه اما مثلا در کره کوتاهیش مشکلی نداره اما بالاتنه باید پوشیده شه
خب من دوس دارم با تیشرت و شلوارک برم بیرون0_0