اطلاعیه گروه های کاربری تیم های ویژه انجمن نگاه دانلود

بازدیدها
: 5K -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: CAPRICORN
وضعیت
موضوع بسته شده است.
رنک‌های کاربری تیم‌های ویژه‌ی انجمن وزین نگاه دانلود

طراح انجمن:

شرایط لازم برای داوطلبان کادر طراحی:

اولین کاری که می‌کنید، نمونه کارهای طراح‌ها را در «تاپیک دریافت جلد رمان» ملاحظه کرده، براساس آن معیار، جلد را می‌زنید.
نکته: اندازه و معیاری غیر از جلدهای زده‌شده، در همان مرحله اول رد می‌شوند.

1- فرستادن 6 قطعه نمونه کار (جلد طراحی‌شده) براساس اندازه و پیکسل‌های جلدهای زده‌شده در حال حاضر. (به مدیر تالار طراحی)
2- بعد از تأیید جلدها، عنوان طراح آزمایشی را دریافت می‌کنید.
نکته: تا وقتی که شما عنوان طراح آزمایشی را دارید، حق زدن جلدهای تاپیک جامع درخواست‌های جلد رمان رو ندارید.
3- بعد از گذراندن مدتی معین (کوتاه)، جلدهای شما توسط طراحان و مدیر تالار طراحی مورد نقد و بحث قرار می‌گیرد و از بین «داوطلبان منتخب» و بعد از گذراندن ده مرحله، کسانی که انتخاب شدند، عنوان طراح رو اخذ می‌کنند.

یک مدت بعد از طراح‌شدن، یک سری آزمون هست که مدیر طراحی از طراحان می‌گیرد. سطح کیفی کارشان اگه مثل قبل نبود یا اینکه نتوانستند جلد موردنظر طبق درخواستی که به صورت آزمون هست تحویل بدهند، رنگ طراح انجمن از ایشان گرفته شده و مجددا به عنوان «طراح آزمایشی» رنک دوون خواهند شد. طی زمانی که طراح آزمایشی هست، اگر سطح کارش را بالا برساند، همان رنگ طراح را می‌گیرد؛ در غیر این صورت از کادر طراحی حذف می‌شود.

ارسال درخواست به مدیر تالار جلد کتاب

***

شاعر انجمن:

عزیزانی که حداقل دو تاپیک با تگ «ارزشمند» در بخش شعر و مشاعره داشته باشند، و شاعر انجمن و مدیر تالار تأییدش کنند، می‌توانند عنوان «شاعر انجمن» را دریافت نمایند.
(تگ ارزشمند: به تاپيک‌هايی داده می‌شود که نوشته‌ی شخص نویسنده بوده و حداقل دو صفحه شده باشد.)

ارسال درخواست به مدیر تالار ادبیات

***

نویسنده انجمن:

نویسندگانی می‌توانند درخواست رنگ نویسندگی داشته باشند که حداقل 2 رمـان با تگ موفق که حداقل یک رمـان کامل شده باشد را داشته باشند.

ارسال درخواست به سرپرست بخش کتاب

***

مترجم انجمن:

به تشخیص گروه ترجمه، طی فراخوان و آزمونی که از کاربران گرفته می‌شود (نوع برگزاری و زمان به تشخیص مدیر گروه). در صورت قبولی در آزمون، عنوان «مترجم آزمایشی» به کاربر داده می‌شود.

رنگ مترجم انجمن:
به تشخیص و صلاحدید گروه ترجمه، رنگ مترجمی داده خواهد شد.

ارسال درخواست به مدیر تالار ترجمه

***
مدرس زبان:

بنابر صلاحدید مدیریت تالار زبان، طی یک فراخوان از افرادی که اعلام آمادگی کرده‌اند، آزمونی گرفته می‌شود. در این آزمون، افرادی که حداقل در یکی از زبان‌های «انگلیسی، ترکی استانبولی و ...» دانش کافی جهت آموزش دارند و همچنین از مدارک معتبر برخوردار بوده و با موفقیت از آزمون عبور کرده‌اند، رنک «مدرس آزمایشی زبان» را دریافت خواهند کرد و بعد از آن، نسبت به آغاز تاپیک

آموزشی خود اقدام می‌کنند.

شرایط دریافت رنک و رنگ «مدرس زبان»:

1- کامل‌کردن کتاب آموزشی.
2- کامل‌کردن حداقل یک دوره آموزش زبانِ مترجمی.
3- فعالیت در تاپیک جامع رفع اشکال و پاسخ به سؤالات زبان و همچنین حل مشکلاتی که مترجمان به هنگام ترجمه با آن‌ها مواجه می‌شوند و کمک در نقد ترجمه‌ها.
ارسال درخواست به مدیر تالار زبان

***
ویراستار انجمن:

شرایط عضویت در تیم ویراستاری:

1) داشتن نظم و رعایت اصول امانت
2) تسلط کافی بر دستور زبان فارسی و قواعد نگارشی
3) حداقل زمان لازم برای ویرایش 3-4ساعت در روز
4) داشتن دقت و سرعت عمل بالا در ویرایش

در مرحله اول (مرحله ی فراخون) یک متن به کاربر داده می‌شود که داوطلب یک روز وقت دارد که ویرایشش کند. تعداد غلط‌های متن مشخص است. اگر کاربری بتواند به حد نصاب خودش را رسانده و متن را ویرایش کند، بعد از بررسی عنوان ویراستار آزمایشی به ایشان تعلق می‌گیرد؛ اما هنوز این کاربر ویراستار محسوب نمی‌شود.
در مرحله دوم جذب ویراستار، به کاربرهایی که عنوان آزمایشی گرفتند، 5روز فرصت داده می‌شود تا رمان‌هایی را ویرایش کنند. در اینجا کاربرهایی که دقت و سرعت عمل بالایی نداشته باشند، حذف می‌شوند.
بعد از پایات مهلت مرحله دوم و بررسی کارهای ویراستاران آزمایشی، کسانی که کارشان خوب بود بعد از یک ماه و کسانی که احتیاج به دقت بیشتری دارند، بین 2-3 ماه وقت می‌برد تا رنک و رنگ ویراستار انجمن به ایشان تعلق بگیرد.
برای هر رمان بین 7-10 روز وقت لازم هست. اگر ویراستاری (چه آزمایشی باشد، چه رنگ داشته باشد) به دفعات متوالی در تحویل‌دادن رمان تأخیر کند، عذرش خواسته می‌شود. اگر رنگ ویراستاری داشته باشه، از ایشان گرفته شده و تا یک‌ماه عنوان آزمایشی به ایشان تعلق خواهد گرفت و اگر آزمایشی باشد، رنک ایشان سلب خواهد شد.
اگه هر ویراستاری هم 3 بار اخطار از جانب مدیر دریافت کرد یا شکایتی از جانب نویسنده صورت گرفت، رنک دوون خواهد شد.
[مدال ویراستار انجمن: ویراستاری که بیشتر از 5 رمان را ویرایش کرده و کارش از نظر مدیر تأیید شده باشد، مدال ویراستار به ایشان تعلق می گیرد.]

ارسال درخواست به مدیر تالار ویرایش

***

منتقد انجمن:

شرایط اخذ دریافت رنک منتقد آزمایشی:

1- دارابودن حداقل 100 نقد (همراه با شورا 100 نقد انجام داده باشد)
2- پیشرفت در نقد (این مورد را مدیر نقد به همراه سرگروه‌ها بررسی می‌کند)
3- خوش‌قول بودن (سر وقت تحویل‌دادن نقدها؛ برای دریافت رنک آزمایشی این شرط سوم خیلی مهم است)
4- روحیه کار تیمی

شرایط دریافت رنگ + رنک منتقدی:
1- دارابودن 500 نقد در انجمن (همراه با شواری نقد حداقل 500 انجام داده باشد)
2- نقدها نسبت به قبولی در آزمون منتقدی و هنگام دریافت رنک آزمایشی، پیشرفت چشم‌گیری داشته باشد (این مورد را ابتدا مدیر نقد با سرگروه‌ها بررسی کرده و بعد از اتمام بررسی، به همراه سرگروه ها از ابتدا مدیر نقد به تنهایی نقدها را بررسی می‌کند).
3- سر وقت تحویل‌دادن نقدها (برای دریافت رنک آزمایشی این شرط مهم بود، برای دریافت رنک منتقدی هم مهم است؛ حتی اگر این سه شرایط را داشته باشید و رنک منتقدی به شما تعلق بگیرد و پس از دریافت رنک منتقدی خوش‌قول نباشید، پس از دریافت دو اخطار رنک منتقدی از شما گرفته می‌شود و دیگر نمی‌توانید با شورای نقد همکاری کنید).

نکته: موضوعی که در ادامه به آن اشاره می‌شود، برای دریافت رنک آزمایشی و منتقدی هست:

این‌طور نیست که حتماً برای رنک آزمایشی 100 و رنک منتقدی 500 نقد داشته باشید با توجه پیشرفت در نقد و خوش‌قول‌بودن رنک به شما تعلق می‌گیرد. البته تعداد نقدهای تمامی عضوهای جدید بیش از 30 نقد شود، مدیر نقد نقدها را بررسی می‌کند و اگر خوش قول بودید و پیشرفت داشته باشید رنک آزمایشی به شما تعلق می گیرد، و بعد از اینکه کسانی که رنک آزمایشی دارند نقدهایشان از 50 بیشتر شود، دوباره نقدهایشان برای دریافت رنک منتقدی بررسی می‌شود.
اگر کسی پس از تحویل 30 نقد رنک آزمایشی را دریافت نکرد، حتماً باید 100 نقد تحویل دهد. نقدهایشان بررسی و در صورت لزوم رنک آزمایشی دریافت می‌کنند و پس از تحویل 130 نقد برای رنک منتقدی، نقدهایشان بررسی می‌شود و اگر دریافت نکردند، حتماً باید 500 نقد تحویل بدهند و پس بررسی، در صورت لزوم رنک منتقدی دریافت می‌کنند.

ارسال درخواست به مدیر تالار نقد

***

کاربر افتخاری:

این رنک، اهدایی‌ست از طرف مدیریت انجمن برای کاربرانی که دارای آثار درخور فرهنگی و ادبی هستند (دارای آثار چاپی بوده یا نویسنده‌ی آثار فاخر مجازی ست).
* در شرایطی این رنک به کاربر تعلق می‌گیرد که رنک ویژه‌ای در انجمن نداشته باشد.

ارسال درخواست یا پیشنهاد به مدیریت ارشد

***

گوینده انجمن:

به تشخیص مدیریت بخش گویا فراخوان زده می‌شود و طی آن از اشخاص آزمون ویژه‌ای گرفته می‌شود. اشخاص پذیرفته‌شده به تشخیص مدیر بخش، پس از تحویل‌دادن اولین کار خود رنک گوینده‌ی آزمایشی را دریافت می‌کنند. در اولین مرحله پس از اعلام آمادگی در فراخوان، متنی خاص از کتاب و یا شعر و دکلمه به کاربر داده می‌شود تا ضبط نماید. پس از قبول‌شدن و جذب گوینده موردنظر، عملکرد کاری به‌دقت مورد مشاهده قرار گرفته و کسانی که عملکرد ضعیفی داشته باشند، حذف شده و رنک گوینده انجمن شامل آن‌ها نخواهد شد.

شرایط لازم برای گوینده‌شدن در انجمن:
1- داشتن 4 ساعت وقت آزاد و فعالیت روزانه در گروه گویندگی و حس مسئولیت‌پذیری
2- داشتن تلگرام
3- داشتن حداقل سن هجده‌سال
4- داشتن صدای مناسب و با کمترین لهجه
5- تسلط به روخوانی متن با کمترین ضریب اشتباه

ارسال درخواست به مدیر تالار کتاب گویا

***

مدیر بازنشسته:

این رنک به کاربرانی تعلق می‌گیرد که پیش از این حداقل 3ماه یکی از پست‌های رنک مدیریتی را کسب کرده باشند.

***

نویسنده/ مترجم ویژه:

به دنبال سیاست کار حرفه‌ای و اخلاقی، و در راستای حمایت از نویسنده و مترجم‌های سایت و حق نشر، ما بر آن شدیم تا تدارکی ببینیم که شاهد فعالیت دائمی و حرفه‌ای این عزیزان در انجمن وزین نگاه دانلود و به‌صورت ویژه باشیم. زین سبب با همفکری و مشورت مدیران ارشد و سرپرست بخش کتاب، ایده‌ی «نویسنده/ مترجم ویژه» به نتیجه رسیده و اجرایی می‌گردد.
این رنک اهدا می‌شود به شرطی که: در هیچ سایت و انجمنی به‌جز نگاه دانلود، به عنوان نویسنده یا مدیر یا رنک ویژه فعالیت نداشته باشید. ضمن اینکه به صلاحدید مدیران کتاب اهدا می‌شود.
دقت بالایی در اهدای این رنک اعمال می‌گردد. لذا فعالیت نویسنده/ مترجمی که درخواست این رنک را داشته باشد، در سایت‌ها و انجمن‌های همکار بررسی می‌شود.
* این رنک قابل بازگشت هم هست؛ بدینگونه که پس از اهدای آن، در صورت مشاهده فعالیت مشابه در سایت و انجمن‌های دیگر، با عرض پوزش این رنک پس گرفته می‌شود.

مزایای رنک نویسنده/ مترجم ویژه:
1- می‌توانند در هنگام تایپ رمانشان درخواست «تگ ویژه» بدهند.
2- پس از اتمام رمانشان، بلافاصله توسط ویراستار ویرایش شده، و بدون نوبت و کیفی کنترل برای دانلود بر روی صفحه اصلی سایت قرار می‌گیرد.
3- مدال‌های باارزش و ویژه‌ای که به‌زودی در انجمن تعریف می‌گردد، در صورت تأیید مدیران ارشد به این نویسندگان تعلق می‌گیرد.
4- در طرح‌های مسابقاتی ویژه‌ی نویسندگان ویژه انجمن می‌توانند شرکت کرده و از مزایای مسابقه بهره‌مند شوند.

ارسال درخواست به سرپرست بخش کتاب

***

در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد درخواست دهید :
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.