اطلاعیه منشور فرهنگی انجمن نگاه دانلود

بازدیدها
: 4K -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: CAPRICORN
وضعیت
موضوع بسته شده است.

CAPRICORN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته

درود بر کاربران گرامی انجمن وزین نگاه دانلود.
انجمن نگاه دانلود در درجه ی اول به عنوان یک محیط فرهنگی و آموزشی شناخته می شود، سپس سرگرمی و متفرقه. جمعیت انجمن ما روز به روز بیشتر شده و مسلما فعالیت ها هم روند تندتری می گیرد. برای حفظ نظم و انسجام انجمن و آرامش خاطر کاربران نیاز است که یک سری دستورالعمل ها رعایت شود. از طرفی از آنجایی که مطالعه ی قوانین جامع انجمن برای بعضی از کاربران سنگین بوده، و وقت و حوصله می طلبد، تصمیم گرفتم قوانین عمومی و کلیدی (فرهنگ) انجمن را در قالب عکس و متن در این تاپیک بگنجانم تا هم مروری بر قوانین شود، هم تا حدی توجه خاص کاربران به آن جلب شود!
در ادامه آنها را مرور خواهیم کرد...

( پست ها دنباله دار خواهد بود )

پی نوشت: در نظرسنجی بالا هم حتما شرکت کنید.
 

CAPRICORN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته

#1
تشکر :

یکی از عوامل انگیزه دهنده و محرکِ مثبت، سپاسگزاری یا تشکر است. این حرکت چه در دنیای حقیقی و چه در مَجازی تاثیرات بسزایی در روحیه و تفکر فرد، افراد یا گروه می گذارد؛ از نتایج آن می توان به اعتمادسازی اشاره کرد. هم اعتماد به فرد تشکر کننده، هم اعتمادبنفس در فرد تشکرشونده. اینها نمونه ای بسیار خلاصه و جمع و جور از اثرات اعتماد بود.
شما هم سرسری از زحمات دوستان در انجمن نگذرید و با "تشکر" زدن زیر پست هایشان نشان دهید قدردان آن ها هستید، و مهم تر از آن نشان دهید که "هستید" ! (اگر هم در رابـ ـطه با آن پست نقطه نظر یا نقدی دارید در پروفایل ارسال کنید.)
 

CAPRICORN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته

#2
مولتی یوزر :

مولتی یوزر چیست؟ هرگاه فردی به صورت همزمان یا طی زمان های مختلف، با نام های کاربری مختلف ثبت نام کرده و وارد انجمن شود، به آن مولتی یوزر گفته می شود.
در چه صورت فرد مولتی یوزر حساب می شود؟ هنگامی که فرد به طور عمد یا غیرعمد، حساب (اکانت)های متعدد ایجاد کند. غیرعمد به این صورت که به طور مثال از روی ناآگاهی برای خواهر، دخترخاله، دوست و... از سیستم یا آی پی خود حساب کاربری جدیدی در انجمن باز می کند. از طرفی رد و بدل کردن رمز بین کاربران برای ورود از حساب آنها هم مولتی ثبت می شود.
متاسفانه این مورد تبدیل به یک معضل اساسی شده؛ کاربرانی با اطلاع یا بی اطلاع از این موضوع که مولتی یوزر بودن نه تنها در این انجمن، بلکه هرانجمنی فعالیت کنند خلاف بوده و اخراج را در پی دارد، مرتکب آن می شوند.
 

CAPRICORN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته

#3
تذکر :

مواقعی پیش می آید که کاربری در انجمن، قوانینی را زیر پا می گذارد. آن وقت شما از سر دلسوزی و احساس تکلیف به او تذکر می دهید؛ این عمل قابل ستایش است، اما دخالت در اموری بی ربط به شما محسوب می شود.
از طرفی ممکن است بعضی افراد، بی تفاوت از کنار این مسئله رد شوند، در دل بگویند «به ما چه مربوط»! این هم از آن طرف بوم افتادن است.
حال در این هنگام چه باید کرد؟ پاسخ بسیار ساده است : «گزارش» زدن.
وقتی شما با مواردی این چنینی مواجه می شوید، چه در چت باکس، صفحه ی پروفایل، پست و... در همه ی این موارد گزینه ای وجود دارد به نام "گزارش". در آن می توانید دلیل گزارش زدن را که از نظر شما خلاف محسوب می شود قید کنید. اینطوری هم به عنوان یک کاربر منضبط رفع تکلیف کرده اید، و هم تصمیم گیری را به مدیر یا مدیران مربوطه واگذار کرده اید. آنها خودشان تصمیم خواهند گرفت که گزارش قبول یا رد است و بررسی خواهند کرد.
 

CAPRICORN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته


#4
اسپم (هرزنامه) :

اسپم انجمنی: اسپم انجمنی نوعی از اسپم است که در انجمن‌های گفتگو و پشتیبانی، بسیار مشاهده می‌شود و گاه به عنوان یک معضل و در جایی به عنوان سرگرمی تلقی می‌شود. در این نوع اسپم کاربران بجای پاسخ‌های مناسب از پاسخ‌های غیر مرتبط با موضوع تایپک استفاده می‌کنند. که منجر به منحرف شدن تایپک مربوطه و به نتیجه نرسیدن آن خواهد شد. (ویکی پدیا)
از جمله ی این موارد می توان به ارسال هرزنامه در تاپیک های رمـان اشاره کرد. یعنی مکانی که مختص به نویسنده بوده و تنها ایشان حق ارسال پست در آن را داراست. اما عده ای دانسته یا ندانسته برای تشویق نویسنده یا تحـریـ*ک او اقدام به ارسال پست می کنند.
ارسال پست هایی که تنها سبب سنگین تر شدن حجم انجمن شده و هیچ مفهوم خاصی را نمی رسانند هم اسپم محسوب می شوند؛ از قبیل شکلک خالی، پیام کوتاه و تشکر "مثل خوب بود، چه جالب، عالی بود و..." (در حالی که به جای آن می شود از دکمه ی تشکر استفاده کرد)، سلام و احوالپرسی کردن در تاپیک، کلکل های بی مورد و از این قبیل موارد.
چنین مواردی شاید در جای دیگر مانعی نداشته باشد (که خیلی کم و انگشت شمار است)، اما در بیشتر انجمن ها از جمله انجمن ما، تخلف محسوب شده که در نتیجه اخطار و حتی در صورت چند بار ارتکاب به آن توقیف به دنبال دارد.
 

CAPRICORN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته

#5
تبلیغ :

همانطور که تبلیغِ درست مجموعه ای را به مخاطبین شناسانده و حتی رفته رفته آن را محبوب می سازد، تبلیغ غیر اصولی آن را به ورطه تباهی می کشاند! احتمالاً از این نوشته متعجب شده اید، اما عین حقیقت است.
- عضویت در سایت و انجمن های همکار، و تبلیغ نگاه دانلود به صورت علنی و غیرعلنی (همانطور که تبلیغ سایت های دیگر، سایر همکاران و رقبا در مجموعه نگاه دانلود اکیداً ممنوع است و به شدت با چنین مواردی برخورد می شود، این برای آن ها نیز متقابلاً صدق می کند) ،
- تخریب وجهه سایر سایت ها و افراد متصل به آن ها، و جوسازی و اختلاف افکنی میان آن ها جهت بالاتر بردن جایگاه نگاه دانلود،
- عضویت در شبکه های اجتماعی متصل به رقیب و همکار، و شایعه سازی، جوسازی و غلو کردن جهت حمایت از نگاه دانلود،
و مثال هایی از این دست نه تنها روش هایی غیر اخلاقی و غیر اصولی برای معرفی و تبلیغ ما محسوب می شود و شخصیت شما را زیر سوال می برد، بلکه چهره ای زشت و نامتعارف از نگاه دانلود در اذهان عمومی باقی خواهد گذاشت. این کار فقط جنبه فردی نخواهد داشت، بلکه جنبه عمومی بیشتر تحت الشعاع قرا خواهد گرفت؛ چرا که پای آبرو و اعتبار سایت در میان است که همانند آب ریخته ای است که دیگر جمع نمی شود.
سوال این است مایی که نگاه دانلود را دوست داریم پس چگونه سایت محبوب خود را به دیگران تبلیغ و معرفی کنیم؟ بعد از رعایت اصول از پیش گفته شده، در درجه اولِ اهمیت موضوع داشتن اطلاعات کافی از شرایطِ روز سایت و انجمن است. اینکه زمانی از شما سوال شد "شمایی که داری تبلیغ میکنی بگو ببینم حالا بیام عضو بشم و اونجا بنویسم چه مزایایی برای من داره؟" یا "چطوری شروع به نوشتن کنم؟" یا "چه نویسنده های معروفی اونجا مینویسن؟" و...، شما بدانید، و بتوانید با گفتگو یا دادن لینک های مرجعِ انجمن به او توضیح کافی داده باشید.
از چه راه هایی می توان تبلیغ کرد؟
- معرفی به دوستان، همکلاسی ها، همکاران و...
- استفاده از پیج ها و شبکه های اجتماعی شخصی یا عمومی،
- گروه های عمومی،
- جمع های دوستانه
و... . در صورت عمومی بودن موارد مذکور کسب اجازه و رضایت از مالک یا حاضرین شرط اولیه است.

از اینکه نگاه دانلود را تبلیغ می کنید صمیمانه از شما سپاسگزاریم :)
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.