☄ برنامه های جدید از نمایش و تئاتر ها ☄

  • شروع کننده موضوع Behtina
  • تاریخ شروع
بازدیدها
: 12K -
آخرین بروزرسانی
: -
آخرین ارسال توسط
: >YEGANEH<

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های خصوصی تئاتر تهران

فصل جدیدی از نمایش ها

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
اکثر سالن های خصوصی تئاتر در هفته پیش رو با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم فروردین ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر در هفته پیش رو اکثر سالن های خصوصی تئاتر تهران با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده اند. البته نمایش هایی همچون «مافیا» ، «آخرین نامه» ،«خدای کشتار» که در سال گذشته با استقبال خوب از طرف تئاتر دوستان همراه بود، امسال نیز به اجرا خود در سالن هایشان ادامه داده و همچنان با استقبال خوب مخاطبان همراه است. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم فروردین ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

شنبه باران تعطیل نیست
نمایش «برای کلاه آهنی ها» به نویسندگی و کارگردانی پژمان عبدی که از 14 بهمن ماه سال گذشته در ساعات 16:30 و 21 میزبان تئاتر دوستان در تئاتر باران است، شنبه 19 فروردین ماه برای آخرین بار در این سالن به نمایش گذاشته می شود. «برای کلاه آهنی ها» که در هشتمین دوره‌ی جشنواره‌ سراسری تئاتر ماه موفق به دریافت پنج جایزه در بخش های نمایشنامه، کارگردانی، طراحی صحنه، بازیگری زن و بازیگری مرد شده با سبک کمدی جنگ به مخاطبان ارائه می شود. محمد‌علی حسینعلی پور، میثاق زارع، پژمان عبدی و مهتاب شیروانی بازیگرانی هستند که در این اثر 80 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تئاتر دوستان می توانند با پرداخت 25 هزار تومان به تماشا این نمایش بنشینند. البته اعضای باشگاه تئاتر باران از تخفیف 50 درصدی باشگاه برخوردار اند و می توانند با پرداخت 12.500 تومان بلیط این اثر را خریداری کنند.
همچنین نمایش «مافیا» به نویسندگی و کارگردانی افروز فروزند که اجرا های خود را از 15 بهمن ماه سال گذشته آغاز کرده، با توجه به استقبال کم نظیر مخاطبان اجرا آن تمدید شده و تا 31 فرودین ماه هرشب ساعت 21 در تئاتر باران به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: هفت دوست در یک میهمانی خداحافظی جمع می شوند و با هم مافیا بازی می کنند و به تدریج لایه‌هایی از زندگیِ گذشته و حال آنها باز می شود. نگار عابدی، حمیدرضا فلاحی، علی تاجمیر، میثاق زارع، غزاله نظر، اِروین گالستیان، تنی آواکیان و صدای گلچهر دامغانی در این نمایش 85 دقیقه ای عهده دار ایفای شخصیت ها هستند. بها بلیط این اثر 30 هزار تومان است، اما اعضا باشگاه تئاتر باران می توانند با پرداخت 15 هزار تومان همه روزه به تماشا این اثر بروند. همچنین اگر تماشاگران روز یکشنبه را برای تماشا این اثر انتخاب کنند، از تخفیف 30 درصدی تئاتر باران بهره مند شده و می توانند با پرداخت 21 هزار تومان بلیط این نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.
نمایش «سیزیف و کمدی مرگ» نیز اثر مشترک علی ضیائی و مسعود روستا است که از 6 فروردین ماه ساعت 18:30 به تئاتر باران آمده و تا پایان ماه جاری به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این اثر 70 دقیقه ای آمده است: سیزیف قلم ویژه جناب مرگ را برداشته، و حالا نظام دنیا به هم خورده است و المپ نشینان نامیرا به کمک آدم های میرا در فکر بازپس گیری قلم مبارک هستند. «سیزیف و کمدی مرگ» تولید گروه تئاتر ماکت بوده و در آن محمدرضا مالکی، فرامرز قلیچ خانی، شیما لطیفی، محمدعلی حسینعلی پور و مسعود روستا عهده دار ایفا شخصیت ها هستند. بها بلیت این نمایش ۲۵,۰۰۰ تومان است. البته اعضای باشگاه تئاتر باران از تخفیف 50 درصدی باشگاه برخوردار اند و می توانند با پرداخت 12.500 تومان بلیط این اثر را خریداری کنند. همچنین اگر تماشاگران روز یکشنبه را برای تماشا این اثر انتخاب کنند، از تخفیف 30 درصدی تئاتر باران بهره مند شده و می توانند با پرداخت 21 هزار تومان بلیط این نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.

پالیز همچنان می تازد
نمایش «آخرین نامه» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کوروش نیا پس از اجرا های موفق خود در تئاتر پالیز، امسال نیز تا 25 فروردین ماه هرشب ساعت 18 میزبان مخاطبان در سالن 2 این تماشاخانه است. «آخرین نامه» پس از اجرا در خانه نمایش اداره تئاتر، سالن سایه مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه باران برای چهارمین بار در تئاتر پالیز روی صحنه رفته و هربار با استقبال کم نظیر مخاطبان مواجه شده است. نوید محمدزاده، میثم نوروزی، پوریا رحیمی سام و صدای باران کوثری ایفاگر شخصیت ها در این اثر 90 دقیقه ای هستند. بها بلیط این نمایش برای بخش اصلی 40 هزار تومان و برای بخش خارج از ظرفیت 30 هزار تومان است.
نمایش «خدای کشتار» نام نمایش دیگری است به کارگردانی علی سرابی که از سال گذشته اجرا خود را در تماشاخانه پالیز آغاز کرده و تا پایان ماه جاری در ساعات 20 و 22 میزبان تئاتر دوستان است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: پسر یازده ساله خانواده ری با چوب دستی دو دندان هم‌کلاسی خود را شکسته است. خانواده ری برای دل‌جویی و تفاهم به خانه خانواده اولیه می‌آیند. در آغاز روابط بسیار متمدنانه است اما کم‌کم خشونت موجود در روابط و وحشی‌گری نامتمدنانه‌شان بروز می‌کند و وضعیتی بسیار کمیک و در عین حال تاسف‌بار به وجود می‌آورد... . مارال بنی آدم، ستاره پسیانی، علی سرابی و نوید محمدزاده بازیگرانی هستند که در این نمایش 85 دقیقه ای به ایفا نقش می پردازند. بها بلیط این درام کمدی بر اساس مکان صندلی مورد نظر 30، 35 و 40 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «هام» نیز اثری از عباس عبدالله زاده بوده که در سال گذشته در تماشاخانه سنگلچ برای مخاطبان به نمایش گذاشته شد. این اثر از یکشنبه 20 فروردین ماه ساعت 18 میزبان مخاطبان در سالن 1 تئاتر پالیز می شود. سروش طاهری، آرزو نبوت، مانلی حسین پور، حسین شفیعی، میر نادر مظلومی، حسین پورکریمی، روزبه حصاری، شادی امیری، هدیه آزاده، احمد داودی، افشین غیاثی، زهره بختیاری، مژگان حسین زاه، عرفان حق روستا، عسل احمد نیا، یاسمن جعفری، آذین باقریان، لادن عسگری، آزاده چهره قانی، حسنا قنبری، پارسا قربانپور، علیرضا موسوی بازیگرانی هستند که در «هام» به ایفای نقش می پردازند. بها بلیط این کمدی عاشقانه 20 هزار تومان است.
همجنین نمایش « پپرونى براى دیکتاتور» به کارگردانی علی احمدی از چهارشنبه 16 فروردین ماه ساعت 20:30 به تماشاخانه پالیز آمده و تا 16 اردیبهشت ماه به اجرا خود در این سالن ادامه می دهد. محسن کیایى، خسرو احمدى، نسیم ادبى، پژمان جمشیدى، على احمدى، سوگل قلاتیان و فریده سپاه‌منصور (به صورت ویدیویی) بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفا نقش می پردازند. بها بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 30، 35 و 40 هزار تومان تایین شده است.

ارغنون جایی برای بزرگان و کودکان
نمایش « خروس زری پیرهن پری و خاله سوسکه» اثری از سینا نورائی بوده که از 16 فروردین ماه ساعت 17:30 به تئاتر ارغنون آمده و تا پایان ماه جاری برای تئاتر دوستان به نمایش در می آید. این اثر در واقع دو نمایش بوده که بر اساس قصه های قدیمی و خاطره انگیز خاله سوسکه، خروس زری پیرهن پری با شیوه نمایش های ایرانی و با تلفیق موسیقی فولکلور و شیوه تلفیقی نمایش کودک و بزرگسال طراحی شده و روی صحنه می رود.آنا نمکچیان، معصومه بیاتی، سعید عظیمی، فربد نوزاد صدیق، سینانورائی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بها بلیط این اثر 15 هزار تومان در نظر گرفته شده است، اما اعضا تیوال همه روزه می توانند با پرداخت 12 هزار تومان به تماشا این نمایش بنشینند.
همچنین نمایش «بازگشت به خانه» نام نمایش دیگر تماشاخانه ارغنون به کارگردانی مشترک رامین معصومیان و فرید قادر پناه است، که از سال گذشته اجرا خود را در این سالن آغاز کرده و تا 27 فروردین میزبان مخاطبان در این سالن است. جعفر برقى کیوان، امین جلالى، رامین جعفرى، مینا زرنانى، حمیدرضا کشوردوست، آزاده مشعشعى و کاوه مرحمتى بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفا نقش می پردازند. بها بلیت این نمایش ۲۵,۰۰۰ تومان تایین شده، اما دانشجویان می توانند همه روزه به صورت حضوری و با ارایه کارت دانشجویی خود از 40 درصد تخفیف دانشجویی بهره بـرده و با پرداخت 15 هزار تومان به تماشا این اثر بنشینند.

مستقل با دو نمایش تازه
نمایش «رومئو و ژولیت» به کارگردانی هستی حسینی از 15 فروردین ماه ساعت 20:30 به تئاتر مستقل آمده و تا 30 اردیبهشت ماه در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: رومئو و ژولیت قصه عشق دو عاشق شیدا را با طعم خشونت و ترس روایت می‌کند. شهروز دل افکار، امیر مهدی ژوله، تابا فجرک، نازآفرین کاظمی، علیرضا کی منش، فرزین محدث و الناز شهبازی، مرضیه شاه دادی، علی آرتین، مریم میوه چیان، دانیال رمضانی، علی عبدی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفا نقش می پردازند. بها بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 30، 35، 40، 45 هزار تومان تایین شده است.
همچنین نمایش «تو با کدام باد می روی؟» اثر کمال هاشمی بوده که از سه‌شنبه ۲۲ فروردین ساعت 19 به تئاتر مستقل می آید و تا 31 اردیبهشت ماه برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. «تو با کدام باد می روی؟» تولید مشترک ایران و سوئیس است و پیش ازین در فستیوال بین المللی بولوار، فریبورگ شرکت کرده و برنده جایزه گرنت شده است.کاظم سیاحی، محمد عباسی، شیوا فلاحی، سونیا سنجری و حامد نجابت در این نمایش 55 دقیقه ای نقش آفرینی می کنند. بها بلیط این نمایش 35 هزار تومان تایین شده است.

مشایخی همچنان با جوان ها
نمایش «کسی جرج را نشناخت» به نویسندگی زینب آقاجانپور و با طراحی و کارگردانی امیر حسین علیپور از 17 فروردین ماه ساعت 17:15 میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی شده و تا 8 اردیبهشت ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این اثر آمده است: «کسی جرج را نشناخت» مربوط به سالهای جنگ جهانی دوم بوده که کشور در آشوب است و ما بازتاب آن را در تیمارستان روانی می بینیم. در این اثر 60 دقیقه ای امیر حسین بختیاری، یزدان دارابی، فاطمه زارع، زهرا طهاری، فرزین عوض زاده، نیما سید موسوی، سپیده محمد ترشانی، محمد مرادی، آرین یوسفی عهده دار ایفا نقش شخصیت ها هستند.
همچنین نمایش «اگه میشه گوش کنید» نوشته امیر عبادی و با کارگردانی ارسلان محمدی از 20 فروردین ساعت 19 در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به نمایش درآمده و تا 7 اردیبهشت ماه میزبان مخاطبان تئاتر در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: «اگه میشه گوش کنید» درباره‌ی احضار جن بوده و یک انگشتر سحرآمیز زندگی افرادی را به خطر می اندازد. آیدا حکیمی، امیر عبادی، بهاره گودرزی، محمد جابری، رژین صالحی، ارسلان محمدی و سینا توکلی، احمد سلطانی، محمد عباد اللهی بازیگران و فرم کارانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفا نقش می پردازند. تئاتر دوستان می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیط این اثر را خریداری کنند.
 

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

فصل جدیدی از نمایش ها

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
اکثر سالن های دولتی تئاتر در هفته پیش رو با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته پایانی فروردین ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر در هفته پیش رو اکثر سالن های دولتی تئاتر تهران با نمایش های تازه خود میزبان مخاطبان شده اند. البته می توان دلیل این استقبال را حضور چهره های موفق تئاتر همچون آرش دادگر، ناصر حسینی مهر، محمد مساوات، جلال تهرانی و در کنار آنها آریان رضایی جوان و خلاق معرفی کرد. افرادی که در سالیان گذشته غالبا در نمایش هایشان چهره موفقی از خود به تئاتر دوستان نشان داده اند و همین مسئله سبب جلب اعتماد آنها شده است. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته پایان فروردین ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.


تئاتر شهر با 6 نمایش در اوج
نمایش «هملت» با برداشتی آزاد از اثر ویلیام شکسپیر و به نویسندگی شهرام احمدزاده کاری از آرش دادگر بوده که از ساعت 19:30 پنج شنبه 17 فروردین ماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت. این نمایش 110 دقیقه ای با بازی مهران امام بخش (گورکن)، حسام منظور (کلادیوس)، بهروز کاظمی (هملت پدر)، عمار عاشوری (رز نکرانتز)، علیرضا آرا (گیلدنسترن)، امین طباطبایی (هملت)، شبنم فرشاد جو (گرترود)، پانته آ پناهی ها (پولونیوس)، مونا فرجاد (افلیا)، امیر رجبی (لایرتیس) و اسمعیل صالحی، رسول مکوندی، نامیرا حفیظی، رضا کشمیر تا 20 اردیبهشت ماه برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 20 و 35 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «مرگ آسید کاظم» نام اثری دیگری از نمایش های تئاتر شهر به نویسندگی احسان بدخشان و با کارگردانی محمد محقق منتظری است که از 15 فروردین ماه ساعت 20 به سالن سایه آمده است. هادی افشار، احمد لشینی، ابوذر ساعدی، وحید نفر و مهرداد ضیایی بازیگرانی هستند که همراه با این نمایش تا 1 اردیبهشت ماه در این سالن با ایفای نقش هایشان برای تئاتر دوستان روی صحنه می روند. این اثر کاری از گروه تئاتر پلاتو بوده که در پنجمین جشنواره تئاتر شهر برنده جایزه ویژه کارگردانی شده است. علاقمندان به تماشای «مرگ آسید کاظم» تنها با پرداخت 20 هزار تومان می توانند بلیط این نمایش را خریداری کنند.
نمایش «بوف کور» که این روزها در سالن چهارسو به نمایش در می آید، نام نمایش تازه ناصر حسینی مهر است که تا 22 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 میزبان تئاتر دوستان است. بابک قهرمانی، مژگان خالقی، نیره سادات میرزایی، شاهو رستمی، عزالدین توفیق، میثم دامن زه، مهشید کاظمی، وحید فریدی، رضا شهرآ، اسماعیل خزایی، مرتضی مظلومی بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. این نمایش روایتی آزاد از بوف کور و سه قطره خون صادق هدایت است که علاقمندان با پرداخت 25 هزار تومان می توانند بلیط آن را خریداری کنند.
محمد مساوات که چند سال قبل با نمایش قصه ظهر جمعه در تئاتر شهر اجرای موفقی را سپری کرده بود، از 22 فروردین ماه با نمایش «بی پدر» به سالن قشقایی آمده است. «بی پدر» با بازی حسین منفرد، ابراهیم نائیج، علی حسین زاده، میلاد آریافر، علیرضا گلدهی، کوروش شاهونه نمایشی 110 دقیقه ایست که تا 10 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 روی صحنه می رود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 25 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.
همچنین نمایش «برلین» به طراحی و کارگردانی آریان رضایی، اثریست که این روز ها در پلاتو اجرا تئاتر شهر مخاطبان زیادی را با تئاتر آشتی داده است. این نمایش به مسائل پنهان زنان و مردان در رابـ ـطه می پردازد و شیوه ی اجرایی آن به صورتی است که تماشاگران هم تبدیل به بازیگر و نمایشنامه نویس می شوند. «برلین» نمایش برگزیده دومین جشنواره ی تئاتر شهر است که با توجه به موضوع آن برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود. رویا دعوتی و محمد هادی عطایی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «کافه پولشری» اثری از الهام پاوه نژاد است که این روزها در کافه تریا سالن اصلی مجموعه تئاترشهر که مدت ها میزبان نمایشی نبود، روی صحنه می رود. «کافه پولشری» با بازی الهام پاوه نژاد، نمایشی 45 دقیقه ایست که تا 17 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 18 برای تئاتر دوستان به نمایش در می آید. قیمت بلیط این اثر 20 هزار تومان تایین شده است.


از آوازهای سرشام تا سونات پاییزی
نمایش «آوازهای سرشام» به نویسندگی و کارگردانی کاوه مهدوی از ساعت 21 پنجشنبه 17 فروردین ماه در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفت. این نمایش 75 دقیقه ای با بازی علیرضا مهران، فرامرز قلیج خانی، غزاله جزایری، رستا رضوی، امین وحیدی پور، سینا نصرالهی، شِیماء ملکیان، جعفر کرمانی تا 17 اردیبهشت ماه برای تئاتر دوستان به نمایش در می آید. بهای بلیت این کمدی 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
نمایش «ولپن» نام نمایش دیگر سالن استاد ناظرزاده کرمانی به طراحی و کارگردانی مهدی کوشکی است که از ساعت 19:15 جمعه 18 فروردین ماه اجرای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده و تا 15 اردیبهشت ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. سجاد باقری، حسین برفی نژاد، ماهان خورشیدی، غزل شجاعی، امیر حسین طاهری، محمد طیب طاهر، صحرا فتحی، عرفان ناصری، آذین نظرى، میلاد نصر الهی، مجید نوروزی، میثم نوروزی و مهدی کوشکی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر که پیش ازین هم در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته، 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
نمایش « و چند داستان دیگر» نام نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی پیام لاریان که از 17 فروردین ماه به سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آمده است. « و چند داستان دیگر» نمایشی 5 اپیزوده در باب خشونت است و تا 17 اردیبهشت ماه هر شب ساعت 18:30 برای تئاتر دوستان روی صحنه می رود. مهدی حسینی نیا، حمید رحیمی، معصومه کریمی، مجتبی فلاحی، سینا کرمی، افشین زمانی، الهه شه پرست، سجاد تابش، کیوان ساکت‌اف،عامر مسافر آستانه، ملودی آرام نیا، مریم نقیبی و صدای حسین پاکدل بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «سونات پاییزی» اثری از جلال تهرانی است که از 16 فروردین ماه ساعت 20:30 به سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آمده و تاکنون با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است. در این نمایش داستان پیانیست مشهوری که پس از سال‌ها به دیدار دخترش رفته روایت می شود. گلچهره سجادیه، بهاره رهنما بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تئاتر دوستان می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیط این نمایش را خریداری کنند.


یک شب حافظ تنها به تماشای دو نمایش می گذرد!
نمایش «نویسنده مرده است» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی از پنجشنبه 17 فروردین ماه ساعت 19 در تالار حافظ روی صحنه رفته و تا چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: لیلی رحیمی ستاره سینمای ایران قرار است پس از سال ها بازیگری برای اولین بار کارگردانی را تجریه کند. فیلمنامه فیلمش را نمایشنامه نویس جوانی نوشته است به اسم فرهاد. اما حالا در آستانه شروع فیلمبرداری فرهاد پیشنهاد تازه ای دارد. آرش عباسی و لادن مستوفی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تماشاگران برای خرید بلیط این درام اجتماعی باید 30 هزار تومان هزینه کنند.
نمایش «صعود مقاومت پذیر آرتور و اویی» نام نمایش دیگر تالار حافظ است که کارگردانی آن را امیر دژاکام بر عهده دارد. این نمایش اثری از برتولت برشت بوده که از 18 فروردین ماه به تالار حافظ آمد و تا 13 اردیبهشت هرشب ساعت 20:45 برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش در می آید. داستان نمایشنامه در مورد جنایتکار خرده پایی به نام آرتورو اویی است، که از آشفتگی وضع بازار سبزیجات در شیکاگو و فساد موجود در دستگاه قضایی و شورای شهر استفاده کرده و به یک جنایتکار قدرتمند تبدیل شده است که تمام امور شهر را به دست گرفته، مخالفان خویش را ساکت کرده و قصد تسخیر سایر نقاط را دارد.امیر کربلایی زاده، بهرام ابراهیمی، نرگس محمدی، حمید فلاحی، مرتضی آقا حسینی، تینو صالحی، سروش طاهری، ملیحه کیا، شهره رعایتی، حسین شهبازی، هدیه آزاده، مهرنوش دارا، ابوالفضل جمشیدی، حامد پور محمد، عارف عباسی، احسان ابوالقاسم، سمیه صباغی، بهار قاسمی، دانیال ابراهیمی بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بلیط این نمایش کمدی 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.


مولوی هم چنان در دست جوانان!
نمایش «آدم آدم است» به طراحی و کارگردانی حبیب الله دانش از 18 فروردین تا 21 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 در سالن بزرگ مولوی به نمایش در می آید. این نمایش داستان شخصی ساده دل به نام گالی گی که قدرت نه گفتن ندارد را روایت می کند. حسن برجکی، فرزانه جمال زاده، پیام حقی، فریبا رسولی، علی اصغر زارعی، محمدرضا صالحی، صادق طالعی، عباس طباطبایی، حسن فضلی، نگار محمدزاده، عباس نورمحمدی، فریبرز واحدی بازیگرانی هستند که در این نمایش 85 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش کمدی 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان گرامی همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با ۶۰٪ تخفیف و پرداخت بهای 10 هزار تومان خریداری کنند.
نمایش «مسئولیت شکستن سکوت مطلق» به نویسندگی مشترک مونا احمدی و محمدحسین معارف و با کارگردانی شیوا مسعودی از 17 فروردین به سالن بزرگ مولوی آمده و تا 15 اردیبهشت هرشب ساعت 18 میزبان تئاتر دوستان در این سالن است.این اثر با محوریت جنس زن و موضوع ازدواج، به سه پرده‌ی اصلی تقسیم می‌ شود، سه پرده با سه مونولوگ از زبان یک یا چند زن که داستان هایی را روایت می کنند، در این نمایش سعی می‌شود از زاویه‌ای جدید و مدرن به این آیین کهن نگاه شود. نگین کشفی، متین گودرزی، سارا شاهرودیان، اسماعیل کمالی دهقان، بهداد بلیغ فر و ساینا سراج بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با ۶۰٪ تخفیف و پرداخت بهای 10 هزار تومان خریداری کنند.
همچنین نمایش «ماراساد» به طراحی و کارگردانی مریم برزگر تنها نمایش سالن کوچک مولوی بوده که تا 31 فروردین ماه هرشب ساعت 19:30 در این سالن به نمایش در می آید. این اثر زندگی مارکی دوساد، نویسنده فرانسوی را روایت می کند که به دلیل برخی اختلالات روحی در بیمارستان شارنتون بستری شده است... . شکیب شجره، همایون حیدر زاده بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با 50٪ تخفیف و پرداخت بهای 12.500 تومان خریداری کنند.


خانه هنرمندان شنبه تعطیل نیست!
نمایش «سه شب با مادوکس» به کارگردانی حسام افسری یکی از تولیدات گروه تئاتر نخ نما بوده که از 26 فروردین ماه ساعت 18:30 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می رود. «سه شب با مادوکس» با بازی حسام رضاییان، امیرحسین بهاءالدینى، سالومه یگانه، محمد دارآفرین، حسام افسرى، نمایشی 60 دقیقه ای بوده که شنبه 2 اردیبهشت ماه نیز در این سالن میزبان تئاتر دوستان می شود. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «من تو آیینه» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی غزل شجاعی نیز نام نمایش دیگریست که این روزها در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه می رود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: من، واسه منِ تو آیینه ام اسم گذاشتم، آدم ها هم این کار را مى کنند؟؟؟ این نمایش با بازی آذین نظرى، غزل شجاعى تا 6 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 18 برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «سونات شب» به کارگردانی سعید داخ نیز که از 15 فروردین ماه ساعت 19:45 به سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان آمده تا 31 فروردین به اجرای خود در این سالن ادامه می دهد. گیلدا حمیدی، بهار نوحیان، امیر رئیسیان و صدای منوچهر زنده دل، سعید داخ، فهیمه معین بازیگرانی هستند که در این نمایش 50 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 20 هزار تومان تایین شده است.
همچنین نمایش «و خداوند، هایم را فراموش کرده است» به نویسندگی هومن سیدی و با کارگردانی هامون سیدی نیز از 15 فروردین ماه ساعت 21:30 به سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان آمد. در خلاصه داستان این اثر آمده: میگن وقتی داری میمیری قبلش یه اتفاق هایی میفته که میفهمی. یادم میاد همیشه چیزهایی رو که مردم گفتن رو فقط شنیدم ، ندیدم . یادم نیست که قبل از مُردنم چیزی بهم یادآوری کرده باشه که بفهمم به آخرش نزدیک شدم. واسه همین که مطمئن نیستم که مردم راست میگن . شاید بیشتر دهنشونه که اینارو میسازه. چون قطعا خودشون این حسو تجربه نکردن . آدم هایی هم که تجربه کردن بعدش نبودن که این احساس و تایید کنند. پس از کجا میدونن ؟! این نمایش با بازی کیارش اردشیرپور، مرجان اتفاقیان، معین شاهچراغی، سوگل خلیق، وحید منافی تا 6 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 21:300 روی صحنه می رود. بهای بلیط این نمایش 200 هزار تومان تایین شده است.


فتحعلی بیگی به سراغ نصیریان می رود
نمایش «سایه تو سایه» به نویسندگی و کارگردانی داود فتحعلی بیگی از دوشنبه 7 فروردین ماه به سالن علی نصیریان در پردیس تئاتر تهران آمده است. در این اثر داستان پدری روایت می‌شود که برای دختر و همسرش محدودیت‌های بسیاری ایجاد کرده است. در این میان قرار است برای دختر خواستگاری بیاید اما پدر از قبل داماد را انتخاب کرده و تمام قرارها را با پدر داماد گذاشته است. از قضا پدر داماد هم همین کار را کرده و پسرش هیچ اطلاعی ندارد . در این میان دختر تصمیم می‌گیرد قبل از ازدواج پسر را ببیند... .این نمایش با بازی داوود داداشی، غلام بابوته، منیژه داوری، ساسان مهرپویان، مهدی صفاری‌نژاد، سپیده معصومی، محمد (کورش) رخشنده‌ پی، نسیم توکلی، تا 7 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه برای تئاتر دوستان منطقه خاوران روی صحنه می رود. بهای بلیط این کمدی اجتماعی تنها 15 هزار تومان تایین شده است.


خواستگاری رکورد دار فروش در نوروز
نمایش «خواستگاری» به نویسندگی و کارگردانی عظیم موسوی از 3 فروردین ماه ساعت 19:30 به تماشاخانه سنگلج آمد و با استقبال کم نظیر مخاطبان مواجه شد. «خواستگاری» با بازی محمود راسخ‌فر، علی فتحعلی، ثمیلا کریمی، رضا گیلانپور، حمیدرضا مرادی، تا 15 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 19:30 به مدت 100 دقیقه مخاطبان تئاتر سنگلج را مشغول تماشای خود می کند. بهای بلیت این نمایش ۲۴,۰۰۰ تومان است که اعضای تیوال می توانند در روز های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه بلیط این اثر را با ۵۰٪ تخفیف و بهای ۱۲.۰۰۰ تومان و در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه با ۳۸٪ تخفیف و بهای ۱۵.۰۰۰ تومان خریداری کنند.


بازگشت میکائیل در اداره تئاتر
نمایش «باغ وحش شیشه ای» مشهور ترین اثر نویسنده معروف تنسی ویلیامز است که این روزها با کارگردانی میکائیل شهرستانی هرشب ساعت 20 در خانه نمایش اداره تئاتر روی صحنه می رود. این نمایش با بازی محمد قربانی، بهروز عبادی، شیما زادپور، هستی مسلم زاده، سارا رحیمی فرد، زهرا احمدی، مریم مهدی زاده، رضا نادی، داریوش احمدی، تا 11 اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. بهای بلیط برای این اثر75 دقیقه ای تنها 15 هزار تومان تایین شده است.
 

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
با اجرای 37 اثر نمایشی

جدول اجراهای سال 96 تماشاخانه ایرانشهر منتشر شد

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
جدول اجراهای سالن‌های دکتر ناظرزاده کرمانی و استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر در سال ۹۶ که بهمن‌ماه سال گذشته تدوین و به گروه‌ها اعلام‌شده بود بر اساس آخرین تغییرات تنظیم و منتشر شد.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده شورای سیاست‌گذاری تماشاخانه ایرانشهر، جدول اجراهای سال 96 این مجموعه تئاتری منتشر شد.
طی این جدول سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر تا پایان سال جاری میزبان این آثار نمایشی است:
16 فروردین‌ماه تا 17 اردیبهشت‌ماه: نمایش‌های «... و چند داستان دیگر» پیام لاریان و «سونات پاییزی» جلال تهرانی
21 اردیبهشت‌ماه تا 22 خردادماه: نمایش‌های «دیگری» بهاره رهنما و « مطرب» بهزاد فراهانی
30 خردادماه تا 30 تیرماه:نمایش‌های «بوف کور» محمدعلی سجادی و «خیاط» محمدرضا خاکی
3 مردادماه تا 3 شهریورماه: نمایش‌های «ش. د. ش. ن» حمیدرضا نعیمی و «زنان ایستاده می‌میرند، مردان نشسته» شهرام گیل‌آبادی
8 شهریورماه تا 6 مهرماه: نمایش‌های «آشوب» جابر رمضانی و «رولور» پوریا کاکاوند
13 مهرماه تا 16 آبان ماه: نمایش‌های «مرد، جزء از کل» پگاه طبسی نژاد و «اسطوره می‌شوم» رویا نونهالی
22 آبان ماه تا 24 آذرماه: نمایش‌های «برداشت ویژه» رحمان سیفی آزاد و «لبخند باشکوه آقای اژدهاک، در شب دراز...» اشکان خیل‌نژاد
29 آذرماه تا 29 دی‌ماه: نمایش‌های «مده‌آ» رضا گوران و «لازاریلو» مسعود رایگان
1 بهمن‌ماه تا 10 بهمن‌ماه: میزبان آثار سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
15 بهمن‌ماه تا 21 اسفندماه: نمایش «قلعه حیوانات» بهروز غریب‌پور
سالن دکتر ناظرزاده کرمانی نیز طی برنامه‌ریزی انجام‌شده در سال 96 میزبان این آثار نمایشی است:
15 فروردین‌ماه تا 15 اردیبهشت‌ماه: نمایش‌های «ولپن» مهدی کوشکی و «آوازهای سر شام» کاوه مهدوی
19 اردیبهشت‌ماه تا 19 خردادماه: نمایش‌های «نماینده ملت» مجید مظفری و «یادگار گاده ر» قطب‌الدین صادقی
28 خردادماه تا 27 تیرماه: نمایش‌های «آناکارنینا» آرش عباسی و «کلفت ها» مرتضی میرمنتظمی
1 مردادماه تا 1 شهریورماه: نمایش‌های «مرگ و دیگر هیچ» سمانه زندی نژاد و «من و گربه، پری» امیر دژاکام
5 شهریورماه تا 5 مهرماه: نمایش‌های «کوریولانوس» علی پویان و «ساراپینا» محسن حسینی
13 مهرماه تا 15 آبان ماه: نمایش‌های «فراموشی» حمید امجد و «والس خداحافظی» پریسا مقتدی
21 آبان ماه تا 24 آذرماه: نمایش‌های «تابوت عهد» ریما رامین فر و «جنون محض» علیرضا کوشک جلالی
28 آذرماه تا 29 دی‌ماه: نمایش‌های «مرگ ایوان ایلیچ» مسعود دلخواه و «نفر دوم» مهین صدری
1 بهمن‌ماه تا 10 بهمن‌ماه: میزبان آثار سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
18 بهمن‌ماه تا 21 اسفندماه: نمایش‌های «سرخابی‌ها» کوروش نریمانی و «خیزاب» علیرضا محمدی
 
  • Like
Reactions: ZaH'ra and Diba

اناهید h.y

کاربر ویژه
عضو انجمن
31/8/16
1,103
4,446
516
17
جهنم
از «روح جهنمی» تا «هملت،تهران 2017»


تازه ترین خبرها از نمایش کیومرث مرادی،اجرای «روح جهنمی» در تئاتر شهر،دو اجرایی شدن «بی پدر» و... از جمله خبرهای تئاتر است.

"هملت،تهران٢٠١٧" نمایش تازه کیومرث مرادی از 21 اردیبهشت در تماشاخانه تازه تاسیس شهرزاد به روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایسنا، نمایش "هملت، تهران ٢٠١٧" به نویسندگی و کارگردانی کیومرث مرادی از 21 اردیبهشت در تماشاخانه تازه تاسیس شهرزاد به روی صحنه می رود.

این نمایش حاصل تمرین گروهی از فارغ التحصیلان موسسه فرهنگی هنری کارنامه به همراه تعدادی از بازیگران حرفه‌ای و جوان تئاتر است که نگاهی متفاوت به متن "هملت" اثر شکسپیر دارد.

(به ترتیب ورود) سوگندسهیلی، زهرابهروزمنش، آرمیتافروزنده، محیاصدرزاده، دریاخلیلی، پآنته آ قدیریان، دلنیاقادرپور، فرهادرادمان، میلادمعیّری، محمدمسگری، سلمان صالحی، رضاداوودوندی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

"هملت، تهران ٢٠١٧" از جمله اولین آثاری خواهد بود که در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا خواهد داشت.این تماشاخانه تازه تاسیس دارای سه سالن بلک باکس با ظرفیت بالا است.

طراح صدا: آیدین الفت/ طراح موسیقی: سهیل محجوبی / نوازنده زنده پیانو: علی رضا شفیعی / طراح لباس: دنیامدنی / طراح گریم: لعیا خرامان / طراح نور: علی کوزه گر / طراح گرافیک و ویدئو: محسن جلدی و هادی جلدی / طراح پوستر و بروشور: هادی جلدی/ مشاور طراح صحنه: مرتضی میرمنتظمی / گروه کارگردانی: ماهان شهیدی زاده،کیهان پرچمی / مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ای: آوا فیاض / تبلیغات مجازی: گروه جارچی /دکوراتور: محمدرضاپناهی / عکاس: پدرام فرجام،ساینا قادری

"افسون معبد سوخته" مهر و آبان و "نامه های عاشقانه از خاورمیانه" دی و بهمن سال گذشته از این کارگردان به روی صحنه رفت که هر دو با استقبال بالای تماشاگران مواجه شد.«روح جهنمی» در تالار سایه تئاتر شهر/ یک قدرت جهانی خطرناک را تماشا کنید

تالار سایه مجموعه تئاتر شهر از روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه میزبان علاقه‌مندان تئاتر با اجرای نمایش « روح جهنمی» به نویسندگی و کارگردانی بابک محمدی خواهد بود.

نمایش «روح جهنمی» به نویسندگی و کارگردانی بابک محمدی و بازی شکر خدا گودرزی از روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می کند.

بابک محمدی که 13 سال پیش نمایش «حرفه‌ای‌ها» را در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه بـرده بود، درباره این نمایش توضیح داده است: «شخصیتی که سال‌ها پیش در روح جهنمی در روی صحنه به دنیا آمد. امروز به حقیقت پیوسته و تبدیل به یک قدرت جهانی خطرناک شده که همه سلاح‌های کشتارجمعی را در اختیار دارد و حاکمیت مطلق جهانی خودش را اعلام کرده است. شما در صورت هر نوع همذات پنداری با متن نگران نباشید زیرا کسی جز شما متوجه آن نخواهید شد.»

«مادام پی پی – 1378 »، «حرفه ای ها – 1383»، «درام های زندگی – 1385»، «پادشاه و کنیزک – 1390» و«پدرخوانده ناپلی – 1391 » نمایش هایی بودند که بابک محمدی طی سال های گذشته در ایران به صحنه بـرده است.

نمایش «روح جهنمی» از روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 18 با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 25 هزار تومان در تالار سایه تئاتر شهر به صحنه می رود.

نمایش «بی پدر» 10 و 11 اردیبهشت دو اجرایی می‌شودنمایش «بی پدر» به کارگردانی سید محمد مساوات طی هفته جاری به دلیل استقبال تماشاگران در دو نوبت به صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر ، نمایش «بی پدر» به طراحی وکارگردانی سید محمد مساوات که این روزها در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته روزهای یکشنبه 10 و دوشنبه 11 اردیبهشت در دونوبت ساعت های 17:30 و 20 به صحنه می‌رود.

این نمایش با بازی حسین منفرد، ابراهیم نائیج، علی حسین زاده، میلاد آریافر، علیرضا گلدهی، کوروش شاهونه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

علیرضا مهران به "دودمان" پیوست

علیرضا مهران به نمایش "دودمان" به کارگردانی امیرحسین آقایی از ١٧ اردیبهشت در تماشاخانه پایتخت به روی صحنه خواهد رفت، پیوست.

نمایش "دودمان" نوشته فرزاد باقری و به کارگردانی امیرحسین آقایی از ١٧ اردیبهشت ساعت ٢١ در تماشاخانه پایتخت مجموعه کنش معاصر به روی صحنه خواهد رفت.علیرضا مهران به تازگی به این گروه پیوسته و این ترتیب گروه بازیگران این نمایش نیز تکمیل شد.

"دودمان" روایت خانواده ایست ایرانی که شب تحویل سال نو دچار مشکلاتی می‌شوند.مدت زمان این نمایش ٦٥ دقیقه است و فروش بلیت آن به عهده سایت تیوال خواهد بود.علیرضا مهران،آوا فیاض،ایمان اصفهانی،فریما حبشی زاده، نجلا نظریان، توحید نوروزی بازیگران این نمایش هستند.این نمایش فقط دو هفته بر روی صحنه خواهد بود.علیرضا مهران (طراح صنه)، الهام شعبانی (مشاور طراح لباس)/محمد فراهانی (مدیر تولید)/نیکا زندی (دستیار کارگردان و برنامه ریز)،فاطمه هنرور و محمد فراهانی (عکاس)، آوا فیاض (مشاور رسانه) از دیگر عوامل این نمایش هستند.

تمدید مهلت ارسال به آثار برتر ادبیات نمایشیمهلت ارسال آثار به دبیرخانه‌ی هشتمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران تا بیستم اردیبهشت ماه 96 تمدید شد.

در پی استقبال بسیاری از نمایشنامه‌نویسان و تقاضای شرکت‌کنندگان برای شرکت در هشتمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، شورای سیاستگذاری این دوره تصمیم گرفت مهلت ارسال آثار ادبیات نمایشی به دبیرخانه‌ی این دوره به مدت دو هفته تمدید کند.

بر اساس این گزارش، تمامی نمایشنامه‌نویسان، مترجمان نمایشنامه، پژوهشگران و ناشرانی که هنوز آثار خود را به دبیرخانه‌ی‌ هشتمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران ارسال نکرده‌اند، می‌توانند تا تاریخ یادشده به نشانی این دبیرخانه واقع در خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفرجنوبی، نبش کوچه‌ی ماه، پاساژ آفتاب، طبقه‌ی اول ارسال کنند.

لازم به توضیح است که در این دوره بهترین آثار ادبیات نمایشی ایران و پژوهش‌های ادبیات نمایشی به زبان فارسی و ترجمه‌شده به زبان فارسی که در قالب کتاب یا نشر از آغاز فروردین ماه 1392 تا پایان اسفندماه 1395 منتشرشده باشد، مورد ارزیابی و داوری قرارمی‌گیرد و برگزیدگان آن طی مراسمی معرفی خواهدشد.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
Reactions: ZaH'ra and Diba

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های دولتی تئاتر تهران

شنبه تئاتر تعطیل نیست!
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
در هفته پیش رو اکثر نمایش های سالن های دولتی تئاتر تهران روزهای پایانی نمایش خود را پشت سر می گذارند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته دوم اردیبهشت ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر در هفته پیش رو تالار حافظ و تماشاخانه ایرانشهر شنبه 9 دی ماه میزبان مخاطبان تئاتر هستند. همچنین اکثر نمایش های سالن های دولتی تئاتر تهران در این هفته روزهای پایانی نمایش خود را پشت سر می گذارند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته دوم اردیبهشت ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.
تئاتر شهر در اوج
نمایش «هملت» با برداشتی آزاد از اثر ویلیام شکسپیر و به نویسندگی شهرام احمدزاده کاری از آرش دادگر بوده که از ساعت 19:30 پنج شنبه 17 فروردین ماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته است. این نمایش 110 دقیقه ای با بازی مهران امام بخش (گورکن)، حسام منظور (کلادیوس)، بهروز کاظمی (هملت پدر)، عمار عاشوری (رز نکرانتز)، علیرضا آرا (گیلدنسترن)، امین طباطبایی (هملت)، شبنم فرشاد جو (گرترود)، پانته آ پناهی ها (پولونیوس)، مونا فرجاد (افلیا)، امیر رجبی (لایرتیس) و اسمعیل صالحی، رسول مکوندی، نامیرا حفیظی، رضا کشمیر تا 20 اردیبهشت ماه برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 20 و 35 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «بوف کور» نام نمایش تازه ناصر حسینی مهر است که تا 22 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 برای تئاتر دوستان در سالن چهارسو به نمایش در می آید. بابک قهرمانی، مژگان خالقی، نیره سادات میرزایی، شاهو رستمی، عزالدین توفیق، میثم دامن زه، مهشید کاظمی، وحید فریدی، رضا شهرآ، اسماعیل خزایی، مرتضی مظلومی بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. این نمایش روایتی آزاد از بوف کور و سه قطره خون صادق هدایت است که علاقمندان با پرداخت 25 هزار تومان می توانند بلیط آن را خریداری کنند.
محمد مساوات که چند سال قبل با نمایش قصه ظهر جمعه در تئاتر شهر اجرای موفقی را سپری کرده بود، از 22 فروردین ماه با روی صحنه بردن نمایش «بی پدر» تحسین بسیاری از صاحب نظران را جلب کرد.«بی پدر» با بازی حسین منفرد، ابراهیم نائیج، علی حسین زاده، میلاد آریافر، علیرضا گلدهی، کوروش شاهونه نمایشی 90 دقیقه ایست که ساعت 20 یکشنبه 10 اردیبهشت ماه برای آخرین بار در سالن قشقایی به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 25 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.
همچنین نمایش «برلین» به طراحی و کارگردانی آریان رضایی، اثریست که این روز ها در پلاتو اجرا تئاتر شهر مخاطبان زیادی را با تئاتر آشتی داده است. این نمایش به مسائل پنهان زنان و مردان در رابـ ـطه می پردازد و شیوه ی اجرایی آن به صورتی است که تماشاگران هم تبدیل به بازیگر و نمایشنامه نویس می شوند. «برلین» نمایش برگزیده دومین جشنواره ی تئاتر شهر است که با توجه به موضوع آن برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود. رویا دعوتی و محمد هادی عطایی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. اجرای این نمایش به دلیل استقبال کم نظیر مخاطبان تمدید شد و یکشنبه 10 اردیبهشت ماه برای آخرین بار در صحنه پلاتو اجرا به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «محفل بی عاری» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سیاوش بهادرى‌راد، از دوشنبه 4 اردیبهشت ماه در سالن سالن سایه تئاتر شهر به صحنه رفت. این نمایش تا چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه هر شب ساعت 20 برای مخاطبان به نمایش در می آید. در خلاصه داستان این اثر آمده است: ٥٤ ساله که تدارک خوشـی‌ و عشرت دشمن رو مى بینم، من که خودم شاه جهان بودم... . عرفان ابراهیمى، الهه افشارى، الاهه بخشى، مجتبى رجبى، علیرضا ساوه درودى، مهرداد مصطفوى، پرهام یداللهى بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تئاتر دوستان با پرداخت 20 هزار تومان می توانند بلیط این نمایش را خریداری کنند.
نمایش «کافه پولشری» اثری از الهام پاوه نژاد است که این روزها در کافه تریا سالن اصلی مجموعه تئاترشهر که مدت ها میزبان نمایشی نبود، روی صحنه می رود. «کافه پولشری» با بازی الهام پاوه نژاد، نمایشی 45 دقیقه ایست که تا 17 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 18 برای تئاتر دوستان به نمایش در می آید. قیمت بلیط این اثر 20 هزار تومان تایین شده است.
ایرانشهر شنبه تعطیل نیست!
در هفته پیش رو تماشاخانه ایرانشهر با 4 نمایش میزبان مخاطبان است. همچنین در این هفته از بین 4 نمایش این تماشاخانه، نمایش « و چند داستان دیگر» به کارگردانی پیام لاریان شنبه نیز برای تئاتر دوستان به نمایش در می آید.
نمایش «آوازهای سرشام» به نویسندگی و کارگردانی کاوه مهدوی از ساعت 21 پنجشنبه 17 فروردین ماه در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفت. این نمایش 75 دقیقه ای با بازی علیرضا مهران، فرامرز قلیج خانی، غزاله جزایری، رستا رضوی، امین وحیدی پور، سینا نصرالهی، شِیماء ملکیان، جعفر کرمانی تا 17 اردیبهشت ماه برای تئاتر دوستان به نمایش در می آید. بهای بلیت این کمدی 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
نمایش «ولپن» نام نمایش دیگر سالن استاد ناظرزاده کرمانی به طراحی و کارگردانی مهدی کوشکی است که از ساعت 19:15 جمعه 18 فروردین ماه اجرای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده و تا 15 اردیبهشت ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. سجاد باقری، حسین برفی نژاد، ماهان خورشیدی، غزل شجاعی، امیر حسین طاهری، محمد طیب طاهر، صحرا فتحی، عرفان ناصری، آذین نظرى، میلاد نصر الهی، مجید نوروزی، میثم نوروزی و مهدی کوشکی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر که پیش ازین هم در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته، 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
نمایش « و چند داستان دیگر» نام نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی پیام لاریان که از 17 فروردین ماه به سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آمده است. « و چند داستان دیگر» نمایشی 5 اپیزوده در باب خشونت است و تا 17 اردیبهشت ماه هر شب ساعت 18:30 برای تئاتر دوستان روی صحنه می رود. مهدی حسینی نیا، حمید رحیمی، معصومه کریمی، مجتبی فلاحی، سینا کرمی، افشین زمانی، الهه شه پرست، سجاد تابش، کیوان ساکت‌اف،عامر مسافر آستانه، ملودی آرام نیا، مریم نقیبی و صدای حسین پاکدل بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «سونات پاییزی» اثری از جلال تهرانی است که از 16 فروردین ماه ساعت 20:30 به سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آمده و تاکنون با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است. در این نمایش داستان پیانیست مشهوری که پس از سال‌ها به دیدار دخترش رفته روایت می شود. گلچهره سجادیه، بهاره رهنما بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تئاتر دوستان می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیط این نمایش را خریداری کنند.
حافظ شنبه تعطیل نیست!
این سالن در هفته پیش رو با 2 نمایش پر طرفدار میزبان تئاتر دوستان است. استقبال از نمایش«صعود مقاومت پذیر آرتور و اویی» به کارگردانی امیر دژاکام در هفته گذشته به صورتی بوده است که این هفته این نمایش شنبه نیز برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود.
نمایش «نویسنده مرده است» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی از پنجشنبه 17 فروردین ماه ساعت 19 در تالار حافظ روی صحنه رفته و تا چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: لیلی رحیمی ستاره سینمای ایران قرار است پس از سال ها بازیگری برای اولین بار کارگردانی را تجریه کند. فیلمنامه فیلمش را نمایشنامه نویس جوانی نوشته است به اسم فرهاد. اما حالا در آستانه شروع فیلمبرداری فرهاد پیشنهاد تازه ای دارد. آرش عباسی و لادن مستوفی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تماشاگران برای خرید بلیط این درام اجتماعی باید 30 هزار تومان هزینه کنند.
نمایش «صعود مقاومت پذیر آرتور و اویی» نام نمایش دیگر تالار حافظ است که کارگردانی آن را امیر دژاکام بر عهده دارد. این نمایش اثری از برتولت برشت بوده که از 18 فروردین ماه به تالار حافظ آمد و تا 13 اردیبهشت هرشب ساعت 20:45 برای مخاطبان خود در این سالن به نمایش در می آید. داستان نمایشنامه در مورد جنایتکار خرده پایی به نام آرتورو اویی است، که از آشفتگی وضع بازار سبزیجات در شیکاگو و فساد موجود در دستگاه قضایی و شورای شهر استفاده کرده و به یک جنایتکار قدرتمند تبدیل شده است که تمام امور شهر را به دست گرفته، مخالفان خویش را ساکت کرده و قصد تسخیر سایر نقاط را دارد.امیر کربلایی زاده، بهرام ابراهیمی، نرگس محمدی، حمید فلاحی، مرتضی آقا حسینی، تینو صالحی، سروش طاهری، ملیحه کیا، شهره رعایتی، حسین شهبازی، هدیه آزاده، مهرنوش دارا، ابوالفضل جمشیدی، حامد پور محمد، عارف عباسی، احسان ابوالقاسم، سمیه صباغی، بهار قاسمی، دانیال ابراهیمی بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بلیط این نمایش کمدی 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
مولوی؛ پاتوقی برای کاگردانان جوان
نمایش «آدم آدم است» به طراحی و کارگردانی حبیب الله دانش از 18 فروردین تا 21 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 در سالن بزرگ مولوی به نمایش در می آید. این نمایش داستان شخصی ساده دل به نام گالی گی که قدرت نه گفتن ندارد را روایت می کند. حسن برجکی، فرزانه جمال زاده، پیام حقی، فریبا رسولی، علی اصغر زارعی، محمدرضا صالحی، صادق طالعی، عباس طباطبایی، حسن فضلی، نگار محمدزاده، عباس نورمحمدی، فریبرز واحدی بازیگرانی هستند که در این نمایش 85 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش کمدی 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان گرامی همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با ۶۰٪ تخفیف و پرداخت بهای 10 هزار تومان خریداری کنند.
نمایش «مسئولیت شکستن سکوت مطلق» به نویسندگی مشترک مونا احمدی و محمدحسین معارف و با کارگردانی شیوا مسعودی از 17 فروردین به سالن بزرگ مولوی آمده و تا 15 اردیبهشت هرشب ساعت 18 میزبان تئاتر دوستان در این سالن است.این اثر با محوریت جنس زن و موضوع ازدواج، به سه پرده‌ی اصلی تقسیم می‌ شود، سه پرده با سه مونولوگ از زبان یک یا چند زن که داستان هایی را روایت می کنند، در این نمایش سعی می‌شود از زاویه‌ای جدید و مدرن به این آیین کهن نگاه شود. نگین کشفی، متین گودرزی، سارا شاهرودیان، اسماعیل کمالی دهقان، بهداد بلیغ فر و ساینا سراج بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با ۶۰٪ تخفیف و پرداخت بهای 10 هزار تومان خریداری کنند.
همچنین نمایش «ماراساد» به طراحی و کارگردانی مریم برزگر تنها نمایش سالن کوچک مولوی بوده که تا 13 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 19:30 در این سالن به نمایش در می آید. این اثر زندگی مارکی دوساد، نویسنده فرانسوی را روایت می کند که به دلیل برخی اختلالات روحی در بیمارستان شارنتون بستری شده است... . شکیب شجره، همایون حیدر زاده بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان تایین شده اما دانشجویان همه روزه می توانند به صورت حضوری و با ارائه کارت دانشجویی خود، بلیط این نمایش را با 50٪ تخفیف و پرداخت بهای 12.500 تومان خریداری کنند.
پردیس تئاتر صبح ها تعطیل نیست!
نمایش «سارا و ماه» به نویسندگی میترا بیات، طراحی و کارگردانی سید محمد طاهری راد از 5 اردیبهشت ماه به سالن استاد مشایخی در پردیس تئاتر تهران آمده و تا 31 خرداد ماه هر روز ساعت 11 در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: سارا با نامادری (زن آقا) و خواهر ناتنی خود (ثریا) زندگی می‌کند. تمام توجه زن آقا به دخترش ثریاست و او را تنبل، لوس و بی ادب تربیت کرده است ولی به سارا ظلم می‌کند و همه کارهای سخت را به او می‌سپارد. تنها دلخوشی سارا کبوتری است که با او دوست شده و می‌تواند با او صحبت کند. یک روز که سارا برای چیدن پنبه به صحرا و دشت می‌رود تا آن را بریسد و نخ درست کند، باد شدیدی می وزد و... . سیمین خرم، تکتم رسول‌زاده، زهره بختیاری، الهه موچانی، محمدعلی پویا، پریسا مرادیان، نگین طاهری‌راد، حنانه شاهرخی بازیگرانی هستند که در این اثر65 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 8 و 10 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «خونه قمر خانم» به نویسندگی و کارگردانی شهناز روستایی نام نمایش دیگریست که از 5 اردیبهشت ماه در سالن استاد کشاورز پردیس تئاتر تهران میزبان تئاتر دوستان شده است. این نمایش تا 15 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 18 برای مخاطبان به نمایش در می آید. مرجان صادقی، سارا عباسپور، شراره یوسفی، اکرم جلیلوند، مریم محسنی، مطهره کومنی بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش می پردازند. در خلاصه داستان این نمایش که تنها مخصوص بانوان است، این طور توضیح داده شده: زیور زنی بیوه است که همراه دخترش در یک خانه شلوغ زندگی می‌کند و دچار مشکلاتی می‌شود. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.
همچنین نمایش «جادوگر کوچولو»به نویسندگی هادی حسنعلی و کارگردانی فریبا دلیری که از 10 فروردین ماه هرشب ساعت 19:30 در سالن داوود رشیدی پردیس تئاتر تهران به صحنه رفته است، تا 22 اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: داستان از جایی شروع می شود که بچه جادوگری تصمیمی می‌گیرد وارد جشن جادوگری بشود ولی به علت اینکه هنوز بچه است و نمی‌تواند خوب جادو کند اجازه ورود به جشن را ندارد. آرش صادقیان حقیقی، هادی حسنعلی، شیرین کاشفی، آرین ناصری مهر، احسان سامانی منش، علی محمدی، لیلی قربانعلی، آوا ناصری مهر بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 15 هزار تومان تایین شده است.
تاخت و تاز خواستگاری در سنگلچ
نمایش «خواستگاری» به نویسندگی و کارگردانی عظیم موسوی از 3 فروردین ماه ساعت 19:30 به تماشاخانه سنگلج آمد و با استقبال کم نظیر مخاطبان مواجه شد. «خواستگاری» با بازی محمود راسخ‌فر، علی فتحعلی، ثمیلا کریمی، رضا گیلانپور، حمیدرضا مرادی، تا 15 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 19:30 به مدت 100 دقیقه مخاطبان تئاتر سنگلج را مشغول تماشای خود می کند. بهای بلیت این نمایش ۲۴,۰۰۰ تومان است که اعضای تیوال می توانند در روز های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه بلیط این اثر را با ۵۰٪ تخفیف و بهای ۱۲.۰۰۰ تومان و در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه با ۳۸٪ تخفیف و بهای ۱۵.۰۰۰ تومان خریداری کنند.
اداره تئاتر
نمایش «باغ وحش شیشه ای» مشهور ترین اثر نویسنده معروف تنسی ویلیامز است که این روزها با کارگردانی میکائیل شهرستانی هرشب ساعت 20 در خانه نمایش اداره تئاتر روی صحنه می رود. این نمایش با بازی محمد قربانی، بهروز عبادی، شیما زادپور، هستی مسلم زاده، سارا رحیمی فرد، زهرا احمدی، مریم مهدی زاده، رضا نادی، داریوش احمدی، تا 11 اردیبهشت ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. بهای بلیط برای این اثر75 دقیقه ای تنها 15 هزار تومان تایین شده است.
عروسک ها در تالار هنر
نمایش «موش تا موش» اثر رامین کهن است که از یکشنبه 6 فروردین ماه ساعت 20 به تالار هنر آمد و میزبان علاقمندان به نمایش های کودک و نوجوان شد. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: هر شب در کوچه پس‌کوچه‌های شهر آواز غمگین و سوزناک‌ آقا موشه که عاشق و دلداده خاله موشه است شنیده می شود. سعید ابک، پرستو آریاکیا، الهام ایروانی، علی باروتی، فاطمه پورهاشمی، هانی حسینی، بهار صدفی،حمیدرضا گودرزی، متین گودرزی، مرضیه نادری و الکا هدایت، امیررضا میرآقا، محمد رضا مالکی، رامین کهن بازی دهندگان و صداپیشگانی هستند که در این اثر 55 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان تایین شده است.
روایتی یک رویا در وحدت!
نمایش «رویای شب دهم اردیبهشت» به طراحی و کارگردانی میلاد جباری مولانا از یکشنبه 10 اردیبهشت ماه ساعت 18 به تالار وحدت می آید و تا 20 اردیبهشت ماه برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش در می آید. ارژنگ امیرفضلی، امید زندگانی، الهام چرخنده، مهری آل آقا، آتش تقی پور، سیروس کهوری نژاد، ایمان صفا، حسام افسری، هانیه رحیمی، علیرضا عباسی، شهاب درفشدار بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 20، 35 و 40 هزار تومان تایین شده است.
چالش حوزه هنری با آب!
نمایش «مینگو عاشق پستچی است و توتا نمی خواهد» به نویسندگی و کارگردانی محمد قاسمی از ساعت 19 سه شنبه 29 فروردین ماه میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه ماه حوزه هنری شده است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: سه اتو بیوگرافی راجع به سه شخصیت که در آب کشته می‌شوند، این نمایش در چهار هزار لیتر آب اجرا می شود. این اثر 60 دقیقه ای با بازی پری بارانی، محمد قاسمی، محیا جباری تا 22 اردیبهشت ماه در این سالن به صحنه می رود. بهای بلیط این نمایش اجتماعی 15 هزار تومان تایین شده است.
 
  • Like
Reactions: ZaH'ra and Diba

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
برنامه‌های پاییز و زمستان تماشاخانه سنگلج اعلام شد

از «مرگ دلقک‌ها» تا «در مه بخوان»
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
مدیر تماشاخانه سنگلج نمایش‌های شش ماه دوم سال ۹۶ را اعلام کرد.
[/BCOLOR]

به گزارش دریافتی ایران تئاتر از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، مدیریت تماشاخانه سنگلج نمایش‌هایی که قرار است در فصل پاییز و زمستان (شش ماه دوم) سال 96 در قدیمی‌ترین تماشاخانه فعال پایتخت روی صحنه برود را معرفی کرد.
بر این اساس، برنامه فصل پاییز تماشاخانه سنگلج بدین قرار است: پس از برگزاری هجدهمین جشنواره آیینی-سنتی از تاریخ 19 شهریورماه تا 21 مهرماه دو نمایش «مرگ دلقک‌ها» به کارگردانی افشین زمانی به همراه نمایش «کارنامه بندار بیدخش» به کارگردانی احسان ملکی به روی صحنه خواهد رفت.
نمایش «میان‌رود خانه» به کارگردانی پیام عزیزی از تاریخ 25 مهرماه تا 26 آبا ن ماه اجرا خواهد داشت. پس‌ازآن نمایش «نوعی تضاد منافع» به کارگردانی فرهاد تجویدی از تاریخ 29 آبان ماه تا 24 آذر به روی صحنه می‌رود.
در فصل زمستان علاوه بر برگزاری سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تماشاخانه سنگلج پذیرای سه اثر نمایشی خواهد بود که به ترتیب نمایش «فلان و چنان حکومت خان جان...» به کارگردانی رضا شاهبداغی به همراه نمایش «این مرگ فروشی است» به کارگردانی نادر نادرپور از تاریخ 28 آذرماه تا 30 دی‌ماه اجرا خواهند داشت. پس از برگزاری سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز نمایش «در مه بخوان» به کارگردانی مسعود طیبی از تاریخ 17 بهمن‌ماه تا 25 اسفند به روی صحنه خواهد رفت.
همچنین 4 اثر نمایشی در فهرست آماده برای اجرا در سال 96 وجود دارد که اگر امکان اجرا در سال جاری برای این گروه‌ها نمایشی فراهم نشد، اثر آن‌ها در سال 97 و در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود.​
 
  • Like
Reactions: ZaH'ra and Diba

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
چهار نمایش به پایان خود نزدیک می شوند

آخرین هفته برای دیدن نمایش های تماشاخانه ایرانشهر
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
نمایش های «سونات پاییزی»، «... و چند داستان دیگر»، «ولپن» و «آوازهای سر شام» هفته پایانی اجراهای خود را در تماشاخانه ایرانشهر سپری می کنند.
[/BCOLOR]

به گزارش دریافتی ایران تئاتر از روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش «... و چند داستان دیگر» به کارگردانی پیام لاریان که از 16 فروردین‌ماه اجرای عمومی خود را در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده است، روز 17 اردیبهشت‌ماه به اجرای خود پایان می‌دهد.
«...و چند داستان دیگر» ساعت 18:30 به صحنه می‌رود.
نمایش «سونات پاییزی» به کارگردانی جلال تهرانی هم که از 16 فروردین‌ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته است تا 17 اردیبهشت‌ماه به اجراهای خود ادامه می‌دهد.
«سونات پاییزی» ساعت 20:30 به صحنه می‌رود.
در سالن دکتر ناظرزاده کرمانی هم نمایش «ولپن» به کارگردانی مهدی کوشکی که از 15 فروردین‌ماه به صحنه رفته است تا 15 اردیبهشت‌ماه به اجرای عمومی خود ادامه می‌دهد.
«ولپن» ساعت 19:15 به صحنه می‌رود.
همچنین نمایش «آوازهای سر شام» به کارگردانی کاوه مهدوی نیز که از 15 فروردین‌ماه در سالن دکتر ناظرزاده کرمانی اجرای عمومی خود را آغاز کرده است، 15 اردیبهشت‌ماه به اجراهای خود پایان می‌دهد.
«آوازهای سر شام» ساعت 21 به صحنه می‌رود​
 
  • Like
Reactions: ZaH'ra and Diba

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
برنامه‌های نخستین روز بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی

از افتتاحیه در مولوی تا اجراهای صحنه‌ای

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی از امروز جمعه، ۱۵ اردیبهشت، همراه با برگزاری مراسم افتتاحیه و با حضور هیئت‌داوران و مهمانان ویژه‌برنامه‌های خود را آغاز می‌کند.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر، در اولین روز اجراهای بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی که همراه با حضور هیئت‌داوران (حسین پاکدل، محمودرضا رحیمی، پروفسور ژوکفسکی، سعید اسدی، فارس باقری) و برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت 16:30 در تالار مولوی خواهد بود، ۷ اثر نمایشی روی به شرح زیر به روی صحنه خواهند رفت.
در مرکز تئاتر مولوی نمایش «jeu» کاری از لوران شتوان در ساعت ۲٠ در سالن اصلی و نمایش «مغولستان خارجی» نوشته و کاری از حمزه امامی در دو ساعت ۱۶ و ۱۸ در سالن کوچک اجرا می‌شود. همچنین این سالن در همین روز در ساعت ۱۵ تا ۲۱ میزبان نمایش «نادیدنی» به کارگردانی سید جعفر حجازی در بخش تجربه‌های اجرا خواهد بود.
در سالن استاد انتظامی نمایش «شب دوازدهم» اثر ویلیام شکسپیر به کارگردانی محسن صادقی اصفهانی طی دو ساعت18:30 و ۲۱ به اجرا درمی‌آید.
در تماشاخانه هنر نمایش «مناقشه» نوشته و کاری از مرتضی محمدی در ساعت‌های ۱۵ و ۱۷ اجرا خواهد شد.
نمایش «عبود» به کارگردانی سپیده فلاح فر ساعت 18:30 در کافه هاستل کورین اجرا می‌شود.
همچنین کارگاه تمرین اجرا ساعت ۱۵ و ۱۷ در پلاتو تئاترشهر برپا است.
بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران از ۱۵ تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه به دبیری مهدی گمار در تهران برگزار می‌شود.
 
  • Like
Reactions: Diba

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
در پلاتوی اجرا و تالار مشاهیر صورت می‌گیرد

یک هفته میزبانی تئاتر شهر از آثار جشنواره تئاتر دانشگاهی

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
پلاتو اجرا و تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر از روز شنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه میزبان آثار به صحنه رفته در بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران خواهد بود.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر، تعدادی از آثار نمایشی به صحنه رفته در بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی از روز شنبه 16 تا پایان روز جمعه 22 اردیبهشت در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان تئاتر است.
طبق تازه‌ترین برنامه ارائه‌شده از سوی دبیرخانه بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی از ساعت 9 تا 21 روز شنبه 16 تا یکشنبه 17 اردیبهشت «کارگاه تمرین اجرا» در پلاتو اجرا برگزار می‌شود.
از روز دوشنبه 18 تا چهارشنبه 20 اردیبهشت هم ساعت 15 و 17 به ترتیب نمایش‌های «رویای کولی آشفته» به کارگردانی امین محمدی در یک روز و «پاریس آبی/سفید/ قرمز» به کارگردانی سروش طاهری طی دو روز در پلاتو اجرا به صحنه می‌روند. این در حالی است که روز پنجشنبه 21 اردیبهشت در همین تالار «کارگاه تمرین اجرا» برگزار می‌شود. اجرای کارگاهی «ولمینسکی» از کشور لهستان نیز روز جمعه 22 اردیبهشت در پلاتو اجرا تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر نیز از ساعت 13 تا 16:30 روز جمعه 22 اردیبهشت نیز میزبانی بخش سمینارهای پژوهشی بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران را به عهده گرفته است.
در این بخش به ترتیب مقالات «مطالعه تحلیلی- تطبیقی نقش آموزش دانشگاهی تئاتر در پیشبرد تئاتر شهرستان‌های کرمان، تبریز و اراک» با سخنرانی سام ایزدی خالق آبادی، «نوشتار زنانه در نمایش‌های شادی‌آور زنان» با سخنرانی سپیده شمس، «ایده دراماتورژی فلسفی: صورت هرمنوتیکی مفهوم امر تراژیک نزد نیچه» با سخنرانی سعید نیکو رزم، «سازوکار پنجره‌ای کانونی‌شدگی در واسازی روایت نمایش هملت» با سخنرانی احسان آجرلو، «بررسی کمی آثار ترجمه‌شده و تالیفی درباره نظریه تئاتر برشت در ایران» با سخنرانی سمانه زارع پور، «بررسی سنت و مدرنیته در پایان‌نامه‌های سال‌های 43 تا 57 دانشجویان مقطع کارشناسی رشته نمایش تهران» با سخنرانی رضا نادری، «دولت، دانشگاه، تئاتر خصوصی» با سخنرانی سجاد یاری در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر ارائه می‌شود
 
  • Like
Reactions: ZaH'ra and Diba

Behtina

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
گزارش ایران تئاتر از برنامه سالن های خصوصی تئاتر تهران

فصل تازه ای از نمایش ها

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
اکثر سالن های خصوصی تئاتر در هفته پیش رو با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده اند. در متن حاضر نمایش هایی که در هفته سوم اردیبهشت ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر در هفته پیش رو اکثر سالن های خصوصی تئاتر تهران با نمایش های تازه ای میزبان مخاطبان شده اند. همچنین نمایش «رومئو و ژولیت» نیز شنبه 16 اردیبهشت ماه برای دانشجویان اجرای ویژه ای در نظر گرفته است.در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته سوم اردیبهشت ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

باران و نمایشی که نقطه های نامش افتاد
نمایش «سماعی زاده» به نویسندگی و کارگردانی رضا بهاروند از ساعت 19 یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه در تئاتر باران به صحنه می رود و تا 19 خرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. علی شادمان، باران وقار کاشانی، شیدا خلیق، احمد کاوری، تینو صالحی، فرانک کلانتر، سالار کریم‌خانی، مهدی زندیه و توران کیایی بازیگرانی هستند که در این نمایش 80 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «دن کیشوت» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی صحرا رمضانیان از ساعت 17 دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه میزبان مخاطبان در تئاتر باران می شود و تا 11 تیر ماه در این سالن باقی خواهد ماند. در خلاصه داستان این اثر آمده است: دن کیشوت در دنیای امروز انسانی‌ست گرفتار در وهم دنیای مجازی. امیر اورعی، مهدخت مولایی، ایمان اصفهانى، میلاد کی مرام و صدای شیرین آقاکاشى، مجتبى پیرزاده، آماندا موسوى، ایمان اصفهانى، فرزانه سلحشور، ساغر صباحى، پیمان منفرد بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تئاتر دوستان با پرداخت 20 هزار تومان می توانند بهای بلیط «دن کیشوت» را خریداری کنند و به تماشای آن بنشینند.

پالیز، قهرمان زود هنگام فروش
نمایش «ضیافت پنالتی ها» نام نمایشی است به نویسندگی، طراحی و کارگردانی پوریا کاکاوند که از ساعت 19:15 پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه به تئاتر پالیز آمده و تا 10 خرداد ماه در سالن 1 این تماشاخانه برای مخاطبان خود به نمایش گذاشته می شود. امیر جعفری تنها بازیگریست که در این اثر 50 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازد. بهای بلیط برای این نمایش 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
همجنین نمایش « پپرونى براى دیکتاتور» به کارگردانی علی احمدی از چهارشنبه 16 فروردین ماه ساعت 20:30 به سالن 1 تماشاخانه پالیز آمده و تا 27 اردیبهشت ماه به اجرا خود در این سالن ادامه می دهد. محسن کیایى، خسرو احمدى، نسیم ادبى، پژمان جمشیدى، على احمدى، سوگل قلاتیان و فریده سپاه‌منصور (به صورت ویدیویی) بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 30، 35 و 40 هزار تومان تایین شده است.
نمایش «عروسی خون» به طراحی و کارگردانی محمد ولیزادگان از یکشنبه 3 اردیبهشت ماه به تئاتر پالیز آمده و تا 31 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 20 برای تئاتر دوستان در سالن 2 تماشاخانه پالیز به نمایش گذاشته می شود. مرضیه بدرقه، سارا رسول زاده، بانی پال شومون، احسان کریمی، عامر مسافر آستانه، دنیا نصر، مریم نورمحمدی، محمد ولیزادگان و به صورت ویدئویی کاظم سیاحی، امیر حسین فتحی، شیرین فرشباف بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش 35 هزار تومان تایین شده است.
همچنین نمایش «زبان اصلی» نام نمایش دیگر سالن 2 تئاتر پالیز به نویسندگی و کارگردانی رسول کاهانی است که از ساعت 21:30 یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه اجرای عموم خود را در تئاتر پالیز آغاز کرده و تا 12 خرداد ماه میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. بهرنگ علوی، آزاده صمدی، سعید زارعی بازیگرانی هستند که در این نمایش 65 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. این نمایش پیش ازین به اجرا درآمده و در جشنواره 34 ام فجر جایزه بهترین بازیگری مرد و زن را دریافت کرده است. بهای بلیط این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 35 و 40 هزار تومان تایین شده است.

بیضایی و شاگردانش در ارغنون
نمایش «کارنامه بندار بیدخش» یکی از سخت ترین متن های بهرام بیضایی بوده که این روزها به کارگردانی آرش اشاداد در تئاتر ارغنون خوش درخشیده و تا پایان ماه جاری در این سالن هرشب ساعت 18:30 برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: بندار بیدخش دانشمندی بود که جام جهان بین را برای جم ساخت و جم از ترس آنکه جام دیگری مانند آن برای دشمنان بسازد، وی را به زندان انداخت. آرش اشاداد، امین جوادى، رعنا حسین دُخت، مهسا کلانى بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
همچنین نمایش «بازگشت به خانه» نام نمایش دیگر تماشاخانه ارغنون به کارگردانی مشترک رامین معصومیان و فرید قادر پناه است، که از سال گذشته اجرای خود را در این سالن آغاز کرده و تا 20 اردیبهشت ماه هرشب ساعت 21:15 میزبان مخاطبان در این سالن است. جعفر برقى کیوان، امین جلالى، رامین جعفرى، مینا زرنانى، حمیدرضا کشوردوست، آزاده مشعشعى و کاوه مرحمتى بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفا نقش می پردازند. بها بلیت این نمایش ۲۵,۰۰۰ تومان تایین شده، اما دانشجویان می توانند همه روزه به صورت حضوری و با ارایه کارت دانشجویی خود از 40 درصد تخفیف دانشجویی بهره بـرده و با پرداخت 15 هزار تومان به تماشا این اثر بنشینند.

مستقل شنبه تعطیل نیست!
نمایش «رومئو و ژولیت» به کارگردانی هستی حسینی از 15 فروردین ماه ساعت 20:30 به تئاتر مستقل آمده و تا 30 اردیبهشت ماه در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: رومئو و ژولیت قصه عشق دو عاشق شیدا را با طعم خشونت و ترس روایت می‌کند. شهروز دل افکار، امیر مهدی ژوله، تابا فجرک، نازآفرین کاظمی، علیرضا کی منش، فرزین محدث و الناز شهبازی، مرضیه شاه دادی، علی آرتین، مریم میوه چیان، دانیال رمضانی، علی عبدی بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفا نقش می پردازند. بها بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 30، 35، 40، 45 هزار تومان تایین شده است البته دانشجویان تمامی رشته ها شنبه 16 اردیبهشت ماه می توانند به صورت حضوری و با پرداخت 15 هزار تومان بلیط این اثر را خریداری کرده و به تماشای آن بنشینند.
همچنین نمایش «تو با کدام باد می روی؟» اثر کمال هاشمی بوده که از سه‌شنبه ۲۲ فروردین ساعت 19 به تئاتر مستقل آمده و تا 31 اردیبهشت ماه برای تئاتر دوستان به نمایش گذاشته می شود. «تو با کدام باد می روی؟» تولید مشترک ایران و سوئیس است و پیش ازین در فستیوال بین المللی بولوار، فریبورگ شرکت کرده و برنده جایزه گرنت شده است. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: پنج پناهجوی غیر قانونی در شب و در جنگل قصد عبور از مرز را دارند. آنها شش مرز را پشت سر گذاشته اند و حالا در انتظار مهیا شدن شرایط برای عبور از مرز هفتم ایستاده اند. کاظم سیاحی، محمد عباسی، شیوا فلاحی، سونیا سنجری و حامد نجابت در این نمایش 55 دقیقه ای نقش آفرینی می کنند. بهای بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 25 و 30 هزار تومان تایین شده است.

سنگلج، جایی برای پیشنهادات سرآشپز
نمایش «سرآشپز پیشنهاد می کند» به نویسندگی رضا شفیعیان و با کارگردانی شهاب الدین حسین پور نام نمایش تازه ایست که از ساعت 19 دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه به تماشاخانه سنگلج می آید و تا 19 خرداد ماه برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش در می آید. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: ضحاک ظالم پادشاه ایران زمین که از چاقی رنج می برد تصمیم می گیرد کنکور آشپزی برگزار کند و... . آرش فلاحت پیشه، مهدی فریضه، محمد صدیقی مهر، امیررضا میرآقا بازیگرانی هستند که در این نمایش 100 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر 16 و 20 هزار تومان تایین شده است.


کنش معاصر، پایتخت دودمان می شود
نمایش «کافه طره» به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی، نمایشی است که از ساعت 19 جمعه 25 فروردین ماه به سالن پایتخت مجموعه کنش معاصر آمد. این نمایش با بازی محمد حاتمی، شبنم قلی‌خانی، بهناز توسلی، مریم زارعی، شراره رنجبر تا سه شنبه هفته پیش رو برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این اثر 30 هزار تومان تایین شده است.
همچنین نمایش «دودمان» به نویسندگی فرزاد باقری و با کارگردانی امیر حسین آقایی از یکشنبه هفته پیش رو در سالن پایتخت مجموعه کنش معاصر به نمایش درآمده و تا 3 خرداد ماه هرشب ساعت 21 میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. علیرضا مهران، آوا فیاض، ایمان اصفهانی، توحید نوروززی، نجلا نظریان، فریما حبشی زاده بازیگرانی هستند که در این نمایش 60 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تئاتر دوستان با پرداخت 25 هزار تومان می توانند بهای بلیط این اثر را خریداری کنند.

دا از شال های رنگی میزبانی می کند
نمایش «شالِ قرمزِ نارنجیِ زردِ بنفش» به نویسندگی و کارگردانی حسن جنت مکان از سه شنبه هفته پیش رو به خانه نمایش دا آمده و تا 4 خرداد ماه هرشب ساعت 18:30 برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. امیر محمدی تنها بازیگری است که در این اثر 30 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازد. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان تایین شده است.

مشایخی و یک نمایش!!
نمایش «پروانه و یوغ» به نویسندگی محمد چرمشیر و با کارگردانی مراد اسکندری نیز تنها نمایش سالن مشایخی در هفته پیش رو بوده که از یکشنبه به این سالن آمده و تا 2 خرداد ماه نیز هرشب ساعت 20:30 میزبان تئاتر دوستان در این سالن است. محمدعلی پورآرین، محمد مقیسایی، بهروزفراهانی، آزیتا طالبی، میناحسینی مقدم، گلنوش لردگویی بازیگرانی هستند که در این اثر 75 دقیقه ای که بر اساس بازخوانی نامه‌های ونسان ونگوگ تولید شده، به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این اثر 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
 
  • Like
Reactions: ZaH'ra and Diba