چالش همگانی: چرا این پوشش رو انتخاب کردم؟

maria1377

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
9/9/16
489
6,922
541
21
سرزمین یاس های وحشی
اینم اضافه کنم که گیز دادن یه سری پسر مریض توی خیابون یا نگاه مردا هیچ ربطی به پوشش نداره، سال اول دبیرستان چادری بودم، هم تیکه مینداختن هم نگاه خیره میکردن

zansia

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
من خودم چادر سر میکنم
خب خانوادم چادری بودن همین باعث شد از بچگی علاقه خاصی به چادر داشته باشم
جوری که توی 6 سالگی با اینکه پدر و مادرم نمیخواستن و میگفتن زود هست مجبورشون کردم که برام چادر بگیرن
اون موقع ها میخواستم زودتر بزرگ بشم و فکر میکردم که با چادر سر کردن بزرگ میشم

ولی بزرگ تر که شدم باهاش انس میگرفتم
جوری که حتی کلاس سوم توی مدرسه چادرمو گم کردم تمام طول راه خودمو پشت مامانم قایم میکردم احساس ب*ر*ه*ن*ه بودن بهم دست میداد :D

چادری هستم ولی خودمو محصور نمیکنم باهاش با چادرم تا حالا تو دریاچه شنا کردم ، وقتی رفتم لب دریا باهاش تا جایی که تا گردنم هم آب در رو بیاد رفتم، نمیدونم از چند تا درخت با چادرم بالا رفتم :)

گاهی هم میشه که چادر سر نکنم مثلا اگر برم پارک و خلوت باشه یا برم که مرد نباشه راحت چادرمو در میارم
با اینکه پدربزرگم طلبس نشده تا حالا باهاش برم کوهی که خلوته و مجبورم نکنه چادر رو بردارم :)

توی پستای که میخوندم بحث نماز و روزرو دیدم گفتم منم بد نیست ازش بگم
من اعتقادی ندارم که ایمان افراد با نماز و روزشونه چون خود قرآن هم گفته به زیادی نماز و روزشان نگاه نکنید بلکه با راستگویی و امانت داری آنها را بیازمایید (آیه دقیقو یادم نیست مفهومش این بود)

من خودم آدم های محجبه شدید نماز خون و روزه گیر دیدم که اصلا نمیدونن صداقت یعنی چی
ادمایی که امکان نداره بهشون حرفی بزنی و کل اطرافیانت ازش با خبر نشن
ادمایی که نمیدونن شرافت یعنی چی
من دوست صمیمیم که دیگه داره خواهرم میشه بی حجابه
خانوادشون جلوی نا محرم با لباس های باز میچرخن ولی میفهمه ادم بودن یعنی چی
میفهمه که باید به چادر من نوعی احترام بذاره
وقتی باهاش میرم بیرون و تا آخر وقت اذان قراره بیرون باشیم میفهمه موقع اذان باید یه جایی وایسیم من نمازمو بخونم و باید صبر کنه چه بخونه چه نخونه

من ملاکم برای ایمان ایناس
اینکه طرف فهمیده لا اکراه فی الدین فقط برای خودش نیست منم با انتخاب خودم دین و پوششمو انتخاب کردم و باید بهش احترام بذاره
نه اینکه دم از آزادی بزنه و من رو امل بدونه به خاطر پوششم

من پوششم رو دوست دارم و بهش عشق میورزم
چادرم عشقمه با هیچی هم عوضش نمیکنم مگر اینکه ببینم با سر کردنش حرمتش رو زیر سوال میبرم اون موقع هست که مثلا عاشق ها برای معشوقم از خودم میگذرم

آخرین حرفی که با همه نگاهی ها و غیر نگاهی ها دارم اینه که پوششتون هرچیزی که هست یه حرمتی داره اگر رعایتش نمیکنین پوششتونو عوض کنین تا حرمتش زیر سوال نره و اگر احساس میکنین پوششتون درسته کل دنیا هم گفت غلطه بدون درسته :)

SʜᴀʜDᴏᴋʜᴛ❥

تایپیست انجمن
تایپیست انجمن
5/6/17
1,535
6,733
606
16
من هیچ ادعایی ندارم و پوششم کاملا سادست ولی سعیمو می کنم حجابمو رعایت کنم نمازمو می خونم روزه مو می گیرم ولی به دلایلی نمی تونم چادری باشم ولی به امام حسین قول دادم هر سال تا وقتی که می تونم محرم چادر بپوشم

معصومه ایرانپور

حامی انجمن
عضو انجمن
به دلیل اینکه احساس امنیت میکنم. شاید به ما بگن افراطی و....
ولی ما راه و مسیرمون رو انتخاب کردیم و ازش برنمیگردیم. چون چادر من ارثیه ی مادرم زهراست و خیلی از شهیدان، وصیت کردن که چادر سر کنیم. پس چرا تو این دوره زمونه که روز به روز ارزش های اسلامی کمرنگتر میشن، مدافع ارزش های دینی نباشیم؟

ghazal-m

کاربر فعال
عضو انجمن
28/11/16
969
9,410
561
NEVER EVER LAND
هر آدمی حق انتخاب داره و هر کس بنا به عقایدی که داره قاعدتا پوشش خودش رو انتخاب می کنه.
من مانتویی ام؛ اما، شکر خدا تا حالا مشکلی به اون صورت، برام پیش نیومده و مانتو های جلو باز شل و ول و این مدل های من دراوردی که یه تیکه پارچه بیش نیستن رو هم دوست ندارم!
موهام همیشه داخل شال نیست؛ ولی بیرونِ بیرون هم نیست!
به عقاید همه ی دوستان احترام می ذارم؛ اما، پوشیدن چادر همیشه باعث محافظت از اون شخص نمیشه!
در جامعه ی فعلی که آدم ها و اذهان بیمار کم نیست، عملا پوشیدن چادر بادیگارد نیست؛ اما، منکر حس آرامش بخش پوشیدنش نمی شم! چادر پوشیدن زیباست، به شرطی که کار هایی انجام نشه که حرمت چادر زیر سوال بره! (این رو کلی گفتم؛ خطاب به هیچ یک از دوستان نیست!)

معصومه ایرانپور

حامی انجمن
عضو انجمن
بسم الله الرحمن الرحیم

خب خب من اول از خودم شروع میکنم.
من راستیتش رو بخواین، محجبه بودم ولی چادری نه. ما هر سال ماه رمضون می رفتیم مشهد پابوس آقا. شب های احیا رو اونجا بودیم و احیا نگه می داشتیم. سال 95 که رفتیم، برام یه سال خیلی متفاوت بود. من تا به حال برای روضه گریه نکرده بودم. ولی اونجا که برای امام حسین گریه کردم، برای حضرت علی گریه کردم، انگار جواب گریه هام رو دادن اونم به بهترین نحو. از اون روز به بعد خیلی سخت می شد من رو بدون چادر دید. روسریم دیگه تا روی ابروم اومده بود و همه از این همه تغییرم هم متعجب بودن و هم کفری. من برای این که یه دختر چادری باشم و بمونم، خیلی حرفا شنیدم. خیلی زخم زبونا رو خوردم. تشر زدن، مسخره کردن، ولی برام مهم نبود. برام مهم راهی بود که در پیش گرفته بودم. راهی که من رو می رسوند به اهل بیت. خلاصه که اهل بیت خیلی کمکم کردن تا تو این راه بمونم.
امیدوارم لطف و کرم اهل بیت، شامل حال همتون بشه. چون شیرین ترین چیز تو دنیا همینه!
اینه که بدونی پشتت به یه جایی گرمه.
و چه جایی بهتر از در خونه ی اهل بیت؟!
دعا کنید تو این راه بمونم♡

*Z_gharib-tous_T*

حامی انجمن
عضو انجمن
9/9/18
194
9,830
506
❤خونمون❤
سنم که کمتر بود به خاطر اینکه شهرمون کوچیکه و خانوادم مذهبین همیشه چادر داشتم. البته خودمم دوستش داشتم و دارم. اما بعد که یکم بزرگتر شدم طی اتفاقی که برام افتاد داشتم کم کم از اون دختری که اتاقش همیشه پر از عکس شهدا بود و یه دوست شهید داشت دور میشدم. یه دفعه ای خدا زد تو سرم و برگشتم. فهمیدم حجابم و اعتقادم بخاطر خانوادم و شهرم نیست؛
بخاطر دعای مادره و خواست شهداست. این شعار نیست . چیزیه که ازته قلبم بهش اعتقاد دارم.

• Like
Reactions: Hima
من چادری‌ام!
اما مانتویی هم هستم...
چادر را بیشتر دوست دارم
حس امنیت می‌دهد
حس می‌کنم چادر را که بپوشم دیگر دیده هم نمی‌شوم.
برای وقتی تنها در خیابان‌ها پرسه میزنی چادر خوب است،
برای حفظ کردن خودم از شر چشم بد مردان خوب است،
برای همه چیز خوب است.
چادر عشق است!

sムცЯɨŋム

کاربر فعال
عضو انجمن
1/1/70
707
1,767
391
21
sabrina1.blogfa.com
من چادری هستم...تو یه شهر کاملا آزاد مثل شاهین شهر اصفهان بزرگ شدم...سوم ابتدایی بودم که با یکی از دوستام قرار‌گذاشتیم ایام فاطمیه رو چادر سر کنیم...بعد از اون انگار برام لـ*ـذت بخش بود تافته جدا بافته باشم...بین آدمایی که حجاب براشون بی معنی بود من پوشش کامل داشتم با چادر و از نگاه های تحسین برانگیز پدرم و اطرافیان لـ*ـذت میبردم...بعدم که ازدواج کردم و ساکن قم شد...چادر یه اجبار بود توی شهرم و محله زندگیم اما من بهش به چشم اجبار ندیدم به چشم غرورم و آرامشم دیدم...

"گیسو"

همراه انجمن
عضو انجمن
20/2/19
50
257
136
من چادر می پوشم ولی چادری نیستم واینکه وقتی ک می خوام برم مدرسه چادر می پوشم بخاطر اینکه دوست دارم چادرو

• Like
Reactions: *Z_gharib-tous_T*