چالش همگانی: چرا این پوشش رو انتخاب کردم؟

he.s

کاربر ویژه
عضو انجمن
9/7/16
2,498
9,018
846
خب من مانتو میپوشم
چون قانون کشوره!
دلیل اصلیم همینه
درسته مانتوییم ولی اینطور نیست که مانتویی بپوشم که شانم و پایین بیاره یا از این مانتو عجق وجقای ناقصی باشه که چند ساله مد شده
نمیگم موهام بیرون نیست ولی اینا برای جلب توجه نیست؛برای راحتیمه فقط
مانتو رو هم میتونی طوری بپوشی که شخصیتت و حفظ کنی
به نظرم با مانتو هم میتونم شخصیت خودم و حفظ کنم تا کسی نه نگاه چپ کنه و نه جرئت کنه تیکه بندازه
تا الان که اینطور بوده
البته بعضیا که مریضن کلا بحثشون جداست
با ملپانتو هر تیپی میشه زد
من قرار نیست خودم و محدود کنم،تو تابستون از گرما بپزم،هر وقت میرم بیرون راحتی رو از خودم بگیرم،چون یکی بیماره،مریضه،مشکل داره
شاید در آینده بخاطر چیزی که واقعا بهش علاقه دارم،به اجبار چادر سر کنم اما واقعا به نظرم بازم نیست!

آخرین ویرایش:

جولیک

کاربر فعال
عضو انجمن
2/5/17
988
32,062
816
20
به قولا چادر حجاب برتره و قطعا در مقایسه با مانتو احساس امنیت بیشتری برای آدم میاره.از چادر خوشم میاد
ولی خودم مانتوییم و فقط دوران راهنمایی به اجبار مدرسه و تو راه مدرسه چادر پوشیدم که واقعا اذیتم کرده و باهاش راحت نبودم.پس تصمیم گرفتم طوری بپوشم که توش احساس راحتی بیشتری داشته باشم.از مانتویی بودنم راضیم.همه مدل تیپی میزنم.از رسمی گرفته تا اسپرت و هنری و شلخته و...!ولی حجابم در حد نسبتا معقول هست.نه خیلی باز نه خیلی بسته.

fateme.36

حامی انجمن
عضو انجمن
15/6/17
120
596
266
بوشهر
من پوششمو با چادر کامل کردم ،برام یه جور بادیگارده ،محافطت می کنه ازم ،وقتی ندارمش احساس می کنم هیچ لباسی تنم نیست ،اون وقتا که چادر نمی پوشیدم ،همیشه نگاه هایی که روم بود ،باعث پشیمونیم می شد ،ولی الان خیلی راحتم ،نه تو گرما ازیتم می کنه ،نه دستو پا گیره ،وقتی می پوشمش خیلی راحت ترم تا موقعه ای که مانتو می پوشیدم

fatemeh asadi

کاربر حرفه ای
عضو انجمن
3/8/16
3,824
7,414
646
اردبیل
من چادریم و صد البته عاشق چادرمم
برای این انتخابش کردم چون این ارثیه که مادرمون سرور زنان عالم خانوم فاطمه زهرا اینو ب ما داده تا با پوشیدنش خودمونو از نگاه های آلوده حفظ کنیم تا ارزش و احتراممون حفظ بشه
من حجابم چادرمه و خوب نظر هر کس برای خودش مهمه چادر از زیبایی های خداست که به ما مونث ها عطا کرده تا خودمو از دست بعضی افراد نجات بدیم چادر یعنی نجابت:aiwan_light_blumf:
^_^امنیتش فوقالعادست و ارامش خاصی داره

! "هدافتحی" !

کاربر نیمه فعال
من چادریم، و به پوششم احترام میزارم تا با رفتار های ناشایست شانشو پایین نیارم.
اولش اجبار بود از طرف خانواده و من به دلیل همین بادهایی که تو کله همه نوجوون ها هست کنار گذاشتم، اما الان انتخاب خودمه و دوستش دارم حتی حسرت روز هایی رو که نداشتمش میخورم.

R.1.A

حامی انجمن
عضو انجمن
7/6/17
190
1,243
336
من چادریم و چادرم رو خودم انتخاب کردم تا پوشیده تر باشم هرچند با مانتو هم میشه حجاب داشت.چادر داشتن برعکس بعضی ها که فکر میکنن دست و پاگیره توی اجتماع داشتن برای من حضورم رو راحت تر کرده حداقلش اینه که نگران نیستم مانتوم یکم کج بشه یا پشت روسریم خراب چادرم من رو از نگاه ها حفظ میکنه و من بدون اون نگاه ها راحت ترم شاید بعضی دوست داشته باشن نگاه بهشون بشه من منکر اینکه دوست دارم دیده بشم نمیشم ولی اون نگاه ها من رو معذب میکنه چادر یه شان خاصی بهم میده که حس میکنم افراد یه مرزی رو رعایت میکنن و تا حدودی من رو برای دفاع از حریمم کمک میکنه
البته همه این ها حس و نظرات منه

snow80

کاربر حرفه ای
عضو انجمن
31/12/16
4,006
38,347
856
17
گرما سیتی
forum.negahdl.com
من چادر را انتخاب کردم،نه زور و نه اجبار و نه دلیل خاصی وجود داشت،کاملا یک دفعه ای محجبه و بعد چادری شدم(قبلش موهام بیرون بود ولی اونقدر بچه بودم که دست چپ و راستم رو هم از هم تشخیص نمی دادم و وقتی یکم بزرگ شدم خود به خود درست شد) اما حالا که چند سال میپوشمش اونقدر باهاش انس دارم که اگر سرم نباشه حس بدی بهم دست میده.
چادر از دید من بهترینه البته اگر بفهمی چرا سرش میکنی و در پشتش یا بهتر بگم اون طرف قضیه هم همه چیز رو رعایت کنی.

باتشکر از فرشته جان بابت تایپیک خوبشون :)

آنیساااااااااا

کاربر حرفه ای
عضو انجمن
30/7/17
3,748
64,767
976
22
خب من مانتوییم.....
ولی ساده می پوشم......
نه تنگ و نه کوتاه و نه جیغ.....

ولی بعضی از مجالس ها که باید چادر می پوشم.....

کلا ساده می پوشم.ساده می خورم.ساده رفتار می کنم.زندگی سادست..........

دوست داشتم چادر سر کنم اما اینقده دست و پا چلفتیم که هیج جوره نمی تونم نگهش دارم رو سرم......اینم از من25r30wi25r30wi25r30wi

الهام۸۱

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
19/9/17
354
2,230
471
16
یزد
سلام
من چادر رو انتخاب کردم نه زوری بود نه اجباری!
از کلاس اول چادر می پوشیدم و الان هم از حجابم کاملا راضیم وقتی میبینم دوست هام مرتب:aiwan_light_blumf: با حرف هایی که پسر ها بهشون میزنن تو خیابون همیشه کلافه و عصبانی هستن از انتخاب پوششم راضی تر میشم

maria1377

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
9/9/16
489
6,922
541
21
سرزمین یاس های وحشی
من مانتوییم، موهام یکم بیرونه گاهی هم تو،
مانتو هام چسب و خیلی کوتاه نیست .
انتخابش‌کردم چون نزدیک ترین نوع پوشش به عقایدم بود.
ازنظر من هر کس این حق و داره که پوششو خودش انتخاب کنه. ولی نه اینکه جوری بشه که جمعش نشه کرد.

هیچ وقت کسی رو از روی پوشش قضاوت نمی کنم.

زمانی که میرفتم مدرسع، دوستایی داشتم که حجاب درستی نداشتن، ولی نفر اول توی صف نماز بودن. زمستونا هم روزه میگرفتن.
صرفا نوع پوشش مبنی بر خوبی و بدی کسی نیس

• Like
Reactions: Hima