چالش همگانی: چرا این پوشش رو انتخاب کردم؟

ARAM20

حامی انجمن
عضو انجمن
1/1/17
227
2,466
346
18
خب خانواده من مذهبی ان و تو یه سری چیزا منو مجبور کردن اما من تو چادر پوشیدن ازاد گذاشتن که خودش معجزه محسوب می شه :||||
من تا پارسال چادر نمی پوشیدم موهامم بیرون می اومد اما حداقلش ارایش نمی کردم ینی حوصله اشو نداشتم شاید مامان بابام هم برای همین اجازه میدادن راحت باشم
اما پارسال یه اتفاقی بدی برای من و دوستم افتاد که هردومون چادر رو انتخاب کردیم . البته من بعضی از زمان ها مثل مسافرت ها چادرم رو برمی دارم ولی تو بعضی از مهمونی های خانوادگی به علت وجود برخی افراد که حتی با چادر و پوشیه هم جلوشون بشینی احساس می کنی هیچی تنت نیس چادرم رو می پوشم
من چادر رو دوست دارم چون خودم انتخاب کردم ولی بعضی وقتا از دختر همسایمون خجالت می کشم با اینکه چادری نیست ولی من تا حالا ندیدم یک بار ( حتی ناخواسته ) یک لاخ موش دیده بشه با اینکه مانتویی ولی مطمئنم حجابش از من چادری بهتره

hasti*a--*

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
15/10/16
360
2,026
371
از همین جاها
من لباسام باید شیک باشه حالا برامم مهم نیس ک راحت باشه یا اذیت کننده باشه
صرفا دوس دارم لباس های متنوعی رو بپوشم حالا ب اینم اعتقادی ندارم ک کوتاه باشه یا بلند
همین ک زیبا باشه کافیع
من مانتو رو انتخاب کردم

آخرین ویرایش:

دینه دار

کاربر ویژه
عضو انجمن
30/8/16
1,562
29,046
806
خداروصد هزار مرتبه شکر که اجباری روی من نبود.
البته بود. وقتی با تی شرت تو کوچه بازی می کردم و کلاس چهارم بودم خیلی حرف می شنیدم.
سه بار هم رفتگر محل بهم تذکر داد و اذیت شدم.
توی بازار مامانم به خاطر پوشش من زمانی که کلاس سوم بودم سرزنش شد.

من اگه مجبور بشم برای ورود به مکانی یا رفتن به مکانی که آقایون گرگ هستن حتما چادر سر می کنم.
چون ازش بدم نمیاد. چادر خیلی خوبه. فقط به این که چه کسی سرش کنه بستگی داره.

الان مانتوی به اندازه و پوشیده می پوشم. با شال و اگه بازم مجبور بشم مقنعه.
راضی ام اما از اجبارش برای بقیه هم جنس هام اصلا.

فرزان

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
3/4/16
365
5,055
441
اصفهان
من ادم تنوع طلبیم چادر و مانتو و ... کلا دوس دارم پوششهای مختلف رو امتحان کنم.
به نظرم آدما حق انتخاب دارند چه اون خانم چادری و چه اون دختر بی حجاب. نباید عقایدمونو به کسی تحمیل کنیم.

cinder

کاربر حرفه ای
عضو انجمن
21/9/16
4,476
33,750
856
درود
هر انسانی عقاید و تفکرات خودش رو داره و تفکرات و عقاید من اینه که هر کی باید ازاد باشه هر چی دلش میخواد بپوشه حتی اگر خیلی ها بهت بد میگن خیلی ها تمسخرت کردن خیلی ها بهت فحش دادن تو باید ازاد باشی و هیچ کس جلوی راهت نیست خدای تو خودش میدونه که تو فقط دنبال ازادی هستی و هیچ قصد دیگه ای نداری پس چرا به خاطر حرف یه مشت ادم که نمیتونن افکارت رو بخونن و درک کنن خودت رو محدود کنی؟ ترجیح میدم با ازادی که بعد از چند سال مبارزه با مادر و پدرم و طرد شدن از خانوادم به دست اوردم نهایت استفاده رو ببرم و هر جور که راحتم زندگی کنم :)
بدرود

* عطیه *

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
من یه دختر مانتویی ام
شال میزارم
مامانم یکم سر شالم و اینکه یقم بازه گیر میده اما ..
من همینم
چادر و دوست دارم
اما ..
از گذاشتنش عاجزم ...
من این پوششم و خیلی دوست دارم و عقایدمم براخودم خیلی محترمن
من جلف نیستم ...
فقط خودمو محدود نمیکنم

Roya_77

مدرس آزمایشی زبان
عضو انجمن
من چادر رو دوست ندارم چون ایرانی ها وجه چادر رو بد جلوه دادن...
ولی با اینکه مانتویی ام اصلا آرایش نمیکنم...در حد یه ضدافتاب...من متوجهم که باید اصول خدارو رعایت کرد اما بعضی وقتها نمیشه دقیقا طبق اصول خدا پیش رفت...نشدنش که میشه اما ما نمیتونیم...مانتو پوشیدن بنظرم شرف داره به اینکه یه ادم چادری باشی و یه کیلو آرایش هم بکنی...مانتو های من همه تا یکم بالای زانوئه...همیشه سعی میکنم خوش پوش و خوش حجاب باشم اما هیچوقت از خودم در نمیام مثل بیشتر ادمایی که ما میبینیم....

Queen of the Night

کاربر نگاه
عضو انجمن
14/2/17
769
3,780
481
secretsofsilence.blogfa.com
من بعضی وقتها چادر میپوشم
چون واقعا بعضی جاها پوشیدن چادر برام سخته نه اینکه خجالت بکشم ولی خوب همون نگه داشتنش و ....
ولی در هر صورت حجابمو دارم
نمیگم جا نماز آب کشیدم موهام معلوم نمیشه ولی اونقدری نیست که جلب توجه کنه
من عاشق مانتوهای کوتاهم ولی اگه بخوام بپوشمشون حتما چادر میپوشم

Girl risk

حامی انجمن
عضو انجمن
11/1/17
225
1,488
336
سلام
تایپک جالبیه
ممنون از ایجاد کننده ی تایپک
خوب من یه دختر16 سالم ومثله بقیه دخترا تو این پر از هیجان و شیطنتم
اما من عقاید خاصی دارم ...
ولی در حد قابل قبول
من چادر میزم و حجابم رو کملا رعایت میکنم
تا سه سال پیش چادر رو فقط برای روزه ها و ماه محرم میزدم
اما سال هفتم در مدرسه ی شاهد قبول شدم جزو قوانین این مدرسه چادر زدنه....
خوب من مثله بچه های دیگه نبودم که چادرم زمین رو جارو کنه (منظورم با افرادیه که نمیتونن چادر زدن رو تحمل کنن) پس من باید یاچادر نمیزدم یا اگر میزدم کامل میزدم...(اینم جزو عقاید خاص منه) ..پس چادرزدن رو قبول کردم و سعی کردم از امانت حضرت زهرا مراقبت کنم ......روزهای تکراری و یاشاید رنگارنگ گذشت و من تا به خودم اومدم دیدم زندگی بدونه چادرم معنایی نداره...من حالا چادرمو یه جور خاص دوس دارم چــــــون:
چون همیشه مراقبمه
چون برام احترام میاره
چون باهاش راحتم
چون باهاش رو آسمونام
اغراق نمیکنم
چون وقتی تو خیابون راه میرم و میبینم نگاه همه به من با احترامه..... یه جور خاص دلم میخواد از صاحاب چادر خاکی حضرت فاطمه تشکر کنم که این عزت رو بهم داد...
:aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:عاشقتم کوثرِ پیامبر:aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:

نارسیس زِد اِی آر

کاربر نیمه فعال
عضو انجمن
23/12/16
352
37,253
741
سلام.
نمیگم چه پوششی دارم ولی دربارش توضیح میدم و میگم که چرا این پوشش رو انتخاب کردم.
پوشش من پوششیه که اصلا جلب توجه نمیکنه چشم هیچ مردی رو به سمت خودش نمیکشه و طبیعتا هیچ مردی با دیدنم نه تحـریـ*ک میشه و نه منو با زن خودش مقایسه میکنه که زندگیش بهم بریزه، پوشش من جوریه که تمام سفارشات خدا تو قرآن رو در بر میگیره چون من به خدا و قرآنش ایمان دارم و مسلمونم، من عاشق خدا هستم پس باید به یکی از مهم ترین دستورایی که داده عمل کنم وگرنه اینکه به زبون بگم خدارو قبول دارم که کاری نداره مهم عمل کردنشه، با عمل کردنه که ثابت میشه خدارو دوست دارم و تو زندگیم مهمه.
پوشش من طوریه که با دلم یک رنگه چون همیشه شنیدم از کوزه همان برون تراود که در اوست، دل من پاکه پس پوششمم پاکه و هیچ خانواده ای، هیچ مردی، هیچ زنی و هیچ جوونی رو به گـ ـناه نمیکشه.
حالا قضاوت اینکه پوشش من چه پوششیه با شما دوستای گل....

آخرین ویرایش: