ریحانه بمان بانو!

• شروع کننده موضوع Hima
  • تاریخ شروع

ایول

حامی انجمن
عضو انجمن
- خواهرم سرخی خونم را به سیاهی چادرت به امانت داده ام( پیام شهدا)

من حجاب را دوست دارم، تو اما نه!
من به چادر‌‌ بر سرم افتخار می‌کنم، تو اما گویا سنگینی نواری بر سرت آزاردهنده است!
این‌جاست فرق من و تو؛
من زیبایی را برای خود و خانواده‌ام می‌خواهم و تو برای غیر.
من آزادی روح‌ام را می‌خواهم و تو آزادی نفس‌ات را.
من آسایش دو دنیا را می‌خواهم و تو آسایش دنیای دنی را(هرچند که از همان هم محرومی!).
من رضای الله را می‌خواهم و تو رضای الاه را.یادت بیاورم؛
حجاب را من نخواسته‌ام؛معبود و معشوق‌ات خواسته‌است.
عاشق هم که جز رضای معشوق، چیزی نمی‌خواهد!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
چادرم رو مدیون امام رضام

بسیار واقعیت جالبی ست پیشنهاد میکنم حتما بخونید

سلام

ماجرای چادری شدن من برمیگرده به دوران دانشگاهم.

تاجایی که یادم میادخیلی چادر رو دوست داشتم اما هیچ وقت سرم نمیکردم علتش رو درست نمیدونم شاید گمون میکردم هنوز وقت هست.

خوانوادم مذهبی هستن ولی هیچ وقت مجبورم نکردند که باید چادر سرکنم من هم حجاب داشتم ولی در حد مانتو حتی موهام رو حساس بودم که بیرون نیاد.

خیلی امروز فردا می کردم واسه چادر سرکردنم تا اینکه یه شب مادر خواب آقام علی بن موسی الرضا رو میبینن که اومدن خونه ما و تو دستشون تعدادی پارچه مشکی بود به مادر میگن این هارو بدید به زهرا تنش کنه.

اینجور که مادر میگن از پارچه ها یکیش یه ردای بلند مشکی بوده و یکیش هم مثل مقنعه بوده ظاهرا.پوششی شبیه به خانم های عرب. تعبیر من و مادر از ردای بلند مشکی همون چادر بود .شاید که حجاب من و چادرم هدیه اقام علی بن موسی الرضا بوده.خیلی دوسش دارم .

از همون شب که مادر خواب رو دیدند من یادمه ترم اول دانشگاه بودم – بهمن ماه ۱۳۸۴ – که تصمیم گرفتم چادر سرکنم .حس می کنم حجاب من سیر صعودی داشته چون هرچی از اون زمان گذشت حجاب من کاملتر شد و نسبت به چادرم و حجابم حساس تر شدم و هرلحظه که میگذره اصلا دلم نمی خواد ازش جدا بشم.

الان به اعتقادی رسیدم که اگر هزار بار بمیرم و زنده بشم بمیرم و زنده بشم دست از حجابم برنمیدارم چون خیلی باهاش مانوسم و هرچه دارم از اون دارم چون مسیر زندگیم رو به رشد رسوند الان هم ترم اول حوزه هستم. خلاصه چادر تاج بندگیم شده. در کل بگم که حجابم رو مدیون اقا هستم . اقاجون ممنون که دستمو گرفتی و نور رو بهم نشون دادی

خانوووووووم....شــماره بدم؟؟؟؟؟؟
خانوم و .......؟!!!!!!!
اینها جملاتی بود که دخترک در طول مســیر خوابگاه تا دانشگاه می شنید! بیچــاره اصـلا" اهل این حرفـــــها نبود...این قضیه به شدت آزارش می داد .تا جایی که چند بار تصـــمیم گرفت بی خیــال درس و مــدرک شود و به محـــل زندگیش بازگردد.
روزی به امامزاده ی نزدیک دانشگاه رفت...
شـاید می خواست گله کند از وضعیت آن شهر لعنتی....!
دخترک وارد حیاط امامزاده شد...خسته... انگار فقط آمده بود گریه کند... دردش گفتنی نبود....!!!! رفت و از روی آویز چادری برداشت و سر کرد...وارد حرم شد و کنار ضریح نشست.زیر لب چیزی می گفت انگار!!! خدایا کمکم کن...
چند ساعت بعد،دختر که کنار ضریح خوابیده بود با صدای زنی بیدار شد...خانوم!خانوم! پاشو سر راه نشستی! مردم می خوان زیارت کنن!!!دخترک سراسیمه بلند شد و یادش افتاد که باید قبل از ساعت ۸ خود رابه خوابگاه برساند...به سرعت از آنجا خارج شد...وارد شــــهر شد...امــــا...اما انگار چیزی شده بود...دیگر کسی او را بد نگاه نمی کرد...!انگار محترم شده بود... نگاه هـ*ـوس آلودی تعـقــیبش نمی کرد!احساس امنیت کرد...با خود گفت:مگه میشه انقد زود دعام مستجاب شده باشه!!!! فکر کرد شاید اشتباه می کند!!! اما اینطور نبود!
یک لحظه به خود آمد...

Hamraz.raz

کاربر ویژه
عضو انجمن
9/8/16
1,193
10,140
706
16
قابل توجه متعصبان

فقیهِ شهر به رفع حجاب مایل نیست
چرا که هر چه کند، در حجاب کند
از او دلیل نباید سوال کرد که گرگ
به هر دلیل که شد، بره را مجاب کند
ز من نترس که " خانم" تو را خطاب کنم
ازو بترس که
" همشیره ات" خطاب کند
" ایرج میرزا"

گرمای تابستان چه لـ*ـذت بخش است وقتی با خدا معامله بهشت و جهنم می کنم.گرما را به جان می خرم اما حجابم را با جهنم عوض نخواهم کرد

فرمان خدا قول نبی، نص کتاب است از بحر زنان افضل طاعات حجاب است

حجاب برتر، به زنان ما عفت، به مردان ما غیرت و به جامعه ما عزت می بخشد

حفظ چادر حفظ دین و مذهب است شیوه زهرا و درس زینب است

به زلفانت بیاموز که بیرون ارزش دیدن ندارد

تا خواهــش نـفس نفس در نهاد بشر است، در کشف حجاب صد هزار خطر است،
تیری است نظر ز تیرهای ابلیس، این چادر در مقابلش چون سپر است
:aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart::aiwan_light_heart:

دراین رگبارسهمگین نگاه های زهرآگین چترحجاب رافراموش مکن....

حجاب یعنی به جای شخص، شخصیت را دیدن.
حجاب یعنی به همه ی نا محرمان و ظاهر بینان "نه" گفتن.
دختران و زنان شایسته با آراستن خویش به "پوشش اسلامی" بزرگترین معلمان اخلاق و پاکی و فضیلتند.
آنان که جسم خود را ارزشمندتر از آن می دانند که هر چشمی از آن بهره ببرد، بر مسند والای فضیلت نشسته اند.
حجاب، عفاف وشخصیت ومتانت زن را نمودار می کند و او را همچون مرواریدی گرانبها در بر می گیرد. ...

آخرین ویرایش:

ایول

حامی انجمن
عضو انجمن
تمام رنگ های دنیا رو سیاه می شوند
وقتی سیاهی چادرم؛
قد علم می کند
چه خوب می دانستند قدیمی تر ها:
‏”‏ بالاتر از سیاهی رنگی نیست ”
بانو!..دختری که در پس پرده حجاب مخفی می شود
ممکن است در زمین گمنام باشد،
اما مطمئنم در آسمان مشهور است

ایول

حامی انجمن
عضو انجمن
چـادرِ مـن
نـه بـرای نشـان دادن فقـر در سریـال هـای کشـورم است …

نـه لبـاس متهمـان ِ دادگـاه و زنـدان هـا …

چـادر مـن تـاج بنـدگـی مـن است …

سنـد زهـرایی بـودنـم را امضــا میکنـد …!

ایول

حامی انجمن
عضو انجمن
ماه بانو،عسل چادریم

ای به قربان حیایت خانوم

مرد اگر مرد بود

لـ*ـذت او عفت توست

چلچراغ نفسش چادر توست.

ای به قربان حجابت بانو

این را خوب بدان

همه ی عشق من از چادر توست. . .

·٠•●✿ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ✿●•٠