ریحانه بمان بانو!

• شروع کننده موضوع Hima
  • تاریخ شروع

Hima

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
گاه گفته مي شود كه چادر زن، هيچ ربطي به عفاف او ندارد. قلب و دل انسان بايد پاك باشد و در غير اين صورت، پوشيدن صد تا چادر هم سودي نمي بخشد. در اين راستا، از زبان شعر نيز مدد گرفته شده و براي مثال، مي گويند:

چشم و دل را پرده مي بايست امّا از عفاف

چادر پوسيده بنياد مسلماني نبود

زنان را عصمت و عفّت ضرور است

نه چادر لازم و نه چاقچور است

چه زن خواهد كه گردد با تو پيوند

نه چادر مانعش گردد نه روبند

گاهي نيز به زنان روستايي و ايلات استناد شده كه با وجود اينكه چادر نمي پوشند، ولي عفيف و پاك هستند.

1. به طور اجمال مي پذيريم كه ممكن است زناني باشند كه به رغم رعايت حجاب ظاهري و پوشيدن چادر، از نعمت عفاف بي بهره باشند يا در مقابل، زناني باشند كه در عين عفيف بودن، حجاب شرعي را رعايت نكنند. همچنين، درست است كه عفيف بودن، با چادري بودن يكي نيست. چادر نوعي از حجاب ظاهري و عفّت، حجابدروني و باطني است، ولي نمي توان گفت هيچ ارتباطي بين عفاف و چادر وجود ندارد. مگر مي توان رابـ ـطه ظاهر و باطن را ناديده گرفت؟

كسي كه سيرت و باطني پاك داشته باشد، آثار اين پاكي دروني، خواه ناخواه در اعمال و رفتارش نمايان خواهد شد و در مقابل، متانت در سلوك و رفتار ظاهري و نيز رعايت عفاف در گفتار و كردار، حتّي اگر شده به مرور زمان، بر باطن اثر نهاده و عفت دروني را به همراه خواهد آورد. مگر نه اينكه رنگ لباس بر روان آدمي اثر مي گذارد؟ مگر نه اينكه نام افراد در شخصيت دروني آنها تأثير دارد؟ نوع پوشش ظاهري انسان نيز چنين است.

2. اينكه «دل بايد پاك باشد»، مغالطه اي است جاهلانه، نه يك استدلال منطقي. ظاهر هر كس، آينه اي است كه باطن او را انعكاس مي دهد. به قول معروف «از كوزه همان برون تراود كه در اوست.» اگر دلي پاك باشد، به يقين نبايد جز رفتار و كردار پاك از آن سرچشمه گيرد، ولي آيا رفتار زشتي چون خودنمايي، عشـ*ـوه گري و دل و دين ربودن از بيماردلان به واسطه انتخاب نامناسب نوع، مقدار و رنگ پوشش ظاهري، رفتاري است كه مي تواند از درون پاك برخاسته باشد؟

3. اگر فرض كنيم زنان بي حجاب، عفيف و پاك دامن باشند و به اصطلاح، قلب و دلشان پاك باشد، آيا مردان نيز خواهند توانست هنگام ديدن آنها با آن وضع، قلب و دل خويش را پاك نگه دارند؟ آيا تحريك نخواهند شد، هـ*ـوس بازي نمي كنند و مزاحم زنان پاك و عفيف نشده و امنيّت آنان را خدشه دار نخواهند كرد؟ نه تنها تجربه كه تحقيقات علمي و روان شناسي نيز خلاف اين مطلب را ثابت كرده است

حریم آسمانی

Hima

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
خواهرخوب سرزمینم سلام!!!
هیچ به این به فکر کرده ای که تا امروز چند هزار جوان پاک میهنمان در خون خود غلطیده اند تا شرف وعزت وناموس مملکت حفظ شود؟
آیا وقت آن نرسیده است که ما زنان ودختران این سرزمین مقدس دینمان را به شهدا ادا کنیم؟چند شهید دیگر در وصیت نامه هایشان بنویسند :خواهرم حجاب تو کوبنده تر از خون من است ، تا من وتو چادر به سر کنیم و حجابمان را در مقابل نامحرمان حفظ کنیم؟
آیا اگر زنان ودختران حیا وعفاف وحجابشان را در کوچه وخیابان حفظ کنند، اشرار و نامحرمان جرات و جسارت پیدا می کنند تا امثال شهید علی خلیلی جوانمردی کنند و از آنها با نثار خونشان دفاع کنند؟
خواهر خوبم !!
همه ما شنیده ایم که:
ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است
پس تو را به حضرت زهرا(س)قسم می دهم امسال که سال را با یاد وذکر او آغاز کرده ایم نیت کن حجابت را کامل رعایت کنی،مطمئن باش درهای رحمت الهی بیش از پیش به رویت باز خواهد شد وروح هزاران شهید مملکت اسلامی به خصوص شهید علی خلیلی را شاد خواهی کرد. به خدا توکل کن واز امروز شروع کن
به امید فاطمی شدن همه زنان ودختران مسلمان

0_0

حامی انجمن
عضو انجمن
10/1/17
157
1,178
346
اگر حیا نبود هر نه زن بند یک مرد میشدند
این همان اتفاقی است که الان در آن جوامعی که چندین سال است حیا را کنار گذاشته اند افتاده و همین یک حالت زدگی ایجاد کرده است .
اغلب مردان آن جامعه هم همینطورند که زن دیگر هیچ جاذبه ای برایشان ندارد
روایت میگوید چیزی که باعث شده زنان خودشان را کنترل کنند و خودنگهداری در وجودشان بیشتر باشد ،
شدت حیاست.
که خداوند به طور فطری و طبیعی در بانوان قرار داده است
و همین باعث شده است که ارزش و جاذبه ی زن در جامعه بالا برود
وقتی که زن حیایش ریخت ، هم از جاذبه می افتد و هم از شخصیت می افتد
و فضای اجتماع به گونه ای می شود که خانم ها دیگر نمیتوانند آن نقش واقعی خود را بازی کنند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

0_0

حامی انجمن
عضو انجمن
10/1/17
157
1,178
346
1.jpg

واقعا خودم تجربشو دارم
وقتی چادر سر میکنم تنها چیزی که برام مهمه بیرون نیومدن موهامه
ولی قدیما هم به فکر مدل موهام بودم هم چگونگی سر کردن شال یا روسری هم مواظب بودم از سرم نیوفته حالا من بچه بودم ارایش نمی کردم
:)

0_0

حامی انجمن
عضو انجمن
10/1/17
157
1,178
346
نشانه گرفته اند
چادر را
با گـ ـناه ولی نمیخواهند بفهمند
با دلبری
با آرایش
با تبرج
با به نمایش گذاشتن زینتشان
با به نمایش گذاشتن خصوصی ترین مسائلشان
با کامنت و استیکر و شعرهای عاشقانه ی بی محتوایشان
با صحبت کردن های خالی از حیایشان با مخاطبین نامحرم
چادر امروز زخم های زیادی بر تن دارد

چادر را به بازی گرفته اند
چادر را وسیله کرده اند برای رسیدن به اهدافشان

با چادرشان مخاطب جذب میکنند
باچادر بیننده جذب میکنند جهت اجرا در برنامه هایشان
و این شد که دخترانمان نتیجه گرفتند
هر چه بیشتر عکسشان را با چادر به اشتراک بگذارند
فالورهای بیشتری جذب میکنند
مخاطبین بیشتری جذب میکنند
چادر را وسیله کردند
برای جذب نامحرمان هم تیپ خودشان
تا شاید این میان خواستگار هم پیدا کنند
چادر را وسیله کردند تا با او عکس نوشته بسازند
و شعرهای عاشقانه روی آن تایپ کنند
اگرآدابش را ندانستنه چرا وقتی ما یادآوری کردیم ماراانکار کردند
حرمتش را شکستند
روزگارچادر بد است
ما از آن ک میراث خانمی پهلو شکسته بود خوب محفاظت نکردیم ،از کوچه تا بین در و دیوار همیشه همراهش بود وقتی زمین خورد ، خاکی شد...وقتی سیلی خورد ، در صورتش بود ،وقتی بین در و دیوار محسنش سقط شد، خونی شد... خوب میداند آن صدیقه کبری چه درد کشید تا آن را به ما ارث گذارد،و ما با آن چه کردیم...ما کار را به جایی رساندیم که میخواهند چادررا با زور و بگیر و ببند به دیگران غالب کنند و خوب میدانیم چرا کارچادر به اینجا کشیده شده به علت دورویی عده ای که چادرنمایی انجام دادندوسوءاستفاده کردندازآن...!

0_0

حامی انجمن
عضو انجمن
10/1/17
157
1,178
346
بانـو!
زیباترین پنجره ی دنیا
قاب چادر توست !

وقتی چادرت را کمی روی صورتت می کشی و با غرور تمام از انبوه نگاه نامحرمان عبور میکنی

آنگاه تو میمانی نورُ علیٰ نور

و چه زیباست انعکاس حیا از پشتِ این
سنگر سنگین و سیاه

0_0

حامی انجمن
عضو انجمن
10/1/17
157
1,178
346
اینهمه موجودات مختلف روی زمین،
خوشحالم که من انسان آفریده شدم!
اینهمه انسان روی زمین،
خوشحالم که من دختر متولدشدم!
اینهمه دختر روی زمین،
خوشحالم که من یک دختر محجبه شدم!
اینهمه دخترمحجبه روی زمین،
خوشحالم که من محجبه چادری شدم!
✔خدایا شکرت

N.ka

کاربر فعال
عضو انجمن
15/3/17
946
6,011
561
پیام یک شهید:
خواهرم سرخی خونم را به سیاهی چادرت امانت می دهم پس امانتدار خوبی باش.
جمله ای که از کودکی رو دیوار مدرسه ام حک شده بود و ذهن مرا سخت به خود مشغول داشت.
به ناگاه علاقه ای در درونم جرقه زد و خواستم چادر سر کنم اما با مخالفت برخی افراد روبرو شدم.
خاطرم هست روزی از برادرم درباره ی مفهوم این جمله سوال کردم که منظور از پیام این شهید چیست و سخن از این امانت چیست؟
او به آرامی چنین گفت:
آیا تا به حال به ماشین های نویی که کنار جاده ها پارک هستند دقت کرده ای؟ صاحبان آنها برای اینکه دیگران به آنها آسیبی نرسانند روی آنها چادر می کشند تا کمترین خشی روی آنها نیفتد.
و شاید منظور این شهید آن باشد که زنان با حفظ حجاب خود را از آسیب بتوانند حفظ کنند. و آنها خونشان را دادند تا حجاب برای زنان حفظ شود و زنان با حفظ حجابشان می توانند این امانتی را که شهید به آنها سپرده اند را حفظ کنند.
شادی روح همه ی شهداء صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم