1. موارد مهم:
    1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
    2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
    3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
    4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
    5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
    6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
    7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
    8-قوانین مهم
    9-
    کانال نگاه دانلود درتلگرام
آنتی ویروس nod32

اشتباهات رایج در عاشقانه نویسی

شروع موضوع توسط _sheida_ ‏7/10/15 در انجمن اصول نوشتن

1. س.زارعپور

س.زارعپور مترجم انجمن مترجم انجمن

شغل :
    دانشجوی حسابداری
    آفرین عزیزم...عالی بود...شدیدا موافقم.واقعا باید معذرت خواهی کنم که واسه شخصیتام عکس گذاشتم..آقا من عذر میخوام دیگه بار آخرمه...دیگه عمرا نمیذارم..عمرا...در مورد کل کلی و جر و بحث پسره با ختره چقد درست گفتی...چیه..پسره نزدیک چهل سالشه این حرکاتا چیه؟...زشته عیبه...در مورد پولدار بودنم همینطور ینی قشر متوسط یا فقیر هیچوقت عاشق نمیشن؟بیچاره ها...بعدشم...چند درصد مردم ایران پولدارن تا این حد مگههههههه...؟!!والا..خلاصه که دست مریزاد...تایپک قشنگو بدرد بخوری بود.

zeynabyavarian, Elahe0852, Eyna.sh و 3 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  2. **Liana**

**Liana** حامی انجمن حامی انجمن

شغل :
    دانشجو
    ای خدا خیرت بده
    من هر رمانی خوندم دختره زلیخا بئده پسره عالی زیبا و با هم کل کل میکنن و بعدم ازدواج

zeynabyavarian, Elahe0852, Eyna.sh و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  3. zariaaa

zariaaa همراه انجمن همراه انجمن

شغل :
    محصل
    خیلی مطالبت عالیییییی بود مخصوصا درباره چهره دخترای

مهمان گرامی برای مشاهده لینک عضو یا وارد شوید برای دیدن لینک و دانلود وارد ویاعضو شوید!

که گفتی

zeynabyavarian, Elahe0852, Eyna.sh و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  4. ZoHa.RS

ZoHa.RS حامی انجمن حامی انجمن

شغل :
    فعلا دانش میاموزم.تا خدا چی بخواد
    وضعیت تاهل:
    مجرد
    مطالبی که گفتی عالی بود عزیزم.در 95درصد

مهمان گرامی برای مشاهده لینک عضو یا وارد شوید برای دیدن لینک و دانلود وارد ویاعضو شوید!

ها پسره رئیس شرکته و بسی پولدار.دخترم که فوق العاده زیبا.اگر هم دقت کرده باشین عشق سابق پسره خیلی خیلی جلف و سبکه .واقعا الان دختر ها و پسرها فکر میکنن اگرپر رو و زبون دراز باشن همه عاشقه شیطنتشون میشن در صورتی که واقعا اینجوری نیست.
    95درصد پسرها هم بسیار با نفوز هستند و معمولاوقتی با خنگ بازی دختره می خندند اولین لبخندشون تو 10سال گذشته بوده.و اصولا هرکی میبینتشون فکر میکنه عاشق و معشوقن و چند بار هم مجبور میشن نقش زن و شوهر هم رو بازی کنن.واقعا اسم

رو بعضی نویسنده ها خراب کردند.ب

zeynabyavarian, Elahe0852, Eyna.sh و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  5. Alien

Alien کاربر تازه وارد کاربر تازه وارد

واقعا دلمو شاد کردی ! دستت درد نکنه ... خیلی نقدهای خوبی بود ... کلی خندیدم ...

zeynabyavarian, Elahe0852, Eyna.sh و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  6. Delaram..Ef

Delaram..Ef کاربر نگاه کاربر نگاه

عالی بود

Eyna.sh و tannaz._d از این پست تشکر کرده اند.
  7. tannaz._d

tannaz._d کاربر حرفه ای کاربر حرفه ای

هر چیزی که گفتی واقعا درست :aiwan_light_good3:
    دستت درد نکنه:aiwan_light_ok:

Eyna.sh از این پست تشکر کرده است.
  8. Elahe0852

Elahe0852 همراه انجمن همراه انجمن

با چیزایی که گفتی کاملا موافقم. چه خوبه که موقع نوشتن به زندگی واقعی هم نگاه کنیم و فقط از تصوراتمون استفاده نکنیم.
    تو بعضی از

ها فرهنگ زیر پا میره، ما مسلمونیم ولی بعضی از

ها هیچ وجه تشابهی با دین اسلام ندارن.
    با این مخالف نیستم که شخصیت

باید زیبا باشه ولی باید به این دقت کنیم که ما یه کشور شرقی هستیم، هر چند چشم رنگی و مو بور هست تو کشومون، ولی بیش از هشتاد درصد مردم قیافه کاملا شرقی دارن، چشمای مشکی، موی قهوه یا حتی مشکی، صورت نچندان سفید و یا حتی گندمی... مگه هر کس مو طلایی و چشم آبی باشه خوشگله...
    مبحث بعدی پولدار بودن شخصیت هاست، موافقم کمتر افرادی تو کشور ما چنین ثروت های هنگفتی دارن ولی تو بعضی از

ها برای ثروتشون دلیل هست و فک کنم بهتره همرو به یه چشم نبینیم.
    اسمای خیلی بی معنی و نامفهوم که تلفظشون سخته رو قبول ندارم. و باید بگم که یکم باید دور و برمون رو از نظر بگذرونیم و بعد تصمیم بگیریم.
    فکر می کنم غرور لازمه ی یه مرده، فک نمی کنم هیچ کس از یه مرد بی غرور خوشش بیاد ولی اینکه تو همه

ها بدون دلیل قانع کننده شخصیت مرد مغروره، واقعا دور از ذهنه.
    البته باز هم میگم

هایی هستن که برای تک به تک اخلاق و رفتار شخصیت ها، چه غرور مرد و چه شیطنت (البته نه از نوع خل بازی) دختر دلیل دارن.
    فکر میکنم همه چیز متعادلش خوبه، هر چی

به واقعیت نزدیک تر بشه بهتر تو دل خواننده جا میشه.

YARA.MSL از این پست تشکر کرده است.
  9. Mahakbanoo1996

Mahakbanoo1996 حامی انجمن حامی انجمن

↻ به نام خدا

ツ سلام...:hippie5:

یه چند وقتی بود که ذهنم درگیر این بود که وقتی ماها یه چیزی می نویسیم ; حالا هرچی ...

، داستان ، شعر ، مطلب و یا هر چیز دیگه ای که ایده ش به ذهنمون میرسه و ما میخوایم اونو رو کاغذ پیاده کنیم چقدر راجع بهش فکر میکنیم...
    :(40):
    البته اینجا بیشتر نوشتن

مد نظرمه تا آثار دیگه...
    :561617_to_pick_ones
    خب ... فرض می کنیم که مثلا من یه ایده به ذهنم رسیده و میخوام اونو در قالب یه

ارائه بدم...
    :grlim:
    خب از نظر من کسایی که می نویسن به دو دسته تقسیم میشن که هنوز اسمی برای اونها انتخاب نکردم...
    :wavetowel2:
    یه دسته شون هستن که پرعیب می نویسن و دسته دیگری بی عیب و نقص...
    :5:
    اینجا میخوایم از اون دسته نقد کنیم که پر عیب می نویسن... فقط اینو از اول بگم که من اصلا قصدم ، قصد سوئی نسبت به فرد خاصی نیست و کاملا کلی گفتم و میشه گفت که عقاید خودم رو گذاشتم...
    :kap:
    خب نویسنده رمانای پرعیب ، اولش با خوندن چند تا

و در مواردی هم با خوندن تعداد زیادی

جو اونارو میگیره و با خودشون فک میکنن که مثلا این همه نویسنده ،

می نویسن چرا من که این همه ( دقت کنید : " این همه " )

خوندم چرا یه

عاشقانه ننویسم؟
    :3362413997930284021
    و خیلی هم مصر هستن که یه

بنویسن ... حالا هر رمانی... غافل از اینکه برای هر نوشته ای هرکسی وقتی میذاره و از قدیمم گفتن : " وقت طلاست ! " و اونها با این کارشونا باعث میشن که تنها کاری که در طول خوندن

برای خواننده انجام شه ، اتلاف وقتش باشه و این کاملا مردم آزاریه...
    :9:
    خب حالا به هر ترتیبی نویسنده به زور یه ایده انتخاب میکنه... دقت کنید : " انتخاب میکنه!" ینی مثلا میاد ایده های رمانای دیگه رو میبینه و از هرکدوم که خوشش اومد ، میاد و خودشم یه

با اون سبک و ایده می نویسه...
    :59:
    بعدش حالا میخواد برای اون ایده ش کارای دیگه ای کنه... اول اولش به فکر اخلاق شخصیتاس که بی شک یه دختر شیطون و زبون درازه و یه پسر خشک و مغرور و سرد که بازم بی شک در عشق اولش خــ ـیانـت دیده و واسه همینم این اخلاقو داره...
    :221:

محیط هم بازم بی شک یا تو دانشگاس یا تو شرکت ... که اگه تو دانشگاه باشه پسره بازم بی شک استاده و اگه هم تو شرکت باشه بازم بی شک مدیر عامله...
    :screaming:
    و نکته دیگه که بازم بی شک پسره سی سالشه...من با این قضیه خیلی مشکل دارم...عاقا ینی چی ؟؟؟ اومدیم و یکی تو سن بیست و چهار سالگی عاشق شد و خواست ازدواج کنه... ایشششش ....
    :81:
    جالب اینجاس که این دو کاراکتر ینی دختره و پسره دشمنای خونی همن . و در ادامه عاشقای سینه چاک... اه اه اه .. ینی اصن....
    :0114_nono:
    و حالا چه کارایی میکنن برای لج و لجبازی و ابراز دشمنی...
    :screaming:

یک . پنچر کردن ماشین پسره توسط دختره ( اصولا با موچین و موارد مشابه ... مورد داشتیم دختره با نوک خودکار بیک پنچر کرده... )
    :dadad4:
    دو . چسباندن آدامس در زیر صندلی پسره توسط دختره ( عاقا ینی چی ؟؟؟؟؟ )
    سه . وقتی ماشین پسره پنچر میشه ... دود از کله ش بلند میشه... بعدش دختره با ماشینش ( که اصولا از سانتافه کمتر نیس ) از جلوی پسره رد میشه و بهش میگه : " میخواین برسونمتون آقای _ ایکس_؟"
    :hmmsmiley02:
    چهار : خیس شدن دختر توسط ماشین پسر در یک روز بارانی درست یک روز بعد از جریان پنچری ( عاقا ینی چیییییی؟؟؟؟؟ ینی دقیقا دقیقا دقیقا یه روز بعد از قضیه پنچری بارون میاد؟؟؟؟؟"
    :291:
    پنج : آهان اینو یادم رفتتت ... اینکه دختره اصولا بعد از اتمام عمل پنچری ( واقعا چجوری بلدن پنچر کنن؟؟؟ من هنوز فرق آچار فرانسه رو با پیچ گوشتی نمیدونم .. اونوخ اینا میان ماشین پنچر میکنن...) با رژ لبشون روی شیشه ماشین پسره مینویسن یه چیزی رو...که اصولا کُریه ...
    شش . و اینکه دقیقا اون روز پسره یه قرار مهم داره و ....
    :34:
    خب این از اتفاقاتی که نویسنده تو رمانش مینویسه....
    :14:
    بعدش هنوز رمانو ننوشته ها... میره سراغ عکس شخصیتا....( عاقا ینیییی چییییییی واقعا؟؟؟؟؟) .... حالا با جست و جوی زیباترین ، جذاب ترین ، خوش اندام ترین ، ( عاقا صفت بِدین . کم اومد...) اونارو واسه رمانشون انتخاب میکنن و جالبیش اینه که تکراریه... مثلا من یه رمانیو خوندم که نویسندش واسه شخصیتاش عکس گذاشته بود. عکس یه پسر ایرانی معروف ... بعدش تا اون نویسنده بدبخت بد شانس تا عکس شخصیتو گذاشت همه اومدن برداشتنش واسه

هاشون... من موندم .. مثلا آقای بوووووق اینجا...آقای بوووووق آنجا.... آقای بوووووق همه جا( روحه ینی...)
    :hmmsmiley02:
    یه مشکل دیگه ام که درخصوص عکس شخصیتا دارم اینه که اصلا از نظرم گذاشتن عکس واسه

اشتباس.. چون واقعا تمام تصورات خواننده رو از اون کاراکتر نابود میکنه..نابود...
    :14:
    مثلا من یه رمانیو از یه نویسنده خوندم و اون

تموم شد و واقعنم دوسش داشتم. چندوقت بعدش فهمیدم که نویسنده واسه رمانش عکس شخصیت گذاشته و رفتم دیدم عکسارو و تمام تصوراتم از کاراکترا واقعا نابود شد و اون

بطور کلی از لیست رمانای مورد علاقم حذف شد ....
    :221:
    و چند وقت بعدش هم نویسنده اون

یه

دیگه نوشت که خوشبختانه عکس شخصیت نداشت و خوشبختانه تر اینکه اون

از لیست رمانی مورد علاقم حذف نشد...:hmmsmiley02:
    حالا میرم سراغ ندیسنده خودمون...نویسنده خودمون حالا میخواد شخصیتارو توصیف کنه که اصولا اونو بهش یه زیبایی افسانه ای و اینا میده ... آخه شماها فک کنین.. مثلا توی یه

همه خوشکلن.... همه .. بعد اون وقت خاطرخواه قبلی دختره فقط زشته... فقط اون... واقعا بخت برگشتس... من هروقت افسرده میشم و با خودم فک میکنم که بدبختم ، میرم از اینجور رمانا میخونم و کمی در سرنوشت و قیافه اون خاطرخواهه تامل میکنم و به زندگیم امیدوار میشم...
    داشتم میگفتم ... اصولا به دختره همچین قیافه ای میده :
    چشم آبی...بینی خوشکل....لب های اصولا غنچه ای ... موهاش که تا زیر کمرش میرسه ( داریم واقعا؟؟؟)... ناخنای خوشکل ... صورت بی نقص .. تمام فامیلم به دختره میگن خوشگله و اینا ولی دختره فک میکنه معمولیه و اینا... اه اه اه بدم میاد انقذذذذدهههههههه..
    :ada:..
    حالا توصیف پسره :
    لباسا که همه مارک.. عطرارو که نگووووو... موهای خوش حالت... بینی خوش فرم و مردانه.. لب ها که اصولا قلوه ایه و دختره هم بدش میاد ...چشمها هم که اصن همه رنگی... آخه چرا چشم مشکیا رو نمیگن
    .آخه تبعیض تا کجا؟؟؟؟؟؟
    :444:
    نکته بعدی که شدیدا رو مخمههههههه اسم شخصیتاس که اصن راه نداره معمولی باشه..اصنا...اسمای داغون...پنچر...نابود...ترکیده...پوکیده...اصن یه چی میگم یه چی میشنوین....:21:
    بعدش اسم

و اسم نویسنده که اصن بیخیال....:14:
    و جالب اینجاس که از همه مطالب توی رمانشون میگن و اصن به این نکته توجه نمیکنن که بابا جان اینجا ایران است... مذهب و دین ما به اون چیزی که شما مینویسی ارتباطی نداره...:0114_nono:
    یه چیزی بنویس که وقتی دارن رمانتو میخونن پنهونی و دور از چشم دیگران نخونن.. با افتخار بگن داریم فلان رمانو میخونیم نه اینکه:0114_nono:...
    و اینکه اینجور رمانا متاسفانه طرفدارای زیادی داره و خیلیا اونو

کل کلی ، طنز و عاشقانه معرفی میکنن...
    طنز بودن ، " فحش دادن و ... " نیست... مگه شماها تو سریالای طنز ایرانی که پخش میشه فحش میشنوین ؟؟؟؟؟
    :3362413997930284021
    عاشقانه بودن اون چیزی که شماها فک میکنین نیست.. اون چیزی که شما نوشتی بیشتر تخیلیه...:(40):
    و یه مورد دیگه که واقعا رو مخه و اعصاب خرد کن ، نشان دادن غلط غیرت مرداس .. بابا جان غیرت مرد اون چیزی که تو فک میکنی نیستا. :81:
    و یه چیز دیگه که ممکنه نظراتمون عوض کنه اینه که واقعا یه مرد سی ساله خجالت نمیکشه با این سنش ، خرس گنده ، با یه دختر کل کل و لجبازی میکنه؟؟؟ مرتیکه جللللللللففففففف... ایششششش..
    :ada:
    و نکته جالب که متاسفانه اینجور رمانا اینه که خواننده هاش میلیونیه و ..:auizz3ffy9vla57584x

د آخه خواهری من....
    مراعات کنین یکم ...
    ظرفیت افق تکمیله..
    من دارم میرم شفق.. :avatar19268_43:
    آهان از اتاق فرمان اطلاع دادن که ظرفیت شفق هم تکمیله...
    ای بابا...خواهران گرام .. همین کارا رو میکنین دیگه شفق هم داره پر میشه.....

:image111:
    خب حالا ⇩⇩⇩
    ♥ قصدم از گذاشتن این مطالب اصن قصد بدی نبوده و خواستم یه ذره از اشکالات رمانا کاسته بشه
    و امیدوارم کسی ناراحت نشده باشه و مفید باشه...♥
    توش از نوشته م نقد کنین..نظر بدین...♥
    ✖✖✖✖✖ و یه چیز خیلی مهم اینکه به خدا من اصن از رمانای خودم اسمی نبردم تو این تاپیک .. و قصدم تبلیغ و ... نبود✖✖✖✖
    کلیک کنید تا بازشود...
    موافقم مگه ادم معمولي باشه چه ايرادي داره و ي چيز ديگه توي بعضي

ها بعضي معجزه ها واقعا زيادي اغراق بر انگيزن طوري كه نخونده متوجه ميشيم تهش چي ميشه و شخصيتا باهم خوب ميشن كاملا يه شبه و سر لج حالا من ي

خوندم شخصيت مرد داستان رفته بود پيش روان شناس گفته من به خانم فلاني خيلي فكر ميكنم نگرانش ميشم هي چمه يعني!؟؟؟؟!
    دكتره هم ميگه مبارك باشه عاشق شدي!!!!

بانو :) و ** Ice Girl ** از این پست تشکر کرده اند.
  • nefera

nefera کاربر تازه وارد کاربر تازه وارد

منم باهاتون موافقم اما یکسری نکات یاد نشده اول تمام نکات زکر شده اتفاق میوفته وبعد از عاشق شدن بر سر یک تصادف یه کیشیون میره تو کما و اصولا هم بعد از ازدواج هم بچه هاشون چند قلو ان واگر داستان پلیسی باشه تو گروگان گیری اعتراف میکنن و باز میرسیم به ازدواج
    ماشین پسره و دختره هر کدوم چندین میلیار تومنه تازه جدای از خونه و ویلا
    این زشت هایی هم که تو خیابون میبینیم مهاجر و توریستن شما کل ایران و زیر و رو کنیشاید پهج نفر با موها و پشمای غیر از قهوهای و مشکی ببینی و این واقعا درست نیسن

Mahakbanoo1996 از این پست تشکر کرده است.
  • کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 11)