نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

مهم ترین اهرام دنیا +عکس

شروع موضوع توسط *SAmirA ‏9/7/15 در انجمن عکس شهرها و آثار تاریخی جهان

 1. *SAmirA

  *SAmirA دستیار مدیریت عضو کادر مدیریت دستیار مدیریت کاربر VIP انجمن

  28,578
  45,098
  امتیاز:
  1,096
  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  جنسیت:
  زن
  محل سکونت:
  تبریز
  مهمترین اهرام در مصر و مکزیک وجود دارند و امروزه یکی از جاذبههای تفریحی و تاریخی محسوب میشوند که در اینجا با معروفترین و شگفتانگیزترینهای آن آشنا خواهید شد.

  مهمترین اهرام دنیا

  هرم نوعی معماری چندوجهی است که اضلاع آن در رأس مشترک میشوند. این نوع معماری به بیشتر در سازههای قدیمی متعلق به قبل از میلاد مسیح نمایان است و ازآنجاکه قاعده آن بزرگ است در طول تاریخ تداوم بیشتری داشته است.

  مهمترین اهرام در مصر و مکزیک وجود دارند و امروزه یکی از جاذبههای تفریحی و تاریخی محسوب میشوند که در اینجا با معروفترین و شگفتانگیزترینهای آن آشنا خواهید شد.

  اهرام بزرگ جیزه در مصر

  این هرم بزرگترین و قدیمیترین هرم سهگانه شهر جیزه است که در میان عجایب هفتگانه جهان قرار میگیرد. اهرام بزرگ مصر در سالهای 2560 تا 2540 قبل از میلاد مسیح در ارتفاع 146/5 متر بناشده و یکی از مهمترین بناهای تاریخی به ثبت رسیده در یونسکو است.

  [​IMG]


  ال کاستی لو در چیچن ایتزا مکزیک

  ال کاستلو که به معبد کوکول کان نیز معروف است، بنایی تاریخی در چیچن ایتزا مکزیک است. این هرم شامل چن سری از تراسهای مربع شکل در چهار گوشه هرم است که بهوسیله پله به هم متصل شدهاند. ارتفاع آن حدود30 متر است و به دوره مایاها بازمیگردد. سالانه ½ میلیون نفر از این هرم تاریخی بازدید میکنند.

  [​IMG]


  هرم سستیوس در رم ایتالیا

  سستیوس هرمی کوچک در رم است که بهترین بنا برای معرفی تاریخ روم است. این بنا بین 18 تا 12 قبل از میلاد مسیح ساختهشده و125 متر ارتفاع دارد و همچنان پایدار است.

  [​IMG]


  هرم خورشید در تئوتیئواکان مکزیک

  این هرم بزرگترین بنای تاریخی در تئوتیئواکان مکزیک است. این هرم به شهر مزوآمریکایی قبل از کلمبیا تعلق داشته و در 48 کیلومتری شمال پایتخت مکزیک قرار دارد. ارتفاع آن 71 متر است.

  [​IMG]


  هرم سرخ در مصر

  این هرم بزرگترین هرم دهشور مصر است که ارتفاع آن به 104 متر میرسد. ساختار این بنا از گرانیت زنگزده است.

  [​IMG]


  هرم مجیشن در مکزیک

  این هرم به کوتوله معروف است در آشمال مکزیک واقعشده معروفترین هرم این منطقه است. این هرم کوتوله 35 متر ارتفاع دارد و یکی از معدود هرمهای منحنی است.

  [​IMG]


  نوبین در جبل برکل سودان

  این هرم در دوره پادشاهی کوشیت در سواحل رود نیل بناشده است. جبل برکل کوهی کوچک در نوبین است که زمانی محل دفن پادشاهان کوشیت بوده است. قدمت این بنا به قرن 3 قبل از میلاد میرسد و قدیمیترین هرم در تمام آفریقا است.

  [​IMG]


  هرم جگوار در گواتمالا

  این هرم به تیکال نیز معروف بوده و یکی از بناهای تاریخی شبیه به دوره مایاییها است. این هرم با 47 متر به سال 732 بعد ز میلاد بازمیگردد.

  [​IMG]


  هرم لوکسور در لاسوگاس آمریکا

  این هرم یکی از معروفترین هتلهای لاسوگاس است که سال 1993 در 30 طبقه بنا شد و 4407 اتاق دارد.

  [​IMG]


  ریوگیونگ در پیونگیانگ کره شمالی

  این هرم هتلی 105 طبقه است که در سال 2011 پس از تأخیر طولانی به مرحله بهرهبرداری رسید. ارتفاع آن به 330 متر میرسد.

  [​IMG]