نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

چگونه راحت تر اسباب کشی کنیم؟

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏8/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده اخراج شده

  27,961
  17,219
  امتیاز:
  886
  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h] مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  هنگام اسبابکشی هیچ چیز ناراحتکنندهتر از باز شدن کارتن، ریختن وسایل و صدای شکستن بشقابهای چینی نیست. پس بهتر است قبل از پر کردن کارتنها با وسایل باارزش با مهارت بستهبندی آشنا شوید.
  هنگام بستهبندی این 10 مورد را به خاطر بسپارید:
  1- کارتنها را درست بستهبندی کنید
  برای داشتن کارتن خیلی محکم، ته جعبه بین درزها را نوارچسب بزنید. در مرحله بعد، نوارچسب را عمود بر چسب قبلی بزنید. برای محکمتر شدن، کف کارتن روزنامه یا مقوای ساده بگذارید. با توجه به نوع وسایل، آنها را داخل روزنامه بپیچید. بعد از پر شدن کارتن، در آن را بسته، روی آن نوارچسب زده، کنارههای کارتن را برچسب بزنید. محتویات داخل کارتن و این که مربوط به چه کسی است را روی برچسب بنویسید.
  2- وسایل مشابه را با هم بستهبندی کنید
  برای مثال داروها را با وسایل ریز آشپزخانه داخل یک جعبه نگذارید. چون موقع باز کردن کارتن، وسایل با هم قاطی شده، باعث گیجشدن شما میشود و تفکیک آنها کار سختی است.
  از حوله و دستمالها برای محکم ماندن وسایل در جای خود و سر نخوردن آنها استفاده کنید. بهترین بستهبندی زمانیست که وسایل در جای خود با کمک چیزهای دیگر ثابت بوده، از فرو ریختنشان جلوگیری کنیم.
  بعد از پر شدن کارتن روی آن بنویسید مربوط به چه کسی است و محتویات آن چیست؟
  با یک فلش قسمت روی جعبه را مشخص کنید.
  اگر وسایل شکستنی است، روی آن بنویسید “شکستنی با احتیاط حمل شود”.
  3- لباسها را داخل کارتنهای مخصوص قرار دهیدروش صحیح بستهبندی هنگام اسبابکشی
  این کارتنها دارای رختآویز و جالباسی بوده، بهراحتی میتوان لباسها را داخل آنها آویزان کرد. با این جعبهها هنگام بستهبندی در وقت صرفهجویی زیادی میشود.
  دیگر مجبور نیستید لباسها را از چوبلباسی بیرون آورده، آنها را یک به یک تا کرده، داخل کارتن قرار دهید. به راحتی آنها را با همان شکل بدون چروک شدن داخل کارتن بگذارید.
  حتی میتوانید آنها را به صورت دلخواه بر اساس رنگ، ضخامت یا فصل تقسیمبندی کنید و هنگام ورود به خانه جدید، بهراحتی از کارتن در آورده، سریع و بدون زحمت داخل کمد قرار دهید.
  4- وسایل ریز را داخل کارتنهای بزرگ و وسایل بزرگ را داخل کارتنهای کوچک قرار دهید
  هنگام بستهبندی، وسایل کوچک را داخل کارتنهای بزرگ و وسایل بزرگ را داخل کارتنهای کوچک قرار دهید. چون از نظر علم فیزیک احتمال شکستن وسایل سنگین در وسط جعبههای بزرگ بیشتر است. این قانون در مورد اکثر چیزها به جز کتاب صادق است. اگر یک کارتن بزرگ را از کتابهای کوچک پر کنید، وزن زیادی پیدا کرده، فوقالعاده سنگین و حمل آن سخت خواهد شد.
  همچنین وسایل سنگین را کف کارتن قرار داده و وسایل سبکتر را بالاتر بگذارید.
  به یاد داشته باشید هنگام حملونقل، فشار آوردن به یک جعبه پر، باعث شکستن وسایل داخل آن میشود.
  5- بگذارید وسایل خرتوپرت داخل دراور باقی بماند
  اگر در داشتن کارتن خالی محدودیت دارید یا انتقال وسایل دراور به کارتن برایتان مشکل است، در صورتی که داخل کشوها وسایل شکستنی نیست، بگذارید وسایل داخل کشو باقی بماند. کشوها را با چسبنواری به بدنه کمد یا دراور محکم کنید.
  دقت کنید که دراور رنگ شده نباشد. نگذارید نوارچسب مدت طولانی روی دراور باقی بماند و چسب زدن را در آخرین لحظه جابهجایی انجام دهید.
  6- بشقابها را نزدیک لبه کارتن قرار دهید
  بسیاری از افراد بشقابها را ته جعبه میگذارند اما اگر آنها را نزدیک لبه قرار دهید، احتمال شکسته شدنشان کمتر است. بشقابها را داخل روزنامه بپیچید. ته کارتن و گوشههای جعبه وسایل دیگر قرار دهید تا بشقابها سر جای خود محکم و ثابت بمانند و جابهجا نشوند.
  موقع بستهبندی ظرفهای بلور، ظروف سنگینتر را ته گذاشته و ظرفهای کوچک و ظریف را رو قرار دهید تا در صورت باز شدن جعبه موقع جابهجایی احتمال شکستن آنها کمتر باشد. روی این جعبهها حتما کلمه شکستنی را بنویسید.
  7- روی ریسمان نوارچسب بزنید
  هنگام بستن کارتنها از ریسمان استفاده کنید. برای راحتتر باز شدن جعبه روی ریسمان را چسب بزنید و بگذارید مقداری از آن به صورت اضافه از زیر چسب بیرون بماند. این کار ممکن است کمی وقتگیر باشد ولی هنگام باز کردن جعبه نیازی به کاتر یا وسیله تیز نخواهید داشت. فقط کافیست نخ را بکشید تا در کارتن راحت باز شود.
  8- کارتنها را برچسب بزنید
  اگر محتویات داخل کارتنها را مشخص نکنید، زمان ورود به خانه جدید، جای قرار دادن هر جعبه مشخص نخواهد بود. رفتن به سراغ هر جعبه و باز کردن و اطلاع از داخل آنها و این که هر جعبهای در کدام اتاق قرار بگیرد، کار فوقالعاده سختی است. پس زرنگ باشید و هر کارتن را لیبل بزنید. میتوانید روی لیبل، اتاق مورد نظر، محتویات جعبه و این که مربوط به کدامیک از اعضاء خانواده است را بنویسید. لیبل را در اطراف جعبه بزنید نه روی آن.
  9- پایههای مبل و اتصالات وسایل را جداگانه بستهبندی کنید
  هنگام جابهجایی ممکن است چرخهای مبلها کنده شوند. بنابر این قبلا آنها را جدا کرده، بستهبندی و برچسب بزنید. این که مربوط به کدام مبل هست را هم یادداشت کنید.
  این روش را در مورد تابلوها، قاب عکسها و آینهها هم به کار ببرید. بعضی از قابها یا آینهها با پیچ یا وسایل خاصی آویزان شدهاند و هنگام جابهجایی ممکن است گم شوند. آنها را داخل کیسه نایلون بستهبندی کرده، روی وسیله بچسبانید و یا جداگانه با برچسبی که روی آن اسم وسیله را نوشتهاید، کنار وسایل مشابه قرار دهید.
  10- جمعکردن و بستهبندی وسایل را زودتر شروع کنید
  منتظر نشوید تا هفته آخر برسد و بعد شروع به جمع کردن وسایل کنید. بسیاری از وسایل که تا زمان اسبابکشی نیازی به آنها ندارید را چند ماه زودتر جمع کنید (مانند لباسهای فصل بعد، وسایل مخصوص تعطیلات، ظروف کریستال، ظرفهای پایهدار مخصوص عید و کتابهایی که قبلا خواندهاید و تا دو ماه آینده قصد خواندن دوباره آن را ندارید). درست است که در این مدت دیدن کارتنها در گوشه خانه چندان خوشایند نیست ولی با این کار یکی دو هفته مانده تا جابهجایی استرس نخواهید داشت.
   
  PARISA_R از این پست تشکر کرده است.