نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

5 سنت عجیب و غریب آفریقایی

شروع موضوع توسط ♥فائزه♥ ‏8/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. ♥فائزه♥

  ♥فائزه♥ همراه انجمن

  238
  558
  امتیاز:
  0
  تاریخ عضویت:
  ‏24/6/15
  محل سکونت:
  اراک
  [​IMG]  آدم دزدی و ازدواج!

  قبیله ای به نام «لاتووکا» (Latwoka) در سودان رسم بسیار عجیبی برای ازدواج دارند. اگر پسری قصد ازدواج با دختری را داشته باشد او را میدزدد! بعد از دزدیدن دختر بزرگان فامیل پسر نزد پدر دختر رفته و از او درخواست کمک به دخترش را میکنند. اگر پدر دختر با ازدواج موافق بود، به عنوان نشانه موافقتش آن پسر را کتک میزند! و اگر موافق نبود پسر دزد به زور با دخترش ازدواج میکند!
  من فکر میکنم همه دخترها به خاطر اینکه در «لاتووکا» به دنیا نیامده اند باید خدا را شکر کنند.

  رسم «شارو» (Sharo)

  به نظر من رسم «شارو» یکی از احمقانه ترین و غیرانسانیترین رسومی است که کسی میتواند انجام دهد. بعضی از مردم مالی، نیجریه و کامرون پسری که به سن ازدواج رسیده و قصد زن گرفتن دارد را در انظار مردم کتک میزنند. یک فرد قلدر پسر را کتک میزند و این پسر جوان مجبور است علائم درد و رنج خود را پنهان کند. اگر او بتواند با موفقیت کتکها را تحمل کند پس تبدیل به مرد شده است و اگر شکست بخورد نمیتواند همسری اختیار کند! تعداد بسیار زیادی از پسرها درحین ثابت کردن مردانگی شان جان خود را از دست داده اند.

  سنت «چووا» (Chewa)

  آیین زشت دیگری به نام «چووا» در میان مردم «چووا» از آفریقا شهرت دارد. طبق این سنت وقتی کسی که اهل «چووا» است میمیرد، بستگانش جسد او را به محل ترسناکی میبرند، چاقویی برداشته و گلویش را میبرند. سپس از محل برش آب را با فشار به داخل شکمش سرازیر میکنند تا همه کثیفیهای بدن بیرون بیاید (از مقعد) آنها زمانی کار را متوقف میکنند که آب تمیز از بدن بیرون بیاید!

  مراسم Khweta

  یکی دیگر از رسومی که مربوط به پسران میشود، در زمانی که آنها قصد ازدواج کردن دارند و باید مردانگی خود را ثابت کنند. در مراسم Khweta پسران بالغ را در فصل زمستان در جایی منزل داده و آنها را خــتنه کرده در همین حین آنها باید کارهای سخت و کشنده ای را انجام دهند مثل رقصیدنهای مداوم... که اغلب این کارهای سخت منجر به مرگ پسران میشود.
  سنت «لوبولا» Lobola

  «لوبولا» سنت دیگری است که به ازدواج مربوط میشود. اگر عروس یا داماد با این سنت موافق نباشند خانوادههایشان آنها را تنبیه میکنند. طبق این رسم بین خانواده عروس و داماد مذاکره ای صورت میگیرد و در مورد قیمتی صحبت میکنند که داماد باید برای ازدواج با دختر مورد علاقه اش بپردازد.
  اغلب این مذاکره پیچیده میشود و دو خانواده سندی را امضا میکنند و تعهد میدهند به آن عمل کنند. مثلا اگر دو خانواده نزدیک یکدیگر زندگی کنند نباید تلفنی اقدام به این کار کنند یا ملاقات کوتاهی داشته باشند بلکه باید حضوری ملاقات کرده و مذاکره حتما در نوشته ای ذکر شود. آنها اعتقاد دارند اگرچه یک خانواده ممکن است سالها یکدیگر را بشناسند اما در مورد رسم «لوبولا» نظر یکدیگر را نمیدانند. به عبارت دیگر آنها همدیگر را در زمینه تعهد و وفاداری و تقدس ازدواج نمیشناسند.