نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

روشهای مکانیکی لایه برداری پوست

شروع موضوع توسط Diba ‏7/7/15 در انجمن ارایش و زیبایی

 1. Diba

  Diba مدیر بازنشسته مدیر بازنشسته

  58,446
  30,617
  امتیاز:
  1,066
  تاریخ عضویت:
  ‏15/4/15
  جنسیت:
  زن
  • درم ابریژن :
  درم ابریژن پروسه درمانی است که باعث تغییراتی در سلو لهای پوستی میشود.این روش درمانی کاملا تهاجمی بوده و برای درمان مشکلات خاص پوستی مانند اسکار و پیری پوست استفاده میشود. درم ابریژن روش تهاجمی درمانی کنترل شده ای است که طی آن سوزن هایی به عمق پوست نفوذ میکنند و باعث ایجاد خراش هایی در سطح پوست شده و به این ترتیب باعث تحـریـ*ک فیبروکلاست میشوند و در نتیجه شاهد افزایش میزان کلاژن، الاستین، بازسازی پوست خواهیم بود. درم ابریژن برای کسانی مناسب است که آسیب پوستی بیشتری دیده باشند و نیازمند بازسازی و درمان جدی تری باشند. در بعضی از موارد بنا بر تشخیص پزشک ، ویتامین و داروهای خاصی بر روی پوست موضع درمان برای نتیجه و تاثیر بیشتر و بهتر اسپری میشود.
  • میکرودرم:
  روش درمانی دیگری است که نسبتا تهاجمی بوده که در این درمان سطح مرده پوست لایه برداری میشود و باعث تغییرات پوستی میشود. میکرودرم به کسانی پیشنهاد میشود که لایه مرده سطح پوستشان ضخیم و زیاد است. در این روش درمانی تراشه های الماسه بر روی پوست اسکراب میشود و لایه سطحی اپیدرم که پوست شاخی و مرده محسوب میشود از روی پوست برداشته میشود.
  • آر.اف فرکشنال:
  آر.اف فرکشنال روش درمانی دیگری است که عملکرد آن تا حدودی شبیه به درم ابریژن است، ولی بدون درد و خونریزی است و عوارض جانبی کمتری نسبت به درم ابریژن دارد.این روش نسبتا تهاجمی است که به وسیله تعدادی سوزن که به عمق پوست نفوذ میکنند باعث تحـریـ*ک فیبروکلاست ها شده و تولید کلاژن شده و الاستین سازی را افزایش میدهد.این روش درمانی برای از بین بردن لک، کک و مک، جای تاتو، خالکوبی، چین و چرک، جوانسازی و بازسازی پوست بسیار موثر است این روش برای پوست هایی مناسب است که دچار عارضه و مشکل آکنه اسکار، رزآسه و یا حتی قصد برداشتن تاتو و خالکوبی را دارند بسیار موثر است.
  • تفاوت درم ابریژن با آر.اف فرکشنال در چیست؟
  درم ابریژن روشی کاملا تهاجمی است که با کمی درد همراه هست و به دلیل خراش هایی که توسط سوزن در سطح پوست ایجاد میشود با خونریزی همراه هست. علاوه بر آن التهاب و واکنش پوست بعد از انجام کار بسیار بیشتر است. تعداد جلسات بیشتری برای درمان و بهبودی کامل نیاز دارد.آر.اف فرکشنال نیز روشی تهاجمی اما بدون درد و خونریزی است. با این تفاوت که علاوه بر تحـریـ*ک فیبروکلاست ها از طریق سوزن،توسط حرارت نیز این تحریکات تشدید میشود.در این روش به دلیل نفوذ سوزن به عمق پوست و تحـریـ*ک مستقیم فیبروکلاست ها باعث جوانسازی و بازسازی عمیق پوستی میشود در نتیجه به تعداد جلسات کمتری نیاز دارد و نتیجه بهتر و چشم گیری خواهد داشت.البته در بعضی از موارد بنابر تشخیص پزشک از درمان های تلفیقی متناسب با نیاز پوست استفاده میشود.
  • چه مراقبت های بعد از میکرودرم و درم ابریژن لازم است؟

  1. پوست خود را بعد از درم ابریژن و میکرودرم باید عاری از هر گونه کرم های آرایشی نگه دارید.
  2. تغییرات و حتی واکنش های پوستی به درمان طبیعی است و در مدت 24 الی 48 ساعت بعد از درمان از بین میرود. بنابراین به دلیل التهاب شدید پوستی در این مدت زمان، پوست نیازمند نگه داری و مواظبت بیشتری است.
  3. تمامی عوارض و واکنش های پوستی بعد از 3 الی 4 هفته به طور کامل از بین میرود.
  4. قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب و استفاده از ضدآفتاب های بدون رنگ.
  5. قبل و در دوران درمان از برنزه کردن خودداری شود.

  • عوارض احتمالی درم ابریژن و میکرودرم چیست؟
  برای درمان اسکار، کک و مک ممکن است از جلسه درمانی اول تا جلسه درمانی دوم رنگ ضایعه و موضع درمان تیره تر به نظر بیاید که این امر کاملا طبیعی است. زیرا ضایعه از بافتهای عمیق پوست به سطح پوست حرکت کرده است و در جلسات بعد ی درمان از بین خواهد رفت.خارش، التهاب، قرمزی که بعد از چند روز کاملا از بین میروند.