1. موارد مهم:
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  8-قوانین مهم
  9-
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
آنتی ویروس nod32

انستنی های جذاب درباره فرودگاه

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏7/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده کاربر اخراجی

  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  ارسال ها:
  27,946
  تشکر شده:
  17,058
  امتیاز:
  886
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h] مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  فرودگاهها به دلیل وجود قوانین و مقرراتی که در باندهای آن به کار میروند، شناخته شدهاند. تقریبا تمام طرحهای اجرایی در فرودگاهها توسط سازمان هواپیمایی بینالمللی ارائه میشود تا این اطمینان حاصل شوند که خلبانان، مسافران و بارها را در کمال آرامش به مقصد میرسانند. لورن اونیل، این قوانین را با کمک گوگل به یک هنر تبدیل کرد.
  او براساس طرحی از بروکلین، مطالعات دقیقی روی باندهای فرودگاه انجام داد و نتایج به دستآمده را در وبلاگ خود با عنوان «برگزاری الگو» ارائه کرد. این یافتهها ترکیبات زیبایی را در فرودگاهها آشکار کرد که تاکنون کشف نشده بودند.
  اونیل میگوید: من زمینهای یکنواخت و پایانههای قدیمی بسیاری را کشف کردم که میتوانند تبدیل به ساختمانهای زیبایی شوند ازجمله صخره کلیولند. در اینجا برای کسانی که میخواهند با مفاهیم علائم و خطوط روی باند فرودگاه آشنا شوند، راهنماییهایی را ارائه میدهیم:

  ریاضیات در باند فرودگاه: شمارهگذاری در باندهای فرودگاه براساس اولویت نیست بلکه آنها براساس قطبنما شمارهگذاری میشوند. باندی که در زاویه 194 درجه شمال مغناطیسی قرار دارد برای جلوگیری از خطاهای گردشی به 190 درجه تبدیل میشود. در واقع آخرین رقم حذف میشود و 19 درجه باقی میماند. بیشتر باندها از هر دو جهت استفاده میکنند و هنگامی که هواپیما از جهت مقابل در حال نزدیک شدن باشد، زاویه را کم میکنند و به 18 یا 180 درجه میرسانند.
  فونت پرواز: فرودگاهها از یک فونت تخصصی برای شماره باندهای خود استفاده میکنند. این فونتها هندسی هستند و ساخت منحنیهای آن بسیار گیجکننده است. این فونتها به صورت نموداری کاهش پیدا میکنند. ساخت آنها برای افراد غیرمتخصص بسیار دشوار است. ظاهرا این فونتها بدون نام هستند، اما در مکالمات خلبانان با عنوان « مشخصکننده باند» نامیده میشوند.
  دقت کنید: خطهای پرنور در اطراف قسمتهای غیرمسطح در بسیاری از تصاویر اونیل متداول هستند. این خطوط برای هشدار دادن به خلبان به کار میروند. بسیاری از فرودگاهها روی خاکهای نرم ساخته شدهاند. بنابراین هواپیمای ایر باس A3 80 با وزن 230تن برای بلند شدن از روی زمین نیاز به بازیابی، تعمیر و محاسبه دارد.
  اطلاعات پرواز: باند فرودگاه مانند بسیاری از جادهها دارای یک خط مرکزی است. اما بسیاری از این علامتگذاریها برای رانندگان ناشناخته هستند. هشت میله سفید که شبیه کلیدهای پیانو هستند روی باندها علامتگذاری شده که مناطق امن و بیخطر را برای فرود به خلبانها نشان میدهند. همچنین چهار میله سفید به صورت یک مستطیل سفید بزرگ روی باند فرودگاه علامتگذاری شدهاند که خلبان هنگام برخاستن یا فرود آمدن از آن بهعنوان هدف استفاده میکند. درجههای نظامی که در پایان باند فرودگاه برای نشان دادن جهت استفاده میشوند، از بروز فاجعه هنگام برخاستن و فرود آمدن هواپیما جلوگیری میکند.
  خطوط سفید: آماده پرواز
  خطوط زرد: آرام باشید
  در واقع هیچ خلبانی این مطالب را به شما نمیگوید، اما جالب است بدانید خطوط سفید روی باند فرودگاه به این معنی است که شما برای پرواز آماده میشوید و خطوط زرد به این معنی است که احتمالا هواپیمای شما در فرودگاه دچار مشکل فنی شده است و شما باید آرامش خود را حفظ کنید.
   
  PARISA_R از این پست تشکر کرده است.