1. موارد قابل توجه :
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
  ---
  قوانین مهم
  حمایت مالی
  اشتراک VIP
آنتی ویروس nod32

دیدن فیلم های غیر اخلاقی موجب کوچک شدن مغز می شوند

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏7/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده اخراج شده

  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  ارسال ها:
  27,946
  تشکر شده:
  17,095
  امتیاز:
  886
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h]
  مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  دانشمندان «موسسه تکامل انسان» ماکس پلانک در برلین پژوهش خود را بر روی 64 مرد بین 21 تا 45 سال انجام دادند.به این افراد گفته شد که چنین مطالعه علمی شامل اندازهگیری تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (ام آر آی) است. بعدها به آنها طی تماسی تلفنی اعلام شد که فیلم مستهجن بخشی از تحقیق خواهد بود با این حال، هیچ یک از آنها از این مطالعه انصراف نداد.شرکتکنندگان پرسشنامههایی را پر کردند و میزان تماشای فیلمهای مستهجن توسط خودشان را مشخص کردند. پاسخهای دریافتی نشان داد این اشخاص اندکی بیش از چهار ساعت در هفته را به تماشای چنین فیلمهایی اختصاص میدهند. سپس هنگامی که به آنها تصاویر واضح فیلم مستهجن به همراه تصاویر غیرمستهجن افرادی در حال ورزشکردن، نشان داده شد، مغز سوژهها با فناوری ام آر آی اسکن شد.یافتههای حاصل نشان میدهد حجم ماده خاکستری هسته کودات سمت راست (right caudate) ورقه striatum مغز با تماشای زیاد فیلم مستهجن کمتر میشود. افزون بر این، زمانی که فیلم مستهجن به شرکتکنندگان نشان داده شد، ام آر آیها کاهش کارکرد بخشی از مغز را نشان داد که انگیزه را پردازش میکند.با این حال هنوز این پرسش برای دانشمندان مطرح است که آیا مردان با striatum کمتر به دنبال تماشای فیلمهای مستهجن هستند یا این که تماشای چنین فیلمهایی مغز را کوچکتر میکند.به گفته این محققان، افراد دارای حجم پایینتر striatum به محرک خارجیتری برای تجربهکردن لذت نیاز دارند و بنابراین ممکن است از فیلم مستهجن در این زمینه استفاده کنند که این امر احتمالا به نوبه خود به مصرف بیشتر چنین فیلمها میانجامد.دانشمندان حاضر در این تحقیق معترفاند به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز دارند.جزئیات نتایج حاصل در مجله JAMA Psychiatry منتشر شد.​
   
  PARISA_R از این پست تشکر کرده است.