1. موارد مهم:
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  8-قوانین مهم
  9-
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
آنتی ویروس nod32

چرا زرافه ها زمین نمی خورند؟

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏7/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده کاربر اخراجی

  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  ارسال ها:
  27,946
  تشکر شده:
  17,058
  امتیاز:
  886
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h] مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  محققان به منظور بررسی نقش رباط آویزانکننده در حفظ وزن سنگین زرافهها، رباطهای اهدایی باغ وحشها را مورد مطالعه قرار دادند. آنها سپس این رباطها را در قابهای محکم جاسازی کرده و آنها را تحت فشار هیدرولیک قرار دادند. در این وضعیت نیرویی بیش از 2500 نیوتن معادل وزن بدن به رباط ها وارد شد.
  کارشناسان حیات وحش راز زمین نخوردن زرافهها را با وجود قد بسیار بلند و وزن سنگین فاش کردند.
  اینگونه به نظر میرسد که زرافهها با وجود داشتن گردن و پاهای دراز برای سرپا ایستادن و حفظ تعادل خود باید مشکل داشته باشند اما در واقعیت اینگونه نیست. کارشناسان حیات وحش راز چگونگی حفظ تعادل و سرپا ایستادن این پستاندار را کشف کردهاند. آنها دریافتهاند که نوعی ساختار رباطی خاص در پای زرافهها از زمین خوردن آنها به دلیل وزن سنگین جلوگیری میکند.

  «کریست باسو»، سرپرست اصلی این مطالعه میگوید: زرافهها حیواناتی بسیار سنگین وزن هستند و حدود 1000 کیلوگرم وزن دارند. اما با وجود داشتن این وزن، استخوانهای پای آنها به طور غیرعادی لاغر است. این بدین معناست که استخوان پاهای آنها تحت یک فشار مکانیکی بسیار شدید است. استخوانهای موجود در پاهای زرافهها که معادل استخوانهای کف پا (metatarsal) و کف دست (metacarpal) در انسان هستند در این حیوان خیلی بیشتر دراز و کشیده شدهاند. در واقع این استخوانها حدود نیمی از کل طول پاهای زرافه را تشکیل میدهند. علاوه بر این یک شیار مجزا در امتداد این استخوانها وجود دارد که محل قرار گرفتن ساختاری موسوم به رباط آویزانکننده است. این ساختار رباطی همچنین در کالبد سایر حیوانات درشت اندام نظیر اسبها نیز مشاهده میشود.
  محققان به منظور بررسی نقش رباط آویزانکننده در حفظ وزن سنگین زرافهها، رباطهای اهدایی باغ وحشها را مورد مطالعه قرار دادند. آنها سپس این رباطها را در قابهای محکم جاسازی کرده و آنها را تحت فشار هیدرولیک قرار دادند. در این وضعیت نیرویی بیش از 2500 نیوتن معادل وزن بدن به رباط ها وارد شد.
  سپس متخصصان مشاهده کردند که این رباط با وجود چنین فشار زیادی حالت عمودی خود را حفظ کرده و بدون نیاز به هیچگونه حمایت اضافی ثابت ماندند. این رباطها در واقع قادر به تحمل وزن سنگینتر از این هم بودند. بنابراین مطالعه، این ساختار خاص رباطی به عنوان یک نگهدارنده مستقل و بدون نیاز به دخالت عضلات برای حفظ وزن زرافهها روی پاهای باریکشان عمل میکند.
   
  PARISA_R از این پست تشکر کرده است.