نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

مصر خواستار حل سیـاس*ـی بحران یمن شد

شروع موضوع توسط Diba ‏7/7/15 در انجمن سیاسی

 1. Diba

  Diba مدیر بازنشسته مدیر بازنشسته

  58,446
  30,617
  امتیاز:
  1,066
  تاریخ عضویت:
  ‏15/4/15
  جنسیت:
  زن
  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی نبأ، وزارت خارجه مصر پس از دیدار «عبدالرحمن صلاح» معاون وزیر خارجه این کشور با هیات اعزامی حزب کنگره ملی خلق یمن به قاهره تاکید کرد که برای جلوگیری از خونریزی بیشتر و ریخته شدن خون مردم بی گـ ـناه یمن، احزاب مختلف یمن باید به میز مذاکره برگردند و از راه سیـاس*ـی به بحران این کشور پایان دهند به گونهای که راه حل سیـاس*ـی استمرار روند انتقالی را شامل شود.
  سرپرستی هیات این حزب تحت رهبری علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن در این دیدار را «عارف الزوکا» دبیر کل آن برعهده داشت که «ابوبکر القربی» وزیر خارجه پیشین یمن و معاون حزب و «یاسر العواضی» معاون فراکسیون پارلمانی آن هم از اعضای هیات بودند.دو طرف یمنی و مصری در این دیدار که در قاهره انجام شده است، درباره تحولات اوضاع انسانی یمن با یکدیگر گفتگو کردند. معاون وزیر خارجه مصر در امور کشورهای عربی بر مواضع ثابت و حمایتی مصر از وحدت و امنیت یمن و همچنین ضرروت دستیابی به راه حل سیـاس*ـی که ادامه مرحله انتقالی را شامل شود، تاکید کرد.هیات اعزامی کنکره ملی خلق یمن به مصر به ریاست عارف الزوکا نیز در دیدار با مقامات مصری حادثه اخیر تروریستی در سینا که به کشته شدن دهها سرباز مصری منجر شد را تسلیت گفته و بر روابط دو کشور تاکید کرده است.
  دو طرف همچنین درباره تسهیلات مصر در اعطای ویزا به هیات های یمنی و یمنی های مقیم مصر بحث و تبادل نظر کردند. هیات کنگره خلق ضمن تشکر از حمایت مصر از مساعدت ملت یمن در شرایط کنونی از دولت مصر خواستار تسهیلات بیشتر در این زمینه شده است.
   
  MILAD_A از این پست تشکر کرده است.