1. موارد مهم:
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  8-قوانین مهم
  9-
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
آنتی ویروس nod32

نکاتی جالب درباره مرگ خورشید

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏7/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده کاربر اخراجی

  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  ارسال ها:
  27,946
  تشکر شده:
  17,058
  امتیاز:
  886
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h] مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  خورشید ما، حالا به نیمهی راه خود رسیده است. این ستارهی 4.6 میلیارد ساله که حیات همه ی سیارات به آن وابسته است تنها 5 میلیارد سال دیگر زنده خواهد ماند. اما بعد از این تازه آغاز راهی زیبا در آسمان است. در این باره، نکاتی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره کردهایم:
  1- ستارگان مشابه خورشید معمولا 10 تا 20 میلیارد سال میتابند.
  اما باید بدانیم که حدود 5 میلیارد سال طول میکشد تا یک ستاره مانند خورشید در زمرهی ستارگان بالغ رشتهی اصلی قرار گیرد. در سال 1942 ستاره شناسان نشان دادند وقتی تنها 12 درصد هیدروژن درون هستهی ستاره به هلیوم تبدیل شود، این ستاره دوره جدیدی از زندگی را آغاز میکند و حالا خورشید ما در دورهی بلوغ خود به سر میبرد.

  [​IMG]
  2- وقتی سوخت هستهای ستاره رو به اتمام میرود، ستاره خاموش میشود.
  این داستان چیزی شبیه تمام شدن سوخت یک دستگاه است. چرا که گرمای ستاره یکباره خاموش میشود و ستاره به یکباره درون خود فرو میرود.
  [​IMG]
  3- هر ستارهی شبیه خورشید، در مسیر مرگ قرار میگیرد
  هر ستاره، در کهن سالی خود، با خاموش شدن همجوشیهای درون هستهاش، جاذبهی آن افزایش مییابد و ستاره روز به روز کوچک و کوچکتر میشود و به درون خود فرو میرود.
  [​IMG]
  4- چگالی متوسط خورشید به شکل عجیبی نزدیک به چگالی آب است.
  در فرایند مرگ خورشید، این ستاره یه یک غول سرخ تبدیل میشود. در این فرایند، حجم خورشید به قدری افزایش می یابد که مدار زمین را نیز در بر می گیرد و در این حالت چگالی آن نزدیک به چگالی آب میشود.
  [​IMG]
  5- وقتی ستارهی مرده دوباره زنده میشود
  وقتی ستارهای مانند خورشید میمیرد، پس از مدتی در یک لحظه دوباره همجوشیهای هستهی آن دوباره از سر گرفته میشود و در این لحظه، ستاره 2 هزار برابر پرنور تر میشود.
  6- 7 یا 8 میلیارد سال دیگر باقی است
  7 یا 8 میلیارد سال دیگر، خورشید نمایشی زیبا در کهکشان راه شیری ترتیب میدهد. این ستاره، به یک کوتولهی سفید چگال تبدیل خواهد شد.
  اما نمایش اصلی زمانی است که خورشید به یک سحابی سیارهای تبدیل شود. سحابیای که حدود 50 هزار سال عمر خواهد کرد.

  7- آخرین درخشش هلیوم
  وقتی خورشید به سحابی سیارهای تبدیل شود، گرد و غبار و گازها با سرعت بسیار زیاد و مانند گلولههای گازی به اطراف پرتاب میشود.
  در همین اثنا، کوتولهی سفید که حالا گرم هم هست، باعث یونیزه شدن گاز های اطراف شده و مانند یک لامپ فلورسنت عمل میکند.


  وقتی به آسمان نگاه میکنید و سحابیهای رنگارنگ را رصد میکنید یادتان باشد شما به خودتان نگاه میکنید. ما نیز جزئی از ستارگانیم که روزی به آسمان رنگ میدهیم.
   
  Diba از این پست تشکر کرده است.