1. موارد قابل توجه :
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
  ---
  قوانین مهم
  حمایت مالی
  اشتراک VIP
آنتی ویروس nod32

این همسران اعصاب خرد کن هستند، دور آنها را خط بکشید

شروع موضوع توسط *Laya* ‏7/7/15 در انجمن همسر داری

 1. *Laya*

  *Laya* کاربر ویژه عضو انجمن

  تاریخ عضویت:
  ‏24/11/14
  ارسال ها:
  1,218
  تشکر شده:
  3,624
  امتیاز:
  506
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  مامان کوچولو انجمن
  محل سکونت:
  همین حوالی
  این همسران اعصاب خرد کن هستند، دور آنها را خط بکشیدوقتی ازدواج می کنید قرار است یک عمر با کسی سر کنید و همدم لحظه به لحظه اش باشید. قرار است با او آینده بسازید و به آرزوهایتان برسید. اما هر کسی دارای این ویژگی ها نیست. برخی افراد، چه زن و چه مرد، روحیاتی دارند که زندگی با آنها واقعا سخت می شود. آنها اعصاب خرد کن هستند و از هر راهی که وارد شوید، با آنها به در بسته می خورید و بهتر است که از همان ابتدا قید ازدواج با آنها را بزنید و خود را به دردسر نیندازید.
  در این مطلب برخی از این افراد را معرفی می کنیم و هشدار می دهیم که با ازدواج با آنها خود را بدبخت نکنید.
  همسران بی مسئولیت
  این افراد دیگران را به خاطر مشکلات و مسایل زندگی خودمسئول می دانند و آنها را سرزنش می کنند. آنها سهمی را که در ایجاد مشکلات داشته اند به عهده نمی گیرند. مسئولیت خود را به دوش شما می اندازند و انتظار دارند همیشه زفت و رفت شان کنید. این آدم ها معمولاً داستان های فراوانی از ظلم دیگران و مظلومیت خود دارند.به ندرت مستقیم و با صراحت عصبانیت و خشم خود را بیان می کنند در عوض مدام گله و شکایت می کنند و قیافه ناراحت به خود می گیرند.
  وقتی به آنها عشق می ورزید احساس می کنید که تلاش تان بی ثمر است. آنها نمی توانند به سادگی پذیرای عشق باشند و به آن متعهد بمانند. آنها عموما شما را به حال خود رها می کنند و بارشان را روی دوش شما می اندازند. همیشه چیزی هست که یک آدم بی مسئولیت را ناراحت کند. او همیشه بد عنق است. به جای این که تصمیم بگیرد و اقدام کند بیشتر وقتش را به گله و شکایت از روزگار و حوادث می پردازد.
  همسران قربانی
  آنها به حال خود تأسف می خوردند. همیشه دارند گله و شکایت می کنند و هیچ کاری در جهت بهبود اوضاع انجام نمی دهند. آنها فکر می کنند همه مقصر هستند و زمین و زمان به کامشان نبوده و همه چیز آنها را به سمت بدبختی سوق داده. درباره هر حرف امیدوار کننده ای گارد می گیرند و نه می آورند. آنها هزار دلیل دارند برای این که بدبختند و هیچ رقمه خوشبخت نخواهند شد. برخی از این افراد منتظر هستند تا شما یا دیگری نجاتشان دهد و برخی دیگر فقط احساس ترحم و همدردی دیگران و توجه آنها را می طلبند. از نگاه این افراد همیشه تقصیر همه چیز به گردن دیگری است آنان همواره والدین بچه ها، همسر، معلمان، دوستان، جامعه و… را به خاطر بدبختی خود سرزنش می کنند. به موفقیت و خوشبختی دیگران حسادت می کنند و خود را با آنهامقایسه می کنند.
  همسران خودخور
  آنها خشم خود را بروز نمی دهند اما مرتب خودخوری می کنند، حرص می خورند، نق می زنند و درست نمی گویند دردشان چیست. آنان جملاتی به کار می برند که ظاهراً خصومت آمیز نیست اما به طرزی غیر مستقیم، خصومت و تنفر خود را نسبت به شما بیان می کند این جملات به آنها کمک می کند تا ظاهر «غیر عصبانی» خود را حفظ کنند.
  همسران خود ضعیف پندار
  آنها همیشه آیه یاس می خوانند. خود را ضعیف می دانند و مرتب می گویند: «نمی توانم»، «نمی شود»، «هرگز» و… محال است کاری به آنها واگذار شود و با قدرت و شهامت انجامش دهند. در کارشان مرتب می خواهند مرخصی بگیرند چون فکر می کنند خسته هستند و همه باید مراعات آنها را بکنند. آنها معمولاً انجام کارهای خود را به تعویق می اندازند چرا که به خود اعتماد کافی ندارند آنها امیدوارند که دیگران آنها را حمایت کنند و نجات دهند.
  همسرانی که بالغ نشده اند
  افراد نابالغ مسئولانه و سنجیده ندارند و خود را در جایگاه کودک قرار می دهند. طوری که شما به عنوان همسر آنها مجبور می شوید نقش والد را بپذیرید. آنها نه تنها وظایف شخصی خود را انجام نمی دهند بلکه مسئولیت های زندگی مشترک را هم به دوش نمی گیرند. در کارهای اقتصادی واقعا بی مسئولیتند. حساب دخل و خرج خود را ندارند، همواره از دیگران پول قرض می کنند، به لحاظ اقتصادی هیچ برنامه ای ندارند و تمام پول خود را خرج خرید اجناس غیر ضروری می کنند.
  با وجودی که می خواهند ازدواج کنند، اما اعتبار مالی مناسب این کار را ندارند. مرتب شغل عوض می کنند و هیچ شغلی را برای مدت قابل ملاحظه ای نمی توانند حفظ کنند و مدام بیکار می شوند. آنها وقتی قرض می گیرند به فکر پس دادن پول مردم نیستند یا پس دادن آن را به دیگران مثلا پدر و مادرشان واگذار می کنند و وقتی پول دارند، صبر می کنند تا تمام شود و بعد به فکر کار و تلاش دوباره می افتند. برخورد فرد یا مسایل اقتصادی و مالی یکی از بهترین نشانه های «بلوغ» است چرا که کودکان و نوجوانان نه می توانند پول بدست آورند و نه می دانند که چگونه خرج کنند.
  همسران غیر قابل اعتماد
  این افراد، قول می دهند و به آن عمل نمی کنند. همیشه همه چیز را فراموش می کنند. مسامحه کارند و دایم کارها را به تعویق می اندازند. نمی توان روی آنها حساب کرد چرا که در گذشته به دفعات شما را مأیوس کرده اند. وقتی با چنین فردی سر و کار داشته باشید دایم باید کارهایش را به او یادآوری کنید. کارهای او را برایش انجام دهید و مدام به خاطر ندانم کاری های او از دیگران عذرخواهی کنید و کارهای او را توجیه کنید. نمی توانید زندگی را به او بسپارید یا انتظار داشته باشید در غیاب شما از خانه و بچه و اوضاع روزمره مراقبت کند. او به هیچ وجه قابل اتکا نیست.
  همسران غیر حامی
  هدف از ازدواج، داشتن یک حامی عاطفی در زندگی است اما آدم هایی که حمایت گر نیستند و نمی توان به آنها اتکا کرد، یکی از کسانی هستند که به شدت روی اعصابتان راه می روند و به شما احساس ناکامی می دهند.
  همسران بی انگیزه
  فردی که بی انگیزه و بی هدف است، زندگی را باری به هر جهت خواهد گذراند. با او نمی توانید برای همین امروز و فردایتان برنامه ریزی کنید. او هیچ چیز ازدنیا و جهان نمی خواهد و هر چه پیش آید، خوشاید سر می کند. اغلب منتظر است کسی از راه برسد و به او انگیزه بدهد تا این که بتواند کاری انجام دهد. باید همیشه او را هل بدهید و عین یک کودک برای انجام امور عادی زندگی، تشویقش کنید. هیچ هدف و سمت و سوی خاصی را در زندگی دنبال نمی کند. به سختی برای آینده برنامه ریزی می کند. تصمیم گیری در مورد همه چیز را به بعد موکول می کند. از روبرو شدن با مشکلات و حل آنها سرباز می زند. همیشه منتظر است تا شانس به او رو کند.

   
  AMI74, Reza20 و deldar از این پست تشکر کرده اند.
 2. Reza20

  Reza20 کاربر تازه وارد عضو انجمن

  تاریخ عضویت:
  ‏6/7/15
  ارسال ها:
  29
  تشکر شده:
  88
  امتیاز:
  0
  جنسیت:
  مرد
  شغل :
  کارمند
  اوفففف:34::34: