نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

از «مدرن تاکینگ» تا «لیدی گاگا» با ترانه های عاشقانه

شروع موضوع توسط *SAmirA ‏7/7/15 در انجمن اخبار موسیقی ایران و جهان

 1. *SAmirA

  *SAmirA دستیار مدیریت عضو کادر مدیریت دستیار مدیریت کاربر VIP انجمن

  28,349
  43,165
  امتیاز:
  1,096
  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  جنسیت:
  زن
  محل سکونت:
  تبریز
  تاریخچه موسیقی، به قرنها پیش باز میگردد، از دوران پارینه سنگی و پاپیروس، تا امروز که عصر گوگل و گوشیهای هوشمند و پهپادهای خورشیدی میباشد، صنعت موسیقی به عنوان بخش جدایی ناپذیری از زندگی بشر به شمار میآمده است. دنیای محصور کننده موسیقی، دنیای بدون مرز است که فراتر از مرزهای جغرافیایی، پیامهای مختلفی را به مخاطبان خود در سراسر جهان میرساند. پیامهایی که بعضاً، هماره با محتوای عاشقانه و رمانتیک است و میتواند ترانه و صدا را، تبدیل به معجزه ای بزرگ برای نزدیک شدن انسانها از فرهنگها و زبانهای مختلف به هم کند. اکنون، صدها میلیون نفر از ساکنان کره خاکی ما، فارغ از ملیت و زبان و نژاد خود، بسیاری از آهنگها و ترانههای خوانندگان و موزیسینهای شرق و غرب را شنیده یا بعضاً در یاد دارند. هر اندازه یک ترانه و یک موسیقی، بتواند مؤثر و مجذوب کننده دلها و اذهان مخاطبان خود باشد، اثربخشی و ماندگاری طولانی مدتی را تجربه خواهد کرد.

  [​IMG]

  دنیای ترانههای موسیقی، دنیای جذاب و نوستالژیک است. خیلیها ترانه "هتل کالیفرنیا" و موج بزرگی که ترانههای "مدرن تاکینگ" آلمانی در دنیای موسیقی دهه هشتاد و نود به راه انداختند، به خاطر دارند. ترانههایی که اگر امروز، به کافه و رستورانهای اروپا و امریکای قرن بیست و یکم نیز سر بزنید، احتمالاً این ترانههای خاطره انگیز را دوباره خواهید شنید.

  آهنگ هتل کالیفرنیا (hotel California) که توسط گروه Eagles در سال 1977 در آمریکا منتشر شد و به دلیل قدرت جذاب آهنگ، ترانه و محتوای بی نظیرش، آتش به خرمن عاشقان دنیای موسیقی زد و این آهنگ را، به یکی از ماندگارترین آهنگهای قرن بیستم مبدل کرد، تنها مشتی نمونه خروار است. چند سال بعد از آن در سال 1984 میلادی، دیتر بوهلن و توماس آندرس آلمانی نیز در قالب گروه موسیقی مدرن تاکینگ (Modern Talking)، با ارائه ترانههای زیبا و جذابی چون: "تو قلب منی، تو روح منی" که به You’re My Heart, You’re My Soul معروف است و انتشار ترانه نوستالژیک Cheri, Cheri Lady، اروپای دهه نود را به تسخیر بلامنازع خود در آوردند.

  نشریه موسیقی معتبر رولینگ استونز امریکا rollingstones.com، نام آهنگ هتل کالیفرنیا و شمار دیگری از ترانههای ماندگار موسیقی را، در فهرست 500 اثر همیشه ماندگار تاریخ موسیقی درج کرده است. در این گزارش، نگاهی خواهیم داشت به شماری از ترانههای عاشقانه نوستالژیک دنیای موسیقی در چند دهه اخیر. قطعاً این فهرست، بخشی از صدها و بلکه هزاران اثر موسیقی ماندگاری است که میتوان معرفی کرد و برای بسیاری از مخاطبان پرتال برترینها، شاید شنیدنی و خواندنی باشد. با ما همراه باشید...


  Modern Talking : مدرن تاکینگ، از آشناترین و نوستالژیکترین ترانههای دو سه دهه اخیر، برای خیلی از علاقمندان موسیقی در ایران و جهان است. مدرن تاکینگ، همواره یادآور دو چهره است که ترانههای خاطره انگیزی چون You’re My Heart, You’re My Soul، شری شری لیدی و «Brother Louie، از به یاد ماندنیترین ترانههای غربی عاشقانه برای علاقمندان موسیقی پاپ میباشد. آن دیتر بوهلن و توماس آندرس، توانستند در دهه هشتاد و نود میلادی، با ترانههای نوستالژیک و تأثیر گذار خود، موجی از مخاطبان موسیقی را در سراسر جهان با خود همراه کنند. برخی از ترانههای مشهور آن را در ادامه میخوانید و میشنوید.

  [​IMG]

  Cheri, cheri lady
  Going through a motion
  Love is where you find it
  Listen to your heart
  Cheri, cheri lady
  Living in devotion
  It's always like the first time
  Let me take a part
  Cheri, cheri lady
  Like there's no tomorrow
  Take my heart - don't lose it
  Listen to your heart
  Cheri, cheri lady
  To know you is to love you
  If you call me baby I'll be always yours


  You're my heart, you're my soul
  I keep it shining everywhere I go
  You're my heart, you're my soul
  I'll be holding you forever
  Stay with you together
  You're my heart, you're my soul
  Yeah, a feeling that our love will grow
  You're my heart, you're my soul
  That's the only thing I really know
  My heart and soul!


  Eagles : گروه ایگلز، دارای یک آهنگ عاشقانه بسیار مشهور به نام هتل کالیفرنیا میباشد که در فوریه 1977 منتشر شد و پس از سه دهه از انتشارش، همچنان یکی از نوستالژیکترین ترانههای قرن بیستم به شمار میرود. ترانه ای که شاید هم اکنون در کافی شاپ ها و رستورانهای شهرهای مختلف ایران و جهان، آن را بشنوید.

  [​IMG]

  On a dark desert highway, cool wind in my hair
  Warm smell of colitis, rising up through the air
  Up ahead in the distance, I saw a shimmering light
  My head grew heavy and my sight grew dim
  I had to stop for the night
  There she stood in the doorway
  I heard the mission bell
  And I was thinking to myself
  This could be heaven or this could be hell
  Then she lit up a candle and she showed me the way
  There were voices down the corridor
  I thought I heard them say

  [Hook]

  Welcome to the Hotel California
  Such a lovely place
  Such a lovely face
  Plenty of room at the Hotel California
  Any time of year
  You can find it here


  Elvis Presley: الویس پریسلی که از اون با عنوان "سلطان راک اندرول" نام برده میشود، در طول زندگی 42 ساله خود از دهه چهل تا هفتاد میلادی، انقلابی را در عرصه صنعت موسیقی در امریکا و جهان بر پا کرد. انقلابی که پس از مرگش، با پدیده دیگری به نام مایکل جکسون "سلطان پاپ"، ادامه یافت.

  [​IMG]

  الویس، خواننده و هنرپیشه آمریکایی و یکی از موفقترین شخصیتها در هنر معاصر و موسیقی آمریکا در قرن بیستم است که ترانههایش، همچنان ماندگار می باشد وی در دوران شکوفا شدن موسیقی سبک راکاند رول به ویژه در نیمه دوم دهه ۱۹۵۰ بر آن حکمرانی میکرد. الویس از سال ۱۹۵۶ به بعد با اجرای ۴۵ ترانه که از هرکدام از آنها بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفت و با بازی در ۳۳ فیلم سینمایی و حضور در برنامههای تلویزیونی و کنسرتها موفقیت اقتصادی رکوردشکنی را کسب کرد و مرگ او در سن ۴۲ سالگی به محبوبیت وی در بین هوادارانش و به فروش موفق کارهای او خاتمه نبخشید. یکی از صدها ترانه عاشقانه به یاد ماندنی وی را میتوان ترانه Love Me Tender دانست.

  Love me tender,
  love me dear,
  tell me you are mine.
  I’ll be yours through all the years
  till the end of time


  Andy Williams: اندی ویلیامز، از مشهورترین خوانندههای امریکایی در قرن بیستم است. وی خواننده موسیقی پاپ بود و 42 آلبوم استودیویی در طول حیاتش منتشرکرد که با استقبال فراوان مخاطبان موسیقی همراه شد. یکی از ترانههای عاشقانه ویلیامز را میتوان در ترانه داستان عشق یا Love Story جست وجو کرد که موسیقی متن فیلم داستان عشق نیز، معرفی شد.

  [​IMG]

  Where do I begin
  To tell the story of how great a love can be
  The sweet love story that is older than the sea
  The simple truth about the love she brings to me
  Where do I start


  Johnny Tillotson: جانی تیلوتسون، از دیگر ترانه سراها و خوانندههایی است که ترانههای عاشقانه به یادماندنیان در ذهنها هست. آهنگ poetry in motion، که در دهه شصت، مشهور شد، یکی از ترانههای عاشقانه آن دوران را رقم زد.

  [​IMG]

  When I see my baby
  What do I see
  Poetry
  Poetry in motion
  Poetry in motion
  Walkin' by my side
  Her lovely locomotion
  Keeps my eyes open wide
  Poetry in motion
  See her gentle sway
  A wave out on the ocean
  Could never move that way


  Percy Sledge: پرسی اسلج، ترانه سرا و خواننده شهیر آمریکایی است که یکی از به یاد ماندنیترین ترانههای عاشقانهاش، ترانه "وقتی که یک مرد، عاشق یک زن میشود" است. کارشناسان موزیک این آهنگ را به عنوان یکی از محبوبترین ترانههای تاریخ موزیک سول انتخاب کردهاند.

  [​IMG]

  When a man loves a woman
  He’ll spend his very last dime
  Trying to hold on to what he needs
  He’d give up all his comforts
  And sleep out in the rain
  If she said that’s the way it ought to be


  The Flamingos: گروه موسیقی فلامینگو، از مشهورترین گروههای موسیقی تاریخ موسیقی راک اندرول است که در دهه شصت میلادی، انقلابی را در موسیقی امریکا و جهان ایجاد کرد. ترانه عاشقانه "من تنها، چشمانی برای تو دارم"، از محبوبترین ترانههای این گروه موسیقی قلمداد شده است.

  [​IMG]

  You are here and so am I
  Maybe millions of people go by
  But they all disappear from view
  And I only have eyes for you


  Bryan Adams: برایان آدامز، از مشهورترین ترانه سراها و خوانندههای کانادای میباشد که به خاطر ترانه عاشقانه "هر چیزی که انجام میدهم، برای تو انجام میدهم"، در دهه نود میلادی به شهرت جهانی رسید. این آهنگ 6 دقیقه ای، توسط کمپانی A&M رکوردز، منتشر شد.

  [​IMG]

  Don`t tell me it`s not worth trying` for
  You can`t tell me it`s not worth dying` for
  You know it`s true
  Everything I do – I do it for you


  Evangelos Odysseas Papathanassiou: اِوَنجلوس اودیسئاس پاپاتاناسیو، آهنگساز و نوازندهٔ سبک الکترونیک، امبینت، نیو اِیج، پراگرسیو، جَز و پاپ راک است. او بیشتر به دلیل آهنگسازی موسیقی فیلم ارابههای آتش شناخته میشود که برنده جایزه اسکار سال ۱۹۸۱ شد، از دیگر کارهای برجستهٔ او ساخت موسیقی فیلمهای بلید رانر، ۱۴۹۲: فتح بهشت و اسکندر است.

  [​IMG]

  اونجلوس دورهٔ حرفهای موسیقی خود را با همکاری در گروههای موسیقی دههٔ ۱۹۶۰ مانند Aphrodite's Child آغاز کرد. از میانههای دهه ۱۹۷۰ به ساخت موسیقی برای چند مستند دربارهٔ جانوران و طبیعت روی آورد که موفقیت این کارهای او سبب شد تا به موسیقی فیلم علاقهٔ بیشتری نشان دهد. در اوایل دههٔ ۸۰ میلادی اونجلوس به عنوان یک پروژهٔ جانبی، به همراه جان اندرسون، خوانندهٔ گروه پراگرسیو راک انگلیسی یس، چند آلبوم را تحت عنوان جان و اونجلوس عرضه کرد. در سال ۱۹۸۱ جایزه اسکار برای موسیقی فیلم ارابههای آتش را به عنوان آهنگساز آن فیلم دریافت کرد. تکآهنگ «ارابههای آتش» که برای آلبوم موسیقی این فیلم عرضه شد توانست تا جایگاه نخست ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد بالا بیاید، همچنین از این تکآهنگ در مسابقههای المپیک ۲۰۱۲ لندن و در هنگام اهدای مدال استفاده شد.
  ترانه عاشقانه بی کلام Love Theme، از ماندگارترین آثار استاد اونجلوس است.


  Kitarou: ماسانوری تاکاهشی، که امروزه در دنیای موسیقی با نام کیتارو مشهور است، آهنگ ساز و نوازنده ژاپنی میباشد که در سازهایی چون کی بورد، گیتار، بیس، فلوت و پرکاشن، تبحر دارد. رأی ساخت موسیقی سریال مستند «جاده ابریشم» به سراغ او میآید. نمایش این مستند و انتشار آلبوم آن، موجی از شهرت و محبوبیت بینالمللی را به همراه دارد که در نهایت منجر به بردن جایزه گرمی و جایزه گلدن گلوب و ساخت موسیقی فیلم «بهشت و زمین» برای الیور استون کارگردان آمریکایی میشود. وی تاکنون ۳۰ آلبوم منتشر کرده که بسیاری از آنها جزو پرفروشترینها بودهاند. برای مثال از آلبوم «روشنی یک روح» تاکنون تنها در آمریکا حدود ۲ میلیون نسخه به فروش رفته است. او اکثر آثارش را در استودیو شخصیاش در یکی از کوهپایههای ژاپن ساخته، نواخته و ضبط کرده است. ترانه "بانوری رویاها"، یکی از ترانههای عاشقانه کیتارو را تشکیل میدهد.

  [​IMG]

  Save me a place
  In the heart of your hearts
  When you think of love
  Never forsake me
  Wanting and dreaming you
  Each time I think of you
  Lying naked beside me
  Only a Lady of Dreams
  She will bring magic
  To sing to your heartstrings
  Only a Lady of Dreams
  Come alive - you are all
  That I desire!!


  AL Green: آلبرت آل گرین، خواننده و گیتاریست آمریکایی است که در دهه هفتاد مشهور شد. اوج محبوبیت گرین در طول دهه ۷۰ به خاطر ترانههای برتر سبک سول آن زمان شامل آهنگهایی نظیر Let's Stay Together، Tired Of Being Alone، Love and Happiness و I'm Still In Love With You است. او طبق نظر سنجی ۱۰۰ خواننده برتر مجله رولینگ استون رتبه ۶۶ را کسب کرده است و همچنین به تالار مشاهیر راکاند رول در سال ۱۹۹۵ راه یافته است. تا به حال بیش از ۲۰ میلیون نسخه از آثار گرین به فروش رفته است. ترانه مشهور "اجازه بده با هم بمانیم"، از ترانههای عاشقانه به یادماندنی این خواننده امریکایی به شمار میرود.

  [​IMG]

  ', I'm so in love with you
  Whatever you want to do
  Is alright with me
  Cause you make me feel, so brand new
  And I want to spend my life with you

  Let me say that since, baby, since we've been together
  Loving you forever is what I need
  Oh let me be the one you come running to
  I'll never be untrue

  Oh baby let's, let's stay together
  Lovin' you whether
  Whether times are good or bad, happy or sad, alright, oh yeah
  Whether times are good or bad, happy or sad


  Lady GAGA: استفانی جوآن آنجلینا جرمنوتا، مشهور به لیدی گاگا، یکی از مطرحترین خوانندگان زن دنیای موسیقی پاپ به شمار میرود که در زمینه ترانه سرایی و آهنگسازی نیز فعالیت دارد. وی نام مستعار خود را از ترانهٔ معروف گروه کویین به نام Radio Ga Ga الهام گرفته است مجلهٔ TIME، لیدی گاگا را یکی از ۱۰۰ شخصیت تأثیرگذار سال ۲۰۱۰ ذکر کرده است. از مشهورترین ترانههای عاشقانه این خواننده را میتوان به ترانه "رمانتیک بد" مرتبط دانست که در اکتبر 2009 میلادی منتشر شد که از آلبوم هیولای ایشان بود. این ترانه عاشقانه، تا کنون جوایز زیادی را نصیب لیدی گاگا در جشنوارههای معتبر موسیقی و تلویزیونی جهان کرده است. این ترانه به دلیل موسیقی و متن خلاقش، با استقبال گسترده ای در کشورهای غربی همراه شده است.


  [​IMG]

  Caught in a bad romance
  Ra Ra-ah-ah-ah
  Roma Roma-ma
  Gaga, "Oh la-la"
  Want your bad romance

  [Verse 1]
  I want your ugly
  I want your disease
  I want your everything
  As long as it’s free
  I want your love
  Love, love, love
  I want your love
  I want you drama
  The touch of your hand
  I want your leather-studded kiss in the sand
  I want your love
  Love, love, love
  I want your love
   
  Diba و ♥MASTANE♥ از این پست تشکر کرده اند.