1. موارد مهم:
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  8-قوانین مهم
  9-
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
آنتی ویروس nod32

پولسازترین بازیگران سینمای ایران (عکس)

شروع موضوع توسط *فریال* ‏7/7/15 در انجمن اخبار سینما و تلویزیون

 1. *فریال*

  *فریال* کاربر برتر کاربر برتر

  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  ارسال ها:
  7,116
  تشکر شده:
  7,896
  امتیاز:
  465
  شغل :
  خانه دار
  محل سکونت:
  لارستان
  معرفی و آشنایی با پولسازترین هنرمندان و بازیگران ایران

  گیشه سینمای ایران حال و روز خوشی ندارد و با وجود کوششها و حتی رفع توقیف گروهی از فیلمهایی که اکرانشان برای سازمان سینمایی پرهزینه بود، شاهد یک جهش قابل توجه در گیشه نبودهایم و اگر خیلی خوشبینانه به آمارها نگاه کنیم باید بگوییم وضعیت تفاوت چندانی با سالهای پیشین ندارد اما در همین اوضاع که فروش برخی فیلمها، هزینه اجاره دوربین صرف شده برای تولیدشان را نیز بازنمیگرداند، فیلمهایی هستند که توانستند در گیشه موفق ظاهر شوند.

  رضا عطاران در نهنگ عنبر

  [​IMG]

  «نهنگ عنبر» با دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان پرفروشترین فیلم این روزهای سینمای ایران بوده و این آمار فروش را تنها در 35 روز به دست آورده و از این آمار جالبتر، فروش یک هفته اخیر این فیلم است که 518 میلیون تومان اعلام شد؛ عددی قابل توجه برای فروش یک فیلم در سینمای ایران که نشان میدهد همچنان میتوان در سینمای ایران حسابی فروش کرد و تماشاگر میداند برای چه فیلمی بلیت بخرد.
  البته «نهنگ عنبر» یک فیلم سینمایی منحصر به فرد نیست و نقط قوت فیلم، یک سوم ابتدایی آن و بازسازی دهههای پیشین است و فیلم از نیمه از دست میرود اما آنچه فیلم را نگه داشته و مخاطب را تا انتها حفظ میکند، رضا عطاران به عنوان تنها بازیگر جدی این اثر سینمایی است که سامان مقدم به درستی انتخابش کرده و دستمزد قابل توجهش را پرداخت کرده است؛ موضوعی که نتیجهاش همین فروش میلیاردی در گیشه بوده است.
  رضا عطاران نشان داده در انتخابهایش آنچنان خطا نمیرود و در عین حال این انتخابها بلااستثناء در گیشه موفق میشوند. حداقل در سالهای 90، 91، 92، 93 و حالا 94، «دهلیز»، «چه خوبه که برگشتی»، «بیخود و بیجهت»، «خوابم میآد»، «اسب حیوان نجیبی است»، «ورود آقایان ممنوع»، «رد کارپت»، «طبقه حساس»، «کلاشینکف»، «استراحت مطلق»، «نهنگ عنبر» در مجموع فروش بالایی داشتهاند و اگر دستمزد این بازیگران را با فروش این فیلمها مقایسه کرد، قطعاً آنچه او دریافت میکند، نسبتی منطقی با دستاورد مالیاش دارد.

  [​IMG]

  در واقع عطاران یکی از معدود چهرههایی است که میتوان در این مقطع بر روی او سرمایهگذاری کرد و موفقیت پروژه سینمایی با یک سناریوی متوسط نیز اطمینان داشت؛ اتفاقی که طبیعتاً در درجه اول مدیون نقشآفرینی عطاران است که در یک تیپ خلاصه نشده و توانسته در هر فیلم، چهره متفاوتی از خود ارائه کند.
  واقعیت این است که سینمای ایران و برخی سینماگران هنوز به تعادل لازم نرسیدهاند و به محض دیدن اقبال نسبی از ژانر سینمایی که امروز سینمای آپارتمانی لقب گرفته، سراغ این سبک فیلمسازی میروند و به محض گرم شدن تنور سینمای کمدی نازل، ابایی ندارند چنین آثاری بسازند و به محض آنکه اقبال مخاطب را در ژانر دیگری نیز ببینند، سراغ آن حوزه میروند و به همین دلیل در دیگر ژانرها به یکباره عرصه خالی میشود، حال آنکه تماشاچی در همه حوزهها فیلم خوب میخواهد، ولی مخاطب عام با گرفتاریهای روزمره جامعه، ترجیح میدهد بخندد، ولو آنکه طنز تلخ اجتماعی ببیند.