1. موارد مهم:
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  8-قوانین مهم
  9-
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
آنتی ویروس nod32

نقش شهوانیت و عشق در انتخاب همسر

شروع موضوع توسط *Laya* ‏7/7/15 در انجمن همسر داری

 1. *Laya*

  *Laya* کاربر ویژه کاربر ویژه

  تاریخ عضویت:
  ‏24/11/14
  ارسال ها:
  1,218
  تشکر شده:
  3,611
  امتیاز:
  506
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  مامان کوچولو انجمن
  محل سکونت:
  همین حوالی
  نقش شهوانیت و عشق در انتخاب همسر شـ ـهـوت، احساسی است که در دید اول با عشق، مشتبه میشود، بطوریکه یک حس ناگهانی و شدید جذب شدن به سمت کسی که به خوبی شناخته نشده، در فرد ایجاد میشود و به این خاطر با عشق مشتبه میشود که جاذبه آن به مانند عشق بسیار زیاد است. ...بیا تو تفریحنقش شهوانیت و عشق در انتخاب همسر​
  نقش شهوانیت و عشق در انتخاب همسر

  [​IMG]

  شـ ـهـوت، احساسی است که در دید اول با عشق، مشتبه میشود، بطوریکه یک حس ناگهانی و شدید جذب شدن به سمت کسی که به خوبی شناخته نشده، در فرد ایجاد میشود و به این خاطر با عشق مشتبه میشود که جاذبه آن به مانند عشق بسیار زیاد است.

  حس یا احساساتی که با شهوانیت در فرد بوجود میآید، در نگاه فرد واقعی به نظر میرسد، ولی حقیقت این است که این حس بر مبنای خیال است نه واقعیت. زیرا برای اینکه فرد عاشق کسی شود، باید به خوبی او را بشناسد تا در فرایند شناخت، علاقه و عشق در فرد بوجود آید.
  تفاوت میان عشق و شـ ـهـوت همانند تفاوت شب و روز است و فرق اساسی دارند؛ زیرا شـ ـهـوت بر پایه خیال است و عشق بر پایه واقعیتی است که برخاسته از شناخت است.
  باوجود اینکه جاذبه ظاهری، یکی از فاکتورهای اصلی هر رابطه عاشقانه است، ولی عشق تنها به آن محدود نمیشود. لذا اگر رابطهای تنها بر مبنای جاذبه ظاهری باشد، این رابطه بر مبنای شـ ـهـوت است. در حالیکه ایجاد یک رابطه عاشقانه، نیازمند شناختی است که در بستر زمان اتفاق میافتد و تنها نمیتواند بر پایه جذابیت ظاهری و جسمی باشد.
  از همین رو تشخیص شـ ـهـوت از عشق و تفکیک آن دو از هم باعث میشود که افراد به ویژه جوانان بهتر بتوانند در چنین شرایطی، فرد مورد نظر خود را برای زندگی مشترک انتخاب کنند. مسلما مبنای انتخابی که بر اساس شـ ـهـوت(صرفا براساس جاذبههای فیزیکی) باشد، چیزی جز خیال پردازی خام نیست و فرجام خوشی نیز نخواهد داشت.
  لذا فردی که گرفتار جاذبههای ظاهری و جسمی دیگری شده است، اصلا توجهای به اختلافات اساسی، مشکلات و موانع پیشرو ندارد و هنگامی که فرد اصطلاحا به مُرادش برسد و جذابیت آن فروکش کند، تازه متوجه اختلافات، مشکلات و موانع پیش‎رو میشود که آن زمان دیگر دیر خواهد بود.
  امام علی(علیهالسلام) در این باره فرمود: «مبادا هــ ـوس بر شما چیره آید، زیرا که شروع و آغاز آن فتنه و گمراهى است و فرجامش رنج.»
  بنابراین نباید پیش از انتخاب، عاشق(علاقهای که برمبنای جذابیت ظاهری و جسمی است) و دلباخته‏ى کسى شد. البته علاقه به اندازهای که در فرد ایجاد انگیزه براى انتخاب کند، مشکل ساز نیست، بلکه لازم است. امّا فراتر از آن میتواند مشکلات زیادى را ایجاد کند؛ از جمله اینکه در چنین رابطههای شدید احساسی که تنها بر مبنای جذابیت ظاهری و جسمی است، علیرغم اینکه پایدار نیست، باعث میشود دختر و پسر به خوبى نتوانند همدیگر را ارزیابى کنند و جنبه‏هاى مثبت و منفى طرف مقابل را شناسایى کنند. همچنین میتواند بطور کلى قدرت انتخاب را از فرد سلب کند.
  در نتیجه، لازم است طرفین احساسات و علاقه‏هاى اولیه خود را مهار کنند تا اگر بعد از گفتوگو، تحقیقات و مشورتهای لازم، به این نتیجه رسیدند که طرف مقابل مورد مناسبی است، آنگاه علاقه‏ها رامقاوم سازی و تقویت کنند، اما اگر برخلاف آن به نتیجه رسیدند؛ یعنى به این نتیجه رسیدند که هم کفو نیستند و تنها جذابیت ظاهری وجسمی فرد، چشمشمان را گرفته، ولی سایر شرایط را ندارد، به طبع در این صورت باید آن علاقه‏هاى خام اولیه را از صفحه‏ى دل از بین ببرند.
  این نکته ضروری است که براى تصمیم گیرى در انتخاب، تنها به غیر از عقل تکیه کردن اشتباه است و باید با تعقّل، مشورت و تحقیق و برسی و با توجه به ملاک‏هاى انتخاب همسر، فرد مورد نظر را انتخاب کرد، سپس عشق خالص و بهترین علاقهها را بدون منت به فرد برگزیده یعنی همسر خود هدیه کرد و آن زمان است که عشق(که برخاسته از شناخت است) میان طرفین(زن و شوهر) ایجاد میشود.