1. موارد قابل توجه :
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
  ---
  قوانین مهم
  حمایت مالی
  اشتراک VIP
آنتی ویروس nod32

چرا جمعیت زنان همیشه بیشتر از مردان است؟

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏6/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده اخراج شده

  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  ارسال ها:
  27,946
  تشکر شده:
  17,095
  امتیاز:
  886
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2]چرا جمعیت زنان همیشه بیشتر از مردان است؟[/h] مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  بر اساس پژوهش جدید دانشمندان آلمانی، جمعیت زنان در طول تاریخ انسان بسیار بیش از مردان بوده است.
  محققان حاضر در موسسه ماکس پلانک آلمان از شیوه جدیدی برای دستیافتن به اطلاعات ژنتیکی با کیفیت بالا و با هدف تحلیل تاریخ جمعیتشناختی زنان و مردان در جمعیتهای سراسر جهان استفاده کردند.
  در این مطالعه محققان کروموزوم Y موروثی از پدر (NRY) را با دیانای میتوکندری موروثی از مادر (mtDNA) در 623 مرد از 51 جمعیت مقایسه کردند. تحلیلهای آنها نشان داد جمعیت زنان پیش از مهاجرت به خارج از افریقا بسیار بیشتر از مردان بوده و در تقریبا تمامی جمعیتهای بعدی به همین منوال باقی مانده است.
  عاملان اصلی این روند احتمالا فرآیندهایی همچون تعدد زوجها بوده است. یکی دیگر از عوامل این واقعیت آن است که در اکثر جوامع، زنان تمایل داشتند برای این که با همسرانشان زندگی کنند، به همراه آنها مهاجرت کنند و این امر منجر به توزیع ژنتیکی بیشتر زنان نسبت به مردان در جمعیتهای جهانی شده است.
  تحقیقات پیشین درباره تاریخ ژنتیک از شیوههای مختلفی برای تحلیل NRY و mtDNA استفاده کرده بودند که به اعمال تعصب روی نتایج منجر شدند. در مطالعه جدید، دانشمندان آلمانی نوعی شیوه توالیدادن کروموزوم Y با تفکیکپذیری بالا را طراحی کردند که به آنها امکان دستیابی به تاریخهای زنان و مردان را میداد و بنابراین میتوانستند مقایسه مستقیمی بین این دو داشته باشند.
  محققان بر این باورند با استفاده از روش جدید، تحلیل بزرگتری را میتوان در سطح منطقهای و به منظور خلق تصویری واضحتر از تاثیرات مردانه و زنانه بر جمعیتهای خاص انجام داد. شیوه توالی ابداعی، تعصبهای پیشین را از بین میبرد و منبع اطلاعاتی بهتری درباره تاریخ ژنتیک در اختیار جامعه علمی میگذارد.
  جزئیات این مطالعه در مجله Investigative Genetics منتشر شد.
   
  PARISA_R از این پست تشکر کرده است.