نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

راهکارهایی برای تمیز کردن طلا و جواهرات

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏6/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده اخراج شده

  27,961
  17,219
  امتیاز:
  886
  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h] مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  در صورتی که جواهراتی دارید و از آن ها هر روز استفاده میکنید، به مرور کثیف می شوند. برای اینکه با وجود اینکه آن قطعه جواهر بر روی انگشت و یا دور گردن شما زیبا به نظر میرسد، اما دارد به صورت پنهانی روغنهای پوست شما، سموم هوا، گردو خاک از چیزهایی که شما به آنها دست میزنید، و باقیمانده صابونها و محلولهای دستشویی را به خود جذب میکند. به مرور زمان، این چیزها شروع به تغییر دادن ظاهر جواهر طلایی شما میکنند. زمانی که ظاهر طلای شما مات و رنگپریده میشود، ممکن است ترغیب شوید که آن را به یک جواهرساز بدهید تا به صورت حرفهای تمیز کند. ولی در صورتی که طلا خط خوردگی ندارد و یا بیش از حد کثیف نیست، نیازی به این کار ندارید. شما حتی نیازی ندارید که برای خرید تمیزکننده تجاری جواهرات، پولی خرج کنید، برای اینکه تمام چیزهایی که برای تمیز کردن ساده طلا به آنها نیاز دارید، به احتمال زیاد همین الآن در اطراف خانه شما موجود هستند. چندین روش برای تمیز کردن طلا با محصولات خانگی وجود دارد، ولی روش ارائهشده در این مقاله، سادگی و ملایمت را در کنار مؤثر بودن با خود دارد. مراحل تمیز کردن طلا و جواهرات
  کار خود را با انداختن چند قطره مایع ظرفشویی ملایم در یک کاسه از آب گرم شروع کنید. برای این که مایع ظرفشویی به صورت کامل با آب ترکیب شود، و در پایین آب به صورت یک توده چسبناک باقی نماند، بهتر است اول مایع ظرفشویی را داخل ظرف ریخته و آب را بر روی آن بریزید. برای محکمکاری، حتی میتوانید کمی آن را به هم بزنید.

  جواهرات خود را برای حداقل 15 دقیقه در ظرف آب و مایع ظرفشویی قرار دهید. فایده این مرحله، نرم کردن آلودگیهای سفت شده سطح طلا، مخصوصاً در درزهای آن است. با این حال، اگر شما جواهراتی را که سنگهای تزیینی دارند خیس میکنید، این احتمال وجود دارد که سنگها آنها از جای خود جدا شوند، بنابراین بهتر است که جواهرات را به مدت طولانی در آب قرار ندهید.
  پس از خیس خوردن، طلا را با یک برس نرم برس بکشید. برای این کار هم میتوانید از یک مسواک تمیز، برس ابرو، یا برسی که به طور خاص برای تمیز کردن جواهرات ساخته شده است استفاده کنید. در طی این مرحله، مطمئن شوید که تمام سطح طلا را برس میکشید، ولی توجه ویژهای به درزهای محل قرارگیری سنگ، حکاکیها، و جزئیاتی که بر روی فلز تراشیده شدهاند داشته باشید.

  زمانی که جواهر طلایی شما تمیز به نظر رسید، آن را در زیر آب گرم شیر بشویید. باقیمانده صابون میتواند باعث مات و کثیف به نظر رسیدن طلا شود، پس حتماً باید مطمئن شوید که طلای خود را کاملاً با آب شستوشو داده و تمیز میکنید. ولی برای خاطرجمع بودن، بهتر است طلا را در داخل یک صافی تمیز کنید تا در طی این مرحله مهم، به صورت تصادفی در داخل لوله سینک نیفتد و گم نشود.
  جواهرات را به آرامی با کشیدن یک تکه پارچه نرم بر روی آن خشککنید. این کار باعث جلوگیری از ایجاد لکههای آب بر روی سطح طلا شده و همه باقیماندههای سرسخت صابون را از روی آن پاک میکند. علاوه بر این، باعث میشود که جواهر تازه تمیز شده شما، سریعاً برای استفاده آماده شود.
  زمانی که جواهر طلای شما تمیز شد، برای مراقبت بیشتر میتوانید زمانی که دوش میگیرید، شنا میکنید، یا کارهای خانه را انجام میدهید، آنها را درآورید. باقیماندههای صابون و یا کلر میتوانند باعث مات شدن و از بین رفتن رنگ طلا شوند.
   
  PARISA_R از این پست تشکر کرده است.