1. موارد قابل توجه :
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
  ---
  قوانین مهم
  حمایت مالی
  اشتراک VIP
آنتی ویروس nod32

چرا می گویند عدد 13 نحس است؟

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏6/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده اخراج شده

  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  ارسال ها:
  27,946
  تشکر شده:
  17,095
  امتیاز:
  886
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h] مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  اکثر مردم، هیچگاه سیزده نفر را به شام یا ناهار دعوت نمیكنند اما آنچه مایه شگفتی میشود این است كه درباره سرچشمه پیدایش تصور نحس بودن عدد ۱۳، هیچ گونه توافق یا وحدت نظری وجود ندارد. در هر جایی نظری متفاوت با جای دیگری میدهند. بعضی افراد میگویند از نخستین روزی كه انسان با شمارش اعداد آشنا شد، از عدد سیزده خوشش نمیآمد. ده انگشتش را با دو پایش جمع میكرد و به رقم دوازده میرسید. ولی فراتر از آن،یعنی سیزده، برایش ناشناخته و وحشت زا بود.
  در محافل مذهبی مسیحیت، تصور خرافاتی نحس بودن عدد ۱۳ را به «آخرین شام» حضرت مسیح ارتباط میدهند، كه در آن حضرت مسیح و دوازده حواریش كه بر روی هم ۱۳ نفر میشوند حضور داشته اند.
  برخی دیگر، این تصور را به ضیافت والهله در اساطیر یونان ارتباط می دهند كه دوازده خدا به آن دعوت شده بودند. لوكی، روح ستیزه جویی و شیطنت، ناخواسته به آن جمع پیوست و تعدادشان به سیزده رساند. در نتیجه، بالدر، محبوب خدایان كشته شد. نكته شگفت آور دیگری كه درباره عدد ۱۳ میگویند آن است كه این عدد در نزد چینیها و مصریان باستان مبارك و خجسته به شمار میرفته است.
   
  PARISA_R, فانـ ــوس و deldar از این پست تشکر کرده اند.