1. موارد قابل توجه :
  1-با مطالعه رمان های در حال تایپ و تشکر از پست های نویسندگان عزیز انگیزه خوبی به آنها خواهید داد.
  2-نویسندگان عزیز لطفا در نوشتن رمان مسایل اخلاقی را رعایت کرده که سایت دچار مشکل نشود(در صورت مشاهده بدون تذکر پاک خواهد شد).
  3- اگر رمان شما طبق عرف جامعه اسلامی باشد و مسایلی که در عرف کشور ممنوع است تایپ نکنید هیچ اتفاقی برای داستان و رمان شما رخ نمی دهد.
  4- نویسندگان عزیز شما برای نوشتن اثر ادبی و برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه رمان تایپ می کنید .پس از خلق صحنه هایی که باعث تحریک و یا ایجاد باورهای نادرست میشود پرهیز کنید.
  5- از ایجاد تاپیک های خلاف قوانین کشور خودداری کنید. این تاپیک ها حذف خواهد شد.
  6-اگر رمانی یا مطلبی را مشاهده کردید که خلاف قوانین سایت یا کشور است گزارش پست خلاف را بزنید.
  7-ماده ٢٣- هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.
  کانال نگاه دانلود درتلگرام
  ---
  قوانین مهم
  حمایت مالی
  اشتراک VIP
آنتی ویروس nod32

چرا با شنیدن موسیقی احساس خوبی به ما دست می دهد؟

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏6/7/15 در انجمن مطالب جالب و دانستنی ها

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر اخراج شده اخراج شده

  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  ارسال ها:
  27,946
  تشکر شده:
  17,095
  امتیاز:
  886
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h] مجموعه : دانستنی ها
  [​IMG]
  شاید تا کنون به علت لذت بردن از موسیقی فکرنکرده اید و شاید هم فکر کردید و جوابهایی به ذهنتان خطور کرده. برای پاسخ به این سوال بهتر است کمی در مورد لذت فکر کنیم. اینکه ما دقیقا از چه چیزهایی لذت می بریم. شاید نشود تعریف کامل و جامعی ارائه داد اما ساده ترین پاسخ این است که ما هنگامی از چیزی لذت می بریم که بتوانیم ارتباط و تناسب خوبی با آن برقرار کنیم. درواقع وقتی درونمان با آن چیز ارتباط برقرار کند یا به نیاز درونی مان پاسخ دهیم، لذت می بریم. * حالا با این تعریف فکر می کنید چرا از موسیقی لذت می بریم؟
  ما انسانها احساسات بسیاری درون خود داریم که نیاز داریم آنها را به دنیای پیرامونمان انتقال دهیم. و همچنین این احساسات را از منابع دیگر دریافت کنیم. زمانیکه با دوستی یا عزیزی از احساسات درونمان صحبت میکنیم و به اصطلاح درددل می کنیم، به آرامش خوبی می رسیم. این تبادل احساسات به ما حس پر و خالی شدن دل انگیزی می دهد، این تبادل احساسات نیازی از ما را پاسخ می دهد و درنهایت منجر به ایجاد حس لذت می شود.
  * اما تا بحال برایتان پیش آمده که نتوانید احساس واقعی تان را آنطور که باید، به کسی بگویید؟ و از بیان احساساتتان عاجز شوید؟
  بعضی از احساسات که نه، بسیاری از احساسات درونی مان را با زبان و حتی با شعر و نوشتن هم نمی توانیم بیان کنیم. همین الان قلم و کاغذی در دست بگیرید و به شروع کنید به نوشتن انواع احساساتی که تا بحال تجربه کرده اید.
  چند مورد میتوانید بنویسید؟ ۲۰ مورد؟ ۵۰ مورد؟ ۱۰۰ مورد؟!
  تعداد احساسات موجود در انسان بسیار بیشتر از اینهاست. اما واقعا با چه ابزاری میتوانیم انها را ابراز کنیم؟
  موسیقی، هنر بیان احساسات است.
  بله میدانم این تعریف را زیاد شنیده اید.
  اما این بار با کمی تعمق، به این جمله فکر کنید. زمانیکه با موسیقی احساسات مختلف و منحصر به فردی را انتقال میدهید و یا این احساسات را از دیگران (یا طبیعت) دریافت میکنید، به طرز کامل تر و شگفت انگیزتری در حال پر و خالی شدن هستید. و خیلی جالب است که خود این پر و خالی شدن هم یک ریتم دارد. (ریتم معنای عمیقی دارد که در آینده بیشتر در موردش صحبت می کنیم.) بله یکی از مهمترین دلایلی که ما با شنیدن یا اجرا کردن موسیقی، احساس لذت میکنیم تبادل احساسات است. شاید شما هم از دست دادن ها و به دست آوردن های زیادی در ابعاد مختلف زندگی تان تجربه کرده باشید و به این اطمینان رسیده باشید همیشه نمیتوان به دست آورد و یا همیشه چیزی از دست داد. مطمئنا این دو با هم اتفاق می افتند. در مواقعی شما حسی را به بیرون انتقال میدهید و دنیا را آگاه از حس درونتان میکنید و مواقعی هم شما احساسات نهفته در درون دیگران یا طبیعت را دریافت می کنید. موسیقی به بهترین شکل ممکن این ریتم را انجام می دهید.
  و چه لذتبخش است ریتم احساسات!
   
  PARISA_R از این پست تشکر کرده است.