نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

مشکل دانشجویان بورسیه حل شد

شروع موضوع توسط ♥MASTANE♥ ‏6/7/15 در انجمن دانشگاه و تحصیل

 1. ♥MASTANE♥

  ♥MASTANE♥ مدیر بازنشسته مدیر بازنشسته

  4,340
  3,819
  امتیاز:
  546
  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  {دانش آموز
  محل سکونت:
  شیراز


  [​IMG]
  رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات این کمیسیون با مسئولان وزارت علوم گفت: مشکل دانشجویان بورسیه طبق توافق وزارت علوم و کمیسیون اصل ۹۰ حل شد.
  محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با تسنیم، در پاسخ به این سؤال "با توجه به سخنان شب گذشته رهبر معظم انقلاب در جمع اساتید دانشگاههای کشور درباره بورسیهها، تکلیف این دانشجویان بورسیه چه خواهد شد؟" گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس طی جلسهای که با وزارت علوم برگزار کرد، به توافقهایی رسید و مقرر شد وزارت علوم موضوع بورسیهها را دنبال کند و با توجه به همان نظری که کمیسیون اصل 90 مجلس دارد، مشکلات دانشجویان بورسیه حل شود.

  وی افزود: باید توجه داشت که تعیین تکلیف تعدادی از دانشجویان بورسیه باقی مانده که حدود 200 نفرند و چون این تعداد از دانشجویان بورسیه حکم بورس نداشتهاند، باید در دانشگاهها جایابی را انجام دهند تا بهصورت بورسیه بتوانند ادامه تحصیل دهند.

  پورمختار در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت علوم مشکل این دانشجویان بورسیه را نیز حل خواهد کرد، گفت: نسبت به مابقی دانشجویان بورسیه تعیین تکلیف شده، یعنی 1600 تا 1700 دانشجوی بورسیه مشکلی نخواهند داشت. حدود 35 تا 36 نفر هم تخلف داشتهاند و اطلاعات نادرست به وزارت علوم اعلام کردهاند که درباره وضعیت آنها کمیسیون اصل 90 مجلس با وزارت علوم همنظر است.


  رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه براساس توافق کمیسیون اصل 90 مجلس با وزارت علوم قرار شده مشکل دانشجویان بورسیه ایثارگر و مربیان کاملاً حل شود، تصریح کرد: تعدادی از مربیان نیز پیمانی بودند و باید از هیئت امنای دانشگاه مربوطه مجوز میگرفتند که این مربیان باید این پروسه را طی کرده و سپس به تحصیل خود ادامه دهند.


  پورمختار تأکید کرد: دانشجویان بورسیهای که شرط معدل آنها از سوی وزارت علوم دولت یازدهم ایراد گرفته شده بود، 50 نفر آنها حکم بورس داشتند که این حکم آنها غیرقابل برگشت است و میتوانند با همان شرایط بورسیه به تحصیل خود ادامه دهند.


  رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه اظهار داشت: 200 دانشجوی بورسیه هم باید جایابی خود را در دانشگاهها انجام دهند تا مشکلشان حل شود.


  وی در پاسخ به این سؤال "چنانچه وزارت علوم این بار هم مشکلات این دانشجویان بورسیه را حل نکند، آیا کمیسیون اصل 90 مجلس اقدامی انجام خواهد داد و موضوع را پیگیری خواهد کرد؟" گفت: قطعاً کمیسیون اصل 90 مجلس با توجه به فرمایشات شب گذشته رهبر معظم انقلاب در این خصوص، تا نهایی شدن موضوع بورسیهها این امر را پیگیری خواهد کرد تا به نتیجه نهایی برسد.

  اخبار دانشگاه - تسنیم

   
  Diba از این پست تشکر کرده است.