نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

پیام توييتری کری درباره مذاکرات

شروع موضوع توسط ♥MASTANE♥ ‏6/7/15 در انجمن سیاسی

 1. ♥MASTANE♥

  ♥MASTANE♥ مدیر بازنشسته مدیر بازنشسته

  4,338
  3,819
  امتیاز:
  546
  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  {دانش آموز
  محل سکونت:
  شیراز


  [​IMG]
  انتظار می رود این رایزنیها تا پایان ضرب الاجل هفت ژوئیه به یک توافق جامع نهایی در خصوص برنامه هستهای ایران و چگونگی لغو تحریم ها علیه این کشور منجر شود.
  وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی نوشت: به منظور بررسی وضعیت مذاکرات هستهای با همکارانم در گروه 1+5 و اتحادیه اروپا در وین دیدار کردم.

  جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه پس از دیدار با دیگر وزرای امور خارجه 1+5 در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: با همکارانم در گروه 1+5 و اتحادیه اروپا برای گفتوگو و بررسی وضعیت مذاکرات هستهای با ایران در وین دیدار کردم.

  مذاکرات هستهای ایران و گروه 1+5 هم اکنون با حضور وزرای امور خارجه تمام طرفها و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایتخت اتریش در جریان است.

  انتظار می رود این رایزنیها تا پایان ضرب الاجل هفت ژوئیه به یک توافق جامع نهایی در خصوص برنامه هستهای ایران و چگونگی لغو تحریم ها علیه این کشور منجر شود.

  مقامات هر دو طرف می گویند که پیشرفت هایی در این مذاکرات حاصل شده اما هنوز برخی اختلافات بر سر مسائل کلیدی شامل زمانبندی لغو تحریم ها و اقدامات برای محدود کردن فعالیتهای هستهای ایران به قوت خود باقی است.

  به گزارش ایسنا، یک دیپلمات ایرانی بامداد روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که ضرب الاجل نهایی مذاکرات چهارشنبه آخر شب یا بامداد پنجشنبه خواهد بود.

  وی گفت که در برخی مسایل مشکلات جدی و اساسی باقی است که باید حل شود.

  موگرینی عصر روز یکشنبه گفت: دو طرف گفتوگوهای فشردهای داشته و ما بسیار به یک توافق نزدیک هستیم. فضای مذاکرات مثبت و خوب است و من اراده و نیت سیـاس*ـی را در طرفها برای رسیدن به توافق هم چنان می بینم.

  وی تاکید کرد: نکته مهم این است که البته هنوز برخی موضوعات فنی وجود دارد که باید بر روی آن کار کنیم.

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به این پرسش که اگر مذاکرات به نتیجه نرسد سناریوی دیگری وجود دارد گفت: اگر ناکام بمانیم طرح دیگری نداریم و از اول هم قرار بود که اگر روی طرح الف کار می کنیم باید به همان طرح متعهد باشیم.

  مذاکرات هستهای در گامهای نهایی خود تا رسیدن به مقصد قرار گرفته است و طی ساعت و روزهای آینده سرنوشت این مذاکرات نفسگیر روشن خواهد شد.
  اخبار سیاست خارجی - ایسنا
   
  CAPRICORN از این پست تشکر کرده است.