نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

وقتش رسیـده عــروس شوید!

شروع موضوع توسط ɱąɧşą ‏6/7/15 در انجمن همسر داری

 1. ɱąɧşą

  ɱąɧşą کاربر نگاه عضو انجمن

  193
  117
  امتیاز:
  0
  تاریخ عضویت:
  ‏5/7/15
  محل سکونت:
  تـــهـران
  [​IMG]

  به نظرتان وقتش رسیده که زندگی تان را سر و سامانی داده و برای خودتان خانواده تشکیل دهید؟ به نظرتان پیش از قدم گذاشتن در راه انتخاب همسر و باقی قضایا، به چه چیزهایی باید فکر کنید و چه مسائلی را در نظر بگیرید؟ این متن به شما کمک میکند تا با نگاه دقیقتری به خود و روابطتان، آینده روشن تری را برای خودتان رقم بزنید. به توصیه دکتر فیل شما باید قبل از ازدواج به این سوالها جواب بدهید.


  چرا میخواهید ازدواج کنید؟
  صادق باشید و دلیلتان برای نامزد شدن را کاملا ارزیابی کنید. لیستی از موافقان و مخالفان ازدواج شما و نیز نامزدتان تهیه کنید. اگر هنوز درون خودتان بهدنبال دلایلی برای ازدواج كردن میگردید و میخواهید خود را به نوعی راضی كنید كه برای ازدواج آمادهاید، بهتر است كمی صبر كنید چون احتمالا هنوز آمادگی لازم را ندارید. اگر لازم است نامزدتان را به ازدواج راضی کنید، باز هم به نظر نمیرسد کار درستی باشد. اگر میخواهید برای فرار یا پیشگیری از چیزی ازدواج کنید، اصلا این کار را انجام ندهید.
  فقط میخواهید ازدواج کنید؟ این اصلا دلیل خوبی نیست! اگر موقع خرید لباس عروسی دچار اضطراب و سردرگمی میشوید یا وقتی سور و سات عروسیتان را میبینید، حالتان خراب میشود، بهتر است به صدای درون تان اطمینان کنید!


  از گذشته همسر آیندهتان خبر دارید؟
  بهترین روش پیشبینی آینده، توجه به رفتارهای گذشته هر فرد است. در مورد گذشته همسرتان، انتخابها و تصمیمهایش بیشتر دقت کنید. ببینید رفتارهایی که در روابطش با دیگران و همینطور با خود شما در دوره آشنایی و نامزدی داشته، چطور بوده؟ به نظرتان نامزدتان چطور فردی برای ازدواج است؟ به والدین همسرتان خوب دقت کنید چراکه بچهها همان شیوه والدینشان را برای زندگی پی میگیرند.


  یک مراسم محضری میخواهید یا یک جشن مفصل؟
  کیک چند طبقه، سالن گلآرایی شده و میزهای پذیرایی بزرگ و پر از خوراکیهای خوشمزه و رنگارنگ؛ همه اینها هیجانانگیز است و خیلی از جوانان رویای چنین مراسمی را در سر دارند اما بهتر است كمی فكر كنید. آیا حواستان هست كه مراسم عروسی فقط یك شب است ولی ازدواج و زندگی زناشویی برای تمام عمرتان؟ باید قبل از اینكه به مراسم و جشن فكر كنید درباره تمام دلایل خود برای ازدواج فكر كنید مطمئن باشید وقت فكر كردن به لباس و كیك و تالار عروسی نیز میرسد.
  در یك كلام، مواظب باشید پیش از ازدواج، مراسم و جشن عروسی بیش از خود مساله ازدواج ذهن شما را بهخود مشغول نكند. احتمالا بیشتر شما این جمله را شنیدهاید كه «عشق كافی نیست»، باور كنید كه زندگیهای مختلف، درست بودن این جمله را ثابت كردهاست. یك ازدواج نمیتواند فقط با عشق و دوست داشتن موفق باشد. اگر قصد دارید با فردی ازدواج كنید باید نگرشها و دیدگاه شما به زندگی بسیار نزدیك به یكدیگر باشد. اگر هنوز در مورد هر یک از این مسائل خوب فکر نکردهاید، بهتر است فکر تشکیل یک زندگی زناشویی موفق را از سر به در کنید!


  با ازدواج، چه چیزهایی را از دست خواهید داد؟
  به هزینههایی که رابـ ـطه زناشویی برایتان در پی دارد، خوب فکر کنید. اگر برای ازدواج با فرد مورد علاقهتان مجبورید دوستان، همکاران یا مثلا خانوادهتان را به کل کنار بگذارید، قطعا هزینه سنگینی برای شما محسوب میشود. اگر باید همه پلهای پشت سرتان را خراب کنید، آیا واقعا عاطفه یک نفر میتواند جای خالی دیگران را در قلبتان پر کند و شما هم میتوانید تمام احساستان را فقط به همان یک نفر اختصاص دهید؟! بهتر است تنها بمانید اما سالم باشید تا اینکه در کنار فرد دیگری، بیمار شوید!


  كدام آینده را دیدهاید؟
  خودتان را بشناسید. اگر ندانید از همسر آیندهتان چه انتظارهایی دارید، چطور میتوانید متوجه شوید که او انتخاب درستی برای شماست؟! این اصلا خودخواهی محسوب نمیشود اگر بخواهید در خلال یک رابـ ـطه، اهداف خودتان را در نظر گرفته و دنبال کنید. پس نیازها و توقعهای خودتان را امروز بیان کنید، نه زمانی که عروسی کردهاید! چه چیزهایی برایتان آنقدر مهم است که میتواند باعث بهم خوردن رابطهتان شود؟ خط قرمزهای همسرتان را میشناسید؟


  آیا درباره موضوعات اساسی زندگی مثل هم هستید؟
  موضوعاتی مثل كار و شغل، پول، روش بزرگ كردن بچهها، ارزشها و هنجارهای زندگی و... جزو مهمترین مسائلی هستند كه شما باید قبل از اینكه وارد دوران نامزدی بشوید درباره تمام آنها فكر كنید و با هم به توافق برسید. ما نمیگوییم شما باید درمسائل و موضوعاتی مثل سیاست یا عادتهای زندگی یا... شبیه هم باشید. اما باید درباره علاقههای اصلی خود در زندگی خصوصی صحبت كنید شما باید درباره تمام كارهایی كه دوست دارید به تنهایی یا به همراه همسرتان انجام دهید با هم صحبت كنید، حتی باید درباره آرزوهای خود برای آینده فرزندانتان نیز با هم صحبت كنید.
   
  Diba و deldar از این پست تشکر کرده اند.