نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

چه خوراکي هايي را جايگزين مواد غذايي گران کنيم؟

شروع موضوع توسط MILAD_A ‏3/7/15 در انجمن دارو و تغذیه

 1. MILAD_A

  MILAD_A کاربر ممتاز عضو انجمن

  27,955
  18,642
  امتیاز:
  896
  تاریخ عضویت:
  ‏1/1/70
  جنسیت:
  مرد
  محل سکونت:
  تجریش
  [h=2][/h] مجموعه: تغذیه سالم  [​IMG]
  هر خانواده میتواند با توجه به بودجه خود برای تهیه مواد غذایی اقدام کند و اگر مادهای غذایی نسبت به درآمد خانواده گران بود میتوان مواد دیگر را جایگزین آن کرد.
  وقتی فردی میخواهد مقدار مشخصی میوه بخرد، بهتر است از گروههای مختلف میوهها و به صورت متنوع خرید کند. مثلا یک نوع آن مرکبات باشد، نوع دیگر سیب و نوع آخر نیز میوههای فصل باشد.
  به عنوان مثال یک واحد گوشت 30 گرم است که یکدوم لیوان حبوبات جایگزین یک واحد گوشت خواهد بود؛ یک عدد تخممرغ نیز پروتئینی معادل یک واحد گوشت دارد.
  میتوان پروتئین گوشت را از طریق دیگر مواد غذایی جذب کرد ولی محتوای آهن موجود در گوشت با دیگر مواد غذایی متفاوت است. مخصوصا در دختران جوان و نوجوان وجود آهن ضروری است. عدس، سبزیهایی چون اسفناج و زرده تخممرغ منابع خوبی برای آهن هستند ولی میزان جذب آهن آنها بسیار پایین است.
  برای افزایش جذب آهن این مواد لازم است که پس از مصرف این مواد از مصرف چای و قهوه پرهیز شود. باید مقدار مصرف شیر یا ماست همراه غذا بیشتر از یک لیوان نباشد. همراه وعده غذایی نیز از منابع خوب ویتامین C مانند سبزی تازه، گوجه خام و انواع فلفل استفاده شود.نکته: چای، ماده غذایی خوبی است و موجب افزایش تمرکز و باز شدن راههای تنفسی به خصوص در فصل زمستان میشود و بهتر است که از مواد غذایی حذف نشود.
   
  PARISA_R از این پست تشکر کرده است.