نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

●○●○●○●○●○●○● تـــک عـکـس ●○●○●○●○●○●○●

شروع موضوع توسط بارون پاییزی ‏19/12/13 در انجمن عکس جالب و دیدنی

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. dinaz

dinaz مدیر تالار خانواده و زندگی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    17 آبان 1396

صبحی در پیونگ یانگ | عکس روز نشنال جئوگرافیک

روبن تئو، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک که سفری به پیونگ‌یانگ (Pyongyang) داشت، درباره خاطرات و تجربه اش از سفر به پایتخت کره شمالی این گونه می نویسد:

یک صبح رویایی بود که از پنجره اقامتگاهم نگاهی به شهر کردم و طلوع مه آلود خورشید توجهم را جلب کرد. بی درنگ لباس پوشیدم و حاضر شدم تا یک عکاسی متفاوت داشته باشم. نکته ای که بیش از هر چیز دیگری در این وقت صبح به چشمم می آمد، آرامش و سکون جاری در شهر بود. وضعیتی کاملا متضاد با آن چیزی که در رسانه های جهان درباره پیونگ‌یانگ و کره شمالی می شنویم.

❤ASAL_M❤ از این پست تشکر کرده است.
  2. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    19 آبان 1396
    آنمون و دوستان | عکس روز نشنال جئوگرافیک

در عکس جذاب پیش رو، یک دلقک ماهی را می بینید که در میان بازوهای آنمون یا شقایق دریایی پنهان شده است. جالب است بدانید که دلقک ماهی ها همیشه خانه خود را در میان آنمون ها ایجاد کرده و به این ترتیب رابـ ـطه ای مفید و دو طرفه با این ماهی ها برقرار می کنند. در واقع بازوهای نیش دار آنمون، دلقک ماهی را از خطر شکارچی ها دور می کند؛ دلقک ماهی نیز در مقابل، شقایق دریایی را تمیز کرده و از ضایعات آن تغذیه می کند.

خوب است بدانید که این عکس در آب های کشور اندونزی و توسط گرگوری پایپر، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک به ثبت رسیده است.

آخرین ویرایش: ‏14/12/17
  3. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    21 آبان 1396
    چهارشنبه سوری به سبک انگلیسی ها | عکس روز نشنال جئوگرافیک

در بریتانیای بزرگ، هر ساله در پنج نوامبر جشنی با عنوان «شب آتش» یا «شب گای فاکس» برگزار می شود که تا حدودی به مراسم چهارشنبه سوری ما ایرانی ها شباهت دارد. منتها دلیل این جشن، بسیار متفاوت از فلسفه چهارشنبه سوری ماست و در واقع همه چیز این فستیوال، به واقعه تاریخی «توطئه باروت» انگلیس در قرن هفدهم بر می گردد. در این رویداد تاریخی، فردی به نام گای فاکس به همراه گروهی دیگر، سعی بر انفجار مجلس اعیان انگلیس و کشتن شاه جیمز یکم داشت. البته گای فاکس پیش از آن که نقشه خود را عملی کند، به همراه باروت دستگیر شد و در نتیجه برنامه انفجار این گروه لو رفت. از آن پس مردم بریتانیا به جهت شکرگزاری، در پنجم نوامبر هر سال جشن شب آتش را برگزار می کنند. انگلیسی ها در این شب، آتش بازی های باشکوهی برپا کرده و یکی از بزرگ ترین جشن های کشور انگلستان را در شهر لوئیس (Lewes) به نمایش می گذراند. عکس پیش رو نیز لحظاتی از شب گای فاکس را در همین شهر به تصویر کشیده است.

4. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    21 آبان 1396
    گاوچرون! | عکس روز نشنال جئوگرافیک

سال ۲۰۱۵ بود که در طی سفری به کشور مغولستان رفتم و فرصت آن را پیدا کردم تا در این سرزمین کمتر شناخته شده و مناظر زیبایش، به گشت و گذار بپردازم. در یکی از همین گردش ها، با این پسر کوچک و گوساله‌ی همراهش مواجه شدم. پسرک با لبی خندان و با کمال میل در برابر دوربینم ژست گرفت تا از او عکسی بگیرم، البته فکر نمی کنم این موضوع برای گوساله هم صدق کند!

خوزه ویلچه، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک خاطرات عکاسی خود را این گونه روایت می کند.

5. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    22 آبان 1396
    رودخانه آتش | عکس روز نشنال جئوگرافیک

هر ساله در شهر تاکایاما (Takayama) ژاپن، فستیوالی جالب و متفاوت برگزار می شود که در عکس پیش رو شاهد لحظاتی از آن هستید. در این فستیوال یک پل موقت می سازند، مردم به روی آن رفته و سپس با انبوهی از آتش بازی های جذاب، جشن را دنبال می کنند. ژاپنی ها در واقع با برگزاری این جشنواره در ۹ آگوست هر سال (حدود ۲۲ آبان)، به نوعی خواستار شادی و اقبال بلند برای یک دیگرند.

6. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری

23 آبان 1396
    بگو چیتا | عکس روز نشنال جئوگرافیک

در عکس پیش رو یکی از چیتاهای منطقه محافظت شده انگورونگورو (Ngorongoro) را می بینید که درکشور تانزانیا قرار دارد. خوب است بدانید این جانداران چهارپا، سریع ترین موجودات خشکی‌زی هستند که می توانند در آنی از واحد، سرعت خود را به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت برسانند. متأسفانه امروزه، چیتاها در سه کشور شرق آفریقا در معرض خطر انقراض قرار دارند و در کشور تانزانیا نیز در دسته «آسیب پذیر» جای گرفته اند. از جمله عواملی که زندگی این موجودات سریع را تهدید می کند، می توان به مواردی چون شکار بی رویه، فقدان زیستگاه و نرخ بالای مرگ و میر توله های چیتا اشاره کرد.

7. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    24 آبان 1396
    ناهار یخ زده | عکس روز نشنال جئوگرافیک

در عکس پیش رو، ماهی‌گیری را می بینید که ناهارش را از دریاچه یخ زده بِی‌شهر (Beyşehir) در ترکیه شکار می کند.

زمستان سال گذشته بود که برای عکاسی به سراغ دریاچه بِی‌شهر رفتم و با این مرد ماهی‌گیر زردپوش رو به رو شدم.

سعید کنیالی، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک درباره این عکس و خاطرات آن روز می نویسد:

شاید باورتان نشود، اما هوا به قدری سرد بود که دریاچه برای دو ماهِ تمام، یخ زده باقی ماند.

8. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    25 آبان 1396
    شهر ابر و مه | عکس روز نشنال جئوگرافیک

همان طور که همه می دانیم، چین یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیاست که ۲۰ درصد از جمعیت کل دنیا را در خود جای داده است. در همین راستا عجیب نیست بدانید، کلانشهری مانند چونگ‌کینگ (Chongqing) که در جنوب شرقی چین قرار گرفته، جمعیتی ۳۰ میلیون نفری دارد!

البته دانستنی های جذاب چونگ‌کینگ به همین جا ختم نمی شود و اگر به سراغ این شهر بروید، خواهید دید که اغلب روزها ابری و مه آلود است و به همین دلیل لقب «شهر مه» را به خود اختصاص داده است. دانستنش خالی از لطف نیست که شهرهای چونگ‌کینگ و سیاتل، به همین دلیل خواهر خوانده یک دیگر محسوب می شوند.

9. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۶

روباه یخ زده | عکس روز نشنال جئوگرافیک

همیشه خیلی دوست داشتم عکسی از یک گونه کمیاب و آبی رنگ روباه قطبی در زیستگاه اصلی خودش و در هنگام زمستان بگیرم.

سونالینی ختراپال، عکاس حرفه ای نشنال جئوگرافیک درباره انگیزه های پیش از عکاسی‌اش می نویسد و از خاطرات آن روز سرد این گونه یاد می کند:

بلاخره یک روز تصمیمم را گرفتم و برای عکاسی از این موجودات خجالتی، راهی حفاظتگاه طیبعی هورنستراندیر (Hornstrandir) در شمال ایسلند شدم. راستش پیدا کردن این روباه های جذاب کار چندان آسانی نبود و مجبور بودم ساعت ها را به گشت و گذار انتظار در دل سرما و یخبندان بگذرانم. در نهایت در حالی که از شدت زوزه های باد و سرما، به خود می لرزیدم و سعی می کردم تا با درآغوش گرفتن خودم، دستانم را گرم کنم؛ یک روباه آبی رنگ قطبی در برابرم ظاهر شد. درست رو به روی من نشسته بود و زل زده بود به چشمانم. در حالی که سعی می کردم خونسردی خودم را حفظ کنم، سریع کادر بستم و چیلیک! درست همین‌جا بود که توانستم عکس رویایی ام را به ثبت برسانم.

10. dinaz

30,152
    61,757
    شغل :
    کارشناس حسابداری
    27 آبان 1396
    دریایی از مربع ها | عکس روز نشنال جئوگرافیک

در عکس پیش رو، نمایی هوایی از سواحل کشور ویتنام و قفس های پرورش شاه میگو می بینید. شاه میگوها از زمان تولد تا دو ماهگی خود را در این قفس های شناور در دریا می گذرانند؛ اما این تمام داستان زندگی این موجودات دریایی محبوب نیست. سپس شاه میگوهای کوچک به پرورش دهندگان محلی فروخته شده و به این ترتیب بلوغ و زندگی پیش از مرگ خود را در مزارع پرورش ماهی طی می کنند.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)