نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

انحلال و ورشکستگی شرکت تجاری

شروع موضوع توسط shirinabdi ‏22/5/19 در انجمن حقوق تجارت

 1. shirinabdi

  shirinabdi کاربر تازه وارد عضو انجمن

  1
  1
  امتیاز:
  1
  تاریخ عضویت:
  ‏22/5/19
  جنسیت:
  زن
  اگر شرکت شما منحل شود، احتمالا سوالاتی در مورد آنچه در طول این فرآیند اتفاق می افتد، خواهید داشت. انحلال یک شرکت به منزله ی پایان آن کسب و کار است. علاوه بر توقف عملیات کسب و کار، فرآیند انحلال شامل تشریفات دیگری نیز می شود.

  تاثیر انحلال بر سهامداران یک شرکت بستگی به اوضاع و موقعیت مالی آن دارد به طوری که سهامداران ممکن است:

  • سرمایه ی اصلی خود را پس بگیرند.
  • چیزی دریافت نکنند.
  • اگر شرکت ورشکسته شود، باید پول پرداخت کنند.
  اولین قدم برای شروع فرآیند انحلال، تشکیل جلسات هیئت مدیره و تصویب قطعنامه ای برای منحل کردن شرکت است. هنگامی که سهامداران تصمیمات هیئت مدیره را تایید کنند، شما می توانید بندهای مربوط به انحلال را ثبت و بایگانی کنید. شما باید این سند را در همان حالت که شرکت در آن گنجانده شده است، ثبت کنید. همچنین ممکن است نسبت به الزامات مورد نیاز خود، برخی موارد دیگر را نیز ثبت کنید.

  انحلال می تواند داوطلبانه یا غیرارادی باشد.
  انحلال داوطلبانه
  انحلال داوطلبانه معمولا شامل مراحل ضروری زیر است:

  • پایان عملیات تجاری
  • انحلال دارایی های باقی مانده ی شرکت
  • پرداخت تمام بدهی ها و مالیات
  • توزیع هرگونه مبالغ اضافی در میان سهامداران
  انحلال غیرارادی
  هنگامی که هریک از سهامداران شرکت یک طرح دعوی برای انحلال آن ثبت می کنند، دادگاه می تواند دستور منحل کردن شرکت را صادر کند. این امر معمولا زمانی رخ می دهد که رابـ ـطه بین سهامداران به نحوی است که مانع از فعالیت شرکت می شود.

  انحلال دارایی
  پس از اینکه شرکت منحل شد، باید دارایی های خود را منحل کند. توجه داشته باشید که تنها دارایی هایی که شرکت تان دارد می تواند منحل شود. بنابراین شما نمی توانید دارایی هایی که به عنوان وثیقه برای وام استفاده می شود را از بین ببرید. دارایی مورداستفاده برای وام باید به بانک یا بستانکار بانک داده شود که این وام را تمدید کند و یا قبل از فروش چنین دارایی هایی این وام را پرداخت کند.

  ورشکستگی
  ورشکستگی شرکت تجاری، یک اصطلاح حقوقی برای زمانی است که یک فرد (تاجر) یا کسب و کار (شرکت تجاری) قادر به بازپرداخت بدهی های معوقه خود نیستند. فرآیند ورشکستگی یا با یک دادخواست تنظیم شده توسط بدهکار آغاز می شود و یا به نیابت از طلبکاران که حالت اول بسیار رایج تر از حالت دوم است. هنگام ورشکستگی تمام دارایی ها بررسی شده و ممکن است برای بازپرداخت بخشی از بدهی معوقه مورد استفاده قرار گیرد.

  برای اعلان ورشکستگی فرد یا کسب و کار وجود سه عامل ضروری است:

  • توقف کسب و کار و عدم توانایی پرداخت بدهی ها
  • تجاری بودن شرکت
  • صادر شدن حکم ورشکستگی توسط دادگاه
  چرا برای فرآیند انحلال شرکت تجاری به علت ورشکستگی به وکیل نیاز داریم؟
  هنگامی که کسب و کار شما به مشکل جدی بر می خورد، وکیل متخصص شرکت تجاری می تواند به شما کمک کند تا دوباره کسب و کار خود را بازسازی کرده و بدهی های خود را بعدا پرداخت کنید. همچنین اگر شما تصمیم به انحلال شرکت بگیرید وکیل می تواند به شما در هرچه بهتر و آسان تر شدن این فرآیند کمک کند.

  به طور کلی با توجه به رویه های پیچیده پیرامون مسائل انحلال و ورشکستگی شرکت های تجاری بهتر است، با یک وکیل متخصص در این زمینه مشورت کنید.
   
  ღ motahareh ღ از این پست تشکر کرده است.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 3)