نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

آموزش خوشنویسی با خودکار به چپ دست ها آموزش تحریر حرف و – ی

شروع موضوع توسط @nicedavil ‏17/5/19 در انجمن خوشنویسی

 1. @nicedavil

  @nicedavil کاربر ارشد عضو انجمن

  10,151
  28,448
  امتیاز:
  941
  تاریخ عضویت:
  ‏30/8/17
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  DrEaMeR
  محل سکونت:
  بآبُل
  چپ دست های عزیز هیچ گاه به این که برخی از معلمان و یا بعضی از آشنایان شما بارها به شما گفته اند نمیتوانید زیبا بنویسید چون چپ دست هستید توجه ای نکنید.

  از مربیان و والدین خواهشمندیم از کودکان چپ دست نیز همانند کودکان راست دست انتظار زیبا نویسی را داشته باشند و آنها را در زمینه زیبا نویسی ناامید نکنند.

  بگذریم در این مطلب قصد داریم نکاتی را در باب آموزش خوشنویسی به چپ دست ها و تفاوت خوشنویسی در چپ دست ها و راست دست ها بیان کنیم.
  باید بدانید که در حال حاضر برخی از چپ دست ها در مقام های بالایی از خوشنویسی قرار دارند و جایگاه مقام استادی را کسب نموده اند.

  از آنجایی که خوشنویسی یک هنر اکتسابی است تفاوت چندانی بینافراد چپ دست و راست دست در یادگیری آموزش ها وجود ندارد. و

  حرکت خطوط حروف در خوشنویسی با حرکت دست راست همخوانی دارد نوع آموزش ها به این افراد کمی متفاوت است به عنوان مثال ب از سمت راست تحریر میشود ولی برخی از کلمات خلاف حرکت دست راست دستان است مانند حرف “ح” و “ع” ولی راست دست ها بر اثر تمرین و تکرار تحریر این حرف را آموخته اند و این تداخل مانع پیشرفت آنها در خوشنویسی نشده است.

  بنابر این نوع حرکت دست در تحریر حروف نمیتواند مانع آموزش چپ دستان و راست دستان شود زیرا برخی از حروف با حرکت چپ دست ها هماهنگ و برخی دیگر با حرکت دست راست دست ها. در خوشنویسی برخی از کلمات از راست شروع شده و به چپ ختم میشوند و برخی دیگر از کلمات از چپ شروع شده و ره راست خطم میشوند

  برخی از اساتید خوشنویسی بر این اعتقاد هستند که چپ دست ها از نظر زاویه دید در برخی از کلمات و حروف میدان دید بهتری دارند.

  از معلمان عزیز خواهشمندیم تا به کودکان و دانش آموزان چپ دست خود نیز خوشنویسی را آموزش دهند و آنها را به خاطر چپ دست بودن از زیبا نویسی معاف نکنند.

  آموزش خوشنویسی در چپ دست ها و راست دست ها هیچ تفاوتی ندارد و تنها این پشتکار و تمرین و تکرار افراد است که باعث پیشرف و یا مانع پیشرفت افراد میشود

  در ادامه آموزش های تحریر حروف در این جلسه به آموزش تحریر حرف “و” و “ی” میپردازیم .
  [​IMG]

  آموزش تحریر حرف “و”
  [​IMG]

  حرف واو از جمله حروف خرد به حساب می آید.

  شبیه دال می باشد.

  ارتفاع و دونقطه است و با یک حرکت نوشته می شود. و تنها به آخر کلمه یا اتصال می چسبد.

  [​IMG]

  واو به کشیدهانمی چسبد.

  [​IMG]

  آموزش تحریر حرف “ی”
  [​IMG]

  ی از حروف مدور می باشد.باسه حرکت نوشته می شود. ارتفاع آن پنج نقطه و دارای دوشکل عادی و معکوس است. حرف ی در ابتدا ومیان کلمه شبیه اشکال ب نوشته می شود.

  [​IMG]

  ی در ابتدا و میان کلمه یا اتصال :

  [​IMG]

  تحریر حرف ی در وسط کلمه

  [​IMG]

  ی آخر: ی در پایان کلمه یا اتصال به دو صورت عادی ومعکوس نوشته می شود. ابتدای ی معکوس شبیه ر است که به کشیده ی آن می چسبد.

  [​IMG]

  بازدید کننده گرامی ، به جهت مشاهده لینک می بایست ، عضو نگاه دانلود باشید و یا به حساب کاربری خود وارد شوید

  حرف “ی” و “واو”

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  *Ghazaleh_B* از این پست تشکر کرده است.