نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

نقد رمان نقد رمان جن زاده ی دورگه | ^m_a_k_i_a^ کاربر انجمن نگاه دانلود

شروع موضوع توسط ^M_A_K_I_A^ ‏26/4/19 در انجمن نقد رمان‌ های درحال تایپ

1. ^M_A_K_I_A^

^M_A_K_I_A^ مدیر تالار تایپیست رمان عضو کادر مدیریت مدیر تالار

2,414
    13,534
    شغل :
    ایشا الله یه شغل خوب!
    نام

بازدید کننده گرامی ، به جهت مشاهده لینک می بایست ، عضو نگاه دانلود باشید و یا به حساب کاربری خود وارد شوید

: جن زاده ی دورگه
    نام نویسنده: مهسا صفری کاربر انجمن نگاه دانلود
    ژانر: ترسناک
    نام ناظر:

بازدید کننده گرامی ، به جهت مشاهده لینک می بایست ، عضو نگاه دانلود باشید و یا به حساب کاربری خود وارد شوید

خلاصه: داستان زندگی یک دختر دبیرستانی سال آخری به نام مهسا و دوستش مبینا را نقل می کند که هر دو بی خبر از عمق وجودشان، زندگی می کنند. در این میان، موجودات غیر انسانی و خواب های موهومی که هر شب آنها را دچار تردید می کنند، به ذهن آنها هجوم می آورند، اما چرا باید آنها قربانی وحشت می شدند؟

آخرین ویرایش: ‏7/5/19
    shaghiw.79, Parmida.N, zahra.gh و 3 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  2. آدینه

آدینه کاربر ویژه

1,033
    52,441
    به نام خدا

نویسنده عزیز ، ضمن عرض سلام ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم . لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
    -عزیزم ادامه بده
    -خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم
    -تند تند پست بزار
    -تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن
    و...........

برای درخواست نقد توسط "شورای نقد انجمن نگاه دانلود" می توانید به تاپیک زیر مراجه نمایید:

برای آموزش " نقد " می توانید از تاپیک زیر بهره ببرید :

موفق باشید .
    مدیریت بخش نقد

shaghiw.79, Parmida.N, zahra.gh و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  3. هستی علیپور

هستی علیپور کاربر فعال عضو انجمن

745
    4,432
    سلام رمانت رو دوست دارم.و تازه داره به قسمت های جالب میرسه.
    ازانکه روح خودشونو جداکردند یکم برام یجوری بود.حس میکنم میتونستی اون قسمت رو یکم جذاب تربنویسی.
    مشتاقم بدونم ک چه اتفاق هایی درانتظارشونه
    موفق باشی.

آرمیکا, shaghiw.79, Parmida.N و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  4. ^M_A_K_I_A^

2,414
    13,534
    شغل :
    ایشا الله یه شغل خوب!

سلام رمانت رو دوست دارم.و تازه داره به قسمت های جالب میرسه.
    ازانکه روح خودشونو جداکردند یکم برام یجوری بود.حس میکنم میتونستی اون قسمت رو یکم جذاب تربنویسی.
    مشتاقم بدونم ک چه اتفاق هایی درانتظارشونه
    موفق باشی.
    کلیک کنید تا بازشود...
    سلام عزیزم. ممنونم که رمانم رو می خونی و دنبال می کنی.
    اون قسمتی که کالبد اختری انجام داده شد، احساسات واقعی خودم رو نوشتم و چون تجربه ش رو داشتم، همون احساسات خودم رو نوشتم.
    خوشحالم که رمانم رو نقد کردی و خوشت اومد. مرسی

Parmida.N, هستی علیپور و *Nava* از این پست تشکر کرده اند.
  • aramesh.d

aramesh.d کاربر تازه وارد عضو انجمن

3
    23
    سلام به نویسنده عزیز :)
    رمانت داستان جالبی داره و به نظر من قشنگه،
    ولی یه سری ایرادات داره که نیاز هست رفع بشه و از اونجا که این تایپیک نقده و من اجازه نقد کردن دارم، این کارو میکنم.

اسم

:

انتخاب اسم مناسب برای

یکی از مواردی هست که برای هر نویسنده مهمه،
    ما اولین چیزی که از رمانی که نمی شناسیمش توجه‌مون رو به خودش جلب میکنه، اسم اونه.
    موقعی که وارد سایت شده بودم و اسم رمانت رو دیدم، متوجه شدم که رمانت تخیلیه و درباره اجنه ست.
    اسم رمانت طوری بود که آدم رو کنجکاو می کرد بفهمه

در مورد چیه، هر چند من یه چیزایی حدس می زدم.
    حقیقتش فکر می کردم در مورد یه ملکه سرزمین جادوییه که نمیدونه ملکه‌ست و تو دنیای ادماست و بعد مشحص میشه جنه و... کلا می کردم یه

تخیلی با یه ایده کاملا کلیشه‌ایه.
    خلاصه بگم اسم رمانت قشنگه و آدم رو کنجکاو به خوندن میکنه ولی متاسفانه آدم رو یاد

تخیلی های کلیشه ای می اندازه.

خلاصه و مقدمه

:

عنصر بعد از اسم

تو جذب مخاطب، خلاصه و مقدمه رمانه،
    خلاصه رمانت به نطر من خوب بود، تردیدی که اسم رمانت روی خوندن یا نخوندن رمانت بهم منتقل شده بود با دیدن خلاصه کاملا از بین رفت.
    خلاصه مفید و خوب بود، آدم رو کنجکاو می کرد که

رو پیگیری کنه
    مقدمه

هم که شعر قشنگی گذاشته بودی و به موضوع

می خورد ولی خب خیلیا حوصله خوندن شعر رو ندارن و از این لحاظ برای مقدمه ممکن بود بد بشه،
    با این حال به نظر من هم خلاصه و هم مقدمه خوبی داشتی.

حس آمیزی و فضاسازی

:

فکر می کنم این دو عنصر توی نوشتن یکی از مهم ترین ها باشن،
    رمانت به خوبی از پس حس آمیزی بر اومده بود و تونسته بودی جاهایی که لازمه خواننده رو بترسونی، مثل قسمتی که مهسا تو اتاقش بود بعد اون جنه اومد سراغش.

ولی بعضی قسمت ها هم تقریبا ضعیف عمل کرده بودی مثلا اونجا که مبینا می خواست مهسا رو قانع کنه و قسمت بعدش که مهسا برون فکنی انجام داد.
    ولی بعدش حس آمیزی مربوط به فضای مدرسه تقریبا خوب بود ولی با این حال می تونست بهتر هم باشه.
    در کل توصیفات و فضاسازی خوبی انجام دادی و حس آمیزیت هم خوبه، ولی بهتره بازم تقویتشون کنی.

و اما یه نکته خیلی مهم!

دوست من! هر انسان تقریبا هفت کالبد داره و کالبد اختری یکی از اوناست!
    پرواز روح هم یه چیز دیگه ست!
    این که می گید کالبد اختری همون پرواز روحه کاملا اشتباه‌ست،
    کالبد اختری کردن؟ مگه داریم همچین چیزی؟!
    عزیزم پرواز روح و چیزی که شما تو

ذکر کردید اسمش کالبد اختری کردن نیست! اون اسمش برون فکنیه که بهش پرواز روح هم میگن.
    من مدت ها روی این موارد تحقیق کردم ولی تا به حال نشنیدم جایی به برون فکنی بگن کالبد اختری.
    درسته که کالبد اختری با پرواز روح ارتباط دارن ولی دو موضوع جدا هستن.
    این قسمت از

نیاز هست اصلاح بشه، چون ممکنه خیلی از خوانندگان

گیج بشن و به اشتباه به برون فکنی بگن کالبد اختری.

و یه مورد دیگه، برون فکنی خطرناک هست و با یه بار تلاش ممکن نیست،
    و همون طور که خودتون هم ذکر کردید تو بار اول شخص نباید بیشتر چند متر دوبار بشه چون خطرناکه، پس چطور مبینا تونست تو بار اول تا مدرسه بیاد و هیج بلائی هم سرش نیاد؟(البته اگر مبینا انسان باشه و موجود ماورایی چیزی نباشه)

این مورد رو شاید بشه تو قسمت های بعدی باز کنید ولی مورد اول نیازمند اصلاح هست و خوبه که اصلاحش کنید.

چیزایی که احساس کردم لازمه رو گفتم، مخصوصا اون نکته تفاوت کالبد اختری با برون فکنی که خیلی وقت بود می خواستم بگم ولی چون تایپیک نقد نبود نمیتونستم بگم.

امیدوارم نقدم باعث ناراحتی شما نشده باشه.♡
    بی صبرانه منتظر تایپیک جدیدتون هستم، با آرزوی موفقیت برای نویسنده گلمون :)

^M_A_K_I_A^ از این پست تشکر کرده است.
  • ^M_A_K_I_A^

2,414
    13,534
    شغل :
    ایشا الله یه شغل خوب!

سلام به نویسنده عزیز :)
    رمانت داستان جالبی داره و به نظر من قشنگه،
    ولی یه سری ایرادات داره که نیاز هست رفع بشه و از اونجا که این تایپیک نقده و من اجازه نقد کردن دارم، این کارو میکنم.

اسم

:

انتخاب اسم مناسب برای

یکی از مواردی هست که برای هر نویسنده مهمه،
    ما اولین چیزی که از رمانی که نمی شناسیمش توجه‌مون رو به خودش جلب میکنه، اسم اونه.
    موقعی که وارد سایت شده بودم و اسم رمانت رو دیدم، متوجه شدم که رمانت تخیلیه و درباره اجنه ست.
    اسم رمانت طوری بود که آدم رو کنجکاو می کرد بفهمه

در مورد چیه، هر چند من یه چیزایی حدس می زدم.
    حقیقتش فکر می کردم در مورد یه ملکه سرزمین جادوییه که نمیدونه ملکه‌ست و تو دنیای ادماست و بعد مشحص میشه جنه و... کلا می کردم یه

تخیلی با یه ایده کاملا کلیشه‌ایه.
    خلاصه بگم اسم رمانت قشنگه و آدم رو کنجکاو به خوندن میکنه ولی متاسفانه آدم رو یاد

تخیلی های کلیشه ای می اندازه.

خلاصه و مقدمه

:

عنصر بعد از اسم

تو جذب مخاطب، خلاصه و مقدمه رمانه،
    خلاصه رمانت به نطر من خوب بود، تردیدی که اسم رمانت روی خوندن یا نخوندن رمانت بهم منتقل شده بود با دیدن خلاصه کاملا از بین رفت.
    خلاصه مفید و خوب بود، آدم رو کنجکاو می کرد که

رو پیگیری کنه
    مقدمه

هم که شعر قشنگی گذاشته بودی و به موضوع

می خورد ولی خب خیلیا حوصله خوندن شعر رو ندارن و از این لحاظ برای مقدمه ممکن بود بد بشه،
    با این حال به نظر من هم خلاصه و هم مقدمه خوبی داشتی.

حس آمیزی و فضاسازی

:

فکر می کنم این دو عنصر توی نوشتن یکی از مهم ترین ها باشن،
    رمانت به خوبی از پس حس آمیزی بر اومده بود و تونسته بودی جاهایی که لازمه خواننده رو بترسونی، مثل قسمتی که مهسا تو اتاقش بود بعد اون جنه اومد سراغش.

ولی بعضی قسمت ها هم تقریبا ضعیف عمل کرده بودی مثلا اونجا که مبینا می خواست مهسا رو قانع کنه و قسمت بعدش که مهسا برون فکنی انجام داد.
    ولی بعدش حس آمیزی مربوط به فضای مدرسه تقریبا خوب بود ولی با این حال می تونست بهتر هم باشه.
    در کل توصیفات و فضاسازی خوبی انجام دادی و حس آمیزیت هم خوبه، ولی بهتره بازم تقویتشون کنی.

و اما یه نکته خیلی مهم!

دوست من! هر انسان تقریبا هفت کالبد داره و کالبد اختری یکی از اوناست!
    پرواز روح هم یه چیز دیگه ست!
    این که می گید کالبد اختری همون پرواز روحه کاملا اشتباه‌ست،
    کالبد اختری کردن؟ مگه داریم همچین چیزی؟!
    عزیزم پرواز روح و چیزی که شما تو

ذکر کردید اسمش کالبد اختری کردن نیست! اون اسمش برون فکنیه که بهش پرواز روح هم میگن.
    من مدت ها روی این موارد تحقیق کردم ولی تا به حال نشنیدم جایی به برون فکنی بگن کالبد اختری.
    درسته که کالبد اختری با پرواز روح ارتباط دارن ولی دو موضوع جدا هستن.
    این قسمت از

نیاز هست اصلاح بشه، چون ممکنه خیلی از خوانندگان

گیج بشن و به اشتباه به برون فکنی بگن کالبد اختری.

و یه مورد دیگه، برون فکنی خطرناک هست و با یه بار تلاش ممکن نیست،
    و همون طور که خودتون هم ذکر کردید تو بار اول شخص نباید بیشتر چند متر دوبار بشه چون خطرناکه، پس چطور مبینا تونست تو بار اول تا مدرسه بیاد و هیج بلائی هم سرش نیاد؟(البته اگر مبینا انسان باشه و موجود ماورایی چیزی نباشه)

این مورد رو شاید بشه تو قسمت های بعدی باز کنید ولی مورد اول نیازمند اصلاح هست و خوبه که اصلاحش کنید.

چیزایی که احساس کردم لازمه رو گفتم، مخصوصا اون نکته تفاوت کالبد اختری با برون فکنی که خیلی وقت بود می خواستم بگم ولی چون تایپیک نقد نبود نمیتونستم بگم.

امیدوارم نقدم باعث ناراحتی شما نشده باشه.♡
    بی صبرانه منتظر تایپیک جدیدتون هستم، با آرزوی موفقیت برای نویسنده گلمون :)
    کلیک کنید تا بازشود...
    سلام عزیز دلم. خوشحالم از اینکه رمانم رو خوندی و ازش تا حدودی لـ*ـذت بردی.
    حقیقتش، چیزایی که توی محتوای این

پیداه کردم، بیشترش برای خودم اتفاق افتاده؛ رو به رو شدن با اجنه، برون فکنی و... . تمام احساساتی که توی اون لحظات داشتم رو توی محتوای رمانم به کار بردم و فوق فوقش یه چیزایی هم اضافه کردم. مثلا موقع برون فکنی، من تونستم برای اولین بار این کار رو انجام بدم، اما حرکت زیادی نکردم. مبینا در واقع انسان نیست و در آینده به این نکته اشاره می کنم که چطور تونسته راحت این همه راه رو بره و هیچ بلایی هم سرش نیاد. مهسا هم همین طور.
    در واقع، نام دیگر برون فکنی ،همون کالبد اختریه اما با تفاوت کوچیکی که توی کالبد اختری، اون بند رابط متصل به جسم و روح هست و منم روایتش کردم. من هم خودم انجامش دادم، هم اینکه این قدر راجبش خوندم که دیگه مطلبی نمونده. البته زیاد به تفاوتشون اشاره نکردم. توی اسم

، بنده به جن زاده ی دورگه اشاره کردم. جن زاده، یعنی توسط جن زاده شده و دورگه یعنی عاوه بر جن، ممکنه موجود دیگری هم باشه که در کل به هم دیگه مربوط می شن. در رابـ ـطه با مقدمه، شعر بهترین گزینه ست. چون اگه متونی به عنوان مقدمه استفاده کنه، می شه همون خلاصه ی عمومی. نمی گم بده، اما شعر هم تنوعش بیشتره هم رنگ و لعاب بیشتری به

می ده.
    از نقدت ممنونم و اگه چیز دیگه ای بود هم بگو گلی.
    مرسی عزیز:aiwan_light_give_rose:

Parmida.N و aramesh.d از این پست تشکر کرده اند.
  • aramesh.d

aramesh.d کاربر تازه وارد عضو انجمن

3
    23

سلام عزیز دلم. خوشحالم از اینکه رمانم رو خوندی و ازش تا حدودی لـ*ـذت بردی.
    حقیقتش، چیزایی که توی محتوای این

پیداه کردم، بیشترش برای خودم اتفاق افتاده؛ رو به رو شدن با اجنه، برون فکنی و... . تمام احساساتی که توی اون لحظات داشتم رو توی محتوای رمانم به کار بردم و فوق فوقش یه چیزایی هم اضافه کردم. مثلا موقع برون فکنی، من تونستم برای اولین بار این کار رو انجام بدم، اما حرکت زیادی نکردم. مبینا در واقع انسان نیست و در آینده به این نکته اشاره می کنم که چطور تونسته راحت این همه راه رو بره و هیچ بلایی هم سرش نیاد. مهسا هم همین طور.
    در واقع، نام دیگر برون فکنی ،همون کالبد اختریه اما با تفاوت کوچیکی که توی کالبد اختری، اون بند رابط متصل به جسم و روح هست و منم روایتش کردم. من هم خودم انجامش دادم، هم اینکه این قدر راجبش خوندم که دیگه مطلبی نمونده. البته زیاد به تفاوتشون اشاره نکردم. توی اسم

، بنده به جن زاده ی دورگه اشاره کردم. جن زاده، یعنی توسط جن زاده شده و دورگه یعنی عاوه بر جن، ممکنه موجود دیگری هم باشه که در کل به هم دیگه مربوط می شن. در رابـ ـطه با مقدمه، شعر بهترین گزینه ست. چون اگه متونی به عنوان مقدمه استفاده کنه، می شه همون خلاصه ی عمومی. نمی گم بده، اما شعر هم تنوعش بیشتره هم رنگ و لعاب بیشتری به

می ده.
    از نقدت ممنونم و اگه چیز دیگه ای بود هم بگو گلی.
    مرسی عزیز:aiwan_light_give_rose:
    کلیک کنید تا بازشود...
    سلام گلم:aiwan_light_blumf:
    ببینید، در مورد اینکه شما احساسات خودتون رو به کار بردید و چیز زیادی اضافه نکردید اشکالی نداره،
    من نمی گم اون قسمت ها رو تغییر بدید، فقط میگم خوبه با احساس تر نوشته بشن.:aiwan_light_give_heart2:
    و اینکه اون چیزی که می گید همون برون فکنی کالبد اختریه، نه خود کالبد اختری!
    و اینکه برون فکنی روح هیچ فرقی با برون فکنی کالبد اختری نداره. D:
    کسی که اینکار رو انجام میده نمیگه کالبد اختری کردم، میگه برون فکنی کردم یا برون فکنی کالبد اختری انجام دادم.
    منظور من اینه که استفاده این کلمه به تنهایی غلطه، چون کالبد اختری کردن معنی نداره، درستش برون فکنی کالبد اختریه.
    در مورد مقدمه شعر هم منم قبول دارم خیلی قشنگه ولی مشکلش اینجاست که آدمای بی حوصله شعر نمیخونن وگرنه مشکلی نداره، من خودمم برای مقدمه رمانم از شعر استفاده کردم.
    در کل فکر می کنم خیلی قسمت ها منظورم رو بد رسوندم، فکر کنم الان یکم واضح تر شده باشه.:aiwan_light_yes:

در کل ممنون ازت نویسنده عزیز به خاطر نوشتن

و انتقاد پذیر بودنت:aiwan_light_girl_in_love:

Parmida.N از این پست تشکر کرده است.
  • Parmida.N

Parmida.N کاربر فعال عضو انجمن

738
    10,261
    شغل :
    Writer
    سلام و درود بر مهسای عزیزم:aiffwan_light_blum:
    من رمانت رو دنبال می کنم و به نظرم عالیه!ولی چند تا اشتباه کوچیک داره.
    بعضی جاها می خواستی پست ها رو طولانی تر کنی.
    نمی دونم منظورم رو متوجه میشی یا نه.منظورم اینه که یک چیزی رو بیش از حد توصیف می کردی.
    و یکی دیگه
    کالبد اختری چندان کار آسونی نیست.برای انجام دادنش اول باید همه ی چاکرا های بدن باز باشن و بعدش به خلسه فرو بری.مهسا هم قبلا همچین اتفاقی براش نیفتاده بود که بخواد بهش آگاهی داشته باشه و بدونه چیکار کنه.

برای انجام دادن کالبد اختری زمان زیادی لازمه و یاد گرفتنش ممکنه سال ها طول بکشه.
    ولی در کل قلم خوبی داری و رمانت هم عالیه.
    منتظر قلم های جدیدت هستم:aiwan_lggight_blum:

aramesh.d و ^M_A_K_I_A^ از این پست تشکر کرده اند.
  • ^M_A_K_I_A^

2,414
    13,534
    شغل :
    ایشا الله یه شغل خوب!

سلام و درود بر مهسای عزیزم:aiffwan_light_blum:
    من رمانت رو دنبال می کنم و به نظرم عالیه!ولی چند تا اشتباه کوچیک داره.
    بعضی جاها می خواستی پست ها رو طولانی تر کنی.
    نمی دونم منظورم رو متوجه میشی یا نه.منظورم اینه که یک چیزی رو بیش از حد توصیف می کردی.
    و یکی دیگه
    کالبد اختری چندان کار آسونی نیست.برای انجام دادنش اول باید همه ی چاکرا های بدن باز باشن و بعدش به خلسه فرو بری.مهسا هم قبلا همچین اتفاقی براش نیفتاده بود که بخواد بهش آگاهی داشته باشه و بدونه چیکار کنه.

برای انجام دادن کالبد اختری زمان زیادی لازمه و یاد گرفتنش ممکنه سال ها طول بکشه.
    ولی در کل قلم خوبی داری و رمانت هم عالیه.
    منتظر قلم های جدیدت هستم:aiwan_lggight_blum:
    کلیک کنید تا بازشود...
    سلام عزیز دلم. خوشحالم که رمانم رو دنبال کردی و ازش لـ*ـذت بردی.
    بعضی چیزا معمولا به توصیف کمی زیاد نیاز دارن؛ تا بهتر بشه درکش کرد و برای طولانی کردن پست ها نبودن!
    من چندین بار ذکر کردم که این داستان زندگی خودم و دوستمه!! توی اولین بار، بدون اینکه از قبل تمرینی یا چیزی داشتم تونستم انجامش بدم!!
    مرسی بابت نقدت گوگولیم!!! :)

Parmida.N از این پست تشکر کرده است.
  • کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 39)

تبلیغات متنی