نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

ς੭ دانستنی‌های کودکان و نوزادان ς੭

شروع موضوع توسط کوکیッ ‏11/2/19 در انجمن تالار کودکانه

 1. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *دستورالعمل جدید برای سلامت دندان کودکان
  آکادمی متخصصان اطفال آمریکا، دستورالعمل جدیدی را برای حفظ سلامت و بهداشت دندان های کودکان ارائه کرد.
  آکادمی متخصصان اطفال آمریکا، دستورالعمل جدیدی را برای حفظ سلامت و بهداشت دندان های کودکان ارائه کرد.
  پزشکان توصیه می کنند به محض اینکه کودک دندان درآورد، باید استفاده از خمیردندان های حاوی فلوراید آغاز شود. اما طبق دستورالعمل جدید آکادمی متخصصان اطفال آمریکا، برای شست و شوی دندان های کودکان زیر سه سال باید از مقدار کمی خمیردندان که حداکثر به اندازه یک دانه برنج باشد، استفاده شود. میزان مناسب خمیردندان برای کودکان بالای سه سال نیز در هر نوبت مصرف، باید به اندازه یک دانه نخود باشد. همچنین توصیه می شود هر سه تا شش ماه پس از آنکه کودک دندان درآورد توسط دندانپزشک دندان های او با فلوراید شست وشو داده شود اما استفاده از شوینده های غیرنسخه ای فلوراید برای کودکان زیر شش سال توصیه نمی شود زیرا امکان فرو بردن فلوراید وجود دارد. پزشکان همچنین مصرف مکمل های حاوی فلوراید را برای کودکان ساکن در مناطقی که آب آشامیدنی مصرفی آنان دارای فلوراید نیست، توصیه می کنند.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 2. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *چگونه به کودکمان بیاموزیم که مسواک کند؟
  اگر می خواهید کودک شما مسواک زدن قبل از خواب یا بعد از غذا را فراموش نکند، به جای اینکه منتظر بمانید این اتفاق بیفتد و او با طفره رفتن و تنبلی خون شما را به جوش بیاورد، سعی کنید قبل از فرارسیدن زمان این کار، به او یادآوری کنید.
  مسواک زدن موضوعی نیست که بتوان در اهمیت آن شک کرد و هر کودکی باید یاد بگیرد بعد از غذا و قبل از خواب دندان هایش را مسواک بزند.
  اما گاهی والدین با نادیده گرفتن و کم اهمیت جلوه دادن این موضوع، به بهانه اینکه دندان های کودک دایمی نیستند، این کار را جدی نمی گیرند و به مرور با بزرگ ترشدن کودک، وادارکردن او به مسواک زدن به یک درگیری همیشگی تبدیل می شود.
  بیشتر والدین اهمیت مسواک زدن را درک می کنند ولی چرا اجرای موضوع تربیتی و آموزشی ای به این سادگی در برخی خانواده ها به یک جنگ تبدیل می شود؟ جنگ مسواک زدن؟ این راه حل های ساده و عملی می توانند در آموزش صحیح مسواک زدن به کودک شما را یاری کنند.

  ▪۱ - الگوی خوبی باشید
  اگر فرزندتان از کودکی ببیند شما مرتب دندان های خود را مسواک می زنید، او نیز مشتاق خواهدشد چنین کند. بچه هایی که قبل از یک سالگی و مدت ها قبل از اینکه واقعا بتوانند دندانشان را مسواک بزنند، مسواک مخصوص به خود داشته باشند، به راحتی با مسواک زدن خو می گیرند.
  آنها بدون اینکه چیزی در مورد نظافت و بهداشت دهان و دندان بدانند، از شما الگوبرداری می کنند و با مسواک و خمیردندان کلنجار می روند.

  ▪۲ - عادت را زود ایجاد کنید
  با رویش اولین دندان ها، به خصوص بچه هایی که مسواک زدن والدینشان را می بینند، می آموزند باید این مسواک را مانند شما به دندانشان بمالند.
  حدود ۲ سالگی کودک مانند شما این حرکت ها را انجام می دهد. او را تشویق کنید روش درست مسواک زدن را بیاموزد. وقتی مسواک می زنید، ترانه و آواز بخوانید؛ ترانه هایی مثل: «مسواک می زنیم اینجوری، اینجوری...» «مسواک بزن! بزن تا میکروبا کشته بشن!» طوری عمل کنید که کودک مسواک زدن را مثل یک بازی دوست داشتنی بداند.
  اجازه دهید بعد از مسواک زدن، دندان های شما را وارسی کند و سپس نوبت شماست تا دندان های او را ببینید. نقش بازی کنید و هیجان بازی را وارد این کار کنید! «وای! مسواکتو بده دارم یه میکروب می بینم هنوز جا مانده. آهان کشتمش. هورا! دندان پسرمنو نخوری میکروب بد.»

  ▪۳ - تشویق کنید تا این عادت نهادینه شود
  هر تلاش اولیه کودک در مسوا ک زدن باید حتما تحسین شود. با او به فروشگاه بروید تا مسواک و خمیردندان را خودش انتخاب کند. به عنوان جایزه برایش مسواک و خمیردندان فانتزی بخرید و پیشرفت های او را در ذهن ثبت کنید.
  وقتی کودک کمی بزرگ تر شد، حتی لازم است جدولی با کمک خودش تهیه کنید و آن را به دیوار اتاقش بچسبانید. به ازای هر بار مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن صحیح، یک ستاره روی جدول بکشید و با پرشدن جدول، او را به یک خوراکی دوست داشتنی دعوت و تاکید کنید بعد از خوراکی لازم است به دقت مسواک بزند.

  ▪۴ - از دندان پزشک کمک بگیرید
  بهترین راه حل برای اینکه از ترس از دندان پزشک پیشگیری و کودک را به مسواک زدن تشویق کنید، این است که پیش از به وجود آمدن مشکل، ملاقاتی با یک دندان پزشک اطفال ترتیب دهید.
  با هماهنگی ساده می توانید مسواک زیبا یا خمیردندان معطری را به زیبایی کادو کنید و از دندان پزشک بخواهید آن را به کودک شما هدیه دهد و باب دوستی و آشنایی از همین جا با یک خاطره خوش باز شود.
  حتی می توانید با کودک سه ساله خود «دندان پزشک بازی» کنید. کتاب های آشنایی با مشاغل در بیشتر کتاب فروشی ها موجود است؛ این کتاب ها در مورد رفتن به دندان پزشکی اطلاعاتی می دهند.
  در مورد اینکه کودک چه وسایلی را در آنجا می بیند و چه کاری انجام می دهد با او صحبت کنید. از دندان پزشک خواهش کنید برای کودک شرح دهد چطور مسواک بزند و چرا مسواک زدن مهم است.

  ▪۵ - قانون بگذارید و قاطعانه اجرا کنید
  اگر می خواهید کودک شما مسواک زدن قبل از خواب یا بعد از غذا را فراموش نکند، به جای اینکه منتظر بمانید این اتفاق بیفتد و او با طفره رفتن و تنبلی خون شما را به جوش بیاورد، سعی کنید قبل از فرارسیدن زمان این کار، به او یادآوری کنید؛ «این برنامه که تمام شد باید مسواک بزنیم و آماده خواب شویم.» یادتان باشد خواسته خود را به صورت سوال مطرح نکنید.
  شما باید قانون را به صورت قطعی اعلام کنید. اگر بگویید: «نمی خوای بری دندونات رو مسواک بزنی؟» این فرصت را به کودک می دهید تا بگوید «نه نمی خوام»، «حوصله ندارم و...» پس جلوی جر و بحث را بگیرید.
  روش درست این است که به او اعلام کنید باید این کار را انجام دهد: «من آماده ام تا بعد از مسواک زدنت قصه امشب را برایت تعریف کنم. تا ۵ دقیقه دیگر در اتاقم.»
  با این شیوه شما هم قانون را به او یادآوری کرده اید هم جایزه ای مناسب مانند تعریف کردن قصه موردعلاقه اش را برای او در نظر می گیرید. کودک هم به جای بحث درمورد مسواک زدن یا نزدن به نام قصه موردعلاقه اش فکر می کند یا عنوان کتابی که قرار است برایش بخوانید.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 3. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *تماس پوستی مادر و کودک، هرچه بیشتر بهتر
  تماس پوستی مادر و کودک در ۲ ساعت اول پس از زایمان، بسیار مهم است. کودکانی که با والدین خود تماس پوستی ندارند، در مدارس خوب عمل نمی‌کنند.
  تماس پوستی مادر و کودک هر چه بیشتر باشد، بهتر است اما ۲ ساعت اول پس از زایمان بسیار مهم است. پیشنهاد می‌شود تا جایی که خود و کودکتان از آن لـ*ـذت می‌برید، این کار را انجام دهید و تنها زمانی که کودک می‌خواست از سـ*ـینه شما جدا شود، او را رها کنید.
  طبق تحقیقات از هر ۵ کودک، ۲ تای آن با والدین خود تماس پوستی ندارند. این کودکان در مدارس نسبت به آنهایی که تماس پوستی دارند، خوب عمل نمی‌کنند و از افسردگی رنج می‌برند.

  ☆ تماس پوستی فواید بسیاری دارد، از جمله:

  ▪۱.استرس و درد کودک را کاهش می‌دهد
  تنها ۱۰ دقیقه تماس پوستی با کودک، سطح کورتیزول (هورمون استرس) را کاهش و اکسی توسین را افزایش می‌دهد، که باعث تحـریـ*ک سیستم عصبی می‌شود و کودک را آرام می‌کند.

  ▪۲.دمای بدن کودک را منطبق می‌کند
  عدم تطبیق دمای بدن نوزادان با محیط، به خصوص نارس‌ها، یکی از مشکلات رایج است. زمانی که کودک در شکم‌ مادر است، احتیاجی به تنطیم دمای بدنش ندارد. از آنجا که پوست شما با دمای بدنتان یکی است، او نیز از این تماس پوستی احساس آرامش می‌کند.

  ▪۳.رشد مغزی کودک را افزایش می‌دهد
  نوزادانی که با مادر خود تماس پوستی دارند، نسبت به آنهایی که پس از تولد در دستگاه گذاشته می‌شوند، در سن ۱۵ سالگی عملکرد مغز بهتری دارند.

  ▪۴.بر وزن سلامت کودک موثر است
  تماس پوستی وزن نوزاد را افزایش می‌دهد. زمانی که کودک گرم است و احتیاجی به تطبیق دمای بدن خود با محیط ندارد، انرژی خاصی برای تنظیم دمای بدنش صرف نمی‌کند و به جای آن، انرژی را برای رشد خود ذخیره می‌کند.

  ▪۵.شیردهی را آسان‌تر می‌کند
  زمانی که کودک و مادر با هم هستند، هورمون‌های شیردهی منظم می‌شوند و به تولید شیر بیشتر مادر کمک می‌کند.

  ▪۶.به خواب کودک کمک می‌کند
  استرس کمتر=خواب بهتر. نوزادانی که تماس پوستی دارند، عمیق‌تر و راحت‌تر می‌خوابند.

  ▪۷.از افسردگی پس از زایمان مادر جلوگیری می‌کند
  تماس پوستی با کودک، از افسردگی پس از زایمان مادر جلوگیری می‌کند. اکسی توسین آزاد شده ناشی از تماس پوستی، باعث کاهش استرس مادر می‌شود.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 4. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *تاثیر سزارین بر شیردهی
  زمانی که صحبت از شیردهی می‌شود، مادرانی که زایمان سزارین داشته‌اند، سخت‌تر از آنهایی که زایمان طبیعی داشته‌اند، به کودک خود شیر می‌دهند.
  زمانی که صحبت از شیردهی می‌شود، مادرانی که زایمان سزارین داشته‌اند، سخت‌تر از آنهایی که زایمان طبیعی داشته‌اند، به کودک خود شیر می‌دهند.
  زایمان سزارین چه تاثیری بر شیردهی می‌گذارد؟
  ما در اینجا ۴ مشکل شیردهی را که ممکن است شما پس از زایمان سزارین با آن مواجه شوید، به همراه راه حل، برایتان آورده‌ایم.

  ▪۱. درد ناشی از عمل، شیردهی را برای شما مشکل می‌کند
  به دلیل زایمان سزارین، ممکن است در آغـ*ـوش کشیدن کودک و کشیدن آن به سمت سـ*ـینه‌هایتان کمی دردناک باشد.

  راه حل: بهترین موقعیت بدنتان را برای شیردهی پیدا کنید. تعدادی از کارشناسان دراز کشیدن به پهلو را پیشنهاد می‌کنند.

  ▪۲.شما نمی‌توانید کودک خود را به سرعت ببینید
  تماس پوستی و در آغـ*ـوش گرفتن کودک پس از زایمان، دو عاملی است که به شیردهی کمک می‌کند. اما در زایمان سزارین شما نمی‌توانید به دلایلی درست پس از زایمان به کودک خود شیر دهید.

  راه حل: از همسرتان بخواهید تا پس از زایمان کودک را در آغـ*ـوش بگیرد. این روش کودک و مادر را برای شیردهی آماده می‌کند.

  ▪۳. شیر شما دیرتر می‌آید
  بسیاری از مادرها پس از ۴ روز قادر به شیر دادن به کودک خود نیستند.

  راه حل: تا جایی که می‌توانید در روزهای اول او را در آغـ*ـوش بگیرید. هر چه بیشتر این کار را بکنید، بدن شما پرولاکتین بیشتری تولید می‌کند.

  ▪۴. شما به دلیل بی‌هوشی، گیج هستید
  شما پس از بی‌هوشی، گیج هستید که این گیجی می‌تواند بر توانایی، احساسات و مراقبت از کودکتان پس از زایمان، تاثیر بگذارد.

  راه حل: از پرستار یا همسرتان بخواهید تا پس از زایمان به شما کمک کنند تا کودکتان را در آغـ*ـوش بگیرید.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 5. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *عوارض درآوردن دندان در کودکان
  کودک هنگام درآوردن دندان دچار ورم در لثه و چشم ها می شود.
  کودک هنگام درآوردن دندان دچار ورم در لثه و چشم ها می شود. ناگفته نماند که دندان های کودک در ماه هفتم می روید و بیشتر اوقات کودک در این هنگام دچار خارش در گوش هایش می شود و رطوبتی از آن جریان می یابد؛ هم چنین ممکن است ، شکم وی نیز روان شود. در چنین شرایطی باید به کودک غذایی داد که نیاز به جویدن نداشته باشد. چون کودک هنگام روییدن دندان انگشتانش را می گزد، سزاوار است به او چیزی بدهند تا آن را در دست بگیرد.ممکن است هنگام روییدن دندان ها ورمی در محل روییدن دندان، لثه و گونه و گوش کودک عارض شود و حتی چشم هایش ورم کند یا ممکن است کودک دچار یبوست شود در این شرایط می توان شیافی از عسل تهیه و استفاده کرد.وقتی دندان های کودک نمایان شد، می توان ریشه های تمیز و پوست کنده سوسن را به او خوراند و دهان کودک را با روغن و عسل مالش داد.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 6. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *لوچی چشم کودکان
  لوچی به علت تشنج عضلانی است که چشم را حرکت می دهد یا آن را منحرف می کند.
  لوچی به علت تشنج عضلانی است که چشم را حرکت می دهد یا آن را منحرف می کند.
  شاید این بیماری از زمان تولد یا پس از آن ایجاد شود. باید از کودکان مراقبت کرد تا لوچی بر آنان عارض نشود. بدین صورت که در نخستین روزهای پس از تولد روبندی را روی صورتشان بگذارند تا دیدشان مستقیم باشد. هم چنین باید در شب در برابر و مقابل چشمانشان چراغی را قرار دهند که روبه رو و مقابلشان بتابد و نباید از روبه روی آنان به طرف راست یا چپ مایل شد و نور نیز نباید به یکی از جهت ها منحرف شود.
  احمد بن محمد بلدی در کتاب حفظ سلامتی و درمان بیماری های زنان باردار، نوزادان و کودکان راهکارهایی را برای درمان لوچی چشم کودکان ارائه داده و آورده است که نباید کودکان ناگهان از یک طرف بترسند زیرا در بسیاری از کودکان لوچی به علت فریاد شدید و ناگهانی بر آنان عارض شده است.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 7. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *عامل به هم خوردن خواب کودک
  کرمک نوعی انگل از خانواده کرم‌هاست. این انگل کوچک حدود یک سانتی‌متر طول دارد و در روده بزرگ زندگی می‌کند. کرم ماده شب‌ها به اطراف مقعد می‌آید و حدود ۱۰ هزار تخم میکروسکپی می‌گذارد.
  کرمک نوعی انگل از خانواده کرم‌هاست. این انگل کوچک حدود یک سانتی‌متر طول دارد و در روده بزرگ زندگی می‌کند. کرم ماده شب‌ها به اطراف مقعد می‌آید و حدود ۱۰ هزار تخم میکروسکپی می‌گذارد.
  این تخم‌ها ظرف چند ساعت به نوزاد تبدیل می‌شوند و نوزادها به وسیله انگشتان خود فرد به دهان منتقل می‌شوند یا با آلوده ساختن لبـاس زیر و ملحفه به افراد دیگر انتقال می‌یابند.
  آلودگی به کرمک، شایع‌ترین بیماری انگلی در سراسر جهان است که افراد سنین مختلف بخصوص کودکان را مبتلا می‌سازد.
  این کرم ریز که باعث خارش مقعد بخصوص در ساعات شب می‌شود حتی در کشورهای پیشرفته نیز درصد بالایی از مردم را مبتلا می‌سازد.
  خارشی که در اثر تخم‌ریزی کرم ماده در اطراف مقعد ایجاد می‌شود باعث خاراندن می‌شود و انگشتان بخصوص اگر ناخن‌ها بلند باشند پر از نوزاد کرمک می‌شوند. این انگشتان هم برای خود فرد و هم برای دیگران آلوده‌کننده هستند.
  مهد کودک‌ها یکی از مهم‌ترین مکان‌های انتشار آلودگی کرمک هستند. کودکان آلوده با دست زدن به اسباب‌بازی‌ براحتی بیماری را به همه کودکان مهد کودک انتقال می‌دهند.
  از طرفی کودکان هنگام بازی در تماس کامل با یکدیگر هستند که این موضوع انتقال بیماری را تسریع می‌کند.
  با وجود شیوع بسیار زیاد خوشبختانه بیماری اکسیور علائم خفیف و کمی دارد. خارش شبانه مهم‌ترین علامت بیماری است که باعث آزار مبتلایان بخصوص کودکان می‌شود و گاه خواب بچه را مختل می‌سازد و به دنبال آن ظرفیت آموزشی کودک افت می‌کند.
  وقتی تعداد کرم در روده زیاد می‌شود، باعث بسته شدن نسبی روده‌ها و منجر به درد شکم و لاغر شدن بچه می‌شود.
  در دختران نیز گاهی ورود کرم از مقعد به منطقه واژن باعث آلودگی این عضو می‌شود. خارش واژن در کودکان می‌تواند به اضافه شدن عفونت منجر شود.
  به همان اندازه که درمان کرمک آسان است، آلودگی مجدد با این کرم نیز سریع اتفاق می‌افتد. خوردن یک قرص مبندازل یا آلبندازل یا یک قاشق شربت پیرنتال پاموات یا پریوینیوم پاموات باعث کشته شدن تمام کرم‌های روده می‌شود البته باید ۱۰ روز تا دو هفته بعد یکبار دیگر دارو خورده شود زیرا تخم‌ها به دارو مقاوم هستند و در زمان درمان سالم می‌مانند و بعد به نوزاد تبدیل می‌شوند و بیماری دوباره عود می‌کند.
  همان گونه که گفته شد، آلودگی مجدد و سریع از خصوصیات اصلی بیماری کرمک است. به این ترتیب تنها راه رهایی از این بیماری درمان همزمان همه اعضای یک خانواده است. گاهی حتی لازم است ساکنان مهد کودک همه دسته‌جمعی درمان شوند.
  البته واضح است که رعایت اصول اولیه بهداشتی مثل شستن مرتب دست‌ها بخصوص قبل از هر وعده غذا به طور قابل ملاحظه‌ای از ابتلا پیشگیری می‌کند، ولی این مهم در کودکان کم‌سن و سال گاهی به طور کامل شدنی نیست.

  دکتر رضا کریمی
  فوق تخصص بیماری‌های غدد
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 8. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *درمان درد لثه کودکان
  بقراط، درد لثه را در شمار بیماری هایی آورده است که نزدیک روییدن دندان، بر کودکان عارض می شود.
  بقراط، درد لثه را در شمار بیماری هایی آورده است که نزدیک روییدن دندان، بر کودکان عارض می شود.درد لثه نوعی گزش و خارش است که زیاد شدید نیست. این بیماری نزدیک روییدن دندان ها ایجاد می شود و شبیه روییدن دندان های آسیاست زیرا ابتدا ریشه هایش در اعماق لثه می روید و پس از آن پیوسته رشد می کند، بزرگ می شود و به سمت بالا خارج و سرش تیز می شود. درمان آن، این است که غذایش (کودک)را سبک کنند تا عفونت و تب اخلاط ایجاد نشود. باید لثه را با خوراکی هایی که به آن نرمی و سستی می بخشد و خروج دندان ها را آسان و بدون درد می کند تسکین داد.هم چنین باید کودک را با آب ولرم و گوارا حمام کنند که ولرمی اش مایل به حرارت باشد. می توان در آب آن مقداری شکوفه بنفشه، بابونه و اکلیل الملک ریخت. پیوسته و به ویژه بر لثه و محل درآمدن دندان هایش روغن بمالند زیرا مالیدن روغن در این اندام در تسکین درد اثر عجیبی دارد.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 9. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *سرفه کودکان
  سرفه در بیشتر موارد به دلیل رطوبت سرازیر شده به سـ*ـینه کودک عارض می شود، علت آن رطوبت یا شیردهی زیاد یا سرمایی است که به سرشان برخورد می کند.
  سرفه در بیشتر موارد به دلیل رطوبت سرازیر شده به سـ*ـینه کودک عارض می شود، علت آن رطوبت یا شیردهی زیاد یا سرمایی است که به سرشان برخورد می کند.
  درمان سرفه کودکان؛ پیوسته حمام کردن و روغن مالیدنشان، ریختن آب گرم روی سر و سـ*ـینه شان و حفظ کردنشان از هوای سرد است. همچنین باید طبع آنان را نرم و اصلاح کرد. غذایشان نیز باید از جوجه ها، کبک، مرغ و حریره با آرد گندم، آب سبوس با عسل، روغن بادام، شکر، کنجد و ... باشد.
  اگر کودک توانایی نوشیدن دارد، به او شربت عسل و شربت بنفشه بنوشانند و روغن بادام در بینی بچکانند و موم گداخته با روغن بنفشه را همراه مقداری کتیرا گرفته و بر سـ*ـینه اش بمالند.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.
 10. کوکیッ

  کوکیッ مدیر تالار سرگرمی عضو کادر مدیریت مدیر تالار

  18,994
  150,587
  امتیاز:
  1,221
  تاریخ عضویت:
  ‏4/4/17
  شغل :
  دلقـک الـرعایا :)
  محل سکونت:
  •SнσмαƖα Lυмρυя•
  *ورم ملتحمه چشم کودک
  رَمَد ورم گرمی است که به علت ریخته شدن فضولات گرم و مرطوب در غشای ملتحمه از غشاهای چشم ایجاد می شود و همراه با سرخی در ملتحمه چشم است.
  رَمَد ورم گرمی است که به علت ریخته شدن فضولات گرم و مرطوب در غشای ملتحمه از غشاهای چشم ایجاد می شود و همراه با سرخی در ملتحمه چشم است.علاوه بر آن باعث جاری شدن اشک و سوزش گوشه های چشم می شود. رمد بر سه نوع است: ضعیف، قوی و متوسط.ورم ملتحمه چشم کودک بیشتر به هنگام روییدن دندان ها به ویژه دندان های نیش و به ویژه زمانی که طبیعت کودکان یبوست داشته باشد، بر آنان عارض می شود و علت آن زیادی فضولات و رطوبت بدن به ویژه سر است. دردی که در هنگام روییدن دندان ها عارض می شود همراه با رنج و اسهال است و باعث گریه کودک و گرم شدن مزاج می شود. برای درمان باید با اصلاح کیفیت شیر فضولات را جذب و از ریختن آن به چشم جلوگیری کرد.
   
  Nιℓσƒαя.Gн از این پست تشکر کرده است.