نگاه دانلود :

تبلیغات

سفارش تبلیغات

5 ایده طراحی برای فرودگاه شیکاگو

شروع موضوع توسط *بانو بهار* ‏10/2/19 در انجمن شهرسازی

 1. *بانو بهار*

  *بانو بهار* کاربر حرفه ای

  3,903
  14,674
  امتیاز:
  746
  تاریخ عضویت:
  ‏15/8/16
  جنسیت:
  زن
  شغل :
  •:)•
  محل سکونت:
  *میانِ شکوفه‌ها*
  پنج تیم طراحی برای ارائه طراحی در خصوص گسترش ترمینال فرودگاه شیکاگو انتخاب شده اند که طرح های آن ها در نمایشگاه مرکز معماری در معرض نمایش قرار گرفته است.نام این طراحی O’Hare 21،که اولین پروژه بزرگ بازسازی در 25 سال گذشته بوده است.گروه های شرکت کننده شامل Fentress-EXP-Brook-Garza،Foster Epstein Moreno،Studio ORD،SOM،Santiago Calatrava می باشد. ترمینال جدید به جای ترمینال ساخته شده در 1960 قرار می گیرد که باید نشان دهنده ی نوآوری شیکاگو،معماری و تنوع آن باشد.
  به گفته شهردار(Mayor Rahm Emanuel) اولویت اصلی در این پروژه انتخاب معمار است.مساحت ترمینال از 5.5 میلیون فوت مربع به 9.8 میلیون فوت مربع افزایش خواهد یافت.مقامات اداری و اجرایی امیدوارند که تا سال2026 پروژه چند مرحله ای O'Hare 21 تکمیل می شود.
  Foster + Partners, Epstein and Moreno
  همکاری این افراد باعث خلق طرحی با دید متفاوت در این فضا شده است.نورمن فاستر درباره ی شیکاگو گفته است:زمانی که بعد از فارغ تحصیلی به شیکاگو آمدم،انرژی مملو در شهر،طراحی شهری موسیقی و فرهنگ خارق العاده و مجسمه سازی های شهری به شدت من را جذب خود کرد این موارد در طراحی ما بسیار تاثیرگذاربود.طرح پیشنهادی آرک هایی است که درون منحی های واحد ادغام می شوند.
  [​IMG]
  Skidmore, Owings & Merrill
  این گروه پیشنهاد محوطه سازی یک سقف موجدار بر روی دیوارهای شیشه ای را ارائه کرده اند،درعین حال فضای داخلی انتظار را با منظره ی باز رو به درختان برای مراجعه کنندگان طراحی کرده اند.
  [​IMG]
  Studio ORD
  درکانسپت طراحی از نام این فرودگاه الهام گرفته شده و همچنین در فضای درونی آن از دکوراسیون ارگانیک و طبیعی استفاده شده است مانند استفاده چوب در سقف فرودگاه.
  [​IMG]
  Santiago Calatrava
  پلان این گروه شامل یک ترمینال سراسری و مجتمع های تجاری با باغ های زیبا که در موقعیت پارکینگ کنار ترمینال طراحی و بازسازی گردیده.ترمینال با یک سقف سفید برآمده فرم گرفته است میتوان گفت ویژگی اصلی این طراحی رنگ سفید در کنار نورطبیعی زیاد است.
  [​IMG]
  Fentress-EXP-Brook-Garza
  در طراحی این گروه با استفاده از یک سقف باز و منحنی فضای وسیع ایجاد شده است.در داخل،سطح سفید با ستون های بلند شیشه ای ترکیب شده اند.تیم طراحی اعلام کرده اند که،هدف ما از طراحی ایجاد حس لـ*ـذت پرواز و علاقه مندی به آن با عبور از این فرودگاه است.

  [​IMG]